• iXtr3m3

Asi som to správne nepochopil alebo neprežil, ale tento film mi ani trošku nesadol a aj tú dvojku mu dávam ani neviem prečo. A nie, nie je to mojim vekom, iné filmy typu Roj či Poseidon, čo sú tiež staré filmy, zbožňujem, ale toto jednoducho bolo také miestamy zbytočne rozvláčne, miesta naopak urýchlené, bez začiatku, bez konca, prišlo mi to prostredná časť nejakej trilógie. Naschval som to pozeral pred modernejším spracovaním a žiaľ to nové presne doplnilo to, čo mi chýbalo tu a nie, nešlo o triky, veď to bolo tiež len TV spracovanie, ale predsa obsahovo vyššie, aspoň pre mňa.(28.5.2016)

Už poněkolikáte musím uvést, že nejsem scifista. Přesto jsem Andromedu zkusil a nelituji. Začátek je hodně dobrej a napínavej. Nevíme, co se děje a proč jsou ty lidi mrtví, dobře je tu zachycen i zmar a strach samotných vědců. Navíc je to oživené zajímavým střihem a minimalistickou tajemnou hudbou. Jenže pak se děj přesune do několikapatrové laboratoře a film se začne strašně táhnout. Je hrozně pomalej a chvilkama asi příliš odbornej a lehce nudnej. Ta atmosféra strachu a čehosi neidentifikovatelného tu zůstává, ale bohužel to nezachraňuje. Podruhý už to rozhodně vidět nemusim. Na druhou stranu ten film nepůsobí zastarale a celá ta laboratoř se všema nástrojema vypadá důvěryhodně i aktuálně. Asi to mělo být kratší, protože někdy se to fakt strašně táhne. Herecké výkony jsou dobré, nikdo nevyniká. Technicky i castingově zvládnutý film, který by ale potřeboval prostřihat a trošku "zlidštět". 60%(26.5.2010)

Dokonale soustředěný film. Robert Wise režíruje s pečlivostí chirurga a ten chladný, sterilní styl k dané látce skvěle sedí. Veškeré drama se odehrává v jednom uzavřeném, klaustrofobickém komplexu a napětí plyne čistě ze situace "co by kdyby" bez nějakých podbízivých vějiček. Vyzdvihnul bych i práci kamery, kde se často pracuje s více plány akce, takže jeden předmět či postava je nalepena blízko kamery, přičemž ostatní se vyskytují ve standardní dálce a jsou taktéž dokonale zaostřeny. Z toho později udělal svůj trademark Brian De Palma. Teď už vím, kde vzal Carpenter podklad pro podobně laděnou Věc.(12.2.2012)

Zíral jsem jen s otevřenou pusou (skoro doslova). Atmosféra ve vesnici byla stejně mrazivá, jakou jsem zažil na Mirandě ve filmu Serenity. Dalším důvodem přibližovat dolní čelist k zemi byla modernost počítačů (co uměli zobrazit jsem si myslel, že to mohly stroje až o 10 let později) a dalších elektro-mechanických přístrojů. Řešení problému, výzkum mimozemského života a hledání protilátky, je podáván velmi realisticky, jednotlivé kroky jsou někdy až fascinující (umírající opice, myši a ke konci i lidi), což z filmu dělalo jedno z nejnapínavějších sci-fi, které existují. Asi v polovině a kousek jsem zjistil, že námět paroduje-tvoří poctu ke Kmenu žánrová hříčka Evoluce. PS tiskárna v tajném objektu mi dala vzpomenout způsobem mluvy na hybridy z Battlestar Galactiky(3.3.2016)

Líbilo se mi to předně graficky (více záběrů v jednom), gradací napětí, atmosférou, pěkným dabingem z Brna a nejvíc samozřejmě bodoval námět, tyhle apokalyptický náznaky a dusivá atmosféra objevování toho, co se tam sakra vlastně stalo, ze mě kdysi udělali fanouška filmů (Městečko prokletých).(14.6.2015)

• - V knize je Leavitt muž, ale ve filmu se proměnil v ženu. (Rodriguez)

• - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)

• - Výroba interiérů laboratoří stála přes 300 000 dolarů a svého času byly považovány za jedny z nejvěrohodnějších. (-bad-mad-wolf-)