Americký vlkodlak v Paříži

Le loup-garou de Paris

Americký vlkolak v Paríži

Horor / Romantický / Thriller / Komedie

Velká Británie / Nizozemsko / Lucembursko / USA / Francie, 1997, 105 min

Škoda tých digitálnych efektov, šiel by som s hodnotenim na 4, pretože dej to má dobrý, nenadväzuje to na prvý diel, ale čerpá sa nový dej ktorý sa odohráva v Paríži. Po kým sa nedostaneme na samotné efekty vlkodlaka, ktorého urobili otrasne, v jednotke vyzeral strašidelne pretože režisér Landis má skúsenosti kdežto o Walkerovi sa to povedať nedá. Jediné čo tu ostalo je miestami vtipná komédia s pár dobrými scénkami 60 percent.(23.1.2009)

Toto je samostatný film, takže nie je potrebné vidieť prvý diel z roku 1981. Odporúčam ho pozrieť len do prvej polovice. Scéna s Eiffelovou vežou je kreatívna a vzrušujúca. Napriek tomu, čo niektorý hovoria, Everett Scott sa zhostil veľmi dobre svojej postavy, ako David Naughton v oreginale, ak nie viac. Tak ako jednotka je toto mix komédie a hororu. Sú tu strašidelne scény v katakombách, temniciach a cintorínoch (samozrejme všetko za splnu mesiaca). Bohužiaľ, druhá polovica sa stava nadbytočná a nudná v porovnaný so začiatkom. A CGI vlkolaci sú na dnešné pomery dosť kreslený... hoci som si istý, že v 1997 mohli vyzerať fakt super.(20.5.2017)

Ze začátku jsem se skvěle bavil a vypadalo to, že i když to bříběhem moc neoslní, teda spíš vůbec, tak by z toho nakonec mohla vylézt slušná bláznivá komedie, jenže od poloviny film trochu zvážní a vytratí se vtipný situace a tim to přestává i bavit a přichází už jenom nuda a všechno to už jenom zhoršujou pěkně amatérský triky vlkodlaků a přeměny ve vlkodlaka. Zůstat to u žánru hororový komedie, tak to mohl být skvělý, ale takhle spíš slabší průměr a to jenom za tu zábavnou první část(22.9.2005)

Další z řady těch lepších vlkodlačích filmů, které jsem viděl i víckrát než jen jednou. Příběhově to nebylo špatné, ale filmu hodně ublížili samotné specialní efekty, které byli místy opravdu hrozné. Herecké výkony jsou hodně dobré, ale všem zde vládla představitelka krásné Serafine - Julie Delpy. Jako hororová komedie však tenhle snímek divákům nabídne několik opravdu nezapomenutelných okamžiků, které vás donutí si jej za čas pustit zase znovu.(12.12.2010)

Tak trochu remake "An American werewolf in London", tak trochu ptákovina, tak trochu horror a tak trochu dobrá komedie. Prostě od každého "tak trochu" a vcelku příjemná podívaná, která docela předčila moje očekávání, až na ty digitálně ovládané vlkodlaky, což dost ovlivnilo moje hodnocení, které sem tam dosahovalo slabších 4 hvězd. Nechtěný bungiee jumping z Effelovky, žvýkání kondomů v kavárně a hlášky typu "zatím z Paříže znám jen kanály" jednoznačně patří k těm lepším momentkám. Vlkodlaci bohužel patří k tomu slabšímu z celého filmu, což je pro mne u "werewolfs" filmu hrubej nedostatek. Každopádně An American werewolf in Paris patří k těm lepším filmům svého druhu a rozhodně se vyvedl lépe, než série "Howling" z 80.let od druhého dílu výš.(1.12.2009)