Galaxie teroru

• USA Galaxy of Terror (více)

Po ztrátě spojení s kosmickou lodí Remus, ke které dojde poté, co loď neplánovaně přistane na asteroidu Morgentus, se jí vydává na pomoc záchranná loď Explorer vedená velitelem Ilvarem (Bernard Behrens) a zkušenou kapitánkou Trantorovou (Grace Zabriskie). Po přistání a prohlídce Remusu záchranáři objeví nedaleko vraku obrovskou, zdánlivě opuštěnou základnu a rutinní záchranná mise se změní v noční můru. Při průzkumu základny dochází k záhadným úmrtím jednotlivých členů a zbytek posádky musí čelit nejen vzrůstající nevraživosti ve vlastních řadách, ale hlavně svému zhmotnělému strachu. Působivý sci-fi horor vznikl v produkci Rogera Cormana. (kosta73)

BMAJTZ

Hodně nizkorozpočtové, ale to neznamená, že to musí být i hloupé. V tomto případě to ale neplatí, dostanete hodně naivní a skutečně hodně debilní podívanou. Začněme postavami, které jsou všechny úplně mimo (navíc i ty herecké výkony jsou poměrně katastrofální). Předpokládal bych, že na misi do hlubokého vesmíru vyšlete ostřílené mariňáky, chyba pošlete tam skupinu psychicky labilních jedinců a típka s knírkem, protože nemáte dost peněz na Toma Selecka. Taky nevím zda bych si do týmu vzal člověk, který od pohledu vypadá jako bijec, ale prohlásí, že bojuje jenom s krystaly. Následně, když se mu rozpadnou, tak se málem rozbrečí (to myslím naprosto vážně ta scéna ve filmu je). Ubíhání příběhu taky bylo nějaké podivné, skupina se neustále rozdělovala, aby se za 3 minuty zase sloučila. Jedinci ve skupinách chodily sami, i když k tomu neměli žádný důvod, a o smrt si jednoznačně říkali. Divné v tomto filmu jsou i rekvizity. Všechny ty batohy, lezecké vybavení, zbraně a vůbec všechno je naprosto nefunkční, myšleno po designové stránce, a na vesmírnou misi bych to rozhodně mít nechtěl. Jedno se ale i tak musí uznat, celou dobu jsem netušil jakou to může mít pointu a proč vlastně každý umírá úplně jinak, vysvětlení tohoto divna dávalo v kontextu docela smysl. To je bohužel jediný kladný bod jinak poměrně tragického filmu, který si užijete jenom v případě, že ho budete brát jako komedii. ()

vitekpe

Legracni sci-fi, s tv vizualem, osmdesatky jak vysite. Potesila ucast Grace, prekvapila znasilnovaci scena s "vetrelcem". 3- ()

bruceman7

Předchůdce The Sphere a taky částečně The Event Horizon. Na mě to působilo dost komplikovaně a bohužel i nezáživně...4/10 ()

Han22

Skupina vesmírných mariňáků se vydává prozkoumat tajemnou pyramidu a jeden po druhém jsou koseni. Většina smrtí je buď dementních (červ, hvězdice), nebo v absolutní tmě znásobené šíleným střihem. Zkrátka vemte to nejhorší ze slasherů 80. let, znásobte to příšernýma kulisama a dementní pointou a máte Galaxii teroru. PS: Englund hraje srabskýho idiota. EDIT 2024: Napodruhé to nebylo tak zlé ve srovnání. Je to béčková kravina s dementníma postavama, scény jsou utopené v temnotě, ale na druhou stranu jsem se nenudil, jsou tu aspoň nějaké efekty, kulisa pyramidy taky nebyla tak zlá. A pointa nebyla na béčko špatná. V porovnání s před chvíli shlédnutým Inseminoidem si to aspoň 2* zaslouží. ()

iXtr3m3

Nedám tomu odpad, lebo poznám aj omnoho horšie kúsky, ale popravde je to ukážkový prípad straty času všetkých zúčastnených a rovnako aj môjho. Človek sa teší na návrat do legendárnych osemdesiatiek, ale toto bol prúser ako sviňa a nepomohli ani hororové tváre. Evidentne som si z toho filmu moc nepamätal, inak by som si ho nezopákol po toľkých rokoch. Oproti tomuto je aj Forbidden World ďaleko ďaleko lepší. ()

TERRORDROME

Votrelcom inšpirovaná vesmírna vtákovina o výprave na asteroid do tajomnej pyramídy plnej príšer. Neznie to zle a niektoré pasáže majú vďaka podareným kulisám dosť slušnú atmosféru neznáma, ale nanešťastie film neustále dáva na obdiv svoje debilnejšie ja, počnúc tou čarodejnicou a chlapíkom so svietiacou hlavou na začiatku. Hrdinovia nakopnú raketu, vesmírom preletí pár farebných kruhov a sú na mieste, ostáva už len nejako zaujímavo ich povraždiť. Film prekvapivo dosť stavia práve na gore a nechutných efektoch na čele s obrovským červom čo strhá zo ženskej šaty, celú ju oslizne a znásilní, to je dodnes rarita ( ak nepočítame japonské chápadlové porná ). Ešte by som spomenul aj ďalšiu ženštinu pre zmenu šľahúňmi rozlámanú na kusy a odseknutú ninja ruku ktorá zamorduje svojho bývalého majiteľa. Tým bol béčkový ksicht Sid Haig v úlohe debilka zásadne bojujúceho len vrhacími kryštálovými hviezdicami a detinsky trucujúceho keď sa mu ich brána rozdrví na prach. Druhý známy ksicht patril Robertovi Englundovi ktorý ako jediný podával nejaký herecký výkon. Tradičné a nenávidené hororové klišé rozdeľovania sa tu bolo dovedené až na prah dokonalosti, keď sú hrdinovia v jednu chvíľu spolu a vzápätí každý úplne inde bez akéhokoľvek dôvodu. Finále s odhalením tajomstva pyramídy a veľkého šéfa mi prišlo stupídne a nezmyselné už pred rokmi a ani dnes nie je dôvod na zmenu názoru. ()

Klay

Povedené sci-fi hororové béčko z produkce Rogera Cormana. Skupina kosmonautů se vydává na průzkum stavby vystavěné zřejmě cizí civilizací. Postupně jsou pak likvidováni všemožnými bestiemi a pastmi uvnitř pevnosti a odhalují její skutečný původ a účel. Druhý Vetřelec to není, ale zábava na večer dobrá. A ve kterém jiném filmu uvidíte znásilnění obřím červem? ()

tenebrae86

Laciný sci-fi horor, ve kterém nefunguje takřka nic. Hned v první minutě mi bylo jasné, že tady končí veškerá sranda. Nejvíc zabíjecí jsou asi dialogy, které jsem bohužel vůbec nepobíral. Postavy tu ze sebe nonstop vypouští naprosto dechberoucí sračky a význam označení "nelogické chováni" tu nabírá zcela monstrózní rozměr. Až mi bylo líto Freddyho a paní Palmerové, že se sešli v něčem tak ostudně špatném. Atmosféra žádná, napětí už vůbec, ale zas je fakt, že díky tomu fantasmagorickému scénáři nelze absolutně tušit, co se stane v další scéně. Dvě scénky mě takhle překvapily dokonce i mile. V té první je jedna z austronautek dychtivě znásilněna obrovským chlípným červem, ve druhé je pak jiná krutě rozdrcena zrůdnými chapadly. Jako porno by to možná bylo zajímavější. ()

krvavamera

Takový horší Vetřelec s výbornými béčkovými momenty, zvláště ti alieni vypadaj fakt zábavně. Přidávám hvězdičky za kostýmy a lodní vybavení (včetně pípajících kontrolek), za to si tenhle film fakt cením. A double doporučení pro fanoušky Twin Peaks - snad vám bude kapitánka aspoň trochu povědomá! A samozřejmě celé řádky všech těch seriálů, díky kterým vám bude připadat, že všichni ti herci jsou vám "nějací povědomí". Jděte do toho a nebudete stačit ukazovat prstem a říkat: "Hééj!" Ale i bez toho je to slušný BÉČKO. ()

drankeryth

Horory odohravajuce sa vo vesmiru a na neznamej planete jednoducho milujem. Aj tento film ma vcelku pohodicke zaujal, ale zas to niekedy unika niekde mimo a potom to vyznie tak troska nudne. Vsetko vo filme to vyzera robene takym lacnym dojmom a trocha sa to dejom aj podoba na skvely horor VOTRELEC. Ale na tento film to vobec nema. Dej filmu sa zaobera nejakou planetou na ktorej jeden obrovsky komplex cudesneho tvaru, ktory mi trocha tiez pripomenul Votrelca. Vo vnutri sa nachadzali rozne druhy monstier, ktore zas tak nevyzerali strasne, aby som sa ich bal. Chybalo im nieco viac k profesionalnemu stvarneniu a preto vyzerali dost smiesne a bolo to vidiet, ze su to len babky, ktore aj tak toho moc nenarobili. Obcas aj nieco hororove ukazali, le nebolo toho prilis moc, aby film udrzal vo vysokom standarde, ako by si aj zasluzil. Interiery a exteriery vo filme su stvarnene na dobrej urovni a nevyzeraju zas tak trapne ako napriklad ten obrovsky cerv, ktory si to normalne rozdal s jednou zenskou, ktora patrila ku tymu ludi, kde sa aj mihol mlady Robert Englund:) Bojovy arzenal zachrannenho tymu malo futuristicke zbrane a jeden z nich dokonca ani nechcel posratu laserovu pistol. On si vraj aj postaci zo svojimi krystalovymi hviezdicami:) Aj ked sa mu to vypomstilo. Ulomok z jeho osobnej zbrane sa mu zaryl az do ruky a putoval mu vo vnutri ruky smerom hore. On nevahal a usekol si ju bez najmensieho problemu. To bol drsnak:) Koniec filmu naznacil, ze vsetko je inak, ako si to vsetko predstavovali. Film je trosku zvlastny a v niektorych momentoch boli nejake useky filmu uplne zbytocne vtesnane, co by tam ani nemuselo byt. Celkom slusny pokus o sci-fi horor, ktory ale rychlo vysumi a nic po nom nezostane. ()

sadlokan

Takže tady máme,dva roky po Vetřelci takovou "Star Trekovskou"variaci.Občani prozkoumávají opuštěnou základnu ve vesmíru.Na zádech mají pozoruhodné plastové baťochy opatřené dvěma silnými reflektory,které jim asi ze vzdálenosti 10 cm výrazně ohřívají klíční kosti.Setkáváme se zde snad se čtyřmi druhy monster,z nichž hned zkraje jsou nejděsivější tzv."husí krky"(v elektrikářském žargonu izolační roury na svazku kabelů).Ve finále se ze stařičkého kuchaře vyklube vládec planety a je vymonstrováno.Ve vedlejších rolích hororové ikony R.Eklund jako paranoik a S.Haig usmrcený vlastní useknutou rukou jež vrhla po něm krystalickou hvězdici ,patrně z kryptonitu ,či podobného vesmírného ultrapevného sajrajtu. ()

MickeyStuma

Zábavný thriller sci-fi, ve kterém se posádka záchranné lodi setká s hrůzami svých představ. Snímek po výtvarné stránce na rok vzniku naprosto dokonalý, ale jinak je to hodně těžká kadence. Tohle nelze brát jinak, než jen jako čirou filmovou zábavu, kde dialogy a vůbec pronesené veškeré věty vyznívají přímo jako vystřižené z nějakého komiksu. Zkratkovitost, nelogičnost, slovo plynulost v podstatě nevhodné slovo. Ano, vyznívá to jako jednoduchý komiks beroucí si na paškál různé známé snímky stejného či podobného žánru a není těžké uhodnout které. Zajímavostí je, že je tu mimo jiné zobrazena dokonce i scéna znásilnění lidské ženy mimozemským slizkým monstrem. Scéna skutečně slizká až běda, ale dokonalou hrůzu to zase až tak moc nevyvolává vlivem atmosféry celého snímku. Na druhou stranu, kde všude je něco takového k vidění? Snímek je jako celek skutečně tak směšný, až je ve své podstatě zábavně dobrý. Fantastická vizuální výprava, příšery vskutku příšerné, sexy scény a když se kousnu do rtu, tak vcelku i chytrý děj. Au. Zkrátka taková syrová bláznivá sci-fi s množstvím gore a bláznivých netvorů. Jen tak mimochodem, údajně na snímku jako pomocný režisér pracoval i James Cameron podílející se hlavně na trikových sekvencích. No, tento zájem mu vskutku zůstal. ()

Psycho.R

Corman si natočil svého Vetřelce a chvilkami je to i zábava. Čím víc však spějeme ke konci, tim vic se začne hlásit nuda. ()

Knor

Nádherný béčko. Já mám pro tyhle sci-fi kraviny slabost, odpouštím i to, že vykrádali Vetřelce. Kdo má smysl pro srandu, nasměje se u toho a pobaví královsky jako já. ()

beso74

Kedysi dávno, v praďalekej galaxii sa odmlčala jedná kozmická loď tváriaca sa ako sesterská tej známejšej pod menom Nostromo a tak sa vládca Galaxie krycím menom označovný ako Červená žiariaca hlava rozhodol vyslať k lodi na jednu (takmer) neobývanú planétu výskumnú výpravu, ktorej velí jedna žena. Ak sa niečo začína týmto štýlom, môže to byť buď parádna zábava alebo neskutočný prešvih, samozrejme, závisí to od divákovho uhla pohľadu a očakávania. Kto chce nejaký vyšší rozpočet, originalitu a vážne sa tváriaci príbeh, nech si to radšej ani nepúšťa. Kto má rád svižný dej, miestami poriadne pritiahnutý za vlasy a k tomu si je plne vedomý, že aj taký Votrelec je vlastne znáškou motívov z celého radu svojich predchodcov, ten si toto gala predstavenie z produkcie legendy B filmu Rogera Cormana určite užije. Kombinácia Hviezdnych vojen a Votrelca je niečim, čo sa len tak nevidí. Skupinka prieskumníkov, medzi ktorými vyčnieva mlčanlivý Sid Haig a jeho obrovské ninjovské hviezdice divákov drahocenný čas nemárni a po niekoľkých minútach dorazí na osudovú planétu, aby zistila, že z posádky ostali len kusy mäsa a že neďaleko lode je zvláštna pyramída. Namiesto toho aby opravili loď a fujazdili hyper priestorom kade ľahšie, rozhodli sa ostať a pyramídu preskúmať. Tempo aké nahodia je doslova vražedné a ich tušenie, že tu nie sú samy sa potvrdzuje tým najstrašnejším spôsobom. Aj keď si film niečo od Votrelca požičiava, nejde o jeho bezduchú kópiu, pre mňa určite sa táto Galaxia radí medzi to najlepšie čo vzniklo po Votrelcovi. ()

dragonian

primitivne herecke vykony, banalne dialogy, primitivna nevedomost clenov posadky o zariadeniach lodi explicitne davam jednu hviezdu za namet:) ()

Stejšn odpad!

To je tak třeskutě debilní film, že si nezaslouží ani tu jednu hvězdičku ze soucitu! A dokonce ani za tu astronautku umrdanou k smrti moučným červem. ()

Pitryx

Tohle mít vyšší rozpočet, byl by to trhák. Takto to kazí laciné triky a to je velká škoda. Nápad se strachem je sice obehraný, ale to by až tak nevadilo. Ve snímku se skoro nemelou krávoviny, odsýpá to, a někdy je to i krvák. Mně se to líbilo moc a měl jsem nachystáno osmdesát procent, ale za ten konec ubírám deset. Takže „jen“ šedesát. *** A PŮL ()