V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

heyda

Opět perfektní herecký kumšt v podání Smithe. Dějová linie filmu je jasná, srozumitelná, což vůbec nevadí. Willův humor je všudypřítomný. Ale přesto je ke konci tenhle futuristický počin hodně přitažený za vlasy. Roboti lezou po mrakodrapech, Smith bojuje na lanech s robotama a stále se drží třeba i za jednu ruku a ne a ne spadnout. Každopádně celkově vzato je to dobrý film s některými stylovými akcemi, takže 4 hvězdičky. ()

Dr.film

Kreativita pánů trikařů dělá z tohoto snímku zajímavou podívanou a to v tom smyslu, že zpracování v tomto bodě má za následek jakousi výpravu do budoucnosti, nebo-li náhled do světa kde soužití mezi člověkem a robotem plní každodenní záležitosti a je naprostou součástí moderní společnosti. Jednoduše řečeno roboti ve filmu působí hezky přirozeně až všedně. O stupínek horší je to se scénářem. Není bídný ale trpí občasnou tendencí sklouzávat do osvědčených (vyšlapaných) kolejí. Hlavně co se týče psychologického bloku hlavního hrdiny a z něho čpějící vztah k robotům (Wille ten srdceryvný monolog jsem ti prostě nezhltal tak, jak by si určitě Alex Proyas přál) v zásadě ale nic ve zlém. Zápletka musí mít svůj "kořen" a zde je ještě v mezích logiky a vstřebatelnosti. ()

sharky

Výborná sci-fi detektivka s překvapivým rozuzlením, vlemi dobře propracovanou vizí budoucnosti a sympatickým Willem Smithem s úžasnými hláškami. VY MUSÍTE URČITĚ ZNÁT MOJÍ BEJVALKU! ()

Flego

Poctivý inteligentný sci-fi thriller natočený vo svižnom tempe. Nevyhľadávam podobné filmy ( kybernetické thrillery ), ale tento ma príjemne prekvapil. ()

MontyBrogan

Nebyť gýčovitých efektov, masiek, kulís a pre mňa nesympatickej Bridget Moynahan, bolo by to asi dokonalé akčné sci-fi s myšlienkou. Lenže nie je, asi ako tí noví roboti... Ale scenár chvályhodný! P.S.: Určite silnejšie 4* ako na A.I. ()

anais

I,robot má perfektně zvládnuté animace robotu, prostředí (město působí mnohem reálněji než v minority reportu), kvalitní herecké výkony... Má slušnou atmosféru. Z počátku se zdá, že budeme postaveni před řešení, které nenechá naše mozkové závity napokoji, které nás vyplivne ze tmy kinosálu do dnešního světa plného moderních technologií, za nimiž se skrývají všemožná nebezpečenství... Téměř celý film je budována atmosféra pro ambiciózní finále, které se jaksy nedostaví ! Takže zatímco Smithův hrdina pátrá po nějaké zapeklité konspiraci, objeví jen povrchní vysvětlení problému tří robotických zákonů. Finále je sice zabaleno do efektního pozlátká zběsilé akce, ale jaksy nedokáže zaplnit myšlenkové vakuum. To, že si film bere obrazovou stylizaci ze starších filmů (AI, Terminátor, Minority report, Matrix - pořád nechápu jestli je scéna se Smithovou babičkoou nějaká záměrná narážka na Vědmu...) je jen drobná výtka, která filmu na zábavnosti neubírá... Takže, nebýt zpraseného konce, mohl to být film léta 2004 - takhle jím zůstáva Spiderman 2. (a tak mě napadá, že roboti lezoucí ve finále po mrakodrapu nějak nápadně připomínají maskovaného Petera Parkera...) ()

honajz

Trošku mi chybělo to dotáhnout, ten konec poněkud zpřehlednit, ale jinak mě to bavilo od začátku do konce. ()

poz3n

Já, robot se ocitl někde na půli cesty mezi inteligentními atmosferickými sci-fi detektivkami (Minority Report) a klasickým akčním sci-fi blockbusterem. A téměř každá jeho scéna se dá oddělit a zařadit do jedné z příslušných škatulek. Nicméně jako celek se opravdu jedná o slušnou zábavu, která sice tolik nezaměstná mozek, ale o to více oči (skvěle zvládnuté efekty). 8/10 ()

Ivoshek

Je to prostě sci-fi akčňák s tradičně toporným princem z Bel-Air a slabomyslným scénářem. Kdyby se film netvářil jako zpracování myšlenky o duši stroje, snad bych dal hvězdiček víc. Chudák Asimov musí v hrobě rotovat jak grilované kuře. ()

eraserhead666

Na mě to je až moc vizuálně a trikově přeplácaný. Sice se na to dobře kouká, ale tak nějak mi ten film vůbec nic nedal, připadá mi strašně prázdnej. Je to přesně typ filmu, na kterej bych si šel odpočinout do letního kina. ()

Thomick

Oddychovka vyvedená přesně podle mého gusta. Smithovi role frajírka sluší víc než komukoliv jinýmu, Proyas mistrně diriguje trikovou složku filmu, Vintar s Goldsmanem zase Spoonerovi vkládají do úst jednu hlášku za druhou a že tu schází nějaká hlubší myšlenka? Pár skromných poselství by se tam najít dalo, kdyby se člověk snažil, ale proč to dělat, když se po celou dobu promítání královsky bavíte? Scénář bez významnější trhlinky, režie vynikající, hudba ideálně dokreslující -> sice slabších, ale pět hvězdiček. ()

SOLOM.

Taky se řadím spíše do skupiny těch, kteří tímto filmem zas až tolik okouzleni nebyli. Netvrdím, že jde o špatnou záležitost, ale samotný příběh mě zrovna dvakrát neokouzlil. Začátek se mi ještě líbil a Will Smith odvedl vcelku dobrou práci, ale postupem času prvotní nadšení postupně opadlo. Dodnes si však pamatuji, když jsem si to poprvé donesl z videopůjčovny a „sjel“ to hned dvakrát po sobě. Asi nejvíc souhlasím s těmi, kterým se to prostě celé zdálo až moc „přeakčněné“ přitom ponurá stránka příběhu by se klidně obešla i bez toho (v menší míře). ()

Sofia

Milé překvapení - v kině jsem to vynechala, takže hodnotím se značným zpožděním - spolu s Ostrovem jedna z nejpodařenějších sci-fi za poslední dobu o tom, jak by to tady jednou mohlo opravdu vypadat. Ani Will Smith mi překvapivě nevadil. ()

ARI50

Začátky naplňování sbírky filmu je nezapomenutelný start filmu, tady je příklad skvělého Sci-Fi v podání super herce a robota co je solidně výborný a tak se musí takový film jenom chválit a i když má male nedostatky stává se to u více filmu. ()

SLOTH

Ve své době nebylo tak dobrého sci-fi s kvalitními efekty jako je Já robot a dokonce i ten Will se snaží!. ()

Mgb21

Velice svěžná sci-fi. Film je sice postaven na výkonu Willa Smithe, ale ten se své role zhostil skvěle a své akční výstupy prokládá řadou suchých hlášek, které zaručeně úsměv na tváři vyloudí. Speciální efekty jsou na vysoké úrovni a počítačoví trikaři si opravdu vyhráli. Skvělá oddychovka. ()

mm13

O pár rokov po tomto filme ani pes neštekne. Ale Proyas robil čo sa dalo a keby mal voľnejšiu ruku, tak by bol výsledok príjemnejší. Beriem to tak, že režisér s mimoriadne originálnym videním zvládol ponor do komerčnejších vôd bez toho, aby stratil tvár a jeho hviezda už bude s postupným upevňovaním si pozície iba narastať. Len aby mal šťastie na aspoň takéto scenáre, nie je totiž typ, ktorý by sa príliš zaťažoval logikou. ()

Bauer

Jo, jo a ještě jednou jo.Řekl bych že , ještě lepší film než Minority Report.Není co vytknout.Will Smith mi znova dokázal , že je to vyýbornej herec. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)