Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

Kozlowski8

Robert De Niro jako bývalý polda a nyní hledač lidí, má za úkol najít mafiánského účetního (v podání Charlese Grodina) a dopravit ho k soudu. Cesta De Nira a Grodina napříč státy - s FBI, mafiány a konkurenčním lovcem lidí za zády - je velice napínavá, akční i humorná, takže je o zábavu spolehlivě postaráno. Robert De Niro v poloze,která mu absolutně sedí. 80%. ()

Franki69

Tohle byl příjemný závan starých časů. Takhle si chci Roberta De Nira pamatovat. Příjemná road movie krimi komedie, v které je zábavné objevovat ve vedlejších postavách obličeje, které se později prosadili ve větších rolích. Jestli se vám stejská po sympaticky drsných policejních klaďasech s rozervaným osobním životem a se srdcem na pravém místě, tady se o pozornost hlásí poctivá filmařina s analogovými triky (kromě sestřelování helikoptéry pistolí). Dávám pěkných 85%. Trošku smutný je, že americké reálie z konce 80.let stále vypadají lépe než většina českých měst a obcí v roce 2020. ()

BrusVejn

Podarená akčná buddy komédia, kde sa 3 skupiny ľudí neustále naháňajú po ceste naprieč USA a vždy sa záhadne nájdu (keby v tej dobe mali v Amerike niečo na štýl súčasného GDPR, film by skončil po pol hodine). De Niro predvádza typicky neuveriteľnú charizmu a silné pľúca (za film sfajčí tak 300 cigariet). Ostatné postavy, aj keď niektoré groteskné, mu slušne sekundujú a záver je síce očakávaný, ale zahrá na tie správne hrejivé struny. Fajnová oddychovka. ()

BarGoldstein

Proč už dneska nejde točit takové filmy, kde děj dává smysl, nehemží se to tam různou pederastní havětí a je tam nula nyvých pohledů? ()

Winster

Všichni od Vás jdou Mously :D jeho pravý jméno je Mously :D a je mi líto karta je zrušená :D Poznáváš mně :D a ty brejle jak to nedaj. ()

PTuranyi

Výborný príbeh bývalého policajta a nájomného lovca zločincov vezúceho účtovníka mafiánskeho bossa z New Yorku do L.A. V pätách im však sú okrem FBI, ďalšieho lovca aj gangstri, takže má Jack Walsh o zábavu postarané. Jack bystrý chlapík a dokáže vypátrať Mardukasa behom pár hodín, čo sa FBI ani gangstrom zrejme nedarí dlhší čas. Napriek tomu robí počas cesty množstvo hlúpych chýb, takže všetci prenasledovatelia, vrátane agenta Alonza Moselyho za, ktorého sa vydáva, majú stále dostatok stôp, aby ich znovu našli. To je zdrojom nespočetných komických situácií. Jack a Mardukas sú dobrá dvojka. Smola sa im stále lepí na päty, ale vždy sa im podarí z najhoršieho dostať. Produkcia je kvalitná a Robert de Niro ťahá svojím hereckým výkonom celý film. ()

marti

Dlhé a možno preto slabé. Alebo možno preto slabé, lebo tomu chýba nejaká ženská hrdinka. Napr. Jackie Brownová má tiež zdĺhavé pasáže, ale má súčasne v sebe určitý esprit. Znovu by som si to určite nepozrel. ()

Wroclav

Na málo kterém jiném filmu lze tak jasně vidět, jak je DeNiro geniální herec (v porovnání s ostatním ansáblem). Zchválně si srovnejte jak se rozzuří DeNiro ve vlaku a jak se rozzuří ten černošský důstojník o pár scén později. Rozdíl přinejmenším jako liga mistrů a gambrinus liga. ()

KBelick

Tak tohle mi tedy vůbec nesedlo - a překvapují mě zdejší vysoká hodnocení... Např. agent Mosley byl opravdu tragický - a to i pokud měl parodovat drsňácké poldy (u tohoto filmu si vážně nejsem jist...) Grodin mě taky vůbec nepřesvědčil a o scénáři radši pomlčet.. Zasmál jsem se (zlehka) asi třikrát - jinak jsem se spíš cítil trochu trapně. Nemám prostě takovéhle komedie rád: scénář, který nebere na nějakou logiku ohled a jen se všelijak komplikuje, režijní invence žádná, ... Až se divím, k čemu se to DeNiro upsal - a přestože se tu ani on extra nepředvedl, je ta třetí hvězda za něj - bez Boba bych to asi nevydržel... 50% ()

Boxer666

Hodně povedenej film kde v hlavní roli Rober De Niro nesklame, vzalo mi to 2 hodiny života a nelituji toho, spoustu novodobých "akčňáků" se tomu nevyrovná. ()

bergeron

Jeden z Naj tvorby DeNira v žánri komédií. Ten chlapík sa proste vyzná v sarkazme. AKo by som Vám to inak podal. Soundtrack, scenár, herec a komediálny zvuk. Paráda. Ale aj tak nik nikdy neprekoná túto slávnu vetu. Is This morron Number One ? put on the phone morron number 2. :D ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin