poster

Americký vlkodlak v Paříži

 • Velká Británie

  An American Werewolf in Paris

 • USA

  An American Werewolf in Paris

 • Francie

  Le loup-garou de Paris

 • Slovensko

  Americký vlkolak v Paríži

Horor / Romantický / Thriller / Komedie

Velká Británie / Nizozemsko / Lucembursko / USA / Francie, 1997, 105 min

 • Prochy38
  ***

  Hrozně zvláštní hororová komedie. Hlavní postavy jsou sympatické, vlkodlaci, kdyby nebyli tak hrozně digitální, taky dobří. Celkově má film dobré obrátky, nuda se nevyskytuje. Vtipné pasáže střídá solidní napětí a místy litry krve. Já se bavil, tedy film splnil, co jsem od něj očekával. A jak píše B!shop, když už film začne lehounce drhnout, podebere vše skvělá hudba. Trochu mě mrzí, že jsem zkouknul tento snímek dříve než Americký vlkodlak v Londýně, který bude asi jistě předlohou. Co nejdřív napravím a zde případně opravím:)(7.5.2010)

 • Schizeus
  ***

  Filmy o divokých psech jsou většinou zaměřeny na potoky krve, béčkový děj a jednoduchší efekty, ale tento vlkodlak mě zaujal tím, že má v popisku i komediální prvky. Kombinace, které by uvěřil jen málokdo, že? Děj je poněkud okatější, i když jde neustále kupředu, divák si může leccos odvodit. Zápletka se blíží a s ní i první efekty, které jsou pro rok 1997 typické. Humor, kterým je snímek prošpikován jako špíz je opravdu jedovatý a i toho největšího zachmuřilce alespoň na pár okamžiků dokáže vyvést z míry. Postupem filmu se vytváří jakýsi profil přicházejícího finishe, pokud počinu pana Wallera věnujete alespoň 50% své pozornosti. Snímek je dobře prostoupen moderní hudbou, která je typická pro mladší generace, ale za výtku bych tento fakt každopádně nepovažoval. Chvilkama jsem byl zklamán chabým scénářem, vše se nakonec v dobré obrátilo ve finálních scénách. Amerického vlkodlaka bych doporučil snad všem věkovým kategoriím a milovníkům jakéhokoliv žánru, jelikož jde o jakousi pouliční směsku...(13.5.2010)

 • SOLOM.
  ***

  Další z řady těch lepších vlkodlačích filmů, které jsem viděl i víckrát než jen jednou. Příběhově to nebylo špatné, ale filmu hodně ublížili samotné specialní efekty, které byli místy opravdu hrozné. Herecké výkony jsou hodně dobré, ale všem zde vládla představitelka krásné Serafine - Julie Delpy. Jako hororová komedie však tenhle snímek divákům nabídne několik opravdu nezapomenutelných okamžiků, které vás donutí si jej za čas pustit zase znovu.(12.12.2010)

 • JohnnyD
  ****

  Strašne ma to bavilo, i keď to bola viac komédia ako horor. Napríklad vidieť to na scéne, keď banda vlvkodlakov naháňa hlavného hrdinu a v pozadí nám hraje nejaký americký neopunk, alebo v horšom prípade grunge. Film má odľachčenú atmosféru, čo síce uberá filmu na atmosfére, ale dostatok humoru to zacvhraňuje. Je tu silno čierný humor, ale zároveň aj teenagerské vtípky (scéna v bare). Ale bavil som sa. Jedinou fakt otrasnou vecou je digitálny vlkodlak a následné scény s nočným videním. Niet nad klasické maskérstvo ...(3.9.2006)

 • xaver
  *

  Vzít si nádhernou Paříž jako rukojmí k natočení tak primitivního snímku, to je snad zločin. Rádoby thriller, nebo snad horor? Není to ani komedie, je to ubohá slátanina bez ladu a skladu, která uráží inteligenci i průměrného diváka. Jenom kvůli Pařiži dávám 1* a neházím film do kanálu, kam jinak nepochybně takovéto snímky patří.(15.4.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace