Strašně se mi na tomhle snímku líbí onen vědecký a minimalistický přístup k věci. Podobně jako v mantinelech filmu experimentální elektronická hudba. Jenže fakt, že se jedná o sympaticky ortodoxní čisté sci-fi, nezachrání jiný fakt, že je to velmi konvenční a obyčejná sci-fi zápletka, která ve mě nevzbuzuje příliš velké emoce (jako je obava z neznámého, z budoucího vývoje nebo ve vztahu k realitě), nevzbuzuje příliš vnitřní otázky ani pro tento žánr důležitý aspekt jakéhosi objevování. Tím pro mě film ztrácí na větší zajímavosti. Abych to zjednodušil...většina filmů ve sci-fi žánru akcentuje to "fi" a na "sci" zapomíná (nebo na to spíš kašle). Zde je tomu přesně naopak, a taky to není dobře. Díky tomu, jak je film nedivácký, a sází s výjimkou "akčnějšího" závěru vlastně pouze na onen výzkum, je výsledný dojem vlastně poměrně chudý. Přesto si tohoto filmu hodně vážím, podobných sci-fi vzniká v literatuře mnoho, ale v rámci filmu jde svým charakterem (nikoliv námětem) o značně odvážný a neokoukaný počin.(4.2.2015)

Pseudodokumentárny štýl a hrátky s obrazom sa k téme veľmi hodia. Rozdvojený a roztrojený obraz, žiadna krásna asistentka, žiadne výbuchy, žiadne prílišné zjednodušenia vedeckých výkladov pre laikov. Kmeň Andromeda pôsobí ako experimentálny film v rámci štúdiovej tvorby. Pevne dúfam, že nevznikne vysokorozpočtový remake, pretože tam by všetky spomínané veci byť museli.(25.6.2017)

Film, o kterém jde bezesporu říct, že je autentický. Nic mi nepřijde příliš nadnesené, správně vybraní herci a vůbec. Jedním mínusem je nedostatek detailů tím myslím: oproti předloze film frčí stále kupředu - nikde se nezastaví, nerozpitvá si to... druhým je přece jen malý důraz na akčnost vzhledem k tomu že je to především katastrofický film.(27.6.2010)

Původně jsem zde měl 3 hvězdičky, ale s postupem času (a mého stárnutí) musím hodnocení zlepšit. I přes velkou délku a pomalé tempo se daří udržet diváka v napětí. Zejména pak druhá část odehrávající se přímo v systému laboratoří, která evokuje popisné pasáže Vesmírné Odyssey. Sympatická je postava mikrobioložky Leavittové.(5.1.2011)

Sci-fi, ktoré sa neoháňa emzákmi, príšerami a lietajúcimi taniermi. Zaoberá sa však prácou "v pozadí" , prácou vedcov a výskumníkov. Film je natočený na motívy knihy Michaela Crichtona a patrí ku málo knihám, ktoré som prečítal viac ako jedenkrát. A keď k tomu pripočítam aj kreslený komiks v mesačníku "Elektrón", tak to bude o jedno viac. Komiks som hltal na dúšok a knihu takisto. Vzhľadom na dokumentaristický štýl podania románu som knihe veril viac, ako filmu. Ale aj napriek tomu Kmeň Andromeda sa radí k nadpriemerne kvalitným sci-fi filmov rokov sedemdesiatych.(6.9.2008)

• - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)

• - Výroba interiérů laboratoří stála přes 300 000 dolarů a svého času byly považovány za jedny z nejvěrohodnějších. (-bad-mad-wolf-)

• - Používané přístroje v laboratoři byly skutečné a zcela funkční. (Hans.)