Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Chrustyn

Ještě před tím než se Boyle proslavil kultovním "Trainspottingem" a získal Oskara za "Milionáže z chatrče" natočil tento mírně černohumorný ale ve výsledku poměrně temný thriller o skupině kamarádu, jedné mrtvole a kufru peněz. Film se zaměřuje převážně na to co můžou s nejlepšimi přátely udělat peníze. Zajímavá zápletka s ještě zajímavějším rozuzlením a výborné obsazení je to co žene příběh kupředu, bohužel se však film v některých částech docela táhne a občas nudí. Z herců zaujme hlavně dvorní Boylův herec Ewan McGregor ve své první velké roli. ()

Arsenal83

Výborný režisér, výborný McGregor a predsa z toho vzišiel chaos. Možno na druhé pozretie zaujme viac. Ak nejaké druhé príde. ()

Ghoulman

Hodně dobrý raný Boyle, který pod hávem pohodové partičky nenucených spolubydlících rozehrává potemnělou hru na téma, jak by se tak asi banda přátel mohla zachovat, kdyby našla ve svém bytě mrtvolu nového nájemníka s báglem plným peněz. Oceňuji schopnost režiséra (i herců) vytvořit ze všech postav nejednoznačné charaktery. Z ústřední trojice vám ve skutečnosti nepřiroste k srdci nejspíše nikdo, protože každá postava má velkou kupu nesympatických vlastností, ale ani tak se neubráníte, abyste postupně všem z nich v různých částech příběhu nefandili (ale jen po omezený úsek času - dokud se jednotlivé charaktery nevynoří zase v jiném "podsvícení" a jiné situaci, která sympatie překlopí k jinému z trojice). Zajímavá narativní i psychologická hra s divákem i se samotnými protagonisty. ()

lola3121

Kdyby se vám náhodou stalo, že váš spolubydlící druhý den po nastěhování umře a nechá po sobě kufr plný peněz, v žádném případě si je nechtějte nechat. Mohlo by to totiž skončit dost špatně, protože by ty peníze mohl chtít ještě někdo jinej. A to jde potom veškerá legrace stranou, protože jak známo, prachy jsou mocná čarodějka. Člověk ani neví jak a už někomu pižlá nožičku či ručičku a běží do Baumaxu kupovat si rejč. A z nejlepších kamarádů se stávají prohnaný hajzlíci, který vám jdou po krku. Takže jak říkám, radši hned volejte 158 a máte klid. ()

heyda

Zajímavý filmeček, který se postupně z veselohry vyvíjí do dramatu o tom, jak se vyrovnat s mrtvými těly a získanými penězi. Když jde o velký prachy, tak potom můžeš věřit jen sám sobě. V tomhle milionářům moc nezávidím. 75% a zasloužené 4 hvězdičky! ()

jojinecko

Štýlové režisérske pohrávanie sa so žánrami, ktoré naznačilo, že ten "vtedy neznámy" Danny Boyle má v sebe potenciál a istú osobitosť. ()

evulienka3

It´s my happy heart you hear. Singing loud and singing clear. And it´s all because you´re near. Be my love..... Danny Boyle má čierny humor proste v krvy, a niekedy k tomu stačí aj vhodne zvolená pesnička, ktorá vám ešte bude v hlave znieť veľmi dlho aj po skončení filmu. Lalalalala lalala lalalalalala......https://www.youtube.com/watch?v=1QySSV19St0 ()

Ivoshek

Viděl jsem to znova po asi dvaceti letech a pořád se mi to líbí. Boyle je talent.i bez mega rozpočtu a s pár lidmi se dá rozehrát mrazivě drsná černo černá komedie. ()

SOLOM.

Danny Boyle se teprve zaškoloval pro svou další docela pestrou režijní kariéru, ale ani tady nezklamal. Tyto drama/thrillery s černým humorem mu prostě jdou dle mého názoru mnohem lépe, nežli jeho hororový zářez 28 Days Later..., ale to je asi mou neoblíbeností zombie. I s menším honorářem dokázal zaujmout dost diváků a to především díky „šíleným“ hereckým výkonům jeho oveček, kteří předvedli opravdu solidní představení. Duch tohoto snímku z morálního hlediska byl opravdu super – vždyť lidi jsou mnohdy opravdu pěkné svině a peníze dokáží být víc – než přátelství. ()

eraserhead666

Já vlastně k Boylově tvorbě nemám nějaký vyhraněný vztah, jeho filmy nijak nevyhledávám, když přijdou, zkouknu. Z žádného jeho filmu nejsem nějak odvařený (Trainspotting jsem dokonce dlouhou dobu nesnášel, než jsem mu alespoň trochu přišel na chuť a 28 dní poté se prostě "jen" trefil do mého oblíbeného žánru),ale kdybych už to měl říci, z toho co jsem viděl, mi Mělký hrob přijde nejzajímavější. Mám v tomhle filmu hrozně rád Kerry Fox, je úžasná. Zápletka, atmosféra i styl jsou tak nějak typicky britské, to vám buď sedne nebo ne. Má to výborné okamžiky, ale i okamžiky, které mě nebavili. ()

ancientone

Rozklad kamarátskych vzťahov, následok materialistickej posadnutosti. Jednoduchá myšlienka, bravúrne natočená. Skvelý film, dynamický a poctivo sugestívny v priestoroch izby, ktorá sa podobá na interiéry z van Goghových obrazov, či hororovo štylizovaných lesoch - to je celé. ()

JASON_X

Na počátku byl Shallow Grave... tedy samozřejmě na Boyleově počátku. A už tehdy muselo být zřejmé, že svět filmu bude jednou bohatší o jednoho nadprůměrného režiséra. Dobrý příběh, dobrý scénář, ale přece jen "trochu" nelogický děj - proč by si probůh už hned zkraje nerozdělili ty prachy na třetiny? To je snad to první, co bych já na jejich místě udělal. A pak bych teprve porcoval nějaké mrtvoly. Navíc dva ze tří hlavních herců jsou mi hodně (McGregor) a extrémně (Fox) nesympatičtí. Ale nechám své antipatie stranou a hodnotím nadprůměrně, i po těch letech se na to dobře kouká. ()

Lacike

Perfektny zanrovy mix, ktory sa od pohodovej komedie zmeni na psychologicku dramu az to nakoniec finišuje ako napinavy thriller. A pritom sa to skoro po cely cas odohrava v jednom byte. Proste dokonaly nizkorozpoctovy film akych v v devätdesiatkach vznikalo neurekom. Prirovnanie k Fargu mi uplne nesedi. Nema to taku pomalu atmosferu. Skôr to pôsobi videoklipovo dravo a britsky baznivo. Logicke chyby som si nevsimol ziadne. Akurat nie je vsetko ukazane doslovne. Paradna je ustredna trojka v ktorej vsetci traja herci exceluju. Najpôsobivejsi je prerod Christophera Ecclestona. Ale prial som si, aby tato linia bola este dlhsia a prepracovanejsia. Ewan McGregor je sympatak ako vzdy a Kerry Fox riadne vypocitava mrcha. Potesilo aj niekolko vypiplanych brutalnych scen. Nic extra nechutne, skôr vynaliezavo zabavne. U Boyla uz tradicne je silnou strankou aj perfektne zvolena hudba. Takze aj po rokoch to je stale pecka 9/10. ()

BoPo

Ak Danny Boyle pre Vás znamená len Trainspotting a Milionář z chatrče, tak by ste si mali rozšíriť obzor, a pozrieť si tento film. ()

Tommassi3

"A co ti dva poslední ?? Nahoru šli ještě živí a vrátili se oba naprosto mrtví !! Živí, mrtví, živí mrtví.. Všímáš si toho rozdílu ?? Živí !! Mrtví !!" ;) ()

Terva

Situace : Tři lidé hledají čtvrtého do bytu kde žijí. Mají jeden pokoj volný. Ale zdá se, že asi přeberou. Nakonec totiž jednoho najdou, ale celá situace se vyhrotí. Trojice přátel se tak nechtěně dostává do situace, která by mohla zajímat nejen policii. Čtvrtého nájemníka Huga totiž někdo hledá, hlavně to co vlastní. Naši přátelé vědí o co se jedná a kde to je. CITÁT - Pojď, utratíme trochu peněz......... Jeden z přátel, David, začne bláznit a žít na půdě. Nikdo netuší, že jim to možná zachrání život. A co čert nechtěl, do všeho toho zmatku se zapojí policie, která nedaleko v lese našla mělký hrob. CITÁT - Vědí to !!!???.... Kamarádi se znepřátelí a začnou proti sobě kout pikle. Co dělat, když si přestanete důvěřovat ? Film má pěkný, ikdyž docela očekávaný konec. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)