Svět zítřka

Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

Svet zajtrajška

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Itálie, 2004, 106 min

........Úžasné obrázky, zajímavá animace......Jak již někdo řekl: svět zítřka je úchvatnou podívanou, která se dočkala pozitivních kritik, ale i přesto v kinech neuspěla......Conran, až zřejmě nechtěně, tento experimentální snímek poslal na slepou kolej filmových dějin. Mistrný kousek digitálního studia, které nepochybně odvedlo zdařilou a poctivou práci je na zcela jiné hodnotové úrovni, než to, co bylo přetáčeno s herci. Právě toto technické vložení herců do pozadí, nelogické chování, místy úsměvné dvojité přesvícení herců, pompézní herohudba, únavný děj. Toto vše mi dává za pravdu, že je vždy nutno míti se na pozoru před velkou, masivní reklamou a trailery před spuštěním díla do kin...............(26.4.2005)

Nezapomenutelné sci-fi, které zobrazuje tak trochu jiný svět s tak trochu jinačími lidmi spojené v dost dobře divném grafickém hávu, kombinující černobílý objektiv ze třicátých let, postmoderní modré plátno a komiks, ano komiks. Autoři se pokoušejí o něco jiného a sází do svého projektu všechno. Je totiž těžké se postavit něčemu, co se jen tak nevidí, nebo o co víc, nikdy se nevidí. Takhle můžu s čistým svědomým říci, že se jim to povedlo na výbornou. Točili to proto, aby diváky zabavili a překvapili něčím jedinečným, což se skutečně stalo, jenže je to to jediné, co si ti diváci zapamatují a to je možná chyba. Řekl bych, že Svět zítřka je takový Metropolis současnosti. Jeden z mála ve své kategorii a proto dosud tak jedinečný. --- Mohli bychom, aspoň jedinkrát, umírat bez toho všeho hádání kolem?(26.10.2007)

Soundtrack Ed Shearmur: 1. The World Of Tomorrow ,2. The Zeppelin Arrives ,3. The Robot Army ,4. Calling Sky Captain ,5. Back At The Base ,6. The Flying Wings Attack ,7. An Aquatic Escape ,8. Flight To Nepal ,9. Treacherous Journey ,10. Dynamite ,11. Three In A Bed ,12. Finding Frankie ,13. Manta Squadron ,14. H-770d ,15. Flying Lizard ,16. Totenkopf's Ark ,17. Back To Earth ,18. Over the Rainbow,(14.5.2011)

Nádherná vizuálna stránka, roztomile naivný príbeh ala Star Wars dochutený chutnou zmesou akcie, romantiky a humoru a to všetko v nezabudnuteľnom sci-fi noir balení. To sa ani nedá odmietnuť.(19.11.2006)

4 a 1/2. Pitomoučký scénář? To se mi tedy nezdálo. Ne že by byl kdo ví jak složitý, ale k takovému unikátnímu filmu jaksi "staře" zrežírovanému se "starou" atmosférou až po příjemně starosvětskou hudbu by se snad ani jiný nehodil. Mé nadšení ze snímku se nepokrytě stupňovalo s dalším záběrem, zvratem a dialogem. Nejvíc se mi líbily dialogy - slovní přestřelky mezi kampitánem a reportérkou byly nepopsatelně legračí. Taky konec se mi líbil. Celý. MÁŠ TAM KRYTKU.(16.3.2005)

• - Snímek byl natočený před modrým pozadím a všechno kromě hlavních postav vzniklo až v počítačích. Žádný z herců proto neměl přesnou představu o tom, jak bude film a efekty ve výsledku vypadat. Po prvním zhlédnutí však byla například Angelina Jolie přímo nadšená. (imro)

• - Původní název byl “The World of Tomorrow“, ale byl pozměnen, aby se nepletl s Emmerichovou vysokorozpočtovkou Den poté (2004). (imro)

• - Když Polly volá svému editorovi o postupu obřích robotů, repliky, které uslyšíme, jsou přesně převzaté z rozhlasového zpracování „Války světů“ (1938) Orsonem Wellsem. Postava ztvárněná Rayem Collinsem je tehdy vysílala ze střechy budovy zpravodajství, kde na „vlastní oči“ sledovala útok Marťanů. (imro)