Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

ghostwo

Měl jsem to štěstí, že jsem film do teď ještě neviděl (ač jsem myslel že ano a původně to mělo být opáčko). Štěstí v tom smyslu, že je zajímavé film poprvé sledovat v kontextu událostí dnešní doby (finanční krize, occupy wall street, státní dluhy, svět v rukou finančníků). Nestačil jsem žasnout jaká moc byla do Wall streetu koncentrována už v roce 1987 a jak dobře byly už v té době popsány různá rizika a možnosti různých špinavostí (a to si ani tehdejší kluci, páni lidstva, nemohli poslat ani email, tzn.technika která jim vše ulehčila byla ještě v plenkách) . Stone (a spol) byl v tomto velký vizionář. Na místo toho, aby tato branže byla pod maximální kontrolou, tak dostali tito lidé úplně volné ruce a svět je tam kde je. Gekka si snad tisíce makléřů vylepila na zeď a stal se jejich vzorem.Toto říká Gekkov roce 1987!!! " 1 % nejbohatších téhle země vlastní polovinu jejího bohatství. Pět triliónů dolarů.Jedna třetina pochází z tvrdé práce, dvě třetiny jsou dědictví, úroky z úroků které se hromadí vdovám a debilním synům, a co dělám já: spekulace s akciemi a realitami. 90 % americké veřejnosti má hodně málo, nebo skoro nic. Já nic nevytvářím. Já vlastním. My děláme pravidla, kamaráde. Zprávy, válka, mír, hlad, nepokoje, cena papírové svorky. Vytahujeme králíka z klobouku a všichni se diví, jak jsme to sakra udělali. Nejseš přece tak naivní, abys věřil, že žijeme v demokracii, že ne, Buddy?" ()

Dzandy

Chicago school theory of effective market by Eugene Fama just do not work. It is all about (inside) information !!! Bid price rise up, bid price fall down and "THIS IS NOT DEMOCRACY, THIS IS FREE MARKET, NOBODY GETS HURT" !!! How simple is that ? "GREED IS GOOD" !!! to je konec tohleto..., kdyby nebylo finančního úřadu a prokazatelné arbitráže, tak by to bylo ještě lepší :-D. Výborná retro atmosféra. ()

Upswing

Dougals bol fakt dobrý, ale inak ma film veľmi nebavil. Svet akcií a bankovníctva nie je pre mňa a často som sa v tom strácal. Som aj trochu zaujatý bo ten Stone je taký blbý salónny komunista. A evidentne sa vtom orientuje sám ešte horšie než ja! :) Tak u mňa maximálne za jednu hviezdu, pre Michaela. ()

Ferguson

Nejvíce mi tam vadí postava, kterou hraje Hal Holbrook = přechytralé svědomí hlavního hrdiny. Jinak to má tempo a slušné dialogy - co více si od levého amerikánského přát. ()

Margiano

Je vidět že mezi Douglasem a Sheenem funguje vztah Mentor - žák velmi dobře , kombinace zkušenosti a ostré lokty versus mladistvá naivita ,dravost ,nezkušenost . - nemusí dopadnout dobře . Umí - li navíc Mentor s žákem dobře manipulovat , mohou nakonec i dobré rady otce přijít vniveč ()

KingBoss

Skvělý počin, který mě naprosto dostal výkony Sheena a Douglase. Není co dodat, za již zmíněné herecké výkony a sondu do velkého světa, dávám 5 hvězd. ()

Mezerník

Z dnešního pohledu trochu překonané a zestárlé (bohužel finanční svět se změnil ještě k horšímu, tohle místy působí trochu jako pohádka z pravěku, nejen kvůli těm počítačům :) Díky výborné režiii ale i přesto stále za čtyři hvězdy. ()

Celman

Drama nebyla moje parketa dokonce i burza, akcie a všechno kolem toho šli vždy kolem mě, ale Stone mě převychoval. ()

turbos

Vynikající film, který úžasným způsobem zachytil atmosféru na Wall Street, potažmu v Americe, v té době. Je to nadčasové dílo a absolutní špička ve filmové historii. Film má neoddiskutovatelného krále a tím je Michael Douglas, nicméně všichni herci zde hrají natolik přirozeně, jakoby ty role byly dělané přímo pro ně. Film se pohybuje v mnoha polohách a jednoduše ukazuje jak to chodí v této společenské sféře. Ať už je to jak chce, se vším špatným i dobrým, svět peněz a investic je největším hybatelem na světě, a na Wall Street se těch peněz točí sakra hodně. ()

fishbonik

Až moc předlohový hollywoodský film, takový typ, kterým jsem byla krmena celý dětství, už toho mám pokrk+ta strašná hudba 80. let. 2 hvězdičky za věrohodnou kopii finančního světa Wall street. ()

dominick123

Nejnovější přírůstek do mojí TOP 10. Na rozdíl od Vlka z Wall Street není tak explicitní, ale za to víc zaměřen na obchodní stránku věci. Gordon Gekko, je vykreslen jako opravdová velká ryba, která si žije na vysoké noze, což byl asi zjevný záměr scénáristů a režiséra, který se jim nad míru povedl. Příběh je dobrým dokladem reality na Wall Street a to ještě reality, která je všeobecně přijímaná. K filmu bych řekl asi to, že mladý Charlie Sheen kývne na cokoliv, jen aby mu dal Gekko šanci, poté se stává pod Gekkovým vedením jedním z nejlepších makléřů, až pak dojde na to, že Gekko má plán zničit aerolinky v kterých pracuje Sheenův otec, ten nakonec procitne, záhy je zatčen, udělá otočku o 180 stupňů a napráská Gekka co by monopolistického majetnického šmějda a morálně tedy máte z filmu i přeš všechny jeho obchody a to nejen s nadnárodními společnostmi, ale i lidskými osudy "dobrý pocit". ()

Drslw

Total brutal vystihnutý duch kapitalizmu 80.-90.2010.20?? rokov. Ešte niekto, po skoro tridsiatich rokoch, potrebuje otvoriť oči...??? ()

stuj

Asi první film, kde Charlie Sheen opravdu hraje. :) A Michael Douglas je v plné síle. Jinak ale žádná super bomba. ()

andy60

Tak nějak mě film úplně nepohltil, snad proto, že obchodování na burze je pro mě velká neznámá. Film se stal zajímavým vždy, když se na obrazovce objevil M. Douglas. Myslím, že jeho postava je pro příběh totéž, jako J. R. pro Dallas. Veskrze záporný parchant, bez kterého by to bylo o ničem. ()

dalia

Hlavně zpočátku trochu zdlouhavé, ale nakonec působivé drama. Michael Douglas i Charlie Sheen jsou tu výborní. Prostředí burzovních spekulací a bezohledných zbohatlíků stavějících na odiv nevkus a ochotu "prodat vlastní matku". Hlavní hrdina byl ve své touze po penězích a moci dost naivní, těžko uvěřit, že by nevěděl, do čeho jde, ale nakonec se u něj přece jen dostavilo drsné vystřízlivění. Závěr mi připadal jako až trochu moc velká moralita, ale vzhledem k době vzniku to tak možná původně nevyznívalo... ()

Atavan

Oliver Stone předvádí počátky svého umění, které mu o 30 let později dovoluje točit trháky typu Snowden. Charlie Sheen jako burzovní debutant, u kterého převládne svědomí nad marnivostí života na burze a na prostitutce. Oceňuji, jak vše nekončí happyendem, ale reálnými následky, přesto s přijetím. 87% ()

cartouche

Sorry jako, ale dívat se dvě hodiny na nějaké čachry s akciemi, to fakt není pro mě. Po hodině už mě to úplně přestalo bavit, protože jsem ztrácel ponětí, oč v tom prodávání a nakupování vlastně vůbec jde. ()

mach333

Pro mne to bylo až moc moralizující, ostatně žánr finanční drama není úplně lehký. Od Stonea preferuji jiné filmy. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook