Svět zítřka

Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

Svet zajtrajška

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Itálie, 2004, 106 min

• flanker.27

Takové nijaké. Příliš slabý děj a dialogy se moc nepovedly. Chybí tmou atmosféra verneovek, radost z objevování nepoznaného a z dobrodružství Člověk navíc čeká nějaké gradující finále a ono nic, prostě je najednou konec. Film se nedá točit jen pro vizuální dojem. Ani nevím proč, ale celou dobu jsem měl pocit, že hraju Wolfensteina. :)(16.12.2010)

• J*A*S*M

Záměrná esence demence. Nechápu, proč chce někdo něco takového točit, ani proč se na to chce někdo dívat. Jako pokus o naivní dobovou noir scifárnu úspěšné, jako film, který má obstát u diváka 21. století, jednoznačný epic fail. U většiny dialogů jsem umíral pomalou a bolestivou smrtí, být film o půl hodiny delší, tak bych sem již tento komentář nenapsal.(4.8.2010)

Áno, ten film ma chabúčku story. Lenže vyčítať mu to by bolo ako postrádať v Schindlerovom zozname disnosaurov. Pretože SKY CAPTAIN je číre filmovo fanúšikovské potešenie, ktorého hlavnou devízou je to, čo majú Star Warsy a čo chýba Van Helsingovi (a 98% súčasnej hollywoodskej produkcie). SKY CAPTAIN je krásna pocta starým filmom, nechýba v ňom príjemný humor, skvelá hrdinská hudba a sympatickí hrdinovia (Jude a Angelia súna zožranie, iba Gwyneth mi pripadala akos neistá v tom, čo má hrať). Výprava nepotrebuje komentár, tibetské „rekreačné“ údolie mi pripomínalo Rivendell. :) Miestami som bol až dojatý. K dokonalosti chýba už len špeciálne upravené čierno biele prevedenie. Chel by som byť producentom tohto filmu nehľadiac na jeho komerčný neúspech. P.S.: Tento film naznačuje začiatok éry, v ktorej fyzických hercov nahradia vo filmoch tí CGI.(11.1.2005)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $37,762,677Tržby Celosvetovo $57,958,696║ Vizuálne, hudobne a trikovo úchvatné, strhujúci dobrodružný Verne-ovský príbeh, výborné obsadenie(Law, Paltrow, Ribisi, Jolie), všetko príjemne odľahčené suchým humorom. /90%/(28.6.2005)

Je to asi tak na tři a půl hvězdičky, ale zejména díky Gwyneth Paltrow jsem dal jen tři. Ona vážně neumí hrát a navíc mi nepřijde ani nijak výjimečně hezká, takže proto. Jude Law je standartně dobrý, on to není žádný super herec, ale svou úroveň si dlouhodobě drží. Jinak jak píše KevSpa - opravdu jednoduchoučký děj se spoustou více či méně ulítlých míst, ale vizuálně je to podáno opravdu velkolepě. Celý ten nádherný retro styl staví jinak úplně podprůměrný filmeček řádově o dva stupínky výše, než by si normálně zasluhoval. Máte-li rádi filmy s přehledně a logicky uspořádaným dějem, vyhněte se Světu zítřka velkým obloukem. Pokud však jste fandy vizuálních orgií, rozhodně si ho nenechte ujít. Já mám rád i to i to, a proto jsem ve výsledku rozpolcen...(27.6.2005)

• - Dej filmu sa odohráva v 30. rokoch 20. storočia. (Greenpeacak)

• - Původně měla mít jedno oko "záhadná žena" (Ling Bai). Když se ale k natáčení přidala Angelina Jolie, rozhodl Kerry Conran, že páska bude víc slušet jí. (Petr23)

• - Celý film bol najprv načrtnutý pomocou ručne kresleného obrázkového scenára a až potom bol vytvorený ako počítačovo generovaná 3D animácia, na ktorej pracovala 100 členná skupina digitálnych animátorov. (Greenpeacak)