poster

Kmen Andromeda

 • USA

  The Andromeda Strain

 • Slovensko

  Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vitekpe
  ***

  Ten film je dobre natocenej, je to takova ta vedecka sci-fi v podzemnich laboratorich, plna zasadnich objevu na posledni chvili, piskajicich odpoctu sebedestrukce, blikajicich pocitacu, telefonatu s prezidentem, a sedmdesatkovych vizualu...ale z nejakeho zahadneho duvodu me proste nebavila dost. A jak tak koukam kolem, tak jsem asi nebyl jediny. Na jedno zkouknuti fajn, ale zadna pecka to neni. Mozna je to moc dlouhe...nevim.(9.3.2014)

 • VanTom
  ****

  Procedurálně chladný "záznam" metodického výzkumu smrtícího vesmírného mikroorganismu stále přitahuje svou (v mezích žánru) vědeckou akurátností. Ovšem dnes již ta filmová sci-fi tajná superlaboratoř, jejímuž popisu je věnováno moře času, diváky těžko ohromí a se všemi těmi tlačítkovými počítači, blikajícími monitory, (viditelně zoufale nepřesnými) robotickými pažemi, provozními rozhlasovými hlášeními či samohybnými obrannými lasery naopak působí úsměvně archaicky.(15.1.2016)

 • majo25
  ****

  Nebyť čačkaním sa s hi-tek nástrojmi kvôli bezpečnosti a na detekciu vírusu, pôsobil by tento film oveľa realististickejšie. Vo svojej dobe to možno vyzeralo cool, no dnes vieme, že takéto ani podobné neexistovalo v tej dobe, a vlastne ani dnešnej, zbytočne to odvádza pozornosť od samotného deja. Zápletka je zaujímavá a pekne vygradovaná, záver má silu aj po toľkých rokoch. A nakoniec, originalita mu nechýba. Hodnotenie: 75%(2.1.2014)

 • mortak
  ****

  Jestliže jste fandové do vědy a rádi si čtete zprávy o nových objevech, asi vás tento film zaujme. Snaží se líčit nezaujatě, bez scénáristických (ale už i Crichton se čte skvěle) )či filmařských kudrlinek, vědecký boj o záchranu lidstva. Nápětí vyvolávají přirozené věci, ať už nepřiznaná epilepsie, či komplex tak superchráněný, že se na konci celá ta strojová mašinérie jedoucí podle podle jednoho programu obrátí proti vědcům samým. Wise dokázal každého ze čtyř vědců jednoduše vysoustružit - od vytržení z normální práce, přes krátké flashbacky nastiňuje jejich charaktery.(5.12.2008)

 • Djkoma
  *****

  Trvalo to mnoho let, než jsem zase jednou viděl hodně kvalitní sci-fi, které skoro nikdo nezná, ale to rozhodně neubírá na kvalitách díla. Kmen Andromeda je perfektně napsaný a natočený snímek o tom, co by se jednou mohlo stát při našem hraní si na Bohy. Michael Crichton dokazuje své velké kvality a přehled. Celý snímek je velmi netradiční, dokonce dojde na "rozdělování obrazu", které filmu velmi pomáhá a činí ho zajímavým i po technické stránce, protože v době natočení, 1971, nebylo zrovna běžné používat digitální triky a tak určitě část publika ocení starý, ale příjemný vzhled triků. Nevím, co bych měl Kmenu Andromeda vytknout a v podstatě ani nechci. Jedná se o jedno z nejvíce podceňovaných a neznámých děl sci-fi, které by nikomu, kdo tento žánr má rád, utéct. Opravdu velmi kvalitní film, který překvapí mnoha svými vlastnostmi.(31.12.2007)

 • - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)

 • - Používané přístroje v laboratoři byly skutečné a zcela funkční. (Hans.)

 • - V knize je Leavitt muž, ale ve filmu se proměnil v ženu. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace