Úspěšná módní návrhářka Melanie Carmichaelová se zasnoubí se synem starostky New Yorku, který ale netuší, že jeho nová známost skrývá tajemství. Je to venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole. Přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie vydá do svého rodného městečka v Alabamě, aby donutila manžela k podepsání rozvodových papírů. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést. Mezitím starostka, která šílí při pomyšlení, že její syn si chce vzít nějakou neznámou holku z Alabamy, začne pátrat v její minulosti. (TV Nova)

Rosaviva

Celkem pěkná romantická komedie s naprosto nepochopitelným českým názvem. Nic co bych nečekala, nic co by mě zklamalo a nic na co bych se nechtěla za pár let podívat znova. Snad jen ten blesk na začátku. Co to sakra bylo? 3* ()

kingik

Před sedmi lety přišla Melanie Carmichael z alabamského zapadákova do New Yorku, aby se pokusila o kariéru modní návrhářky. A to se jí i podařilo. Navíc ji o ruku právě požádal její bohatý přítel, ale to se nelíbí jeho matce, která nesdílí synovo nadšení. A ani já nesdílím nadšení z téhle slabé komedie, kterou si pro sebe Reese asi vydupala. ()

InJo

Pokud se nemýlím, tak principem romantických komedií je, aby si divák přál to, co se nakonec stane i bez toho, že si to přeje. Aby si 'ti dva' po všech možných předchozích peripetiích padli do náruče. Jenže přát si tady něco takového prostě nejde, jelikož oba dotyční jsou absolutně nezajímaví a nudní a divák tak nemá sebemenší důvod jim přát něco hezkého (navíc scénář neposkytuje snad nic, co by nějak aspoň trochu logicky vysvětlilo, proč se ti dva vlastně milují). Jediná sympatická postava je elegantní snoubenec v podání Patricka Dempseyho, kterého postava Reese musí opustit. Proč? Protože prostě musí (tradiční scénáristické schéma si to tak žádá a takové autoritě nelze odporovat!). Jinak by totiž přece nemohla skončit s vidlákem, jehož hraje Josh Lucas. Vždyť jižanský zapadákov je přeci o tolik lepší místo k životu než hektické velkoměsto plné snobů, nebo ne? Další smutný důkaz toho, že natočit dobrou romantickou komedii není snadná práce a že se rozhodně nejde spoléhat jen na atraktivní herecké obsazení. 40 % ()

Anderton

Tuctová romantická komédia, ktorá však plní svoj komerčný účel. Postavy sú celkom uveriteľné, nie sú prvoplánovo rozdelené na dobré a zlé a Reese by občas potrebovala preplieskať. Takže problém je skôr v tom, že novodobé romkomy nie sú nič pre mňa a Reese nie je Audrey H. Na Vianoce tento film funguje o niečo lepšie. Ale raz a dosť. Američania si asi film užili viac, nám je porovnávanie južanskej a severskej mentality celkom ukradnuté. 50% ()

Smok

Niektorí užívatelia si môžu po zhliadnutí môjho hodnotenia položiť túto otázku: Smoko hodnotí romantickú komédiu s Reeskou 5 hviezdami? To sa mu asi muselo nejako priťažiť v poslednej dobe, alebo čo? Mal by som mu asi napísať cez poštu a slušne sa ho popýtať na zdravotný stav. Skúsim svoje rozhodnutie v skratke vysvetliť. Keďže svoje hviezdy udeľujem viac menej pocitovo, tak keď ma zabaví a zaujme hoci aj romantika, nemám problém ju vysoko ohodnotiť. Príbeh mladej Melanie mi prišiel celkom ľudský, ako jej otec povedal "Sedieť jedným zadkom na dvoch koňoch sa nedá", ale asi najviac ma vzalo zobrazenie amerického juhu a jeho atmosféry. Vynikajúco som sa bavil na uletených južanoch, ktorí simulujú bitky z vojny Severu proti Juhu na svojich poliach za asistencie rán z dela mávajú nad hlavami vlajkami konfederácie. Oh, Sweet Home Alabama :) ()

teutates

Videl som to v období tzv. vianočného nič nerobenia a požierania koláčov... som rád, že jedlo ma zabavilo o čosi viac... 4/10 ()

mil@n.fanatik

Konec dobré, všecko dobré..:-) Od začátku jsem tušil, že tahle komedie mě nudit nebude, a taky se tak stalo. Příjemná, romantická komedie, podotkl bych s "fajnovou muzikou" . Celou dobu jsem chtěl dát 3*, ale krásný konec mi změnil názor, i přesto, že podobný (stejný) konec je u většiny jiných romantických komedií... 4* ()

Slarque

Vlastně je to naprosto průměrná romantická komedie. Možná je to jiné v Americe, kde publikum chápe rozdíly mezi Jihem a Severem, ale jinde zbude pouze skvělá Reese Witherspoon v nevýrazné režii potýkající se s nepřesvědčivým scénářem (50%). ()

klerik

Niektoré romantické filmy by mali zaradiť do žánru science-fiction. Neuveriteľný, priam hlúpy príbeh nezachraňuje ani rozkošná Reese a pár naozaj podarených vtipov. Romantika akoby nemala čas vyliezť na povrch... Ak chcete slabomyseľný, ale romantickejší a zábavnejší film, siahnite radšej po AKO PRÍSŤ O MUŽA ZA 10 DNÍ... ()

iamek

Ach jo škoda, že se z námětů a hereckého obsazení nevyždímalo trošku více. Příběh je dost předvídatelný což sice u takových filmů bývá, ale čekal jsem i tak trošku více. ()

Arsenal83

Na desať rokov sa tento film stal najlepším septembrovým vstupom v kinách. Zarobené desiatky miliónov a človek sa len tak pozrie späť - to fakt ľuďom stačí tak málo? Nie je to úplne zlé, ale je to dosť dobré, aby to bolo v maximálnom popredí? Ešte ani tá Reese nebola v maximálnej forme a pery mala ešte tenšie než obyčajne. A tá naivná premisa, že uprednostníš nejaké polplešivca len kvôli bozku z detstva. Klišé tak ako dážď na konci. ()

heyda

Pěkný pohodový filmeček, který proti sobě staví luxusní velkoměstský a skromný venkovský život. I díky skvělé Reese musím jít na 4 hvězdy :) ()

Nancy

Docela půměrná romantická komedie. Příběh je dost předvídatelný. Ovšem v obsazení hlavních rolí byli hezcí herci, na které se alespoň dobře kouká. Pravou blondýnku jsem neviděla, takže nemůžu posoudit, jestli je tohle lepší výkon Reese Witherspoon nebo horší. Film má ale rozhodně dobrou hudbu a výběr písniček se k němu docela hodí. ()

Ivoshek

Aby byl film komedie, je tam potřeba mít věci, které jsou vtipné a lidi se jim můžou smát. Problém tohohle filmu je, že tam nic takového není. Zůstává romantický film s průměrnými a podprůměrnými herci. ()

Ilicka

Příjemná nenáročná komedie s příjemně hrající Reese Witherspoon. Sice předvídatelná od první minuty, ale se zábavným kontrastem mezi Severem a Jihem. ()