• lennyd
  ****

  Agent W4C, vlastním jménem Cyril Juan Borguette (Jan Kačer) je svou špionážní agenturou vyslán do Pr.. (pardon, nejmenovaného města), aby zde zajistil předání tajného mikrofilmu do těch správných rukou agentky organizace Bílá mlha. Všechny špionážní agentury mají poplach, a vysílají do Pr.. své nejlepší agenty, aby jednou pro vždy udělali konec s agentem W4C. Své želízko ve hře má i místní agentura, která ale z důvodu nedostatku vycvičených agentů do akce vysílá lehce zmateného účetního Foustku (Jiří Sovák) i s jeho pejskem... Chtěl jsem si pustit nějaký hodně odpočinkový film, a jelikož se mi při stejné příležitosti vždy vyplatilo se podívat do československého archívu starších filmů, udělal jsem to i tentokrát, a ruka padla na tento filmeček. A jako vždyu Václava Vorlíčka (alespoň v tehdejších dobách) to byl zásah do černého - úžasná parodie na všechny Bondovky, která ukazuje, že netřeba do filmů vrážet miliony peněz pro vizuální efekty, když se podaří vytvořit poutavý příběh a přidá se k němu takové herecké obsazení, jako u tohoto filmu - Jan Kačer, Květa Fialová, Jiří Sovák, Jan Libíček a spousta dalších dělá z tohoto filmu náramnou podívanou...(30.6.2013)

 • Andronikos
  **

  Pôvabné, tiež vcelku kultivované a domáce (= československé). Do záchvatov smiechu ma to ale neuvázalo a pripadá mi to tiež nie celkom originálne, oboje zrejme kvôli znalosti tejto snímky. Uznávam síce, že tá je menej sofistikovanou a neskoršou, takže výčitka neoriginality voči Koncu agenta W4C z mojej strany zostáva vlastne nepodloženou... No v prípade komédií hrá medzi kritériami môjho hodnotenia to, ako som sa bavil, väčšinou najpodstatnejšiu rolu. Váham medzi ** a ***; vzhľadom k tomu, že som nenašiel dostatočný súlad medzi názvom a sujetom filmu (pes pána Foustku na skoncovaní s príslušným agentom leví podiel rozhodne nemal), volím prvú možnosť. - P. S.: Je zvuková alúzia na toaletu v názve filmu nezámerná?(10.1.2013)

 • Šandík
  ****

  Zatímco opus magnum Oldřicha Lipského ("Limonádový Joe") slavil už tři roky úspěchy doma i v zahraničí, druhý český klasik žánru parodie "úpadkových západních filmů" Václav Vorlíček se ke svému životnímu dílu s názvem "Pane vy jste vdova" teprve zvolna nadechoval. Podobně jako jeho předchozí film "Kdo chce zabít Jessii" je i "Konec agenta W4C" filmem velmi nevyrovnaným. Problém je v obou případech zjevně především v tom, že režisér teprve hledal ten správný herecký odstín. Tam, kde šlo o prosté napodobení v zásadě jasně definovaných rolí (Jan Kačer, Jan Libíček či Květa Fialová) to tolik nevadí, problém nastává v případě "agenta 13B", tedy postavy primárně určené k vytváření onoho zábavného a komického. To je ovšem zcela proti logice a řádu dobře fungující parodie, neboť v ní samozřejmě nemá naivní účetní co pohledávat. Možná šlo o jistou pojistku pro případ, že by parodie sama o sobě nefungovala tak jak má. Vznikl tak žel ukázkový kočkopes, což je veliká škoda. Jan Kačer hrál svého chladného a mlčenlivého profesionála, který je vždy ve střehu a vždy nad věcí opravdu dobře. Veliké škoda, že si podobných rolí nemohl v socialistickém Československu střihnout víc... Celkový dojem: 70%(22.11.2008)

 • Godhaj
  ****

  ,,On se jen přišel zeptat, jestli nám nevypadl z okna svícen.“ Kdyby nebylo postavy účetního, nebyla by tato parodie parodií, nýbrž zcela poctivou bondovkou! Jak Kačer má totiž takový charisma, že proti němu Connery i Brosnan vypadají jako dva školáci, kterým ukradli lízátka. A Květa Fialová jako bondgirl je taktéž luxusní. Celý příběh o tajemství vojenského využití Venuše je tak akorát trhlý, plný krásných scén a dialogů, které rozechvěly moji bránici skoro v každém záběru. A ten pejsek byl opravdu roztomiloučký.(7.6.2013)

 • tomtomtoma
  *****

  Nádherně zábavná parodie na špionážní filmy o tom, že když přijede ten nejlepší agent ze všech agentů Cyril Juan s krycím názvem W4C (výborný Jan Kačer) do Prahy, aby dodělal úkol po předchozím agentu a předal mikrofilm s plánem vojenského využití Venuše agentce Alici (svěží Květa Fialová). Je to úkol pro toho nejlepšího z nejlepších, nebo je to jen past, aby ho mohl odstranit agent Resident (výborný Jan Libíček)? Ať tak, či onak, W4C se ze všeho dostane, ale jen do chvíle kdy se mu do cesty postaví pan Foustka (fenomenální Jiří Sovák), účetní české špionážní agentury, který je vyslán vše jen sledovat a je doprovázený velmi chytrým voříškem. Jako jediný nic netuší, ale za příslib místa vrchního účetního, se mu podaří zmocnit se mikrofilmu a odstranit W4C. Samozřejmě vše čirou schodou náhod, neboť světem špiónů prochází jako Alenka říší divů. Nádherně bláznivá, vtipně propracovaná komedie o konci nejlepšího agenta, když narazí na českého účetního.(7.2.2010)

 • - Jan Kačer (agent W4C) používal vo filme pištoľ typu CZ 45 a Walther PP. (Raccoon.city)

 • - Medzi Jiřím Sovákom a Janom Kačerom vládla počas filmovania napätá atmosféra. Sovák sa totiž s dešpektom vyjadroval o komediálnych schopnostiach Kačera. (dyfur)

 • - Film mal rozpočet 3,5 milióna korún a len počas prvého roka premietania zarobil dvojnásobok. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace