• E.T.Martin
  ****

  Konec agenta W4C je druhou z řady Vorlíčkových parodických komedií, kterými se tento režisér proslavil. Je lepší (chce se říct vyzrálejší) než první z těchto snímků - Kdo chce zabít Jessii, ale nedosahuje ještě takřka dokonalých kvalit pozdějších filmů Pane, vy jste vdova nebo Jak utopit doktora Mráčka. Místy je film poněkud toporný, možná až příliš snaživě parodující, na druhou stranu však nabízí celou řadu geniálních gagů, situací a replik. Jejich množství a kvalitu by jim současné agento-parodické snímky mohly závidět, v kontextu Vorlíčkovy tvorby ale není Agent W4C zdaleka tím nejlepším. 70%(9.11.2011)

 • J R C Pecuchet
  *****

  Naprosto geniální a střeštěná parodie na Bondovky. Podle samotného Václava Vorlíčka filmu chybělo dost " ztřeštěnosti" a tak se režisér radil se svým přítelem scénáristou Milošem Macourkem.Výsledek můžete posoudit v závěru filmu ve scénách s bazénem. Podle mne na tu dobu naprostá bomba ! Rozpočet filmu se pohyboval kolem 3,5 milionu korun a do jednoho roku se trojnásobně zaplatil a to jen na domácí půdě.(16.12.2010)

 • xenopus
  ***

  Typicky česky malá komedie, která ovšem není tolik vtipná a zábavná. Vkus je věcí osobní a relativní, neříkám, že bych se alespoň trochu nepobavil, ale originální James Bond je film z jiného světa a tato černobílost s ním nesnese srovnání. Za zmínku stojí odvaha tvůrců nové vlny parodovat tehdy asi všeobecně nepříliš známý žánr, herectví Jana Kačera a technika kamery - vždyť podvodní záběry se ve filmu objevily jen dva roky po Thunderballu.(24.8.2010)

 • Stanmi
  *****

  Superagent Cyril Juan Borguette (Jan Kačer) dostane za úkol předat v Praze jisté plány spřátelené agentce (Květa Fialová). V zásadě jej čeká jednoduchý úkol, to by však nesměl narazit na účetního pana Foustku (Jiří Sovák) a jeho šikovnou fenku Pajdu... Režisér Václav Vorlíček, rok po snímku Kdo chce zabít Jessii?, začal s natáčením další parodie a po komiksech zvolil za další téma bondovky a svět tajných agentů a vznikl z toho další povedený kousek. Zatímco v případě Vorlíčkova předchozího snímku bylo v popředí spíše komiksové provedení než samotný děj, tak zde je příběh na prvním místě. A po vzoru filmů s Jamesem Bondem (například úvod je takřka dokonalá parodie včetně přesně citovaných pasáží) v něm nechybí přestřelky, honičky, bitky, krásné ženy a technické vymoženosti. Klasicky povedené je také obsazení, kde je Jan Kačer je hrdinný a bezchybný agent, Květa Fialová je záhadná dáma a skvělý Jiří Sovák jako obyčejný český účetní, který byl povýšen na agenta, se v tom snaží aspoň trochu vyznat, zmínit musím ještě jednu herečku a to fenku Pajdu, která také podala výborný výkon. Celkově vzato skvělá komedie, která patří k těm nejlepším bondovským parodiím, které byly natočeny.(21.1.2015)

 • krivkin
  *****

  "Sůl v této slánce má cenu miliardy." - "Dolarů?" - "Idiote! Korun!" - "Fíha!" - Opakuji - má cenu miliardy. Kam ji schováte?" - "Do trezoru, samozřejmě." - Idiote! První cesta každího ubohého kasaře vede do trezoru." :-) Bože, proč už dnes neděláme takhle povedené parodie na klasická hollywoodská klišé...??:-/ jo a mimochodem, píseň zpívaná Juditou Čeřovskou hravě strčí do kapsy většinu bondovských songů(23.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace