Až do svých sedmatřicátých narozenin byl George docela obyčejným automechanikem v malém kalifornském městečku Harmon. Ovšem do chvíle, kdy si odskočil z oslavy ven před hospodu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, změnila jeho život. Na jasné noční obloze se mezi miliony hvězd objevil zářící bod a blížil se přímo k Georgeovi. Oslepující záře ho na okamžik připravila o vědomí. Když s pak vrátil mezi své přátele, byl jiným člověkem. Dal dvěma tahy mat místnímu lékaři - přeborníkovi v šachu a odešel domů, kde se během noci ze slovníku naučil španělsky. Všechno je najednou tak snadné ! George čte čtyři knihy denně a s mozkem pracujícím na plné obrátky chrlí nápad za nápadem. Sestrojil automobil, který jezdí skoro zadarmo. Objeví princip akumulování sluneční energie. Jeho nový typ organického hnojiva mění úhor v úrodnou černozem a jen tak z legrace rozkóduje složitou armádní šifru a zruší důležité vojenské cvičení na nedaleké letecké základně. Pouze jedna záležitost dělá Georgeovi po jeho zázračné proměně stejné problémy jako dřív. Krásná sousedka, obávající se dalšího milostného zklamání, vytrvale odolává Georgeovým nesmělým pokusům o dvoření. A když se začnou věci i v tomto směru obracet k lepšímu, vtrhnou do Georgeova domu agenti FBI, aby zatkli domnělého špióna, který tak snadno rozlouskl vojenské kódy... (oficiální text distributora)

Trailer

Fr

Věci nadpřirozena mne přitahují. Rád se dívám Pánu Bohu do oken, chci uvidět světlo. Chtěl bych všemu rozumět, vše by mi bylo okamžitě jasný. Tak jako J.Travoltovi, jehož George mi přirostl k srdci. Vskutku zajímavý příběh o tom, co může potkat člověka poznamenaného anomálií. Baví mě jeho, až dětinsky naivní dobrotivá povaha. Štvou mě ti, kteří jsou proti němu. Držím pěsti jak jen to jde a nakonec se s tím vším smířím. Protože to opravdu může potkat každého. A JAK BY JSTE CHTĚLI UMŘÍT VY? ()

B!shop

Tady neni moc co okecavat, naprosto prijemny drama s lehkym nadechem mysteriozna, ktery nema zadnej buhvijak slozitej pribeh, ale stoprocentne funguje od zacatku do smutnyho a dojemnyho konce. Navic se tu sesla elitni herecka sestava v cele s perfektnim Travoltou v jedny z jeho nejprijemnejsich roli. Proste muj oblibenej film na kterej vzdy rad kouknu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Myslíte si, že George Malley je normální a bojíte se vlků? Máte to pomotaný." Nejsem schopen naučit se cizí jazyk za půl hodiny, neumím rozluštit vojenské kódy ani jsem nevynalezl dokonalé hnojivo, ale bavilo mě sledovat nespavce George. Tedy bavilo mě to přesně do chvíle, než byl odhalen původ jeho nečekané geniality. Pak už to bylo jedno slzavé údolí a v těch se já koupu velice nerad. ()

Pohrobek

Na Jona Turteltauba trochu těžší a nečekanější téma zvlášť po zkušenostech s jeho Kokosy čo jinými "bezva-komediemi". Často probírané přání náhlého "zmoudření" z čista jasna není nic nového ať ve filmu, náboženství či filosofii a tady se přes svoji zřejmou odlehčenost film přece jenom snaží o poněkud fundovanější vhled: jak se mu to povedlo, nechť každý posoudí sám. Nicméně na Travoltu to byl slušný výkon. Potěší i zbytek hereckého osazenstva včetně Roberta Duvalla. ()

T2

Rozpočet $32miliónovTržby USA $104,636,382Tržby Celosvetovo $152,036,382║ Pozoruhodný film, ktorý ma obsahovo moc blízko k Zelenej Míli, samozrejme aj tu je krásny príbeh stojaci na malých/ veľkých zázrakoch postupne pretavených k silným emóciám, prenikajúcich hlavne záverom. Film je obohatení príjemne hrajúcimi hercami(Travolta, Duvall, Whitaker,...), plus je i hudba(Thomas Newman) a kamera, stačilo aby sa na projekte zúčastnil ešte o niečo zručnejší režisér a mohlo to byť neskutočne silné dielko. V každom prípade sa režisér Turteltaub prekonáva. /75%/ ()

• Signály, ktoré počúva George, nie sú vysokorýchlostné Morseove signály, ale jednoduché zvuky prenosu staromódneho ďalekopisu. (Peter-1307)
  • V mestečku Old Town Auburn v Kalifornii je plaketa, kde George (John Travolta) stál a videl "svetlo." V roku 2015 bola pôvodná plaketa ukradnutá, nahradila ju nová a zabezpečená proti odcudzeniu. (chesterko)