Po bitvě u Sudoměře se husitské hnutí šíří po celé zemi a lidé odcházejí budovat opevnění města Tábor. Pražané žádají o pomoc proti Zikmundovým vojákům a táborští pod vedením Jana Žižky se vydávají ku Praze Opevní se na hoře Vítkově, aby se v krvavé bitvě střetli s početným Zikmundovým vojskem. (oficiální text distributora)

Igy007 odpad!

Hrůza číslo tři a moje celožitvotní vnucovaná, nepříjemná noční můra. Někdo tady zmiňoval "výborně zvládnutou technickou stránku filmu" : to jako vážně ? Směšné "bitevní scény", kulisy jak z pimprlového divadla, herecké výkony jak za Mošny nebo Vojana (v době kdy se točily již dávno moderní filmy, vznikla tato politická hnusná agitka). ()

Mrtvobog

Stále som mal tento diel zafixovaný ako najhorší, a ktorý sa na rozdiel od predchádzajúcich dvoch venuje len kresťanským sektám. Ale teraz po opätovnom zhliadnutí musím povedať, že ide o rovnako dobrý film ako Jan Žižka. Je to dynamické, patetické, má to náboj (hoci ideologický) a dostatok akcie. Vizuálna stránka je viac než fajn (na svoju dobu vzniku vynikajúce), davové a bojové scény na slušnej úrovni (mohlo sa im venovať viac miesta). Keďže však ide o ideologický film, tak je jasné, že v sebe nesie istú propagandu (tá však mohla byť použitá v menšej miere). Napriek tomu, slušný film a vynikajúci, čo sa týka spracovania histórie. ()

Filatov

Vávrova trilogie má bohužel kvalitativně sestupující tendenci, ač by to mělo být přímo naopak. V "Proti všem" by mělo vše tak nějak epochálně vyvrcholit, ale to se bohužel nestalo. Film je docela nudný, scény z Tábora jsou zdlouhavé a nevypovídají takřka o ničem. Odbočky o Adamitech mě nebavily. Film si zvolna plyne a nezaujme až do okamžiků, kdy se samozřejmě ozve slavné "Ktož jsú boží bojovníci" a vojsko se dá na pochod ku Praze. Pak je tu hned ta správná husitská atmosféra. Z posledního filmu v paměti zůstane asi jen výborná závěrečná bitva a Žižkovo dumání před bitvou nad Vítkově, které bylo silné jak má být. ()

Nick321 odpad!

Završení manipulativní komunistické trilogie. Husita = útiskovaný, bezúhonný, vždy spravedlivý a nezištný soudruh , který je chytřejší než hamižná, od pohledu slizká , úplatkářská šlechta a církev, která bodá a útočí vždy zákeřně. Padlý dělnický soudruh je vždy mučedníkem, naproti tomu mrtvý prelát, dobrý prelát. Opozice proti Žižkovi není možná , "potřebujeme přísnou kázeň , a Ty se podrobíš", ti co nesouhlasí jsou vykresleni jako odpadlí blouznivci. To jsou dojmy, které to má v divákovi vzbudit, skrze toto si zřejmě soudruzi chtěli vychovat novou revoluční generaci  (jak jinak) . Například prokázané husitské vraždění nevinných jeptišek trilogie jaksi úplně zapomněla zmínit. To by totiž dobrý soudruh oficiálně nikdy neudělal , ti přece odevzdávali jen svůj majetek a dobrovolně . A kdo říká něco jiného , je blouznivec. :-) ()

PORTER44

Dobrá historická podívaná na České možnosti dobře natočeno,jak režijně tak výbornými kostými,hereckými výkony a hlavně výborně zvládnuté bitvy.Film je dost napínavý,některé scény působí spíše děsivě až hororově,forma trestů z dřívějších dob kvůli náboženství třeba házení lidí i z dětmi do studně nebo upalování působí dost děsivě. ()

str0001

Je vidět, že Otakar Vávra se s nelehkým úkolem, natočit válečný na tuto dobu velkofilm, na tolik pro nás pichlavé téma, zvlášť v době totality popral naprosto bravurně. Dílo plné vlastenectví a dobrých bitevních scén nemůže nikoho urazit ani dnes. ()

Tempter

Idiotsko ideologická sračka s topornými hereckými výkony, komouškým světlem prozářenými makeupem zmalovanými tvářemi, komickými "bojovými" scénami, obřími kníry a neskutečně hnusnými barvami. To vše zabaleno v kulisách Trautenberkovy pohádky. Chtěl jsem se po létech vrátit i ke dvěma předchozím dílům této trojdílné "historické" fresky, ale ne, takový magor nejsem. Pak už by totiž člověku nezbývalo nic jiného, než si přečíst Babičku, uvěřit tomu, že se jedná o zásadní dílo české literatury ne-li román a pak se odebrat do vysněných vlasteneckých věčných lovišť. Minulosti lehká, jak tě mám "rád"... jo a nemělo to končit až někdy kolem roku 1434? ()

ToddB odpad!

Upřímně? Tohle je opravdový odpad. Jako bych hledal kvalitní střih a kameru u Žida Süsse. Vávra je snad největší morální dno v dějinách českého filmu....... ()

GrooteLulu

Nejslabší díl z celé série. Škoda poblouzněnosti adamitů a metafor kolem Tábora, kde jsme čekali až do závěrečné bitvy na Vítkově. Ale byla vyhraná!! ()

godal

Že nějaký Žižka zahnal celý západ Evropy na útěk,ví kdejaký školák.I když při úrovni dnešních škol asi moc ne.Ale líbí se mi to Vávrovo pojetí.Uřvaný Štěpánek tam prostě být musel,jinak by to nebylo ono.Hlavně ten fenatismus věřících tady dostal na prdel a to je pro mě živá krev. ()

OtokPag

Komouši zbytečně tlačili na pilu. Přesto si film i celá trilogie zachovaly svoje kouzlo historického velkofilmu. Protože jsem velkou část dětství strávil na Žižkově, s výhledem na vrch Vítkov a největší jezdeckou sochu světa, dávám 100%🇨🇿❤️ ()

milos.bradik

Nemohl jsem odolat a musel jsem dat pět hvězdiček i když je film poplatný době a jsou v něm chyby, tak je to pořád veledílo, které si pět hvězd zaslouží. Ještě musím dodat, že kostýmy Jiřího Trnky jsou skvělé. ()

Otakar Vávra: 1911 - 2011

Otakar Vávra: 1911 - 2011