Lukys

Jeden z nejoriginálnějších filmů se skvělým a dobře uchopeným nápadem. Stejně dobrý Jim Carrey dodává postavě šmrnc a výrazná hudba z toho všeho dělá skvělý filmový zážitek. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/4 = 16/20 ()

KoudyTheAlko

Já prostě vím proč je právě Jim Carrey můj nejoblíbenější herec! Kdo jiný by mohl ztvárnit tak skvělou roli. Někdo nemá rád jeho grimasy, jeho styl hraní, jeho pohyby, ale já můžu s naprostou jistotou říct, že přesně tohle na něm miluju. Truman Show je jeden z těch filmů, které mě dokaží vždy chytit za srdce a nutí mě přemýšlet což právě od skvělých filmů očekávám. Příběh o zkaženosti moderního světa, o naprosté ztrátě soukromí, o lásce, o svobodě která přichází s uvědoměním a hlavně o skvělém Jimu Carreym, který vám vždy všechno co v daném filmu má předat krásně naservíruje. ()

RoseThrone

"We accept the reality of the world with which we're presented. It's as simple as that." Velice kreativní film (jeden z nejkreativnějších 90. let), který je dodnes pro naši dobu relevantní a stále bude. ()

Dezolátos

Pro mě nejlepší filmové odhalení, i když nepadne až na konci příběhu. I zde si Jim Carrey poradil se svou rolí. Naprosto doporučuji, když se rozhodnete podívat, nebudete litovat, tenhle film si přitáhne každého. ()

HennessyVSOP

Musim uznat, že nic podobného jsem asi zatím neviděl. Nejedná se moc o komedii, jako spíše o drama. Jim Carrey výborně zvolený do své asi životní role. Jinak nemá smysl jakkoliv rozebírat, film je ptořeba vidět. ()

Syndrom

Co by z toho udělal Lynch? Neskutečně zajímavý materiál drtivě sráží snaha o feel - good rodinou podívanou a zase trochu zdvihá černý humor. Chce to psychodrama nebo šílenou komedii, ne takovouhle konvenci. Promarněný námět. ()

Diego75

Velmi originální film. Jim Carrey byl perfektní nejen v komických, ale i dramatických situacích, kterých tady bylo překvapivě podstatně víc. Ne každému asi tento film sedne svým zvláštním tónem, ale mě se líbil hodně. Ze začátku mě tolik nebavil, ale pak sem se do toho neskutečně zakoukal a musím říct, že druhá půlka filmu je o dost napínavější a emocionálnější, než jsem čekal. Doporučuji jako snímek, který předstihl dobu svou hlubokou myšlenkou. ()

Saxos

Třicet let nepřetržité reality vysílání pro miliardy diváků. Fuj to by byl hnus. Závěr: doporučuji. ()

F2003F

Jim sa touto úlohou svojím spôsobom poprvé dokázal u širokého vnímania upozorňujúc na svoje podceňované schopnosti vymaniť z komediálnej škatuľky a rovno (v excentricky príjemnej a pohľadnej dráme) aj dosvedčiť svoj výrazne presvedčivý nadherecký talent akým výrazne hlboko oplýva. Po obsahovej stránke stelesnená paranoja, z ktorej napriek tomu, že je podaná v ľahko odetom štýle satiry hrozí mirne nebezpečenstvo podsunutia určitých obsesívnych myšlienok. Najmä, keď dnes poznáme mená ako Edward Snowden a jeho stále ťažko (ale preukázateľne) uveriteľnú real life story, teda že sa jedna z najväčších konšpirácii ukázala byť celkom pravdivá a tým tak Trumanovi pridáva na efekte. Úžasné dielo neprestávajúce ma dodnes nadchýnať a dnes už samozrejme aj (stále milá) IKONA :) ()

Leftysk

Film The Truman Show je jedinečný klenot v svete kinematografie. Svojou originálnou a zaujímavou premisou nás zavedie do fascinujúcej reality, kde je každý krok hlavného hrdinu sledovaný miliónmi divákov po celom svete. Jim Carrey ako Truman Burbank excelentne odovzdáva emócie a každodenné zážitky postavy, čo nás do hĺbky pohltí do jeho života. Réžia Petera Weira nás prenáša do sveta, kde sa stretáva komédia, drama a filozofické premýšľanie nad realitou. The Truman Show je jedinečným zážitkom, ktorý necháva diváka s úsmevom na tvári a myšlienkami, ktoré siahajú ďaleko nad rámec obrazovky. Definitívne jedna z tých filmov, ktoré si človek rád pozrie znovu a znovu. Určite jeden z najlepších filmov z 90-tých rokov. Moje hodnotenie: 5/5 ()

MrKrahujec

Jelikož jsem vlastně naprostý seriálový negramot (první a jediný seriál, který jsem shlédl komplet byla první série "Nemocnice na kraji města", když mi bylo patnáct), tak jsem zpočátku dlouho nemohl rozeznat, která bije, ale pak jsem v tom dokonale našel ozvuky Planety opic od Pierra Boulle (zfilmováno mnohokrát), i Non-stopu Od Briana Aldisse (dosud - ksakru - nezfilmováno, hrome, proč?), ale i našeho Domu o tisíci patrech od Jana Weisse (že dosud také nezfilmováno je asi naše největší národní ostuda) a nakonec i mnoha ukázek z díla Ladislava Klímy (tady by taky leccos chtělo zatraceně zfilmovat). To je ale samá klasika, takže rozhodně plný počet! Jo a taky bych moc rád věděl, co má v hlavě každý, kdo tohle označuje za komedii. ()

Gazzy

Začátek mi vzhledem k hodnocením filmu přišel slabší než na co jsem se naladil. O to větší radost z rozjezdu kdy se ukáže i pozadí celé show a začnou se vám v hlavě rojit otázky na který nejsou až tak příjemný odpovědi. Ed Harris je jako "otec" Trumana přesnej. Kdy nás tohle čeká? ()

Xylobalsam

Jeden z nejoriginálnějších filmů devadesátých let. Carrey je výborný, opravdu ukazuje, že v něm je velký herecký potenciál. Byl jsem trochu na vážkách, jestli 4 nebo pět, ale díky té originalitě hodnotím takto. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall