Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

Lukyn007

5 hvězdiček by bylo asi příliš. Nicméně tento film jsem už viděl nejméně 3x a stále se u něj směju. Grodin a De Nro je naprosto libová dvojka :-D ()

Autogram

Lovci ľudí z minulých storočí divokého západu majú svoju formu aj v súčasnosti. De Niro patrí k veľmi ukecaným a veľmi sympatickým predstaviteľom. Potiahne takmer celý film aj pri slabšom scenári. –––– Doporučuji zvolit jiný dopravní prostředek. ()

Pecival

"Tohle teď příšlo. Vytočí mě to? Ano, naprosto spolehlivě pane." Pár opravdu parádních hlášek, rozmělněných v zbytečně dlouhé stopáži. Logika a chování postav taky dostalo docela nafrak, aby to aspoň jakž takž drželo pohromadě. Navíc je skoro od začátku víceméně jasné jak do dopadne, aspoň že herci jsou docela fajn - hlavně sveřepě čumící Yaphet Kotto. Slušná, pohodová oddechovka, ale nic víc. ()

ArdathBay

Pohodová krimi komedie s Pánem s bradavicí (a není to Paroubek). Jeho potutelný úsměv a sarkastické hlášky jsou ozdobou tohoto putování a chemie mezi Walschem a Dukem funguje na jedničku. Scéna s exmanželkou je perfektně tíživá a setkání s dcerou dojímající, hlavně ty peníze za hlídání dětí. Soundtrack Elfmana se mi líbil - perfektně spoludotvářel obrazovou stránku. ()

insurgentes

Celkem slušná porce osmdesátkovýho akčního filmovýho napětí. Jenom mi teda neni jasný, proč nějakýho průměrně inteligentního alkáče napadne zavolat do karetního centra, aby se zeptal, kde naposledy použila hledaná osoba svou platební kartu, a spešl ejdženta ef bí aj toto nenapadne. ()

Han22

Takovej fajn film, který nešlo pokazit - Martin Brest měl za sebou podobnýho Policajta z Beverly Hills, De Niro by zahrál cokoliv a i tady je jeho ušmudlaný expolda perfektní postava. Ve vedl. rolích skvělí Kotto, Farina, Ashton, Pantoliano a hlavně Grodin jehož zkoumavej pohled na De Nira vypadal jak ztělesnění jeho špatného svědomí. A k tomu klasickej příběh o expoldovi, který převáží vězně a v patách má mafiány, FBI i konkurečního lovce odměn. Možná by to chtělo trošku lepší akce, ale jinak parádní film ze staré školy. ()

jondoe

Vyborna, a predovsetkym zabavna akcna krimi komedia zo starej skoly. Hlasku su coolove a Robert de Niro spolu Charles Grodin boly vyborna volba pre tuto skvelu komediu, v ktorej je sice akcie pomenej ale kvalitny scenar Vam zaruci, ze sa nebudete nudit ani na chvilku. ()

bari68

Skvelá krimi-komediálna road movie so skvelým Grodinom a ešte lepším de Nirom.Film plný akcie, napätie, vtipu a dobrých nápadov.Veľká spokojnosť.4,5* ()

BlackTom

Ľahký nadpriemer vďaka brilantne ukričanému De Nirovi. Grodin bol do polky filmu ešte okej, potom mi už začal liezť na nervy. No a kto by lepšie zahral neurotického šéfa mafie ako Dennis Farina (Cousin Avi z Podfu(c)ku)? Dokopy to dáva celkom fajn oddychovú komédiu, kde každý ide po každom a každú chvíľu sa striedajú strany. 3*+ ()

Roby

To byla parádní záležitost, dát dohromady mile a laskavě vypadajícího Grodina s drsním a nepříjemným DeNirem byl mistrovský tah. Skvělá akčně komediální Road movie mě bavila celé dvě hodiny. Tento film u mě zabodoval a myslím si, že taková pohodovka s DeNirem sedne skoro každému fanouškovi DeNira či milovníkům RoadMovie dávám zasloužených 90%. ()

klukluka

Po první scéně jsem se toho hrozně bál, říkal jsem si, že to bude děsná ptákovina. A taky že byla, ale zcela cíleně a tvůrci to měli dokonale pod kontrolou, takže se mi to postupně líbilo víc a víc a výsledkem je plnej kotlík. První komentář k tomuto filmu tady má v tuto chvíli KevSpa a podivuje se nad tím, že v tom filmu neměla větší roli žádná ženská. Na to bych mu asi uměl odpovědět, protože já ten film vnímám jako čistě chlapskou záležitost. Takže i tohle byl jistě záměr. Moc se mi to líbilo, moc se mi tady po dlouhé době líbil Robert De Niro, přičemž dlouhou dobou nemyslím období před Půlnočním během, ale bohužel období po Půlnočním běhu, novější filmy, který De Niro sekal jak cvičky a podle toho taky většina z nich vypadá. Divím se, že ten svůj neobyčejnej talent tak rozmělnil. Výbornej tady ale byl i Charles Grodin a moc se mi líbil dabing, ve kterým se neobjevilo sprostší slovo než "šoustat" a směrem k nějakému konkrétnímu člověku tady padaly jen výrazy jako syčák, darebák, podrazák, zkrátka čajíček proti tomu, co by tam překladatelé (a možná i sami tvůrci) nasázeli dneska. V některých filmech je už tolik vulgarit, že to přestává být vtipný. Jako by se v tom snad závodilo... Takže i z tohoto důvodu se mi Půlnoční běh líbil. :) ()

Lukiš

Opět povedený film s Robertem De Nirem, tenktokrát si s ním zahrál Charles Grodin. Martin Brest to zvládl naprosto skvěle, dokonce si tam i na chvilku zahrál. Filmu nechybí dobrý humor, automobilové honičky, a taky skvělá porce zábavy. ()

Revolver

Příjemná, vtipná a velice svižná krimikomedie s vynikajícími hereckými výkony, nejen De Nira, ale i Charlese Grodinga. Nebýt toho konce dal bych za 5. ()

DocBrown

Obehrane tema, ale tenhle film miluju. Velmi rychly spad (zadne zdrzujici lovestory) a hlavne vyborna komedie. Ve vtipnosti exceluje hlavne Charles Grodin (Beethoven je pro me pouze hudebni skladatel, takze nemam nezadouci asociace), ktery se zde De Nirovi minimalne vyrovnal. Velmi zabavny je i z pocatku nesympaticky federal Alonzo a Marvin, ktery kazdemu prekrizi plany pro pouhych 25 tisic dolaru... V originálu je De Niro samozřejmě ještě lepší. ()

Kovaja

Pohodová komedie plná skvělých zápletek.De Niro v podání neúplatného lovce lidí je moc moc dobrej a jeho žváro neustále v puse je pro něj typické.Neméně dobrej je i hlavní lovná zvěř v podání Ch.Grodina který nakonec přemluví De Nira aby ho pustil a dá mu k dobru 300tis.USD.Pěkná podívaná to bezesporu:-))) ()

lukasch

Buddy movie zase trochu jinak. Dá se říct, že pěkně zapadá do skládačky mezi Tango a Cash nebo Smrtonosnou zbraň. Robert De Niro snad horší než skvělý být nemůže a Charles Grodin je na vrcholu kariéry, než ji zabil sérií Beethovenů a podobnými blbostmi. ()

cab

Byvaly policajt (vyborny Robert De Niro) je najemny lovec odmen (zlocincu). Pod ruky se mu dostava lukrativni nabidka najit a privest urednicka, ktery okradl mafianskeho sefa o velke penize. Zacina necekane napinava a zabavna jizda s krasnym zaverecnym vyustenim. Pratelstvi mohou vznikat kdykoliv a kdekoliv a nezastavi je ani rozdilna povaha ci postaveni nebo nazorove rozdmysky. 80% ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.06.2010

De Niro si o půlnoci zaběhá

De Niro si o půlnoci zaběhá

11.03.2010

V jeho věku už to asi není nic výjimečného, ale naše novinka není o jeho tělesných funkcích. Půlnoční běh z roku 1988 sice nebyl v době svého uvedení kdovíjaký hit (Martin Brest jím rozhodně… (více)