V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

becki_tu

Namakaný sympaťák Will Smith bojuje v přerobotovaném světě o přežití. No už tahle samotná myšlenka je skvělá a když do toho započítám perfektní vizuální zpracování a občas nějaký ten bullet-time (+ nepřehlédnutelná kampaň automobilky Audi) nejde nedat menší hodnocení. Trochu mi tenhle film evokoval zkřížení Terminátora a Hvězdných válek: Klony útočí. ()

MáŠa

Tak tyhlety snímky se většinou nenesou v tom duchu, že bych se na ně chtěl v nejbližší době kouknout znovu, ale jinak jsem víceméně celkem dost spokojený. Jde o sci-fi, zápletka i pointa ujdou, výsledná realizace rovněž, tak já dávám krásné čtyři hvězdy. Dalo by se uvažovat i nad pěti hvězdami, ale ty si nechávám pro výjimečné filmy. ()

JASON_X

V první řadě je to sci-fi slaboduchá a extrémně klišoidní, jak už je u hollywoodských sci-fi pro děti obvyklé. Na druhou stranu se dá objektivně říct, že je to sci-fi vizuálně atraktivní a zábavná. Ale jelikož je zacílená na úplně jinou diváckou skupinu než jsem já (černí teenageři), její zábavnost mě naprosto minula. Neustále exhibující a hláškující ušatý opičák Smith mi lezl na nervy už od prvního záběru, a tak to zůstalo až do záběru posledního. Iritovala mě už jen jeho chůze. Děj filmu se pak dá shrnout několika slovy - hodní roboti kontra zlí roboti, hromada polopatistických žvástů, ještě větší hromada patetických žvástů a slzivých pohledů, no a kúl Smith na kúl motorce, v kúl kabátě a kúl basketbalových teniskách... Tomuhle filmu jsem se dlouhá léta instinktivně vyhýbal, no a instinkt mě opravdu neklamal. Po výborném Crow a geniálním Dark City je tenhle Proyas naprostý propadák. ()

luka4615

Přelomová kniha Isaaca Asimova s jeho třemi zákony robotiky v cool filmové verzi s bourákem Willem Smithem v hlavní roli. Vážně potřebujete vědět více? „Human beings have dreams. Even dogs have dreams, but not you, you are just a machine. An imitation of life. Can a robot write a symphony? Can a robot turn a... canvas into a beautiful masterpiece?“ ()

Sawy

Skutečně silně nadprůměrná akční sci-fi,která v sobě má ještě něco navíc,něco díky čemuž jsem se k ní už několikrát vrátil.Trikově vytříbené,akční scény jsou parádní a Will Smith hláškuje jako o život,což je někdy i na škodu,ale po většinu času to baví.Navíc má film výtečnou pointu.Proyas natočil i lepší filmy,ovšem i tak jsou to velmi silné čtyři hvězdičky,které možná někdy zaokrouhlím nahoru. 85 % ()

Lucasion

Já, robot je parádní a svěží sci-fi. Will Smith jako detektiv Spooner je na stopě vrahovi svého starého přítele. Co by udělalo se společností v roce 2035 pravda, že vraždu spláchal robot? Hmm, no asi by se společnost sesypala jak domeček z karet. Zvlášť když je v každé domácnosti plecháč. Proti Spoonerovi stojí nejen roboti, ale i vlivní lidé. Rok 2035 je Chicago krásnou metropolí, kde převažuje především bílá. Ovšem tahle vize budoucnosti se mi setsakra líbí. Film zaujme především skvostným vizuálem. Ať už robotů, aut (Krásné Audi) nebo budov. Co se týče Willa, tak je tohle jeden z jeho nejpovedenějších filmů. Já, robot je skvělá akční sci-fi, která nabídne obstojní příběh a zápletku. Takovou, u které se pobavíte, a taky nemusíte příliš přemýšlet. Jediné co vytýkám a tím se to nedostává do pěti hvězd, je že to místy je neuvěřitelně pohádkové. A když se nad tím zamyslím, tak místy to je opravdu ne to klasické sci-fi, ale všemi přístupné jednoduché sci-fi. Není to výtka jako taková, ale ve výsledku to film přece jen sune do vysokých vod čtyř hvězd. Za opětovné podívání, ale rozhodně I, Robot stojí. (85 %) ()

Shaqualyck

Objektivně té bezchybné skrumáži jedniček a nul není moc co vytknout a zároveň je tu toho tolik, za co tvůrci zaslouží vynášet do nebes. Jenže si nemůžu pomoct, ale tenhle blockbuster, ač technicky perfektní a skvěle obsazen, vůbec nemá "TU" jiskru. Isaac Asimov sice poskytl myšlenku, Hollywood zase prachy a Will Smith jméno na plakáty... a i když Alex Proyas dělal určitě co mohl, výsledek je bezkrevný a sterilní jako vnitřnosti "živého" plecháče Sonnyho. Prostě pocitová záležitost. A s tím já nic neudělám, nejsem robot. Raději si dám znovu po x-té 'Číslo 5 žije' ;-) ()

codeas

Film u kterého se zamyslíte a zároveň pobavíte - myšleno v akci.Přesně tak je to i rozvrženo v samotném filmu tedy, nejdříve přemýšlíte zda něco takového bude v běžné životě A ke konci se film natolik rozběhne, že se měni v tzv. blockbuster - aby film měl své "popcornové diváky" ()

Lacike

Zabavny blockbuster, ktory sa tvari, ze je nieco narocnejsie, ale nakoniec to je len jednoduchy priamociary akcny vyplach. V dobe premiery mi to stacilo. Dnes by som uz chcel nieco prepracovanejsie. Asi najviac mi vadi pristup, ked sa vsetko vysvetluje jak pre nejakeho jedoduchsieho divaka z hornej dolnej a potom este tie neustale pokusy o vtipy z ktorych je vtipnych asi tak polovica. S nejakym serioznejsim hercom v hlavnej ulohe a s temnejsou atmosferou by sa mi to pacilo viac. Co nesklame ani po rokoch su akcne sceny, ktore stale vyzeraju po trikovej stranke spickovo. Vsetka akcia je prehladna a strasne sa mi pacia vsetky tie hratky s kamerou. Najlepsie sceny su autonahanacka a potom skvele finale. Strasne sa mi paci aj vizualne stvarnenie buducnosti, ktore vyzera celkom uveritelne. Pochvalit musim aj hudbu. Ustredny motiv filmu dodava slusnu atmosferu. Herecke obsadenie je slusne, ale tentoraz mi Smith miestami liezol na nervy. Bridget Moynahan sa cely cas tvari dost chladne. Ostatni tu maju len maly priestor, takze najlepsi je nakoniec Alan Tudyk ako robot Sonny. Takze vysledkom je sice jednoduchsi film, ale stale zabavny vyplach. A dodnes ma mrzi, ze nevzniklo pokracovanie, ktore by nadviazalo na dost otvoreny koniec. 7/10. ()

Gary

Bylo to fakt cool. Ale ne tak cool jako Spielbergovo Minority Report. Will Smith uhrává všechno, co mu scénář předepsal, triky jsou na jedničku, ale jak říkám. Kapku mi chybělo. ()

PROROK14

Ďalšie sci-fi, ktoré sa mi tentokrát veľmi páčilo. Efektná akcia ma potešila a tak isto aj krásna Bridget Moynahan. Príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti je veľmi zaujímavý a ja som to celé bral hneď od začiatku. 80% ()

BoPo

Sci-fi pohľad na našu budúcnosť. Dnes využívame len tie kuchynské, ale podľa tohto filmu sa to pohne dopredu. Tak si to pozrite, nech nie ste prekvapený. ()

Tommassi3

"Jsem blázen, když si myslím, že jsem ten poslední příčetnej člověk ??" Než se Muž v černém stal Legendou, prolistoval Asimova a stal se z něj technofób..;) Proyasův překvapivě zábavný i skvostný, leč v důsledku zároveň velmi podivný a nezřídka až rovněž poněkud nepříčetný blockbuster.. ()

MoiJe

Šla som na to len kvoli Smithovi, kt. je v rolách drsňáčikov cool a že si teda pozriem aspoň scifi film, keď už nie dobrý scifi film. A dobre som urobila. Nenudila som sa, na chvíľočku som sa dokonca aj zamyslela (au au:))) )... peeeekný filmíček. ()

CiTrus007

Zajímavé akční sci-fi doplněné nezaměnitelným Willem Smithem dost věrohodně ukazuje, jak by mohl svět za pár (desítek) let vypadat.... Celý příběh ještě prožitek umocňuje - doporučuji! ()

Terva

Nějak moc mi to nedalo. Kamenná tvář Williho a nepodařený hudební doprovod. Asimov by se otočil v hrobě. Námět a kamera je však perfektní. ()

Pink.Panther

Málokdo asi přehlédne velmi nápadný product placements, obuv-kecky, kurýr, auta, pivo, elektronika a další (Converse, Chuck Taylor, Audi, FedEx ,Tecate, JVC). Koncept Audi RSQ bylo navrženo speciálně pro tento film. Pro žánr akčního sci-fi rutinní CGI, řemeslně solidní._____Tvůrce povídkové předlohy Isaac Asimov je autorem žánrového dogmatu tří zákonů robotiky a ve svých povídkách vidí roboty spíše jako oběti, tedy je v protikladu k Čapkovu R.U.R. Přesto hlavní myšlenka filmu je blíže čapkovské vzpouře robotů. Odvážné přivlastnění klasické předlohy._____Nic z toho ale asi nebude fanouškům filmového zpracování moc vadit. Nejsem ta správná cílová skupina pro tyto postmoderní crossovery. Produkce: Twentieth Century Fox ()

moviesfan

Skvělý film z žánru Sci-Fi, kde není nouze o skvělý příběh, triky a akce. Robot je opravdu povedené dílko na které se mi ani po třetí nevadilo podívat:) Ani není moc co vytknout. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)