Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kobejn
  **

  celá ta husitská historie za moc nestojí - jsou v tom tuny balastu, patosu, sraček, v kerejch se dá jen těžko najít nějaká skutečná hodnota, je to v podstatě povinná četba, nikoho to nebaví, ale všichni tak nějak pokyvujou hlavama a říkaj, ano ano, je to velkolepé...já říkám ne ne, je to příšerné. Ale nejspíš za to ani nemůže Vávra, ale ta doba, v tý době to nejspíš nešlo natočit jinak než takto.(12.4.2020)

 • drankeryth
  ***

  Posledna cast husitskej trilogie, ktora je aj najlepsia pre mna. Je o nieco lepsia, ako Jan Zizka, ale k pomyslenemu vrcholu ma este daleku cestu. Jednoznacne musim zo vsetkeho vyzdvihnut dobre spracovane boje medzi vojskom cisara Zigmunda a husitskym vojskom na cele s Janom Zizkom. Mnohopocetne armady roznych rytierov na strane Zigmundovej bola radost pozerat, ake to bolo prevedene na profesionalnej urovni. Vo filme sa objavili dva take boje, ktore stoja za rec. Prvy sa odohraval v tom docasnom, stanovom tabore nepriatelskeho vojska, ktore znenadania prekvapili samotny Husiti. Celkom to bol fajn boj, ale lepsi boj prisiel az pri konci filmu, ked cisarske vojska sa pokusali dobit narychlo postavenu pevnost na vrcholku kopca. Utoky proti drevenej pevnosti bola radost pozerat. Kazdy uhol kamery nebol zbytocne prevedeny a vsetko to vyzeralo dobre pre bojuchtive oko divaka:) Zvysok filmu bol vyplneny nejakymi dialogmi, ktore boli omnohokrat lepsie, ako v jednotke, ktore fakt stali za velky prd. Vsimol som si, ze Zizka nejako pochudol v tomto diely, zeby drzal dietu, alebo ho vymenil iny herec?(9.2.2012)

 • bari68
  ****

  Posledný diel tejto husitskej trilógie je určite najslabší. Má už viacero prázdnych pasáží a momentov, postavy, resp. celé hnutie je tu vyjadrené až príliš maximalisticky - naopak bitva na Vítkově je takmer dokonalá. Navzdory všetkým neduhám Boží bojovníci sú základnou kostrou naších dejín a celú trilógiu tu hodnotím predovšetkým ako celok.(1.12.2016)

 • Djoker
  ***

  Proti všem aneb Návrat krále českého socialismu. Žižka se v první třetině filmu neobjevuje a vše tak stojí na zástupu vedlejších postav, které však kvůli nedostatečné stopáži nemají prostor se představit, natož aby pořádně zaujali. Naštěstí v závěru přichází vrchol celé trilogie. Pokud Vávra něco uměl, tak to byly davové scény, které jsou na bitevním poli v doprovodu chorálů o to působivější.(10.5.2020)

 • Šandík
  ***

  Nepřehlédnutelným motivem posledního dílu "husitské trilogie" je ideologické vypořádání se s "fanatickými" husitskými kazateli. Tento motiv snad poněkud překvapivě působí téměř jako hlavní téma filmu. Vedle praktických důvodů, jakými byla jistě nákladnost bojových scén, šlo nepochybně o výrazně ideologické rozhodnutí. Přestože v husitském hnutí skutečně vznikly a existovaly určité extrémní náboženské proudy, dokonce proudy, jejichž příslušníky Žižka vojensky potlačil, byl hlavní směr táborské teologie všeobecně přijímán a stal se také základem pozdější teologie Jednoty bratrské. Sto let před Lutherem zde byly formulovány základní důrazy protestantské teologie v podobě, která zůstává platná v podstatě dodnes. Náboženskou podstatu husitského hnutí pochopitelně potřebovali komunističtí ideologové v maximální možné míře zamlčet, takže se jim v zásadě okrajový jev náboženského extrémismu stal vhodným materiálem k vytvoření anachronického dojmu, že většina husitů "vlastně" neválčila pro náboženské přesvědčení, nýbrž pro onen nový spravedlivý řád, který byl dle marxistického výkladu v Táboře založen... A jak hodnotit ostatek filmu? Bojové scény opět impozantní, škoda, že jich není ve filmu víc než nějakých patnáct nebo snad dvacet minut... Celkový dojem: 55%(12.2.2012)

 • Jan Pivec

 • - Ve třetím díle husitské trilogie se někteří z herců objevují v jiných rolích, než v předchozích dílech. Např. Vlasta Matulová hrála původně královnu Žofii, nyní hraje dceru husity Zdenu. Stejně tak i Miroslav Doležal, původně šlechtic, později husitský kněz Bydlinský, nebo Václav Voska, nejprve Čeněk z Vartenberka, později husitský kněz Kániš. (lucascus)

 • - Ve filmu je podobně jako i jindě zmíněno, že proti husitům postavil Zikmund stotisícovou armádu. Soudobí historici však údaj považují za přemrštěný a dodávjí, že mohlo jít maxímálně o počet 50 000, což je na tehdejší dobu vysoký počet. (infected)

 • - S rozpočtem 25 milionů Kč se tehdy film stal nejdražším v české historii. (Karlos80)