Americký vlkodlak v Paříži

Le loup-garou de Paris

Americký vlkolak v Paríži

Horor / Romantický / Thriller / Komedie

Velká Británie / Nizozemsko / Lucembursko / USA / Francie, 1997, 105 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $26,570,463Tržby Celosvetovo $26,800,000(23.11.2008)

• igi B.

...svatá prostoto - marné, směšné, zbytečné... hohohorerorrr...(18.9.2005)

Tak trochu remake "An American werewolf in London", tak trochu ptákovina, tak trochu horror a tak trochu dobrá komedie. Prostě od každého "tak trochu" a vcelku příjemná podívaná, která docela předčila moje očekávání, až na ty digitálně ovládané vlkodlaky, což dost ovlivnilo moje hodnocení, které sem tam dosahovalo slabších 4 hvězd. Nechtěný bungiee jumping z Effelovky, žvýkání kondomů v kavárně a hlášky typu "zatím z Paříže znám jen kanály" jednoznačně patří k těm lepším momentkám. Vlkodlaci bohužel patří k tomu slabšímu z celého filmu, což je pro mne u "werewolfs" filmu hrubej nedostatek. Každopádně An American werewolf in Paris patří k těm lepším filmům svého druhu a rozhodně se vyvedl lépe, než série "Howling" z 80.let od druhého dílu výš.(1.12.2009)

Původně jsem dal hvězdičky dvě, ale nakonec jsem se rozhodl pro tři, jelikož to místy byla fakt neskutečná sranda. Nejvíce mne pobavily zombie, když se ta blondýna snažila zapískat, tak jsem se smíchy válel po podlaze. Nicméně, trochu bych přehodil zdejší žánry, mělo by to být Komedie/Horor/Romantický, poněvadž ona je to převážně komedie. Černá, krvavá, ale pořád komedie. Co se týče technického zpracování, vlkodlaci byli skutečně příšerní, proměnu ve vlkodlaka jsem neviděl žádnou a to jsem ji očekával, po tom co jsem slyšel o Vlkodlakovi v Londýně (neviděl jsem ho). I to pozadí a kulisy filmu se mi moc nelíbily, bylo to takové hodně laciné a hloupé, stejně jako celé finále, to měli páni tvůrci provést jinak. Herecky to také není žádná báseň, z takových 60% mi herci připadli jako amatéři. Na druhou stranu, Serafine byla celkem sexy, takový ten prototyp nevinné dívenky (dle vzhledu). Také musím říct, že má parádní metodu na uklidnění, ta by se měla aplikovat všude:) Nuže Americký vlkodlak v Paříži je jako horor nefunkční, ale jako komedie, převážně pro diváky hororů ujde, podíváním rozhodně nic nezkazíte.(19.11.2009)

Spise nez pokracovani jde o variaci na pribeh Americkeho vlkodlaka v Londyne. Bohuzel jsme o 16 let dal, takze horror prakticky ustupuje a zustava skoro jen komedie, byt misty hodne cerna. Jestlize puvodni film mel uzasne triky tak parizsky vlkodlak je digitalni a to tak ze hnusne. Sice je to porad sranda, ale bohuzel jen sranda.(11.11.2005)