Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

PlayEasy

Skvělá dobrodružná krimi komedie, bezva honičky, cestování a kupodivu i dialogy. I když - jak řekl Jonathan - Jack buď je naštvaný anebo mlčí :) V kvalitách to na svých bedrech vlečou snad jen prosťáček Bertík De Niro a inteligentní Charlie Grodin a hudba Dana Elfmana. Jedinou chybičkou je kapku přetáhlá stopáž a pár zbytečných keců. Jinak cestovatelská borcovinka. 75% ()

JosefTomas

Hodně vděčná komedie, která těží převážně z ústřední dvojice zcela odlišných lidí (Jak herců, tak charakterů) a dělá z toho velmi oddechový celek. Bylo by bláhové prohlašovat, že tento film přinesl do žánru něco nového, ale koho to zajímá, když se na to tak hezky dívá a to i navzdory faktu, že vedlejší postavy jsou většinou vyobrazeny jako tupci, kteří jsou 5 kroků za hrdinou a stále se diví, jak je to možné. I to ale nemůže zabít skutečnost, že se jedná o velmi příjemný filmeček, kterým vůbec nic nezkazíte. ()

ostravak30

Robert De Niro je jedna ze stálic filmového nebe, která je prakticky zárukou kvality. Charles Grodin je zase docela komediální herec. A toto spojení je vskutku neobvyklé. Ale funguje. Skoro bych řekl, že by se scénář mohl přenést i na westernové pole a byla by z něj pořád dobrá komedie. Nutno říct, že snímek jako komedie funguje perfektně. Jak scénář, tak dialogy jsou opravdu povedené. Tvůrci otevírají již mnohokrát použité téma lovce odměn, čímž je Amerika dost specifická a je to hodně zajímavé, že něco takového funguje. R. De Niro pak v závěru ukáže i zajímavost amerických zákonů, která je docela variabilní, takže umožní odsoudit mafii za zvláštní prohřešky spáchané na letišti. I když měl film přes dvě hodiny, já se opravdu bavil. ()

Tominni

Zábavná road-movie zkušeného lovce odměn, který má za úkol dostat do LA mafiánského účetního a že to nebude nic jednoduchého, je celkem jasné. Zvlášť když jim neustále do cesty vstupuje mafie nebo FBI nebo další lovec odměn, účetního prostě chce každý. Já jsem se ty dvě hodiny bavil, dvojka De Niro a Grodin vůbec nenudí. ()

Aniki

" Neuvažoval jste, že byste s tím kouřením přestal? .." Proč? ".. " No, že by jsme ušetřili oba! " Tak tahle komedie má koule a musím říct, že jsem se vyborně bavil už napoprvé. Při opakovaných zhlédnutích lze navíc najít spoustu nových komických detailů. ()

Gortyna

Proč by nemohla inteligentní kriminální komedie, na kterou za týden zapomenete, dostat pět hvězd? Tahle si ji zaslouží kvůli typu humoru, hereckým výkonům i hudbě. ()

pollstro

Vcelku příjemná road-movie akční komedie, která sice vypráví banální a přímočarý příběh, jehož konec je vcelku předvídatelný, ale přítomnost herecké dvojice Roberta De Nira a Charlese Grodina posouvá filmový zážitek na úroveň výš. Právě scénář je tím nejslabším prvek, jelikož daný druh příběhu nepřináší absolutně nic nového. Navíc Martin Brest po celou dobu filmu není schopen jít mnohem víc do hloubky celého příběhu a jednotlivých postav, tudíž se pokouší zkombinovat akci s vtipnými scénami a to mu vcelku vychází, přece jenom Beverly Hills Cop je důkazem, že tohle mu nedělá žádný problém. Midnight Run sice představuje jistý problém ohledně dlouhé stopáže, kde mi neuškodilo klidně půl hodinku ubrat, jelikož v jistých částech může jednoduše nudit, ale to zachraňuje skvělé přátelství mezi hlavními postavami, které si sice od samotného začátku navzájem odporují, ale s postupem času si uvědomují, že jejich smýšlení nad tím, co je správné a co špatné, se shoduje. Robert De Niro je absolutním tahounem celého filmu. "I'll tell you what: if you don't cooperate, you're gonna suffer from "fistophobia"." ()

koza3

Příjemné road movie s Robertem. Sršelo to vtipem, hodně se tam hulilo, krásné osmdesátkové neony a zapadákovy. Mohlo to mít o fous kratší stopáž, ale jinak super. ()

jopal

Ja uz na tomto filme citim zub casu, ktory mu ubera na mojom hodnoteni. Filmik je to pohodovy, ale co mu neprepacim, su efekty, nad ktorymi by som mozno ako 15 rocny nedychal, ale dnes uz sceny ako dlhodobe strielanie z gulometu vsade, len nie do hrdinov ma dvihaju z kresla a uberaju na hodnoteni... ()

p.a.douch

Dobrá dobrodružná buddy komedie. Obsazení sedí. Nejvíc zaujme samozřejmě Niro, ale ostatní nezaostávají. Na tomhle filmu je jasně vidět, že k dobré buddy komedii, to chce zkrátka jen dva skvělé herce. Tady se sešli a dopadlo to velmi dobře. Grodin je takový nenápadný herec, ale neuvědomuju si, že bych někdy viděl jeho špatný výkon. Tady jsou s Ashtonem fakt dobří. Zdejší mafiánští záporáci byli taky slušní a Kotta mám zkrátka rád (zejména od Brubakera). Martin Brest režíroval v osmdesátých letech jen dva filmy, ale oba se mu povedly (a jeden se stal legendárním). Bavím se vždy, když mám možnost tento film vidět. 80 %. ()

Cadoras

Občas mě vadila hudba, v některých místech působila spíš rušivě. Jináč výborná krimi komedie, jen ten konec. De Niro výbornej, konec trochu slabší. ()

kolodej1

příjemný film, s dostatkem napětí a pěkně zamotaným dějem, důmyslně zkonstruovaným. Moc fajn byly i občasné vtípky, některé opravdu velmi vydařené. Samozřejmě, výborný výkon de Nira. Důvod, proč jsem nedal plný počet, to je za prvé místy nereálný děj a za druhé blbost, žs stačí zvednout telefon, prohlásit se za Jacka Walshe a na tomto základě nechat zrušit platební kartu. To myslím nebylo možné ani v osmdesátých letech v Americe ()

zigy

Film je za tři hvězdy, ale kouzelný závěr je pětihvězdičkový, tak jsem to zprůměroval:) No, Policajt v Beverly Hills to není, i když je tam spousta společných prvků - režisér, žánr, i ten Taggart z policajta tam hraje....škoda, že De Niro nemá výraznějšího parťáka, Grodin mi je takový neslaný nemastný. Ale pár dobrých fórů tam lze nalézt, a ta správná bezstarostná atmosféra tam je. "Za to, že jste si hrál na agenta FBI, vás můžu poslat do vězení" "Jak to? Vy si na něj hrajete už deset let a prochází vám to." ()

Reketrebn_

"To se tam u vás všichni jmenujou Alonso Mosely?" "Mám otázku. Ty brejle máte erární nebo si je všichni kupujete stejný?" Miluju tenhle film a moje maminka taky a když máme chuť na dobrou komendii, co nikdy nezklame, tak si tenhle film pustíme. A možná právě to kouzlo 80tých let tomu dodává ještě lepší šmrnc. A taky to přináší vzpomínky na to, že vážně byly doby, kdy se mohlo kouřit vážně všude. ()

jackalsc

Velice povedená komedie, účetní mi byl velmi sympatický a velmi dobře zahrané z obou stran(Štěpničkův dabing tomu sedl :D). Agent FBI tomu dodal ještě to pravé ořechové a ty brýle :DD Mouzly sem, Mouzly tam :D. Druhý nasazený lovec byl též velice dobrý, to vyjednávání bylo velice povedené :D ()

karnifex

Poprvé jsem viděl ještě v dětství a některé scény (likvidace vrtulníku pistolí, získání "falešných" bankovek) se mi vryly do paměti. Dnes celý snímek vnímám spíš jako přelom osmdesátých a devadesátých let - zatímco Jack představuje nástup individualismu a sobectví ("každý se musí postarat sám o sebe"), mizející dekádu zosobňuje idealistický účetní Jonathan, který jakoby symbolicky na konci filmu doslova zmizí.. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin