poster

Dívka na koštěti

 • anglický

  The Girl on the Broomstick

Pohádka / Komedie

Československo, 1971, 76 min

Hrají:

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Jana Drbohlavová, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, Zdeněk Dítě, Míla Myslíková, Meda Valentová, Jaroslava Obermaierová, Josef Bláha, Jan Libíček, Jiří Lír, Ludmila Píchová, Stella Zázvorková, František Filipovský, Helena Růžičková, Milan Neděla, Karel Houska, Lubomír Kostelka, Josef Kolb, Milan Kindl, Josefa Pechlátová, Roman Skamene, Juraj Štúr, František Miroslav Doubrava, Pavel Spálený, Miloslav Balcar, Svatopluk Skládal, Jarmila Beránková, Zdena Burdová, Běla Jurdová, Miriam Kantorková, Luďa Marešová, Milan Jonáš, Bohumil Koška, Stanislav Litera, Jiří Krytinář, Marie Štrampachová, Jana Boušková, Renée Nachtigallová, Milena Steinmasslová, Marie Bílá, Karel Vítek st., Vladimír Ptáček, Vítězslav Černý, Stanislav Hájek, Zdeněk Novák, Vít Pešina, Johana Saudková, Robert Vrchota, Ladislav Mrnka, Karel Pavlík, Vladimír Foukal, Jiří Vašků, Karel Augusta, Otto Lackovič, Miloš Vavruška, Lubor Tokoš, Karel Nikolau, Eva Svobodová, Magdalena Reifová, Alena Kreuzmannová, Richard Genzer
(další profese)
 • mzss1
  ****

  Hodně vydařená česká komedie se skvělým příběhem a skvělými herci. Vtipných scén je zde opravdu dost. Nejvíc mě bavil herec Vladimír Menšík. A i Helena Růžičková v menší roli potěší. Trošku je to bláznivina, uznávám, ale to nevadí. K dokonalosti něco chybí, ale ve výsledku na tom nic nemění, že je to česká klasika. Hodnotím na 87% = ****(27.11.2012)

 • kaylin
  *****

  Jedna z nejlepších moderních pohádek - a možná vůbec nejlepší - na jejíž pokračování bych raději zapomenul. Skvělý fantasy příběh, který kombinuje tradiční pohádkové postavy v jednom světě - ano, spojitost s "Arabelou" se dá trochu tušit - a navíc jsou zde samí skvělí herci. Neskutečně dobrý výběr pro jednotlivé role, je v podstatě jedno, jakou si vyberete. Navíc je zde ten nádherný soundtrack. Titulní píseň si sem tam zpívám, protože je prostě nakažlivá.(23.1.2014)

 • blackrain
  *****

  Dívka na koštěti v podání Petry Černocké. Saxana má být třista let po škole. Komu by se chtělo, že jo. Tak uteče do světa lidí. Tady potká mladého Jana Hrušínského. Saxana zde našla něco mnohem závažnějšího, než co jí může nabídnout svět čarodějnic, proto se rozhodne ve světě lidí zůstat. Má to jeden háček, musí vypít odvar z babského ucha (šalvěj přeslenitá).(8.12.2008)

 • cariada
  *****

  Skvělá pohádková komedie Václava Volíčka. Aneb o tom že ve světě lidí je líp než v říši kouzel. Jo jáká blbost. Jenže hold čarodějnice to viděla jinak a tak šla mezi nás lidi. Co k tomu dodat. To je Kolombus přijíždí po kouskách. Ten blázinec neměl chybu . A nebo čtyř ruký ředitel v podábí J.Bláhy.(20.12.2007)

 • BoPo
  **

  Každý má nejaké filmy, ktoré všetci ostatní žerú, chvália ich, majú k nim nostalgické spojenie, ale jemu prídu obyčajné, nijako zvlášť zaujímavé. Pre mňa je jedným z takýchto prípadov práve Dívka na koštěti. Nie je to prúser, má to svoje fajn miesta, ale ako celok nič moc. Harry Potter komunizmu s vtedy peknou Černockou.(23.5.2016)

 • - Scéna, kdy Saxana (Petra Černocká) kouzlem prodlužuje svou ruku, se natáčela jednoduchým trikem. Na zemi ležel dle slov režiséra vždy jakýsi baleťák, který byl pečlivě schovaný tak, aby nebyl v záběru vidět, Ten svou ruku jen ladným pohybem natahoval před sebe po zemi. Petra Černocká měla za úkol v záběru dělat svou rukou jen takový pohyb, aby to vypadalo, že ruka na zemi opravdu patří k jejímu tělu. (Lynette)

 • - Když kluci Saxaně slibují, že ji najdou babské ucho, obraz za nimi je nakřivo. O pár okamžiků později je už rovně. (Karlos80)

 • - Natáčeno v Pardubicích nebo Nižboru. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace