Další klasickej sedmdesátkovej nářez z promakanou atmosférou strachu a nervydrásajícího napětí. Já tyhle filmy prostě můžu a tenhle patří mezi ty který jsem za svých mladších let měl hodně rád. Tehdy bych dal 5* no dneska vidím, že film trochu zestárnul a je malinko natahovaný, ale přesto neztratil nic ze své působivosti.90%(31.7.2016)

Jasně, má to svoje vady, ale že to budu hltat minutu co minutu, to jsem skutečně od bakteriologického sci-fi z jedenasedmdesátého nečekal. Dalo by se vytknout, že některé z těch objevů a závěrů se vyskytlo tak nějak z ničeho a závěr se jevil tak nějak bezdůvodný, přesto to mělo atmosféru vskutku thrillerovou a závěrečné ticho u titulků to jen podtrhlo. ~~~ PS: Chování té mikrobioložky z bordelu s bohatým trestním rejstříkem mě popravdě dost iritovalo.(3.8.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,376,563Tržby Celosvetovo $-║ Strhujúci námet prezentovaní v moc zdĺhavom formáte, tento príbeh má čim upútať ale problém je v tom, že na danej dĺžke začne časom pôsobiť až moc rozvláčne, škoda že sa to trošku šikovnejšie neprestrihalo potom by to malo omnoho lepší pútavejší spád. Miestami to fakt pôsobí rovnako tak uspávajúco ako sa cítia samotné postavy výskumníkov v tomto filme. Výhodou na strane filmu je že má dosť silné vypäté scénky. /65%/(31.1.2009)

Původně jsem zde měl 3 hvězdičky, ale s postupem času (a mého stárnutí) musím hodnocení zlepšit. I přes velkou délku a pomalé tempo se daří udržet diváka v napětí. Zejména pak druhá část odehrávající se přímo v systému laboratoří, která evokuje popisné pasáže Vesmírné Odyssey. Sympatická je postava mikrobioložky Leavittové.(5.1.2011)

Solidních sci-fi nářezů nikdy není dost, a Kmen Andromeda, nedávno obnovený, jakýmsi remakem, který se tak tváří, ale ve skutečnosti sleduje daný problém z trošku jiného hlediska, každopádně i tak stojí za shlédnutí, stejně jako tento film. Jen si u něj nedokážu upřít dojmu, že u tohoto filmu bylo dechberoucí akorát to, když se film odehrával v zamořené zóně, pak už mě to tak nebavilo, ani nelákalo dál vidět, protože v tu chvíli to ztratilo tu svoji jistou atmosféru, kterou by si to mělo hlídat, marně. I tak je to ale originální film, který mezi perly sci-fi filmů určitě patří. Zase tolik se zajímavou zápletkou a překvapivou pointou a vážnou situací jich nebylo aby se o nich dalo mluvit jen kladně.(3.6.2009)

• - Scéna, kdy opice umírá v křečích na nespecifikovanou intoxikaci, byla natočena za pomoci oxidu uhličitého, který ji byl puštěn a kterým se zadusila do bezvědomí. Ihned po skončení natáčení záběru byl na místě člověk, který opici zase oživil. (Burdock)

• - V knize je Leavitt muž, ale ve filmu se proměnil v ženu. (Rodriguez)

• - Výroba interiérů laboratoří stála přes 300 000 dolarů a svého času byly považovány za jedny z nejvěrohodnějších. (-bad-mad-wolf-)