Notář Karas je nesmělý starý mládenec, který úspěšně uniká vdavekchtivým ženám a večery občas tráví ve společnosti doktora Pacovského a Ing. Čádka. Netuší, že právě oni dva ho chtějí vlákat do podivné hry, která by ho ochránila před nástrahami žen, jež by se rády staly paní Karasovou. Například před veselou vdovou Růženkou Smutnou, která si dokonce našla pro svůj záměr spojence v panu Houžvičkovi. Karas má však oči jen pro svůj idol ženské krásy - pro obraz Dívky v modrém. Jednou večer se nechá tak unést, že vtiskne dívce na obraze polibek, a ta k jeho překvapení z obrazu vystoupí. Tím se však ubohý notář ocitne v poněkud prekérní situaci a rozhodne se vydávat ji za svou neteř, komtesu Blanku z Blankenburgu. Den ode dne pak ve stále zamilovanějším doktorovi roste žárlivost na Blančiny ctitele, kteří si v jeho domě podávají dveře. A pak se jednoho dne dívka v modrém vrátí do obrazu, i když ne nadlouho. Vyjde totiž najevo, že Blanka se ve skutečnosti jmenuje Vlasta, není komtesa, ale studentka filozofie, a komedii sehrála na přání Karasových kamarádů Čádka a Pacovského. Znamená to konec lásky? (TV Nova)

Véronique

Milá prvorepubliková komedia s tajemným podtextem... Moc se mi líbí celková atmosféra filmů, která chvílemi nahání až strach. Známé, ale kvalitní herecké obsazení spolu s neobvyklou dějovou zápletkou dělá z tohoto filmu nezapomenutelný kousek. Mně osobně moc nesedí postava Blanky a její ztvárnění Lídou Baarovou, i tak řadím tento film mezi ty velmi dobré. ()

chrispe

U mě jasných pět! Ten film miluju už od dětství a to nejenom z důvodu krátkého záběru na náš krásný zámek. :) Lída Baarová je nádherná, vystrojená za komtesu a Oldřich Nový je jedna z lásek mého života. Představa tajemného upíra mě dokázala jako dítě příjemně zamrazit na zádech a... je to prostě taková pohádka. ,,Ten obraz je prokletý!" ,,Prokletý?" ,,To se ovšem jen povídá..." ()

Biopler

Nebyť charizmy Oldřicha Nového, asi by som umrel nudou. Zbytočná teatrálnosť v celom snímku. Atmosféra a pohoda, ktorú cítim z filmov tridsiatych rokov a ktorú si vždy rád vychutnávam, prišla až v samotnom závere. Čo dodať? Málo. ()

tranquill

"Ni žínka povětrná by takhle se neoděla!" Staročeština z úst Lídy Baarové je parádní. A myslím, že převyšuje i samotný film, který je další variací na téma Oldřich Nový a romantická komedie. ()

PEZ

Wow, tá hravosť ma odzrbrojila. Keby si to udržalo tú šialenú kadenciu ako v úvode, tak by som kľudne udelil aj plnú pálku. Niečo tak hravé, naivné a vtipné sa len tak nevidí. Jednoduchý nápad vyťažený na max a charizma Oldřicha Nového a Lídy Baarovej to už len doklepli. Ozaj to zahrali s bravúrou, Nový mi prišiel, že to snáď ani nehral. :) Film z konca 30. rokov a tak zábavný aj dnes! ()

Schlierkamp

Československá romantická komedie natočená podle předlohy Felixe de Cámara, v níž se nesmělý starý mládenec notář Jan Karas (O. Nový) zamiluje do dívky v modrých šatech na obrazu ze 17. století, který mu zůstal v opatrovnictví jako pozůstalost po zemřelém hraběti. Jednoho večera dívka sestoupí z obrazu a notář musí řešit četné problémy spojené s jejími tři sta let starými způsoby. Netuší však, že si z něho jeho přátelé dr. Pacovský (B. Veverka) a Ing. Čadek (F. Paul) udělali legraci a místo pravého obrazu nastrčili prázdný rám a jejich známou studentku Vlastu (L. Baarová), jež měla představovat onu komtesu Blanku z Blankenbergu z obrazu. Vlasta z důvodu věrohodnosti a utajení šprýmu mluvila nádhernou archaickou češtinou, bohužel jí však často nebylo dost dobře rozumět. V rolích nápadnic dr. Karase se objevila N. Gollová a S. Langová v doprovodu své energické matinky R. Šlemrové. Zajímavá část snímku se odehrávala na hraběcím plesu, kde vzbudila Vlasta ve svých historických šatech a svou mluvou nemalé pozdvižení. V závěru dochází odhalení onoho žertu a pochopitelně k romantickému vyvrcholení a zasnoubení dr. Karase s Vlastou. Komedie O. Vávry právem patří už mnoho desetiletí k nejzdařilejším a nejoblíbenějším filmům pro pamětníky. ()

Zevon

Předválečné filmy, to je kapitola sama o sobě. Nemůžu si pomoc, ale ta brilantnost, lehkost a nonšalance mi nikdy neseděla, neboť vždy šla ruku v ruce s povrchností. Čpí to neupřimností, tuctovitostí a naprostým odtržením od reality, již paradoxně všechny filmy "jakože" představovaly. Proč si veškerá produkce brala za vzor tehdy na kolovrátku natáčené americké plečky nevím - všechny postavy v ději jsou jako ze šablony. I přesto lze snadno konstatovat, jaké to byly u nás herecké individuality, no koukněte na to dnes. ()

Bobšule

S přehledem můj nejoblíbenější film s Oldřichem novým. Osobně mi připadá, že zápletka má o něco větší vtip než u ostatních veseloher té doby. ()

FireTight

Lidé v roce 1939 zřejmě ze všeho nejvíce potřebovali zapomenout na své problémy a tak se točily podobné roztomilé filmy, mezi které bych "Dívku v modrém" rozhodně zařadil. A i přesto, že je film už 72 let starý, pořád ještě krásně funguje. Hlavně díky krásně roztomilému příběhu, který dokáže tak hezky pohladit na duši. Krom toho bych rád vyzdvihl výkon Lídy Baarové, která v roli komtesy Blanky předvedla opravdu něco... až neuvěřitelného (hlavně její krásná barokní čeština). Moc hezký, milý a pohodový film, rád bych se na něj podíval znovu! :) ()

E lan

Nestárnoucí klasika, která se v našich televizích zas tak často neobjevuje. Výborný Nový a konec konců všichni ostatní herci v této romantické komedii. ()

haWranka

Klasická romantika pro pamětníky. Jen dle mého názoru trochu méně veselá a záživná než jiné filmy. Takže podívala jsem se ráda, ale podruhé už asi nemusím. ()

Tiiso

Nadprůměrná líbivá československá záležitost, s trochou dávky tajemna, ale hlavně s příjemným hereckým projevem a humorem. ()

merlik

Lída Baarová v roli, kde nebyla jen za "krásnou", ale doopravdy a výborně hrála. Oldřich Nový znovu potvrzuje svůj cit pro jemnou komiku. Lehce zrežírováno, lehce zahráno, výborně napsáno, Helianda snů a povedená komedie. ()

IvonaK

Je to spíš komedie než romantický film. Možná proto se mi tolik líbil. Ale nejvíc mě fascinoval ten začátek jak Nataša Gollová se Sylvou Langovou tolik toho Nového uháněly a přitom on si o ně vůbec nestál. :D ()

Fanak

Já osobně mám tento film raději než Kristiána. Čistokrevná romantika, která nezestárne. Zápletka s oživlou dívkou ze starého obrazu je svěží a tradiční střed dvou osob z jiného času je velmi zručně využit. ()

Havala

Tento film zdá se hustý být! Skutečně sem se pobavil, hlavně mluvou Lídy Baarové coby středověké dámy:-) Vždycky sem uznával jakožto krásku starých českých filmů Adinku, ale Baarová je zde opravdu okouzlující. Spokojen sem byl i s výkonem Oldy Nového, dokonalý kavalír. Kdo má rád pamětnické filmy nemůže si o nechat ujít. Skvělé vyvrcholení zápletky nakonec korunuje celý film k skorodokonalosti. 86% ()

Dinsberg

Naivní, ale nestárnoucí klasika, po které si hlavní představitelka dost pošramotila pověst. Je to vlastně jakási romantická verze Bílé paní. Jen po ní nikdo nechce aby postavila vodovod. Spíš naopak od každého kolem sebe něco chce. Střet moderního života s obdobím feudalismu však jako nosná myšlenka přišel trochu zkrátka. Nic však nevadí soudobému plejboji Oldřichu Novému. ()