Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

waska

Skvělá dobrodružná komedie a nezapomenutelné cestě Amerikou. Výborný herecký výkon ústřední dvojice De Niro, Grodin, které neméně dobře sekunduje John Aston v roli Marvina. Film plný komických scének a dobrodružné akce. BTW. Ženy tam jsou a hned dvě. Vlastně jedna žena a jedna dcera :-) ()

Panacek

Příjemné překvapení. Dokonce ani prima televíze tentokrát nezpatlala dabing až tak nesmírně, jak má ve zvyku. ()

Petulka88

Příjemná komedie s dvojicí sympaťáků Robertem De Nirem a Charlesem Grodinem. Určitě se nejedná o film desetiletí, ale o dobrou komedii, u které můžete bezstarostně vypnout a nechat se jen bavit. Možná, že je dvouhodinová stopáž pro podobný film trošku příliš, ale to je jen drobná výtka. Všechno Vám bezpečně vynahradí už zmiňovaná ústřední dvojice. ()

kyLuke

Maximálně příjemný film , kterému pak vcelku nemáte moc co vytknout . Výborný De Niro , skvělá režie , výborný scénář a fantastická hudba . To je shrnutí jednoho z nejpříjemnějších filmů všech dob ! P.S. - Zlatý glóbus 2 nominace :( v kategorii muzikál/komedie) Nejlepší film , Herec HR - Robert De Niro ()

Stanix

Máte rádi klasiku v podobě odlehčené krimi např. Smrtonosné zbraně případně o něco mladší Ritchieho filmy Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni? Máte rádi De Nira? Pokud odpovíte alespoň na jednu otázku ano, pak musíte vidět tento skvost, protože minout ho by byla přímo fatální chyba. Nemám co vytknout, královsky jsem se bavil. ()

Shitonit

Pěkný, poctivě natočený příběh, ve kterým jsou jasně vymezený drsňáci -- to jsou vlastně všichni, a jasnej start a cíl. Bez zbytečnech keců to frčí jako o závod. Výbornej Niro v postavě, která mu padne jak hrnec na zadek. ()

Forsetino

Jednoduchá zápletka z filmu dělá jednohubku, u které se nemusí příliš přemýšlet, což samozřejmě lze od dobrodružné akční komedie očekávat. Krimi zápletka s lehkými nadsázkami a kvalitní výkon De Nira zachrání i lehce přetaženou stopáž. Závěr a vůbec celý děj byl poměrně jednoduše předvídatelný, což mi trochu vadilo. Slabší 4 hvězdy. ()

subic

Krásná atmosféra konce 80ek. Dál už je to slabší. Filmů na téma, kdy policista nebo agent přemisťuje zločince z místa A do místa B, který navíc jak Rain Man nemůže letět ani letadlem, takových je celá řada. Tentokrát bývalý policista a teď lovec odměn Jack Walsh (Robert De Niro) v patách s konkurencí i FBI. Neuškodila by i kratší stopáž tak o 20 minut. 70% ()

kubilov

Milý film, který nabaluje spoustu vtipných, akčních či detektivních odboček na jednu hlavní linii, kterou není nic jiného než potřeba dostat se z bodu A (New York) do bodu B (Los Angeles). Tempo a kvalitu filmu samozřejmě určuje jak už je jeho zvykem vynikající Robert De Niro, jehož úderné dialogové výměny s Charlesem Grodinem mě na celém filmu spolu s úžasnou automobilovou honičkou v arizonské poušti bavily nejvíce. Při Půlnočním běhu se člověk dostatečně zabaví, zasměje, a i když nenabízí nic světoborného, je poměrně nadprůměrným filmem. ()

MFloyd

Popravdě doteď nevím, jestli bych měl dát 3 nebo 4 hvězdy. Když budu brát tenhle film jako komedii, jsou to jasné 3*. Po delší době musí říct, že mě film opravdu nijak neohromil a vlastně jsem na něj zapomněl. Důvod proč jsem upravil zpět hodnocení je čistě pocitový. Ve vzpomínkách nijak neutkvěl a nic si z něj nepamatuju. ()

Hawaj

Film kterej měl možná našlápnuto na vobstojnou jízdu, ale dát do kupy lovce hlav, jeho nemastnýho neslanýho zpovědníka a scénář bez drajvu tomu nepomohlo ani za mák. Škoda. A ta hudba stála fakt za prd. ()

Jehan

Protivný film se samými nesympatickými zmetky. Jestli to byla komedie, tak jsem se tedy opravdu nebavil. Jestli to mělo být akční, tak na hovno. Rychle zapomenout, což nebude problém. ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.06.2010

De Niro si o půlnoci zaběhá

De Niro si o půlnoci zaběhá

11.03.2010

V jeho věku už to asi není nic výjimečného, ale naše novinka není o jeho tělesných funkcích. Půlnoční běh z roku 1988 sice nebyl v době svého uvedení kdovíjaký hit (Martin Brest jím rozhodně… (více)