Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

belinko

Vianoce bez tejto rozprávky, to je ako Slovensko bez skorumpovaných politikov. Proste to tak-nejak nejde. Nevinnosť tohto diela, dialógy a nezabudnuteľné vety z úst našich zamilovaných ("to jsou svatební!")... nedá mi, než tomu dať plný počet :) Nie som romantik, ale mám rád Vianoce, obdobie, keď sa (bezdôvodne) všetci majú radi a táto rozprávka mi ich bude do smrti pripomínať. ()

Pajulka55

Moje nejoblíbenější česká pohádka. Libuška byla za mlada pěkná a roztomilá. :) Tohle k Vánocům podle mě prostě patří. ()

robfi

Zahada stoleti, jak se z pohadky tocene v cesko vychodonemecke koprodukci stal jeden z nejvetsich hitu ve skandinavskych zemich a cele zapadni evrope a nejen tam. Hvezdni herci se sesli ve hvezdnou dobu a jeste v tom byl kus nahody, stesti, nedotcene prirody a obrovskeho usili pri nataceni... proste hvezdna konstelace a nejlesi film Libuse Safrankove ever. ()

Fantasy

Lze k tomu říct vůbec něco špatného? Krásná vánoční pohádka se skvělými herci v zasněženém prostředí a s nádhernou hudbou. Ať žije Vorlíček! ()

Chanddra

Pohádka jak má být. Nějaká ta písnička, zasněžená kouzelná krajina, zvířátka, trocha vtipu, sympatičtí herci i postavy. A všechno v tom správném množství. Proč jinak by zrovna tahle pohádka byla tak oblíbená? A jestli vám vadí, že jí dávají pořád dokola, dejte si pauzu a dívejte se zase až rok. A uvidíte, že bude pořád stejně pěkná :-) ()

nicolePavs

Jediná pohádka, na kterou se můžu koukat na vánoce každý rok a vždy z ní budu unešená jako bych ji viděla poprvé. Perfektně zpracováno, herecké výkony jsou taktéž na skvělé úrovni. Určitě 5 hvězd zasloužených. ()

v.indruchova

Pěkná pohádka, kterou by měl znát každý narozený v této zemi. I když si vím, že byla natáčená také v Německu. "Přírodní" pohádka žádná studiová. Mladinká paní Šafránková je roztomilá i s panem Trávníčken. Tuto pohádku ráda pustím svým dětem. ()

hn253

Nějak se stále nemůžu dostat na vlnu nadšení, které sdílí většina národa. Popelka vypadá asi tak na 12 let a má hlas osmiletého dítěte. Škoda, že ji nehrála původně obsazená Jana Preissová, to by potom byl úplně jiný příběh. ()

Salvator

I kdyby tohle byla jediná role Libuše Šafránkové, i tak by se stala nezapomenutelnou. Vysoko nasazenou laťku v domácí pohádkové tvorbě dokázaly následně atakovat už jen díla s rukopisem Zdeňka Svěráka. ()

Kontryhelka

Jako dítě jsem jí měla celkem ráda, teď bych se na ní nekoukla. Jsem Popelky za ty dětské roky tak přesycená, že z nostalgie jen dvě hvězdičky. Dobrá byla ta bába statkářka, pravá megera. Absolutně nechápu tu hysterii každoroční ohledně téhle pohádky. Zase to není takové terno jako před 30 a více lety a jsou pohádky daleko lepší. Už se mi hnusí jen ta její propagace a už kvůli tomu bych se na ní znova nepodívala, ani kdyby mi zaplatili. Dalo by se říct, že jí nenávidím. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

oli9

Jedná z nejkrásnějších českých pohádek vůbec. Skvělé herecké výkony, skvělá hudba, krásný příběh o Vánocích nesmí nikdy chybět ()

Scaevola

Pěkná česká pohádka těží především z krátké stopáže a ze sympatičnosti všech zúčastněných. Podařilo se několik vtipů a závěr, přestože vlastně o nic nejde, má spád, takže v divákovi zůstane příjemný pocit kouzelné naladěnosti. Ale funguje to jen jednou v roce. ()

Lilith03

Jediné co u mě má plusové body je pan Menšík a paní Růžičková. Postarali se o aspoň trochu zábavy. Ráda bych pochválila i úžasnou Danu Hlaváčovou, ale na druhou stranu mě šokuje, že se nechala upsat tomuhle, když pár let zpátky předvedla bezkonkurenční výkon v té nejlepší Popelce, která tu kdy byla (ta z roku 69). Ona je vážně dobrá, ale proč jít sem, když tohle se nemůže původní popelce zdaleka rovnat. Jeden ples na zamilovaní do prince je nic, jejich láska není uvěřitelná. Libušku jsem nikdy neměla nějak hrozně moc ráda, ale nevadila mi. V téhle pohádce mě ovšem vyloženě sere, jak se tam pořád blbě šklebí a Trávníček to samé. Nechápu jak mě může ten chlap tak srát, mně běžně lidé nijak nevadí. Spojení s našimi sousedy je ke zblití, to se na mě nezlobte. Písnička od pana Gotta je nádherná. Jinak taková ta typická hudba pro tento film mě ovšem bohužel pokaždé vyloženě naštve když ji slyším, je to dost nepříjemné každoročně slyšet... Jednoznačně jedna z nejvíce přehypovaných pohádek. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování