Dívka na koštěti

The Girl on the Broomstick

Pohádka / Komedie

Československo, 1971, 76 min

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Jana Drbohlavová, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, Zdeněk Dítě, Míla Myslíková, Meda Valentová, Jaroslava Obermaierová, Josef Bláha, Jan Libíček, Jiří Lír, Ludmila Píchová, Stella Zázvorková, František Filipovský, Helena Růžičková, Milan Neděla, Karel Houska, Lubomír Kostelka, Josef Kolb, Milan Kindl, Josefa Pechlátová, Roman Skamene, Juraj Štúr, František Miroslav Doubrava, Pavel Spálený, Miloslav Balcar, Svatopluk Skládal, Jarmila Beránková, Zdena Burdová, Běla Jurdová, Miriam Kantorková, Luďa Marešová, Milan Jonáš, Bohumil Koška, Stanislav Litera, Jiří Krytinář, Marie Štrampachová, Jana Boušková, Renée Nachtigallová, Milena Steinmasslová, Marie Bílá, Karel Vítek st., Vladimír Ptáček, Vítězslav Černý, Stanislav Hájek, Zdeněk Novák, Vít Pešina, Johana Saudková, Robert Vrchota, Ladislav Mrnka, Karel Pavlík, Vladimír Foukal, Jiří Vašků, Karel Augusta, Otto Lackovič, Miloš Vavruška, Lubor Tokoš, Karel Nikolau, Eva Svobodová, Magdalena Reifová, Alena Kreuzmannová, Richard Genzer

Saxána byla pro mne jako pro dítě naprostou peckou, stejně jako Arabela. A to proto, že tam díky určitým kouzelným proprietám obyčejné děti mohli vstoupit do pohádky, lítat, mizet, proměňovat se. To jsme si tehdy přáli všichni a proto ty Vorlíčkovy hity taky tak žrali. A já přiznávám, že je žeru i dnes. Je tam totiž i humor pro dospělé a ten taky nemá chybu...100%(16.6.2014)

Václav Vorlíček v Dívce na koštěti předvedl neskonale výborný cit pro umné načasování obrazu a hudby, čemuž i vydatně pomohla titulní píseň od Petry Černocké. To, že Vorlíčkovým trademarkem je jistá dávka bláznivost, jsem si již zvykl, ale zde jí bylo přesně o něco víc, než bylo vhodné. Jinak herci včetně filmového světa byly doslova kouzelní...(16.10.2007)

Filmová předchůdkyně Arabely a Harryho Pottera již s léty ztratila něco ze svého kouzla. Dexempo šupoplex! Potěší naopak mladí Janové Kraus a Hrušínský, a v menší roli samozřejmě Libíček, jehož psychiatr je nezapomenutelný. Trailer: http://www.sms.cz/film/divka_na_kosteti/ukazka(17.2.2009)

"Vy jste moje sestra? To je váš tatínek taky netopýr, že jo?" Pohádková klasika, která se gagy a hláškami vyrovná našim nejlepším komediím. Hlavními hvězdami jsou samozřejmě sympaťanda Černocká a roztomilý truhlík Hrušínský, ale i v menších rolích září kvalitní herci. Vorlíček si filmem o Saxaně zkrátka krásně připravil půdu pro kultovní a ještě propracovanější seriál "Arabela".(8.5.2015)

Skvělá pohádková komedie Václava Volíčka. Aneb o tom že ve světě lidí je líp než v říši kouzel. Jo jáká blbost. Jenže hold čarodějnice to viděla jinak a tak šla mezi nás lidi. Co k tomu dodat. To je Kolombus přijíždí po kouskách. Ten blázinec neměl chybu . A nebo čtyř ruký ředitel v podábí J.Bláhy.(20.12.2007)

• - Všimněte si, jak na konci jedou biskupové ve Fiatu a zastaví je policajti, že postaví motorky přes celou silnici (vedle sebe), ale v dalším zaběru ty motorky stojí za sebou. (Karlos80)

• - Honza Bláha (Jan Hrušínský) použil vo filme pri rozväzovaní vreca, pri ktorom si zlomil necht, extrémne dlhú nadávku "cipísekhimlalelujafixlaudon". (Raccoon.city)

• - Poté, co kluci přejíždějí ve Fiatu přes přejezd, se v levé dolní části obrazovky objeví stín mikrofonu, který po dialogu policistů, zase zmizí. (Mr.Hudson)