Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

ZHODNOTITEL

Není to romantický film, jak by asi divák podle názvu čekal. A není to jenom komedie. Je to velkou měrou detektivka. Detektivka na úrovni Strážmistr Topinka jenom ne tak vtipná. I když zrovna u Plodkové si člověk musí vybavit Barboru Tachecí a přemýšlet, jestli to byl opravdu záměr ztvárnit tímto způsobem aroganci a přesvědčení o své genialitě. Česká televize je v současnosti nepochybně nejlepší z tuzemských televizí na výrobu filmů a seriálů. Bohužel ale i ona se řadí mezi ty, co ženou spíše televizně laděné filmy do kin. Návštěvnost konec konců mluví za vše. ()

Callie

Pokud přistoupíte na hru filmařů a herců a berete vše s nadsázkou, můžete se i výborně bavit. Smáli jsme se nahlas a chvílemi i smíchy slzeli. Pokud jste obdivovatelé Kaměňáků- nedívejte se. ()

rigby

Tak trochu černohumorná kriminálka. Některé vtípky mě opravdu pobavily a byly na vysoký počet hvězdiček. Zejména postavy obou kriminalistů a autistické asistentky opravdu vynikaly. Ale to na kvalitní celovečerní film rozhodně nestačí. Bohužel jako celek je to hodně hodně slabé. Nevidím jediný důvod, proč bych se na tento film měl kouknout znovu. ()

Dawe2 odpad!

Kristova noho! Vemte většinu herců z Osady, přidejte Bartošku a pár dalších, přimíchejte rádoby vtipy co nepobaví a nejsou vtipné, obrovskou dávku trapnosti i špatného hraní, příběh co nemá hlavu ani patu a detektivku co není detektivkou. Výsledkem bude tento film. Úplně zbytečné se koukat, nevidím k tomu jediný důvod. Tohle je typický příklad toho, že ani herci nedokáží zachránit totálně odpadový scénář. Tohle ne. ()

Grimaldi

Na první pohled typická česká romantika, co se během chvíle zvrtne do typické české detektivky. Po Teorii tygra jsem od Radka Bajgara čekal podstatně víc. Bohužel jsem dostal film s dobrým obsazením, hezkým hotelem ale s tím i předvídatelným koncem, a ne až tak zajímavým vyšetřováním. Chválu si zasluhuje Ivana Uhlířová za její z davu vyčnívající herectví a Jiří Bartoška, který si i na opravdu málem prostoru krade zář reflektorů pro sebe. ()

haack

Neobstojí ani jako komedie, ani jako drama a už vůbec ne jako detektivka. Když nevíš, jak na to, tak si ukousni kus od každého a to je cesta, která nikdy nevede ke skutečně dobrému filmovému zážitku. Jako obvykle u takového mixu - nenadchne, ale ani vysloveně neurazí. 4/10 ()

fafejt001

Nečekaně  dávám  tři a půl * . Nějak  mne  to  oslovilo .  Ani  nevím  proč . Asi -  tím  ,  že  Plodková  a  Holub  opravdu  nevšední  dvojka  .  Asi  -  tím , že  některé  dialogy ,  jako bych znal  ze  života .  Asi -   tím  nečekaným  a  překvapivým  koncem . Myslím  tím  téměř  konec  filmu  s  tím  kurzem . Tak  to  jsem  vůbec  nečekal . A       také    tím  ,  že  je  to  vlastně  zajímavý  příběh  všech  dvojic   , jenž  byly  na  tomto  kurzu .  Závěrem  dost  dobré  herecké  obsazení  téměř  u  všech  ,   včetně   Kotka ,   ,  Bartošky   a  hlavně  recepční  , kterou  hrála  Ivana  Uhlířová .  Ta  byla  prostě  -    výborná .    Tohle  se ,  dle  mého  názoru ,   povedlo .  Tož  Radku  a  Mirko  -  děkujeme . ()

allegria

Plně se ztotožňuji s hodnocením a recenzí janabel. Navíc poslední dobou jsou novější české filmy od různých tvůrců dost ubohé. Tento mě příjemně překvapil, ani chvilku jsem se nenudila. ()

hony23

Tohle bylo slabé, film neustále balancoval mezi vztahovou komedií a kriminálkou, což jsou naprosto odlišné žánry, které spolu těžko mohou fungovat. ()

tchempi

Mohla to být fajn epizoda seriálu, ale roztažení na filmovou délku všechno zabilo. Bylo tam moc vaty, málo děje a ještě méně humoru. Zasmál jsem se jedinkrát, a to zhruba po hodině. To je slabota. ()

Kozlowski8

Nudná, nezajímavá a vyumělkovaná vztahovka s ještě nudnější, nezajímavou a nezáživnou detektivní linií. Nebavilo mne to. 40 %. ()

Ironhead

Tohle snad ani nestojí za komentář, větší a méně zajímavou hovadinu sem dlouho neviděl... moc nechápu ty herce, co do tohohle šli, ale holt asi kvůli složenkám. Nevěřím, že to dělal stejný člověk, co udělal i Teorii tygra, ty dva filmy od sebe snad nemohou být kvalitou vzdálenější. ()