The Hire: The Follow

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Mysteriózní / Romantický
USA, 2001, 8 min

Clive Owen hrá nájomného šoféra, ktorý dováža ľudí na miesta, na ktoré sa potrebujú zúfale dostať. Často sú tieto práce označované ako „Prísne tajné“ a poskytnuté môžu byť len základné informácie. V tejto epizóde, režírovanej Kar-wai Wongom, je náš hrdina najatý klientom (Forest Whitaker) na sledovanie priateľky jednej celebrity (Mickey Rourke) podozrievanej z cudzoložstva. (genetique)

viperblade

Třetí ze série The Hire a můj první plný počet pro tuto sérii kratičkých filmečků. Po Leeovi přebral štafetu další orientální režisér. Jenže Angovi sluší spíše doby Tygrů a draků nebo staré Anglie. Kdežto Wong mi potvrdil, že mu bude více vyhovovat naše doba. Protože to, co jsem prožil za pouhých 6 minut při sledování tohoto dílu… To nelze popsat slovy. Dialog o sledování (mimochodem, Clive má opravdu příjemný hlas) a konečné rozuzlení… Jsem zvědavý, jestli tenhle díl v mých očích některý z pěti snímků, které jsou ještě přede mnou, dokáže překonat. Díl s českými titulky ke zhlédnutí zde. ()

Davies182

Když se tak nad tím vtipně zamyslím, tato epizoda je v podstatě o tom, že na letišti můžete při čekání na zpožděný let zkejsnout opravdu dlouho... Ale vážně, jedná se o zřejmě nejinteligentnější dílek minisérie The Hire. Whitaker a Rourke v minirolích příjemně překvapili, přičemž Micky vypadal, jako by si na natáčení odskočil z wrestlingového zápasu :-). ()

Divočák

Pro mě jednoznačně nejlepší Hire. Nikdy bych neřekl, že mě ze série prvoplánovitě efektních reklam na auta dostane zrovna tahle kvůli svojí melancholické atmosféře. ()

cheyene

Skvěle natočené, vynikající herci, krásné BMW, ale tak nějak nezáživné. Žádné napětí, gradace, ani romantika. Tentokrát za 3*. ()

Stegr

75% - Žádná střelba, žádné adrenalinové honičky. Přesto na mě tenhle Hire dokázal v tak krátkém čase udělat dojem... ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +příjemná melodická hudba, obsazení -málo akční, trošku nudné/// Kar-wai Wong tak jak ho známe. Naštěstí to není 90ti minutový film aby člověk u něj umřel, takže se to dá přežít. Myslím si však, že jiné díly budou zajímavější a akčnější. Tenhle mě zas tolik nebavil./// Celkem 57%/// ()

HAL

Je to zvláštní...... ale srovnání se Ztraceno v překladu vůbec není od věci. Follow nemá moc překvapivý děj, ani není moc efektně akční... ale možná i právě proto ho řadím mezi ty nejlepší díly. Pomalu plynoucí děj s klidnou a přitom pohlcující atmosférou definitivně dokazují že i v médiu reklamy můžu vzniknout malé umělecké dílo. ()

Vavča

Můj neoblíbenější filmeček z The Hire. Kar-Wai Wong vyrobil námět, který může sloužit jako celovečerní film. Hlavně však Clive zde podává nejlepší herecký výkon. Další postavy jako Mickey Rourke v roli podezřívavého manžela, Adriana Lima v roli sledované ženy a charismatický Forest Whitaker, který Clivovi dohodil tento job tvoří nedílnou a důležitou část příběhu a dodávají mu na síle a působivosti. Tohle si nesmíte nechat ujít, má to nádhernou atmosféru, která je melancholická ,zasněná, prostě vás vtáhne. Hudba tvoří dokonalé spojení s obrazem, někdy je dokonce dominující složkou. Mistr Kar-Wai Wong dostal z krátké minutáže maximální emoce, efekt. Bravo, benissimo maestro! ()

Legas

Souhlasím s tím, že The Follow je BMW verzí Ztraceno v překladu. Je to jasný důkaz toho, co lze na ploše 6 minut říci, což mě jen utvrzuje v tom, že je Ztraceno v překladu značně natahovaný film. Kdyby měl tak 15 minut, líbil by se mi více. ()

Bachy

Ještě jsem ty Oweny nestihl všechny, ale prozatím je tenhle tím nejsilnějším. Mimochodem - Forest je fajn, ale moc mě nebaví jeho agenti. ()

klerik

Výborne obsadené, krásne natočné a Wongovsky poetické. Ale mám taký pocit, že s týmito istými ingredienciami naložil Ang Lee lepšie... ()

Stanislaus

Třetí minifilmeček ze série The Hire si nezískal zrovna mé nejvřelejší sympatie, což dávám za vinu hlavně dosti nudnému příběhu, který byl ale na druhou stranu doprovázen neskutečně nádhernou hudbou. ()

poz3n

Hire bez jakékoliv akce. Wong rozhodně dokázal během těch pár minut ukázat svůj rukopis a vyvolat pocity. Jen si nejsem jistý jaké přesně. 7/10 ()