Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

veru_needy

Taková nenáročná, ale za to dost zábavná komedie, kde září Robert De Niro se svým typickým hereckým projevem, který se snad nikde neokouká a je stejně výborný, jak ve vážných filmech tak v takovýchto komediích. Hraje tu lovce lidí, který má 'doručit' svýmu zaměstnavateli bývalého účetního mafie, kterýmž je ale docela fajn chlápek a pořád De Nirovo počínání 'rozebírá' a 'kárá', což jeho neskutečně štve. Od toho se samozřejmě odvíjí většina vtipných situací. Když se ještě přidají neschopní agenti FBI, mafiánovi zabijáci a De Nirův konkurent, je o zábavu postaráno. - "I'm only going to say three words to you, shut the fuck up." ()

luka4615

Skvělá kriminální a komediálně vyladěná road movie, jejíž prostinký příběh se opírá a vybroušené sarkastické dialogy, oku lahodící akční stránku, ale především o chemii mezi ústředním hereckým duem s mimikrami Roberta De Nira a Charlese Grodina. Snímek Midnight Run rovněž zaujme i svým scénářem, který poměrně prostý příběh dokázal přetavit ve skvěle odsýpající záležitost, u níž se téměř nebudete stíhat nudit. Za zmínku zde také stojí i poměrně neobvyklý soundtrack, jež v některých momentech dodává snímku neotřelý punc bláznivé veselohry. Pokud tedy hledáte nenáročnou a zábavnou kriminálku, jste zde opravdu správně! (Netflix) „Where am I? I'm in Boise, Idaho. No, no, no, wait a minute, I'm in Anchorage, Alaska. No, no, wait, I'm in Casper, Wyoming. I'm in the lobby of a Howard Johnson's and I'm wearing a pink carnation.“ ()

Sawy

Byla by to jen průměrná a zapomenutelná komedie,jakých jsou desítky.Nebýt skvělého Roberta De Nira.Ten člověk dokáže i z naprosto prostinké zápletky vytěžit maximum,dát své postavě hloubku a charisma.Bez něj by byl film sotva poloviční.Ale s ním jde o nadmíru příjemnou zábavu,která člověku zpříjemní odpoledne a kdyby se vystřihlo pár zbytečných pasáží a tím zkrátila stopáž,možná bych šel i na pět.80 % ()

ScarPoul

Nie je to zlý film. A po prvej pol hodine sa na duo De Niro a Grodin aj dobre pozerá. Koniec má príjemné zakončenie a posúva charaktery postáv trochu inam. Ale žiadalo sa mi tento pocit mať už trochu skôr. Veľkým problémom filmu je jeho rozťahanosť. Reciprocita situácií nedokáže udržať pozornosť celé dve hodiny. A keď to začne vyzerať trochu zaujímavo, dostávame sa do situácií Kto z Koho, kde vždy vyhraje ústredná dvojica. Je to jasné od začiatku a ten film nenecháva nikoho na pochybách, že to mu bude tak aj naďalej. Je to uvoľnené v miestach, kde by sa to malo brať trošku vážne. A keď už to mala byť komédia, žiadalo sa mi viacej excesov. Každopádne De Niro vo vrcholnej forme. A veľké prekvapenie pre mňa prichystal aj Elfman, ktorého soundtrack je svieži a dynamický. Čo je u neho celkom nezvyk. ()

Lacike

Prijemna buddy movie komedia, ale v kazdom ohlade to mohlo byt lepsie. Akcnych scen tam nie je vela a su len priemerne. Vtipov mohlo byt tiez ovela viac. Jedine, co sa mi skutocne pacilo, bol postupny vyvoj priatelstva medzi ustrednou dvojkou. Grodina mam rad a De Nira zboznujem, takze len kvôli nemu som film videl niekolkokrat. Vo vedlajsich ulohach sa tu objavi viacero znamych hercov z ktorych je najlepsi Yaphet Kotto ako agent FBI, ktory zakazdym vsade pride pozde. Vysledkom je solidny priemer, ktory ale mohol byt ovela lepsi. 6/10. ()

BoPo

Vraj najlepšia komédia De Nira. Už toto (občas) opakujúce sa hodnotenie vzbudzuje zbytočné nádeje. V rámci tohto žánru má určite zaujímavejšie filmy. Napríklad Přeber si to. Dostal som zbytočne dlhú komédiu, ktorá tým pádom nedrží tempo a skĺzava k opakovaniu sa. Nedostanete žiadne vyšpičkované dialógy a ani ultra zábavnú akciu. Akcia aj humor sú priemerné, pozornosť drží hlavne fungujúca chémia v rámci ústrednej dvojice. Nezaslúžene prehliadaná komédia? Určite nie. Veď len v samotnom roku 1988 prišli do kín oveľa zábavnejšie, zaujímavejšie filmy typu Krásná mimozemšťanka, Velký, Cesta do Ameriky či Beetlejuice. ()

GeusX

Charizmatickej De Niro s bouchačkou v ruce uhánějící před velkejma retro houkačkama. Osmdesátková klasika. (viděl jsem: 2x cz) ()

svik

Za 2... Scénář: naprostá dokonalost úplně převácený než jsem čekal , režie: splněná na 1, herci: bylo zajímavé rozmístění postav, ale v celku to udělalo nečekaný dojem , SKVĚLÁ PODÍVANÁ. ()

Falcor

Šibalský úsměv Reberta De Nira ve svěží honičce vším možným odněkud někam, není důležité, však velmi zábavné. ()

ledzepfan

Jeden z prvních filmů ve kterých De Niro ukázal že má talent i na komedii.. Bohužel scénář není žádná bomba a za mě tam nefunguje ani ta požadovaná chemie ústřední dvojice.. ()

Korbitch

Charles Grodin se představil opravdu ve velmi dobře napsané a bravurně zahrané roli,kde ztvárnil lišáckého účetního.Upřímně jsem byl nejdřív poněkud zděšen,protože série Beethowena je přímo úděsná, snad vyjma prvního dílu,ale nakonec velice příjemný filmový zážitek toto.A klasická hláška nakonec: Mááárvine, POZOR! :-)))) ()

Orlau32

Je zajímavé, jak dokáže obyčejný filmový námět pozdvihnout filmová "hvězda". Jsem si naprosto jistá, že kdyby zde nehrál Robert De NIRO, tak by to byl docela banální film. Mohla by to být i reklama na tabákové výrobky, neboť nikdo v tomto filmu nekouřil, jen hlavní hrdina R.De Niro (ovšem jednu za druhou) až mi tím byl protivný. Jestli mu to předepisoval scénář, tak to prostě přehnali. Kouřil i v jedoucím autobuse, což se mi zdálo přímo "uvalené". Nevěřím, že by to autobusové dráhy povolovaly. Jinak byly scény dost jednotvárné (nic překvapujícího nepřinesly), to vše už bylo lze vidět v jiných gangsterkách. Nicméně De NIRO je hvězda a styl jeho hraní se mi líbí. Když spatřil ve dveřích svou bývalou ženu, dokázal tak přesvědčivě naladit zjihlý obličej, že jsem mu to uvěřila. Film mohu doporučit, nuda to rozhodně není. ()

contrastic

Mírně nadprůměrná old-school krimi/akční komedie s kvalitní dvojicí hlavních představitelů, taková příjemná předzvěst geniálních filmů, které přijdou v průběhu 90. let - 75% ()

suicide

De Niro překvapil. De Niro nezklamal. Protimluv? Ne! Ne tak docela. Ne když na jednom herci z větší části stojí celý film. Tenhle člověk hrát umí, ale sebelepší herec těžko zabojuje proti špatnému scénáři. Na první pohled velmi jednoduchá zápletka nevzbuzovala tolik důvěry, naštěstí záplava vtipu, nápadu a akce mě rychle vyvedla z omylu. Tohle se skutečně povedlo...Navíc asi fakt mám rád ty drsňáky ze staré školy. Můžete si do nich mlátit, jak chcete. Můžete je zkoušet podplácet, jak chcete. Můžete zkoušet, co vás jen napadne a oni vám na konci stejnak vrazej pěst s vašimi penězmi tam, kam slunce nesvítí... ()

Rakosnicek77

Já tyhle klasické naháněčky fakt miluju, navíc když jsou i s troškou humoru a dobře obsazené. Robert de Niro je pan herec, tak tady nebylo rozhodně co řešit. Po Hackmanově Nebezpečném útěku, další podobně naladěná podívaná. Maximální spokojenost. ()

swed

Osmdesátky v plné síle- spousta přehnané akce, napětí a humor. Půlnoční běh je odlehčená zábava, která si na nic víc nehraje. Ta čtvrtá hvězdička je za De Nira. 7/10 ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.06.2010

De Niro si o půlnoci zaběhá

De Niro si o půlnoci zaběhá

11.03.2010

V jeho věku už to asi není nic výjimečného, ale naše novinka není o jeho tělesných funkcích. Půlnoční běh z roku 1988 sice nebyl v době svého uvedení kdovíjaký hit (Martin Brest jím rozhodně… (více)