Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

emo

Mrazivo autentická a nepríjemná sonda do života bývalej slávnej herečky a abstinujúcej alkoholičky. Milka Vášáryová predviedla famózny herecký koncert a opäť raz potvrdila, že je prvou dámou slovenského filmu. Marko Škop sa prekonáva nielen ako režisér, ale aj ako scenárista a výsledkom je bez debaty najlepší slovenský film za posledných minimálne 10 rokov! ()

laik_60

akosi som si nezvykol na slovenskú drámu, čakal som viacej, neoslovilo ma to ... nech mi pani Vašaryová odpustí. Až mi je divné, že ten film vybrali do Oskarovej súťaže. ()

majo25

Zaujímavý komorný príbeh s uveriteľnými postavami, veľmi dobre napísanými charaktermi, no hlavne s vynikajúcou Milkou Vášaryovou. Bavili ma aj občasné komické polohy, ktoré dobre kontrastovali s nie práve najradostnejšou atmosférou. ()

kocik1

Excelentní Emília Vašáryová v nepříliš excelentním filmu. Vašáryová dokázala dát postavě Evy Nové lidskost, emoce, smutek i zahořklost, takže rozhodně stojí za to se na její studii stárnoucí alkoholičky podívat. Příběh filmu sám nepřináší nic nového, nabízí nám jen a pouze Emilíi Vašáryovou, nic a nikoho jiného. ()

Triple H

Slovenský Wrestler. Konceptuálne veľmi podobné filmy - jediný výraznejší rozdiel zrejme je, že na rozdiel od Rourkea nie je Vášaryová v skutočnom živote prepitá troska čo si zničila osobný život. V rámci slovenskej kinematografie je film pre mňa pomaly zjavenie. Žiadne prižmúrenie očka, lebo je to "naše" či niečo podobné. Proste regulérne veľmi, veľmi dobrá vec. Výborní herci, pekná kamera, krásny obraz, dobrý scenár a celkovo film pôsobil celistvým a dotiahnutým dojmom. Zaujímavé bolo rozhodnutie nepoužiť žiadnu hudbu, ktoré vo výsledku vypálilo dobre. To všadeprítomné ticho len znásobovalo osamelosť a prázdnotu života hlavnej hrdinky. Človek sa až začne desiť staroby. Veľmi príjemne absentuje lacný pátos a na jeho mieste je civilnosť a na pár miestach sú roztrúsené dokonca zaujímavé myšlienky. Viac podobných vecí. ()

Johnny.ARN

Viď, drahý divák, aktuálna slovenská tvorba. Pozeraj a trp! A trp veľa, lebo takto si to režisér želá, aby si pri tomto filme veľa trpel. Ale potom, keď to skončí, pocit na nezaplatenie. 1 z 5 ()

Tosi

Za první si myslím, že to byl vynikající film o smyslu života, za druhé, že to bylo od začátku do konce krásně depresivní a za třetí, že bonusovou pátou hvězdičku musím dát za naprosto skvostný výkon Emílie Vašáryové. ()

venison

Komorní příběh psaný paní herečce Emílii Vášáryové přímo na tělo.. Bohužel vedlejší role už natolik silné nejsou.. Navíc i ten příběh celkem o ničem není a neodehrávají se zde moc velké dramtické scény.. Drama je pouze v duši hlavních postav a to si myslím (na uchvácení diváka) nestačí.. ()

Autogram

Reštart života po šesťdesiatke, to je neľahká vec. So závislosťou to ide o to ťažšie, keď život dáva toľko dôvodov si dať lepidlo na dušu. Úloha herečky ďaleko za zenitom nemusela byť pre Emíliu Vášáryovú celkom jednoduchá. Nedostať už ani úlohu v dabingu a z núdze skončiť predstaveniami pre senilných dôchodcov, to môže byť priam hororová predstava, ale odchovaní bulvárom aj oni dali pár pekne podpásových otázok. Našťastie prvá dáma slovenského herectva sa úlohy zhostila skvele, hoci ľahké sledovanie to nebolo. Hudby vo filme veľa nie je, ale Gottove C'est la vie padlo do situácie dokonale. –––– Ani teraz, keď ste stará, vám nechýba rodina? –––– Každý by mal mať možnosť dostať ešte jednu šancu. ()

drackula

Filmový kabinet PLUS SK: Filmové profesie - 2. Filmový strihač - herecký koncert, na naše pomery veľmi dobrý film, získaným cenám a nomináciám rozumiem. 90% ()

TroiMae

Magda… Jak se vám líbí… Teda Emília. Já asi doteď nevěděl, že jsou dvě…. sestry… (ne Tři)… Co se vlastně stalo Evě Nové? Jako kdysi Alena Mihulová i Emília Vašáryová je jednou nohou v hrobě… jako Eva Nová je nádherně stará (tedy hraje o deset let mladší postavu ;) vysloužilá alkoholička herečka matka zasloužilá socialistická umělkyně… Žít na tom bezútěšném Slovensku, kde se platí v Eurech, ale ženy tam jezdí pečovat o seniory nebo děti do Rakouska, aby uživily ty své (a o tom jsem četl odborné texty ;) v tom postsocialismu, je vyloženě hrdinství. Já bych v některých prostorách ani duševně nevydržel a raději spal pod mostem. A potkat novou milenku exmanžela, těhotnou laň a vůbec… kdy není Lady in Red jako Lady in Red, je vyloženě krutý Mullholand Drive. No nic… 100 intenzivních minut Emílie Vašáryové a jejího Stáří, kdy kamera není žádná milá a hodná. Režisér dokumentarista je nemilosrdný. Výkon slovenské Bette Davis Emílie Vašáryové je… zdrcující <3 Ustála to. Já taky. A už ji nikdy nechci vidět! ()

Forsberg11

Taký štandartný, ničím nevynikajúci slovenský film ponovembrovej éry. Akurát s lepšími hereckými výkonmi a kvalitnejšou atmosférou ako sme zvyknutí. Nič extra sa z toho však nevykľulo. Stále sa nemôžem zbaviť dojmu, že slovenskí režiséri sú príliš priehľadní a disponujú minimálnym zmyslom pre nečakané zvraty alebo agresívnejšie zásahy do deja. Evá Nová je v psycho sonda do nešťastného života ženy, bývalej herečky a alkoholičky, ktorá po návrate z liečenia hľadá zmysel ďalšieho byťia. Vďaka naturalistickej Škopovej réžii sa na to pozorelo dobre, nudných pasáži bolo máličko, ale aj tak tomu ešte niečo na vrch chýbalo. Nejaké nepríjemné pošteklenie alebo väčšia dramatickosť. Buďme však nakoniec radi, že sa aspoň niečo točí... 60 %!! ()

klúčik

Smutný film. Životný príbeh herečky, ktorá zostarla, príbeh jej rodiny. Smutný príbeh ľudí, ktorí bohužiaľ takto žijú a je ich čoraz viac. Film Eva Nová je naozaj o výbornom výkone herečky s veľkým H. Pani Emília Vášáryová zas a znova ukazuje svoje herecké umenie. No nezaostal ani Milan Ondrík v postave jej syna. Filmu dávam 75%. ()

klukluka

Precizní- ale (!): depka, depka, depka. I ve filmu přitom zaznělo: každej máme svý problémy. A chceme se bavit, dodávám já. Nečekal jsem, že si strhám bránici. Zároveň jsem si ale nemyslel, že to budu chtít okamžitě spláchnout něčím ostřejším. Po Evě Nové, kde se i dětem zpívá o bolavé hlavičce a churavém srdíčku, budete potřebovat ventil. Sama o sobě bez něj není úplná. Pro mě light version, please, a little bit more sugar. Is it the movie, isn't it? ()

bari68

Herecký koncert Milky Vašáryovej i jej zdatných sekundantov. Film má cit, príbeh, koncept, podobenstvo , svoju farbu a fluidum. Do tejto skládačky ani už veľa nechýba, avšak film nemá čím príliš mnoho osloviť. Čo je veľké pozitívum, tak fakt, že Eva Nová dokázala, že j slovenský žáner má ešte kinematografii dobrého a kvalitného čo ponúknuť. ()

Admirall

po dvoch vynikajúcich dokumentárnych filmoch Osadné a Iné svety som sa dostal aj k filmu, a zrejme režisérovmu hranému debutu, Eva Nová. Na môj vkus bolo vo filme príliš veľa psychologizácie postáv ale som rád, že sa na Slovensku podarilo vyprodukovať film, ktorý aj napriek pre mňa prílišnej psychologizácii nenudil, dokonca bol miestami úsmevný či existencionálne úderný - a to je to, čo mne imponovalo. Vážne situácie sa málokedy podarí odľahčiť humorom a treba na to ísť veľmi citlivo. ()

EKLEKTIK

"To je krásny koník." Co k tomu dodat? Prostě správnej film o alkoholikovi se vším všudy. S odmítající rodinou, se ztrátou původního zaměstnání, s opuštěním kamarádů z mokré čtvrti a samozřejmě s recidivou. No a tak mi dovolte, abych si slovy mého oblíbeného žlutého a plešatého tlusťocha připil na důvod vzniku tohoto snímku: "Na alkohol! Na příčinu a současně řešení, všech životních problémů." ()