Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Joe16210

Přeci jenom byla jednička o trochu lepší než dvojka, i když jako celek se druhý díl dá také vidět opakovaně. Velké zásluhy na tom má hudba a písničky od Noida, ale i nové postavy v podání Veroniky Khek Kubařové a Valentiny Bečkové. První díl působil ale komorněji a příjemněji. Dvojka mi přišla místy až moc divoce překombinovaná. ()

Pete

Tak na to, že to byla nová česká pohádka s otravnými zpěvy, to ještě nebylo celkově tak špatné, kudla! Ale jedničku si kvůli tomu pouštět nehodlám. ()

subic

Dvojka zcela bez pochyby překonala jedničku, o tom žádná. Opravdu malou, ale o to zábavnější roličku tu má i letos předčasně zesnulý Otmar Brancuzský. Tentokrát se děj neodehrává na malebném Frýdlantu, ale tvůrci ho přesunuli na zámek do Mníšku pod Brdy, tam je to menší království. To vedlejší větší je na malebném zámku v Jindřichově Hradci. První půlka je taková jalová, ale ve druhé rázem chytnou saze a mě se to líbilo. Ondra Vetchý je taková sázka na jistotu. Ze všech pohádek natočených po roce 90 patří jednoznačně k tomu nejlepšímu. 7/10 ()

DeDanu

Plnotučné to určitě nebylo. Spíše nastavovaná kaše. Taková mile satirická, ale nastavovaná. Princeznička Johanka byla k zulíbání. Při bídě pohádkové tvorby posledních let s přimhouřeným okem ano. ()

PlayEasy

Tak tohle byla určitě nejhorší Štědrovečerní pohádka od “Žita”… Žádný děj, nuda, zestárlí či otřesní herci (nebo oboje zároveň), otřesné písně, romance mezi 30-letou princeznou a 60-letým dědkem loupežníkem… Dívali jsme se vůbec na pokračování solidní jedničky? Bohužel ano. Naštěstí pak začínali Tři oříšky, které nám na tuhle kapitální blbost dali zapomenout… 30% ()

ostravak30

11 let rozdíl, ale stejný tvůrčí tým a více méně i obsazení. A přesto se mi zdá, že Tajemství staré bambitky 2 je šlápnutí do prázdna. Zatímco první film vyprávěl o úkladech státních úředníků, kteří si na poddaných hojili své touhy po bohatství, ve druhém se spíše vzpomíná na dávno zašlé slávy. Jakub a Anička de facto nemají žádné větší starosti a Karaba uvažuje, že by ještě jednou vlezl do chomoutu. Pouze Lorenc a Ferenc zase úřadují, ale i po shlédnutí je mi záhadou, jak se mohli vlísat do přízně Julie. Ta působí sebevědomě a rozumě, ale ne dost na to, aby odhalili zjevné náznaky dvou podvodníků. Ani písně už nejsou tak kvalitní a bambitka tak čerpá pouze z toho, co už jednou viděno bylo, ale nejenže nepřijde s ničím novým, ani to staré nevylepší a neposune dál. ()

Anglicankaaa

Nooo, takže, podle předpokladu to byla v podstatě jednička jak přes kopírák. Jediné, co mě tam zaujalo a zajímalo, jak to dopadne s hrnčířem a královnou Julií (což dopadlo opět dle předpokladu, ale bylo milé sledovat průběh). Ještě by mě zajímalo, jestli na to napasujou trojku. ()

Slezan123

Byl jsem zvědavý a dopadlo to dobře. první díl se mi líbil o malinko víc. Je to pohádka, takže nějaký komplikovány děj tam není. Je tady vidět větší rozpočet, než na první díl, který byl televizní pohádkou. Ale myslím si, že by to šlo v klidu natočit znova jako TV pohádka. Kamera je pěkná, chytlavé a hezké písničky, scénář vtipný, vtipnější, než první díl. Škoda, že některé starší postavy mi přišly nevyužité. Z herců jsou všichni dobří, ovšem vyčnívá skvělý Ondřej Vetchý, vtipný roztomilý přirozený projev. Jenom je škoda, že na slavnostní premiéře o něm neřekli ani slovo, víme, že se nezúčastňuje premiér, ale mohli ho zmínit, to mě zaskočilo. Ovšem trochu mi vadilo občasné pitvoření hlavních antagonistů, hlavně Jiřího Lábuse, to už bylo dle mého moc, ale nic co by se nedalo vydržet, Miroslav Vladyka si vedl líp ☺️. Nové postavy taky fajn. Dětem se to líbit bude, rodiče se také budou bavit, takže super. Je vidět, že natáčení si všichni užívali a dělali svoji práci s láskou. Víc takových pohádek!! ****, 80%🥰 ()

Nonna

Konečně můžu do kina!!!! Tak co tak vybrat na oslavu? Českou pohádku. Nevím, zda to bylo tou euforií, že už jsem snad zase právoplatným členem společnosti, ale pohádka mě potěšila a líbila se mi. Doslova pohladila po duši. Měla vše důležité, co od pohádky nutně potřebuji - pohodu, zápletku, vtip, laskavost, skvělé herecké obsazení a hudbu (to píšu obzvlášť s příjemným údivem, protože V.N. Bártu jsem dosud pokládala za muzikálového šmrdlala). Nemám  moc ráda pohádky, které se berou smrtelně vážně - princové tam s tragickým výrazem v tváří bojují do úmoru, princezny tragicky trpí), ale Bambitka 2 se ničemu takovému nepřibližuje. I napjaté chvíle jsou vždy úměrně zlehčeny legrací a divák je stržen do fandění kladným hrdinům, tedy já opravdu byla. Nemohu nevypíchnout Ondřeje Vetchého. Střihnout si se ctí a uvěřitelně milostnou roli v pohádce, sbalit krásnou ženskou, mít u toho skoro 60 let a nevypadat přitom trapně, no, nevím, kdo by tohle dokázal. Klobouk dolu.  Natočena byla prostě milá rodinná pohádka a je mi z ní dobře. (syn 8 roků a dcera 18 roků nadšeni ještě víc než já) ()

Gig

Pěkné pokračování původní televizní satirické pohádky. Přesně jsem věděl už před uvedením snímku, jak dopadne hodnocení. Kdo se vžil a souhlasil s hodnocením stavu naší vlády, na kterou narážel první snímek, ten si film užil. Kdo souznil s hloupostmi, které se u nás děli a dějí, tak na film plivali a hanili ho. Druzí plivači jsou zarputilí odpůrci Kluse. Poté film mohl být jakkoliv dobrý, tak byl hejtován protože někdo. I toto pokračování má své mouchy. Tou nejvetší z mého pohledu je ta, že je to filmové pokračování a ne to televizní. Tam by jí to slušelo daleko víc. Stejně jako to bylo u pokračování Což takhle svatba, princi! Vetchý coby Karaba byl opět báječný. Stejně tak mám slabost pro královnu. No ale kdo mě bavil, to je ten Tomáš Holý v sukních - tedy princeznička. ()

ZHODNOTITEL

Škoda je, že se z toho nepodařilo udělat víc film, tak jako se to povedlo u pokračování Anděl Páně. Tajemství  staré bambitky 2 si udržuje spíš televizní ráz. Přesto je po několika stránkách lepší, než díl první a má chytlavé písničky. ()

natalanka

Nádhera a moje dětská duše plesala. Kutululu bum bum šplouch. Znovu se to nádherně povedlo... ty trefné postřehy Aničky, Karaba kouzelně zamilovaný a příjemně milá královna Julie :-) Ferenc a Lorenc jako názorná ukázka toho jak se lidé umí polepšit, :-) :-) :-) :-) Za náši rodinu děkujeme, protože to bylo pohlazení po duši :-) ()

Alden_Larson

Tento film je pro mě na hraně mezi dobrým a špatným. Hlavní děj je fajn, ikdyž je trochu spletitý, prezentace je dobrá a hudba taky ušla. Vedlejší děj s králem mi ale přišel hrozně zbytečný. Herecké výkony taky byly výrazně slabé, ale myslím si, že takhle zvláštní dialogy by málokdo dokázal zahrát dobře. Tohle je ale pohled dospěláka, pro děti to určitě bude mnohem lepší požitek. 5/10 ()

tsatsiki

Pohádka plná hlášek.Dejte jim horké šaty a suchou polevku. A je vypráno.Tu druhou už neper. Kral: Já jsem si říkal,  že mi to jde tak lehce. A jedna Kudláček za druhou. Těšil jsem se na pokračování a říkal jsem si, ať to není zbytečné  a ať se to povede jako Anděl páně 2. A musím uznat, že se pokračování povedlo, sice kouzlo z 1 dílů už je pryč, ale rozhodně si pohádka udržela kvalitu a určitě můžu doporučit ke zkouknutí, na Vánoce si myslím, že sledovanost bude velká. A je dobře, že se vrátil Lábus a Vladyka ti tomu dodali šťávu.Samozřejmě pohádka stojí na skvělém výkonu Kluse,škoda,že hraje tak málo, Janovičové, Vetchého a jejich malé dcerky.Za mě pokračování neurazí a za mě má 60%. ()

Emilii

Je to mooc dobrý nápad, udělat dvojku, - proč ne - je zábavná, "zpěvná "- dobře zapamatovatelná (jdeš z kina a broukáš si písničky), no to je paráda!!!! Veselé a zajímavé kostýmy a Ti herci, tak to je třešnička na dortu!!!!! Lidičky,  tak tohle je ta správná POHÁDKA!!!!! ()

blondboss

Keď som dal jednotke štyri hviezdy, tak by som bol za blbca, keby som tomuto pokračovaniu dal iné hodnotenie. V zásade príbehovo to bolo podobné, tento snímok pekne rozvinul už poznané postavy, pribudli nejaké nové a ostala pekná a prirodzená rozprávková atmosféra. Takže za mňa spokojnosť a v rámci žánru určite to lepšie, čo v našich končinách vzniklo. 70 % ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!