assassinGH

Tak krásna myšlienka a tak krásne natočená. Dá sa povedať že už len príbeh filmu je maximálne pútavý. Není čo dodať, Truman Show je jednoducho film na vysokej úrovni :) ()

kodwin

Fakt supr nápad. Na druhou stranu jsou věci, co mi tam moc nesedí. Hlavně přehrávající Carrey. Neměl to být náhodou úplně obyčejný člověk? Tak proč se tak pitvoří? Herci jsou ti ostatní, ne on ... Ale každopádně doporučuju, Truman Show je originální film,co stojí za shlédnutí. ()

Alekks80

Jeden z nejlepších Carreyho filmů. Vlastně díky Truman Show ho považuju za herce a ne jen za pitvořícího se šaška. Dobrá práce. ()

Romla

Kdyby film začal tím, čím skončil, pak by to teprve o něčem bylo. Takhle to bylo jen velké zklamání. ()

Starejsi

Jeden z najlepších námetov svetovej kinematografie, skvelý scenár a Jim Carrey znovu dokázal, že nie je len komik...na jednej strane som sa neskutočne smial a zároveň mi bolo do plaču...videl som to dva krát a dnes som si to pozrel po asi 5tich rokoch znovu a som rád, že som si to až tak nepamätal...odporúčam každému...pre mňa veľdielo. ()

TheReflektor

Podstatou Truman Show rozhodně není jen nějaký rozbor závislosti na nekonečných seriálech, není ani pohledem obyčejným na média nebo vsudypřítomnou lež. Popisuje člověka jako boží výtvor, který je jen shůry řízen. Filozoficky překrásné. Neuvěřitelný scénář chycený v lehce ironické ruce Petera Weira. Zpočátku mi přišlo neustálé připomínaní pravdy o Trumanově životě až příliš okaté, až otravné, ovšem s postupem si i tyhle detaily našly svůj smysl a bez nich film nebyl tak unikátním a v závěru emotivním. Jim Carrey ve své opravdu výjimečné roli. ()

kubixix

Ze začátku jsem byl zmaten, o co vlastně jde. Asi jako Truman ve chvíli, kdy začal pochybovat. Nevěděl jsem kam přesně myšlenka jde nebo jsem tomu jen nechtěl věřit. Nakonec jsem ale koukal s otevřenou pusou a přemýšlel, jakou bezradnost v sobě musel Truman mít. Rozhodně velmi dobrý film, který si zaslouží velmi kvalitní ohodnocení. Beztak už Jim Carry tomu dodává takovou auru, že se chce skoro brečet. ()

Stoupa07

Dal jsem 4*, ale je to poněkud složitější. Jim Carrey je zde lepší než v jiných "nesmyslně" veselých filmech. Ale není to jeho vrchol. Byl lepší ve Věčném svitu neposkvrněné mysli. ()

raskovnik

Veľmi prvoplánové, námet pritiahnutý za vlasy zostal z väčšej časti nevyužitý. Obsadiť Jima Carreyho do úlohy človeka, ktorý to akože nehrá, je nepodarený pokus o iróniu. ()

Tezuka

Jedním slovem vynikající. Takhle originální a skvěle zahraný film jsem naposledy viděl když jsem sledoval Nolanův Počátek či Interstelar. Představa o tom, že celý svůj život žijete v uměle vytvořeném světě, všichni lidé kolem vás jsou jen nastrčení herci a vy jste obklopen a natáčen skrytými kamerami 24 h denně, je absolutně bláznivá. Nakonec to byla však pravá láska, co dalo Trumanovi klíč od jeho cely a mohl si tak uvědomit, že celý jeho život je jen "hloupá" reality show pro lidi z toho opravdového zlého světa. ()

KuceraJohny

Pro mě obrovské zklamání. Já pochopil v čem ten film spočívá, ale i přesto se mi prostě nelíbil. Snímek je strašně zdlouhavý a prostě nudný. Nic se v něm neděje, je to jako by jsme se opravdu dívali na tu truman show 24 hodin v kuse. Prostě nuda. Vše dokážu shrnout tak ve dvouch minutách. Dvě hvězdičky dávám jen kvůli tomu že chápu námět a díky Jimovi který tento film zvedá nahoru. Nebýt Jima vypl bych to po půl hodině. ()

diablico

Geniální mysteriozní drama, které by s komedií nemělo mít nic společného. Přitom svým tématem chtě nechtě se opírá o komediální prvky. Přitom je to až horor, zjistit že kolem vás je všechno jen jako. Anebo nevědět, jestli jste prostě příliš paranoidní a nevíte čemu věřit. Výborně zahraný psychický stav paranoika Jimmem Carreym, který chce začít žít konečně a přestat být v neustálem kolotoči stereotypu, který reflexuje většinu dnešní společnosti. Nadčasové dílo a i možná zpočátku prozraděná pointa, stále tomu dává určitou hloubku. Jako Číslo 23 se staví mezi mé oblíbené psychologické sondy do života člověka. ()

Royaldell

Tomuhle není co vytknout,naprosto originální a skvělej film. Hlavní role Jimovi Carreymu sedne,jako by na něho byla ušita. Jeden z filmů,který neomrzí a můžete se na něho dívat pořád. ()

Gamine

Líbilo se mi, že přestože šlo o satiru, nebyla kousavá, ale téměř soucitná. Režisér Truman Show si opravdu přál vytvořit lepší svět pro diváky i šťastný život pro Trumana (což třeba i udělal), přestože ve zlaté kleci. Nedokážu si v roli Trumana představit nikoho jiného, než Jimma Carreyho, který je zvláštním způsobem dojímavý, stejně jako Truman. Teprve tady jsem si uvědomila, jaké má (nebo dokáže mít) Ed Harris charisma. ()

karlvonarbei

V něčem samozřejmě nedomyšlený příběh, ale jako zajímavá sonda fungování mediálního světa a také hozený zoom na různé diváky všelijakých reality show, dobře fungující. Celé je to však postavené hlavně na hereckém výkonu Jima (také jak jinak, že?). Asi ve druhé třetině příběhu nám je po postupném dávkování představena celá pravda o filmu, ale protože závěru chybí jistá vypointovanost, film není nakonec tak dobrý, jak dobrý klidně mohl být. ()

Logicomix

Vynikající film, který nastoluje mnoho právních a etických problémů. A každý si položme otázku: Jak dlouho bych se nechal obelhávat já? ()

The_Sediknir

Na svou dobu velmi originální námět filmu zajistí divákovi skvělou podívanou. Jim Carrey jako Truman je skvělý a věříte mu snad všechny emoce. Velmi ráda objevuji jeho polohy v ne zcela komediálních rolích a potvrzuji si, že Jim má a vždy měl hodně co nabídnout a nemusely to být jen na sílu vtipné scénky a praštěné ksichtíky, které hodně jeho rolí definují. Truman Show znázorňuje odpornou hru na dokonalost, kdy je kvůli zábavě druhých jednomu upřeno právo sám si rozhodovat o svém životě. Člověk se tak nevyhne srovnávání s dnešní komerční dobou, kdy je reklama součástí všeho a my vlastně nevíme, jak moc máme rozhodování v rukou sami a z jaké části je podmíněno nevědomým přijetím faktorů, co mají naši společnost ovlivňovat. Technologičtí giganti a úspěšné společnosti jsou tak v roli producenta pořadu Christofa. Méně očividně, avšak zato rafinovaněji. Pohled na ulice města, kde Truman žije, mi svou dokonalostí a organizovaností připomínají barevné pastelové ulice z filmu Střihoruký Edward nebo 451 Stupňů Fahrenheita, kde cítíme cenzuru a ruku, která nás nenápadně směruje, přemýšlí za nás a vybírá, co je pro nás správné a co už ne... ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall