poster

Kmen Andromeda

 • USA

  The Andromeda Strain

 • Slovensko

  Kmeň Andromeda

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Kmen Andromeda je snímkem samozřejmě kvalitním. U mě ovšem dojel na existenci ještě kvalitnější předlohy Michaela Crichtona, kterou jsem dočetl týden před projekcí. Proto jsem měl většinu pasáží ještě čistě v hlavě a ve filmu jsem prostě už jen odhadoval, jak asi bude která scéna natočena a nakolik bude podobná knize. Inu vesměs je to velmi věrná adaptace s povedenou hudbou a zajímavými efekty, ovšem podobně jako v případě filmu 1984 s Johnem Hurtem, který je také bezesporu kvalitní, nemůžu dát víc než tři hvězdy, protože velkých kvalit knižní předlohy film nedosáhne. Dojmy ovšem pozitivní.(8.1.2013)

 • Terva
  ****

  Knihu Michaela Crichtona jsem za posledních dvacet let četl dvakrát, stejnojmenný film z roku 1971 jsem dnes 15. 5. 2010 viděl poprvé. Městečko Predmont, které je nakažené virem z kosmu ze spadlého satelitu, jsem si v knize představoval vetší. V tomto filmu je to docela prcek. Jinak velice věrné knižní předloze a ke konci i docela napínavé. .....nyní už víme, že ve vesmíru existují i jiné formy života.(6.6.2010)

 • vitekpe
  ***

  Ten film je dobre natocenej, je to takova ta vedecka sci-fi v podzemnich laboratorich, plna zasadnich objevu na posledni chvili, piskajicich odpoctu sebedestrukce, blikajicich pocitacu, telefonatu s prezidentem, a sedmdesatkovych vizualu...ale z nejakeho zahadneho duvodu me proste nebavila dost. A jak tak koukam kolem, tak jsem asi nebyl jediny. Na jedno zkouknuti fajn, ale zadna pecka to neni. Mozna je to moc dlouhe...nevim.(9.3.2014)

 • dopitak
  *****

  Líbilo se mi to předně graficky (více záběrů v jednom), gradací napětí, atmosférou, pěkným dabingem z Brna a nejvíc samozřejmě bodoval námět, tyhle apokalyptický náznaky a dusivá atmosféra objevování toho, co se tam sakra vlastně stalo, ze mě kdysi udělali fanouška filmů (Městečko prokletých).(14.6.2015)

 • lennyd
  ****

  Poblíž jednoho obyčejného městečka spadne poškozený satelit, a než někdo řekne švec, jsou všichni obyvatelé městečka zahubeni neznámou nákazou (až na starého opilce a kojence). Speciálně vyškolený tým se odebírá do dokonale zabezpečené laboratoře, aby zde prozkoumala vlastnosti bakterie (či viru), kterou s sebou satelit na Zemi přinesl. Riziko úniku bakterie je ovšem veliké, a tak se musí vědci připravit i na tu nejhorší variantu ... Stoprocentně můžu zkopírovat komentář který jsem psal k remaku tohoto filmu - tato kniha patří od Crichtona k mým nejoblíbenějším, a navíc vlastní téma je natolik poutavé, že přitáhne k obrazovce a nepustí. Oproti svému mladšímu bratříčkovi je sice na tomto filmu doba jeho natočení znát (laboratoř je hrozně moderní, všimněte si, že cokoliv vědci potřebujou většinou vyřeší stiskem jednoho či dvou tlačítek - žádné dlouhé psaní na klávesnici), nicméně díky skvělému scénáři by se na film dalo koukat i v divadelních kulisách. Trochu mi vadilo neustálé upozorňování Halla na autodestrukční systém (aby divákovi už do počátku bylo jasný jak film bude končit), a taky mi byli trochu nesympatičtí herci (a to tak že všichni). Ale stejně míň než 4* nedám..(3.9.2010)

 • - V knize je Leavitt muž, ale ve filmu se proměnil v ženu. (Rodriguez)

 • - Michael Crichton knihu Kmen Andromeda začal psát již jako student. (Rodriguez)

 • - Scéna, kdy opice umírá v křečích na nespecifikovanou intoxikaci, byla natočena za pomoci oxidu uhličitého, který ji byl puštěn a kterým se zadusila do bezvědomí. Ihned po skončení natáčení záběru byl na místě člověk, který opici zase oživil. (Burdock)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace