Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sidzej
  *****

  Chápem že niekomu sa môže zdať tento film nudný. Mňa naopak fascinoval. Výskumné zariadenie v podzemí nevadskej púšte za niekoľko milárd dolárov + mimozemský organizmus spôsobujúci okamžitú smrť. Desivá kombinácia umocnená atmosférou a priam "Carpenterovsky" jednotónovou desivou hudbou. Záver je navyše vygradovaný v štýle prvého Votrelca. Pre niekoho je najlepším "vážnym" sci-fi Vesmírna odysea, pre mňa je to Kmeň Andromeda.(11.9.2008)

 • Martin741
  *****

  Reziser Robert Wise /Run silent, run Deep/ natociol nadherny film, ktory ma hodne do sci-fi. Takato tematika smrtiaceho virusu, ktory sa dostane na zem, ma dost fascinuje. Rezia je vyborna, herci na urovni, a ja, ako mylovnik starych filmov 30., 40., 50., 60., a 70. rokov musim ist sakra vysoko : 94 %(18.10.2014)

 • Carbo
  ***

  První věc co mě napadá že to bylo zdlouhavé. Za druhé je zde vidět stáří filmu kdy kdysi dostačující vysvětlení pro dnešního diváka jsou naprosto zmatená a nicneříkající. Bylo zde hodně zajímavých dialogů a scenáristických zajímavostí které ovšem převážily někdy naprosto zdlouhavé dialogy. Herci mě byli nesympatičtí až na Drunttona a Halla.(18.4.2008)

 • Terva
  ****

  Knihu Michaela Crichtona jsem za posledních dvacet let četl dvakrát, stejnojmenný film z roku 1971 jsem dnes 15. 5. 2010 viděl poprvé. Městečko Predmont, které je nakažené virem z kosmu ze spadlého satelitu, jsem si v knize představoval vetší. V tomto filmu je to docela prcek. Jinak velice věrné knižní předloze a ke konci i docela napínavé. .....nyní už víme, že ve vesmíru existují i jiné formy života.(6.6.2010)

 • peetriss
  ****

  Film dokázal perfektně vystihnout depresivní atmosféru, kde vás dělí jen krůček od neviditelné a bolestivé smrti, atmosféru, která by se dala krájet a temně sterilní a neosobně nevlídné prostředí podzemní laboratoře. Klasik filmové historie Robert Wise dokázal natočit klasiku světové sci-fi a to bez drahých triků, akčních prvků, jen za použití hrátek s psychikou diváka, nadčasových tvůrčích příkras a zajímavé minimalistické hudby. Opravdu povedené sci-fi.(6.11.2009)

 • - Výroba interiérů laboratoří stála přes 300 000 dolarů a svého času byly považovány za jedny z nejvěrohodnějších. (-bad-mad-wolf-)

 • - Scéna, kdy opice umírá v křečích na nespecifikovanou intoxikaci, byla natočena za pomoci oxidu uhličitého, který ji byl puštěn a kterým se zadusila do bezvědomí. Ihned po skončení natáčení záběru byl na místě člověk, který opici zase oživil. (Burdock)

 • - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)