Reklama

Reklama

Želvy Ninja: Mutantí chaos

  • USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem (více)
Trailer 7

Kdyby nepřišli do kontaktu se záhadným zeleným slizem, byli by obyčejnými želvami z kanálu. Kdyby nepotkali zmutovaného krysáka Mistra Třísku, nestali by se mistry bojových umění a jmenovci legendárních renesančních umělců – Donatello (Donnie), Michelangelo (Micky), Leonardo (Leo) a Rafaelo (Raf). Jinak jsou to ale úplně normální teenageři, kteří milují dobrodružství a nesnášejí nudu. Té mají poslední dobou poměrně dost, protože Mistr Tříska je úzkostlivě střeží v jejich kanálovém doupěti. Má totiž celkem oprávněný strach, že by je lidi nepřijali. Jenže i sebelepší opatření má své skuliny a jednou takovou želví kluci proniknou a narazí na April, obyčejnou lidskou holku, která sní o tom, že se stane neohroženou reportérkou. Spolu s ní se rozhodnou vyrazit po stopách Supermouchy, tajemného vládce podsvětí, na kterého je policie krátká. April věří, že díky tomu konečně prorazí, a želví kluci zase doufají, že jako superhrdiny je svět snáz přijme. Nikdo z nich bohužel nepočítal s tím, že Supermoucha je obklopen armádou zmutovaných bouchačů, kteří se takových zelenáčů rozhodně neleknou. (Cinemart)

(více)

Videa (6)

Trailer 7

Recenze (149)

ondraondra 

všechny recenze uživatele

Nové Želvy mají neskutečný styl, a to hlavně díky kulervoucí akci a parádní hudbě. Taky chválím animaci, která se k mutantům skvěle hodí, a líbí se mi, že i všichni lidé působí tak trochu ošklivě. Není to zkrátka Pixar, kde vypadají všichni dokonale a krásně. Příběhem ani vykreslením postav to sice nedosahuje na úroveň Spider-Verse, ale rozhodně je to nejlepší želví celovečerák. A to mi bohatě stačí. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Nové želvy by strašně moc chtěly být něčím jako animovaný Spiderman a vézt se na jeho vlně originality, ale vychází jim to jen z části. Akce je povedená a soundtrack dvojky Reznor, Ross doplněný o známé klasické songy je dokonce výborný, ale zbytek už taková sláva není. Humor ve vší své mladické rozjívenosti moc nefunguje a animace by se sice dala nazvat osobitou a originální, ale mě osobně nepřišla moc hezká a v některých momentech je dokonce přímo odpudivá. Na želvách sem jako dítě vyrůstal a i když už za ty roky vznikl bezpočet verzí, tak osmdesátkový animák a první dvě hrané verze z devadesátek zůstávají nepřekonány...60% ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele

"I am Super Fly, Missy Elliott's Supa Dupa Fly." Animácia, hudobný podkres, aj niektoré vtípky pripominajú Spider-Man: Into the Spider-Verse, no Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem nemôžu byť od Spider-Verse série vzdialenejší a prakticky sa jedná, napriek podobnej animácii, skôr o protipól k Spider-Verse. Tam kde sa animovaný Spidey snaží o nejaký presah a cieliť aj na dospelých, nové nindža korytnačky sú vyslovene jednoduchým, akčným animákom pre mladšie publikum s peknou animáciou, slušnou akciou, pár fajn vtípkami (a hip-hopovými odkazmi) a priamočiarým príbehom, ktorý tých sto minút upaľuje vpred a zakončí to tak akurát prestreleným finále. Vo výsledku som sa príjemne, nekomplikovane pobavil, takže spokojnosť. No príde mi nefér od týchto animovaných TMNT chcieť niečo viac iba preto, lebo majú animáciu podobnú s iným, ambicióznejším animákom. Tu nikto nesľuboval nič viac (ani podľa trailerov) než pomerne jednoduchú zábavku a tú film bez problémov dodal. CELKOVO: 7/10 ()

666Carnage 

všechny recenze uživatele

Na tenhle snímek si musíte postupně zvyknout. Humor je tu spíš cílený na mladší publikum. Animace je dost zajímavá a v akčních scénách velice přehledná. Soundtrack je parádní a vždy parádně pasoval. Miluji želvy ninja, takže nějaký body přiletí navíc to je jasný. Jenže mě potěšilo, kolik známých mutantů se tu vyrojilo. Viděno v originále s titulky, kde byly slyšte známé hlasy. 70% ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Ve výsledku dost fajn animák, který mi spoustou věcí udělal radost. Nicméně to nic nezměnilo na tom, že jsem si říkal, že to mělo a taky má být o dost lepší. Seth Rogen a Evan Goldberg chtěli představit želváky pro novou generaci, která vyrůstá na MCU, má mobily v ruce a je zasazená do dnešní popkultury. Převést želváky do 21. století dává naprostý smysl, zvláště po úspěchu Miles Moralese a SpiderVerse. Chápu, proč se pro tohle tvůrci rozhodli, ale upřímně z toho mám radost, tak napůl. V první řadě jsem zklamaný jakým způsobem funguje origin mistra Třísky a i samotných želváků. Znova opakuji, že chápu proč je to udělaný, tak jak je to udělaný, ale nemám z toho moc radost. Kupodivu se mi líbilo jakým způsobem se pracuje s April. Její linka není vůbec zlá a bavila mě. Osobně si myslím, že tvůrci klidně mohli vsadit na komornější příběh. Celá ta zápletka s mutanty není špatná, přesto je zbytečně velkolepá na rozjezd. Lehce mě zarazilo jaké blbosti v příběhu jsou a při tom tam vůbec nemusí být. O divný dialozích radši pomlčím. Co se naopak povedlo je vizuální stylizace, která je skvělá. Soundtrack je topový a správně využívá songy. A pak samozřejmě akce, jenž je fakt moc dobrá a věřím, že v dalším díle bude ještě více vymazlenější. Nové Želvy Ninja jsou fajn animák, co neurazí, ale konkurence je o level jinde. Snad příště to bude lepší. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (2)

  • Film obsahuje jednu potitulkovú scénu. (pds)

Související novinky

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Pokud přítomnost na letošní konferenci CinemaCon v Las Vegas pojalo nějaké hollywoodské studio ve velkém a hodlalo se co nejvíc předvést před kinaři z celého světa, byla to nejspíš společnost… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (více)

Reklama

Reklama