Fenomén

Phenomenon

Fenomén

Drama / Romantický / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1996, 123 min

Tento film som už pred časom videl a to, že si ho zle vybavujem svedčí o tom, že vo mne nezanechal nezabudnuteľný zážitok. Dnes už som vnímal najmä jednoduchú a nie príliš objavnú dejovú líniu, ktorá v druhej časti plynulo prešla z niečoho ako sci-fi do niečoho ako melodráma. Na ten jednoduchý nápad, na ktorom bol film postavený bol príliš dlhý takže dôvodov k spokojnosti som mal minimálne množstvo.(25.10.2014)

Co, se mi nelíbilo, je to, že v nemocnici to ztrácí šťávu. Ale naopak se mi líbí, že to je americký romantické drama, které jím zůstane až do titulků, i když ten sci-fi motiv přerůst v něco většího, akčnějšího, epičtějšího. A ten jiný konec, než jsem podvědomě tušil také je dobrý. Nebýt toho závěru v nemocnici, odkliknu 4*, protože vidět automechanika/zemědělce Travoltu, jak se snaží udělat dojem na Kyru "Brendnu" Sedwick a přitom rozvijí technologii, která pomáhá v každodenním venkovském životě o skoro míli dál, dělá z filmu něco milého a originálně krásného.(11.7.2016)

To sci-fi je tam bohužel jenom jako prostředek k ozvláštnění příběhu, který sám o sobě stojí za hovno (jak by taky romantika nestála). Vlastně jenom proto to nakonec nebylo za plný počet, protože jinak to byl špičkový námět a Travolta se také vydal ze všeho. Turteltaub není kdovíjaký přeborník, ale málokdy se u něj člověk zklame. 75%(15.3.2017)

Věci nadpřirozena mne přitahují. Rád se dívám Pánu Bohu do oken, chci uvidět světlo. Chtěl bych všemu rozumět, vše by mi bylo okamžitě jasný. Tak jako J.Travoltovi, jehož George mi přirostl k srdci. Vskutku zajímavý příběh o tom, co může potkat člověka poznamenaného anomálií. Baví mě jeho, až dětinsky naivní dobrotivá povaha. Štvou mě ti, kteří jsou proti němu. Držím pěsti jak jen to jde a nakonec se s tím vším smířím. Protože to opravdu může potkat každého. A JAK BY JSTE CHTĚLI UMŘÍT VY?(20.12.2008)

Velice příjemný filmek, i když rozhodně žádný majstrštyk. Třívolťák dokazuje, že je výborný, charizmatický herec, jen holt občas šlápne hodně hodně vedle. Fenomén ovšem není ten případ, je to milé, jímavé a má to i určitou hloubku. Skoro čtyři hvězdičky, kousek ubírám za určitou neoriginalitu (silná a nepřiznaná inspirace Keyesovým románem Flowers for Algernon) a za občasnou přílišnou slzopudnost.(28.8.2005)

• - Na hlavnú úlohu boli navrhnutí Sean Penn, Ed Harris a Jason Patric, nakoniec ju získal John Travolta. (Peter-1307)

• - Signály, ktoré počúva George, nie sú vysokorýchlostné Morseove signály, ale jednoduché zvuky prenosu staromódneho ďalekopisu. (Peter-1307)

• - Brent Spiner dokončil natáčanie svojej úlohy Dr. Boba Niedorfa za jeden deň. (chesterko)