Československá komedie, jež vynikajícím způsobem paroduje americké filmy o nezničitelných tajných agentech. Obsazení J. Kačera do role nejlepšího agenta na světě, byla dle mého názoru jasná volba, neboť si nedovedu představit příhodnějšího herce pro tuto postavu. Na tohoto neobyčejně charismatického muže, jenž byl byl poslán do Prahy, aby našel tajné plány a předal je spřízněné osobě, si brousí zuby spousta jiných agentů a plánuje jeho likvidaci. Co se však nepovede těmto špiónům s přehledem zařídí usedlý úředník pan Foustka a jeho pes. Pro roli pana Foustky byl vybrán přední československý komik J. Sovák a předvedl pozoruhodný výkon. Ve vedlejších rolích diváka určitě pobavili skvělý J. Libíček, J. Lír či K. Fialová. Jednoduchou zápletku s tradiční záměnou předmětů doplňují vtipné hlášky. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších Vorlíčkových komedií, jež není natolik ohraná jako jeho jiné, pozdější veselohry.(24.5.2014)

Konec agenta W4C je druhou z řady Vorlíčkových parodických komedií, kterými se tento režisér proslavil. Je lepší (chce se říct vyzrálejší) než první z těchto snímků - Kdo chce zabít Jessii, ale nedosahuje ještě takřka dokonalých kvalit pozdějších filmů Pane, vy jste vdova nebo Jak utopit doktora Mráčka. Místy je film poněkud toporný, možná až příliš snaživě parodující, na druhou stranu však nabízí celou řadu geniálních gagů, situací a replik. Jejich množství a kvalitu by jim současné agento-parodické snímky mohly závidět, v kontextu Vorlíčkovy tvorby ale není Agent W4C zdaleka tím nejlepším. 70%(9.11.2011)

Typicky česky malá komedie, která ovšem není tolik vtipná a zábavná. Vkus je věcí osobní a relativní, neříkám, že bych se alespoň trochu nepobavil, ale originální James Bond je film z jiného světa a tato černobílost s ním nesnese srovnání. Za zmínku stojí odvaha tvůrců nové vlny parodovat tehdy asi všeobecně nepříliš známý žánr, herectví Jana Kačera a technika kamery - vždyť podvodní záběry se ve filmu objevily jen dva roky po Thunderballu.(24.8.2010)

Lze tam najít lecos zábavného, ale dnes už je film mírně vyčpelý. Asi nejslabší Vorlíčkovina - alespoň pro mne. Ve své době to asi mohlo mít větší grády právě díky tomu, že to parodovalo tehdejší módu špionážních filmů s Bondem v čele a jeho různými klony např. s Jerry Cottonem v Zápaním Německu. U filmu je milé, že je doslova prošpikován tehdejší hereckou elitou, tehdy často na vrcholu sil i krásy (Fialová). Dávám za tři slánky. * * *(1.1.2017)

Konec atď nemá takú povesť, ako iné, obľúbenejšie Vorlíčkové komédie, ale je to možno taká perla na dne. Námet a zápletka je možno trochu prekombinovaná a pritiahnutá za vlasy, lenže Vorlíčkové spracovanie a vždy veľký sympaťák Sovák to doháňajú priamo pomocou kamery a pred ňou. Nedá sa to pozerať každý rok ako napríklad Špenát, ale raz za čas táto bláznivá komédia v televízii poteší.(13.8.2012)

• - Vtipná hláška "Von tam snad dokonce přímo zuří" nebola v scenári, ale vznikla z improvizácie Jiřího Sováka (Foustka). (Raccoon.city)

• - Pôvodnú skladbu, ktorá vo filme zaznie z názvom "Konec agenta W4C" v podaní Juditi Čeřovskéj, v roku 2001 zaradila na svoj album "Regeneration" česká kapela Support Lesbiens ako prvú skladbu z českým textom nakoľko kapela dovtedy produkovala skladby výhradne v angličtite. Dôvodom k výberu tejto piesne bolo to, že vtedajší spevák kapely Kryštof Michal je vnukom scenáristu filmu Oldřicha Daněka. (Raccoon.city)

• - Istý francúzsky producent prišiel so záujmom o remake, čo sa pri vtedajších československých komédiách stávalo takmer zvykom, ale celý projekt vyšumel do prázdna. (Raccoon.city)