Agent W4C je muž s ocelovými nervy a neobyčejným postřehem, který naráz myslí a jedná. Setkáváme se s ním v okamžiku, kdy ho rozkaz Velkého šéfa vytrhuje z vysokohorské idyly, ozvláštněné jen tmavovlasou kráskou a krátkou přestřelkou s nepřátelskými špióny. To vše musí W4C opustit a vydat se do neznámého města Prahy, aby tam „bestiálně krásné“ agentce Alici předal tajný plán na vojenské využití Venuše. Na likvidaci největšího agenta světa, velkého svůdce, sympaťáka a hrdiny však nakonec stačí bezelstně pečlivý obyčejný český účetní Foustka se svým psem Pajdou... Režisér Václav Vorlíček natočil tuto parodii na filmy se špionážní tematikou podle scénáře Oldřicha Daňka v roce 1967. V hlavních rolích diváky potěší Jiří Sovák, Jan Kačer, Květa Fialová, Jan Libíček a další. (Česká televize)

japekli

Česká forma akčního "supermana" . Ještěže bylo tohle období, kdy vznikla fůra luxusních komedií a celá řada herců, kterým byly šitý na míru. Tahle fraška (v dobrým smyslu slova) je plná originálních absurdit a výkony a výběr aktérů tak skvělý, že se nedá okoukat. ()

Chanddra

Jak český účetní (a jeho pes) zmařili mezinárodní špionážní akci aneb báječná bondovská parodie aneb film s extra dlouhým názvem. V době, kdy v zahraničí řádí Sean Connery, u nás operuje nenápadný pan Foustka. Pozor, kvůli tomuhle filmu můžete mít fóbii z bazénů, červených kulečníkových koulí a rozvrzaných propadel :-) ()

BrMikes

Tento film jsem dříve nedocenil. Možná proto, že jsem neviděl ani jednu bondovku, možná proto, že jsem nevěděl, kdo je Jan Kačer. Dnes mám zhlédnuto 24 z 25 filmů o agentovi 007 a do jakých rolí byl Kačer v šedesátých letech obsazován vím také velmi dobře. Snad proto mi stačila jen úvodní věta: „Ach proč já jen tak miluju zvířata." aby mi bylo jasné, že je film mnohem zábavnější než si pamatuji. A taky že jo. A Kačer na tom má lví podíl. Ovšem ocenění si zaslouží i další. Sovák, Fialová, Libíček, enormní kredit zaslouží samozřejmě pes a můj osobní favorit Otta Šimánek a jeho roztěkaná parodie na Q. Jeho scéna je pro mě asi nejvtipnější z celého filmu. A to je co říct, protože scénář je stejně jako ve většině našich filmových parodií vybroušený do nejmenších detailů. Vše podepřeno úchvatnou Vorlíčkovou režií. Suma sumárum jedna z největších ikon české parodie. ()

PeteBuck

Tento príbeh mi nikdy neprirástol k srdcu. Neviem. Vtípkov tam bolo dosť, herci boli fajn, zápletka sa dala, ale celé to bolo poskladané dokopy veľmi divne, až z toho vyšla priemerná komédia. Žiadne zapamätateľné hlášky či príhody, celkovo taký Johnny English alebo Austin Powers, ktorí tiež parodujú Bonda, ale treba povedať že Macourek s Vorlíčkom ich predbehli o 3 - 4 dekády. Rovnako ale ako English alebo Powers, toto je tiež uletená komédia, ale stále nechápem prečo, ale nefunguje to. Škoda. ()

Kaleidoskop

Václav Vorlíček je kromě Popelky autorem i různě méně či více šílených a úspěšných komedií jako např. Kdo chce zabít Jessii?. Konec agneta W4C petří k jeho úspěšnějším komediím. Tato parodie na americké bondovky, případně noirová dramata pojednává o konci jednoho geniálního agenta prostřednictvím psa jednoho úředníčka, který se do světa špionů připlete, jak už to tak bývá, spíše náhodou. Na jednu stranu to můžeme chápat jen a pouze jako jednoduchou českou komedii, která si utahuje z holywoodských žánrových konvencí, ovšem stejně tak můžeme tento film číst jako satirický odkaz k nesnadným a v československu nestabilním padesátým letům. Případně i jako satirický komentář k, v době vzniku filmu probíhající, studené válce a neustálému technologickému zápasení mezi východem a západem, kde nebyla špionáž žádnou vyjímkou. Ať už si vybereme ten, či onen pohled, Konec agenta W4C je zejména nádherným hereckým výkonům Jana Kačera, Jiřího Sováka nebo Květy Fialové a moderní kameře Františka Uldricha, milou a vtipnou podívanou, ve které pozorný divák možná objeví i něco víc... ()

Leníci

Perfektní odpočinková záležitost na kterou se vždycky rád podívám. Kačer je pro roli agenta přímo stvořený. Spolu s Čtyři vraždy stačí, drahoušku považuji za nejlepší komedie svého žánru u nás. Na 5 to není, ale dávám 80% ()

gizi

Z počátku jsem opět nebyl nějak naladěn na správnou notu, ale ke konci se mi přeladit podařilo a začal se bavit. Hodnocení tak vystoupalo na 70%, ale na 4* to u mě nemá. ()

DrobnohledX

"Ta slánka má cenu miliard! Dolarů... Korun, idiote... Film plný neskutečných hlášek... Připomínáte mi někoho kdo už není, Eduarde ()

Otan

Ne že bych tento film vyhledával,ale když se v tv mihne ,tak se kouknu.Je to méně černé než třeba Čtyři vraždy...ale dá se tomu zasmát,Jak tu píší mnozí uživatelé -"celkem zdařilá parodie na Bondovky." ()

tommicek

Opětně parodie na něco, co u nás v době vzniku filmu neběželo. To ovšem vůbec nevadí, film je hluchý jen místy, Jan Kačer a Květa Fialová jako agenti jsou přesní a vše skvěle podkresluje úžasná hudba Svatopluka Havelky ... ()

abrat

Výborná paródia na špionážny film. Klasika, akú dnes už nedokážu natočiť. Vorlíček v najlepšej forme. ()

Peabody

Jedna věc je na tom taková zvláštní - parodie předpokládá znalost parodovaného tématu. Tedy při schvalování všichni předpokládali znalost Bondovek, z nichž ale v té době do kin uvedena nebyla ani jedna. Kdo si tedy na co hrál? JInak Sovák a Libíček rulez, ale nevím proč, nikdy mne tento film nebavil, jakkoli jiné Vorlíčkovy parodie ano. Prostě něco se u mne míjí účinkem a zkoušel jsem to koukat několikrát. Asi to bude podílem pana Oldřicha Daňka na scénáři, protože s panem Macourkem si rozumíme velmi dobře. ()

evangelik

Skvělá parodie. Jako malému klukovi mi nejvíce v paměti utkvěla erotická scéna, kdy se Květě Fialové "automaticky" rozjíždí zip na zádech.... ()

Jarda68

Vynikající parodie na bondovky,která vznikla v zemi,kde bondovky do té doby téměř nikdo neviděl. Duo Macourek/Vorlíček touhle černobílou jízdou připravilo půdu pro následující legendární filmy. Kačer,Sovák,Fialová výborní...80% ()

Hombre8

Když se vezme v úvahu doba vzniku, tak výborná parodie na bondovský škvár, který bohužel přetrvává dodnes (Dík jeho vyspělým konzumentům), narozdíl od inteligentních snímků tohoto typu, kterých je jako šafránu. Klasicky skvělí Líbíček s Hlinomazem ve vedlejších rolích. Výborně obsazená titulka Kačerem v nejfešáčtějších letech. ()

skoda120L

Opět další úžasný klenot českého filmu. Skvělé herecké výkony hlavně tedy pana Sováka a jeho psa. Skvělá parodie na Bondovky. Co bylo nejlepší byl všestranný budík, který uměl všechno možné což skvěle vystihuje podobné věcičky, které používal Bond v originálních filmech. Opět další film, který doporučuji a dávám ……….100 %. ()