Kmen Andromeda

The Andromeda Strain

Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Sci-fi s velkým potenciálem, ovšem velice průměrné. Má ovšem dobrou atmosféru a celkem ucházející herecké výkony, mě bohužel tento film moc nezaujal. Předlohu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale věřím, že je lepší. Filmu dávám 60%, bylo to sice dlouho, co jsem to viděl naposled, ale pamatuju si to dost živě. Nic moc.(30.5.2013)

Líbilo se mi to předně graficky (více záběrů v jednom), gradací napětí, atmosférou, pěkným dabingem z Brna a nejvíc samozřejmě bodoval námět, tyhle apokalyptický náznaky a dusivá atmosféra objevování toho, co se tam sakra vlastně stalo, ze mě kdysi udělali fanouška filmů (Městečko prokletých).(14.6.2015)

Tak trochu styl našich Návštěvníků a je tedy zajímavé dívat se na film z tohoto retrospektivního pohledu. I myšlenka je fajn, ale celé se to taaaak vleče (i doktorka pozorující virus se za tím pultíkem se všemi tlačítky pěkně nudí), až se oči zavírají. Koukejte na to svěží a odpoledne, veledílo na večer to rozhodně není.(15.12.2009)

Nikdy jsem knihu nečetl, takže jsem od filmu nevěděl nic. Tak jsem do toho šel a....... Šlo to. Nebyl jsem tedy nějak extrémně nadšený, ale dobře se na to koukalo. Film vyčnívá nádhernými reáliemy pokatastrofě. A také výbornou atmosférou. Některé scény byly šíleně zdlouhavé, nudné. Ale pak se ukázala akční scény a jsou provedeny dobře. Pravda asi do filmu už nepůjdu ale i tak se jedná o nadprůměrnou podívanou.(14.11.2010)

Procedurálně chladný "záznam" metodického výzkumu smrtícího vesmírného mikroorganismu stále přitahuje svou (v mezích žánru) vědeckou akurátností. Ovšem dnes již ta filmová sci-fi tajná superlaboratoř, jejímuž popisu je věnováno moře času, diváky těžko ohromí a se všemi těmi tlačítkovými počítači, blikajícími monitory, (viditelně zoufale nepřesnými) robotickými pažemi, provozními rozhlasovými hlášeními či samohybnými obrannými lasery naopak působí úsměvně archaicky.(15.1.2016)

• - Výroba interiérů laboratoří stála přes 300 000 dolarů a svého času byly považovány za jedny z nejvěrohodnějších. (-bad-mad-wolf-)

• - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)

• - V knize je Leavitt muž, ale ve filmu se proměnil v ženu. (Rodriguez)