Nejslavnější muzikál všech dob, oceněný deseti Oscary, s hudbou Leonarda Bernsteina. Příběh Romea a Julie přenesený do ulic New Yorku. Strhující filmová verze slavného muzikálu skladatele, dirigenta a klavíristy Leonarda Bernsteina vznikla v roce 1961, zatímco divadelní inscenace muzikálu měla premiéru už v roce 1957. Autoři scénáře čerpali svůj námět ze Shakespearova dramatu Romeo a Julie a vytvořili parafrázi na nejslavnější milostný příběh světa. Původní Montekové a Kapuleti zde byli nahrazeni bělošskými a portorikánskými partami, žijícími v západní části New Yorku poblíž Harlemu. Výjimečné filmové dílo získalo celkem 10 Oscarů: za nejlepší film, režii (Robert Wise) vedlejší role (tanečníci George Chakiris a Rita Morenoová), výpravu, střih, hudbu, Jerome Robbins, který je zároveň spolurežisérem filmu, získal speciálního Oscara za choreografii. U nás byl film poprvé promítán v roce 1973, mezitím už slavil obrovský úspěch u diváků celého světa. V hlavní roli Marii, k níž se váže nejslavnější píseň z muzikálu, uvidíme Natalii Woodovou, v postavě Tonyho Richarda Beymera. (Česká televize)

marusaj

"Hmm, když vono jako film je to takový nefungující. Voni sou takový jako toporný, jo? Vona ani ta muzyka moc neštymuje, dyť je to takovej ouldskůl, ale je to jako ti STOMPi a fidlaj do toho housle. A s tím nožem a červenou barvou, to si ze mě jako dělaj prču?" Kašlu na první dojmy a kašlu na to jak je tenhle fim absolutně nefilmový, až v podstatě (kupodivu :-) ) divadelní. Rozpoložení raných amerických šedesátek, geniální choreografie, naivní strojenost a černobílé jednání Tryskáčů a Žraloků a veškerých postav. Naivita, láska, smrt, zrada, chtíč - to vše v dlouhých 150ti minutách s neopakovatelně zvláštní a působivou Bernsteinovou hudbou. Jedinečné, neopakovatelné. U mě za plný počet. ()

Šípek

Přestože jsem měl možnost tento muzikál již několikrát sledovat, prakticky nikdy jsem jej nebyl schopen přetrpět. Normální muzikály mám rád, toto je výjimka potvrzující pravidlo. Celý děj se odehrává v temných kulisách a dle mého soudu je herecky naprosto nezvládnutý. Paradoxně jediné, co musím ohodnotit pozitivně, je hudební složka, možná právě proto, že působí vážně až klasicky. To je však nedostatečné, abych mohl West Side Story zařadit mezi zdařilé filmy. A pokud máte rádi příběh Romea a Julie, dal bych přednost raději modernějšímu zpracování z roku 1996, ()

Black-star

Dokonalost Leonarda Bernsteina se snoubí spolu s krásným příběhem lásky (new-yorských Romea a Julie). Též znepřátelené gangy Žraloků a Tryskáčů. Vše doplněné o krásná taneční čísla s podmanivou krásnou hudbou. Je to klenot mezi muzikály. 95% ()

sehe

Toto nedokáže nikdo na svete,iba americania.Muzikal s nezabudnutelnou Bersteinovou hudbou a fantastickou choreografiou Jeroma Robbinsa. ()

Joski

Otrepaná klasika, ktorá pre mňa aj napriek geniálnej Bernsteinovej hudbe nemá väčšiu hodnotu ako tesný nadpriemer. 55% ()

Mik_e

Přběh Romea a Julie ožívá na chudém předměstí New Yorku, kde spolu bojují o nadvládu nad ulicemi dva gangy mladistvých, rodilí Američané jako Jets, a tmaví portorikánci Sharks. Dnes již klasický muzikál, který získal deset Oscarů, nabízí krom úžasné a nesmrtelné hudby Leonarda Bernsteina i naprosto skvělou choreografii, na kterou je radost se koukat. Hlavní duo je sympatické, především Natalia Woodová. A mezi těmi nádhernými čísly pozvolna plyne i děj, nevyhnutelně mířící k tragickému finále. Kdo neviděl, dle mého jakoby ani nebyl. ()

neo93

Muzikálová romantická jízda zasazená do New Yorku 60. let. Klasická story o zamilovaném páru z nepřátelených gangech, inspirovaná podle slavného Shakespearova dramatu Romeo a  Julie. Ačkoli známe daný příběh, který ničím příliš nepřekvapí, stále bylo zajímavé sledovat celý film. Na jedné straně bělošští New-Yorčané zvaní Tryskači a na straně druhé  portoričtí přistěhovalci, kteří si říkají Žraloci. Tvrdý boj o nadvládu ulic, do kterého zasáhnou Tony a Maria, dvě nevinné duše, které jsou zaslepeni láskou.      Tím podstatným ve filmu však není samotný očekávaný děj, ale samozřejmě hudba a s ní spojené prvky. A taneční a pěvecké choreografie jsou výborné, to se musí nechat. Zvláště  bezchybná souhra střihu, hudby a jednotlivých postav je úžasná, taková se jen tak nevidí.  Skvělá je rovněž výprava, která vytváří tu pravou atmosféru. Těch získaných 10 Oscarů si snímek jistě zasloužil, i když pro mě osobně k dokonalému hodnocení mi ještě něco scházelo. ()

Erian

Na tento film jsem se neskutečně těšila, ale pak....No, nevím, začátek byl hodně rozvláčný a unylý, zasvěcování do rituálů Žraloků a Tryskáčů, poněkud disharmonická hudba, choreogrefie, která rozhodně nebrala dech a poněkud neduchaplné dialogy....Kdo ale tohle zkousl, tak udělal dobře, protože došlo k postupnému gradování, nabalování a získávání na zajímavosti ve všech ohledech. V momentně, kdy se rozezní evergreeny jako Maria, Tonigt nebo nepřekonatelná America už jde do tuhého, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že celý filmeček působil přehršle uměle a neosobně, že dialogy byly prkenné, srdceryvná vyznávní a pokukování po sobě působilo spíš jako parodie a i přes hudbu Leonarda Bernsteina jsem čekla krapet více. Jsem milovník starých muzikálů a přesto mi Zpívání v dešti, Američan v Paříži nebo Starci na chmelu přišli mnohem více povedenější, než tato do nebes vychvalovaná klasika. Asi stárnu:) ()

aik

S tímhle muzikálem mám obrovský problém. Musím uznat genialitu hudby, která je do dneška nesporná a v podstatě legendární, ale co se týče naivity příběhu, herců a dalších složek filmu jde podle mě o dost nadhodnocenou záležitost, která alespoň u mě v kontextu dnešní doby nemůže v téhle podobě plnohodnotně uspět. 4* jsou hlavně za hudbu, pěkné hudební čísla, sympatické výkony pár vedlejších herců, zajímavý koncept. Kdyby to celé bylo podáno s větší nadsázkou bylo by líp, protože až moc často jsem měl nepatřičný úsměv na rtech v dramatických scénách a de fakto hlavní linie filmu mě po celou dobu moc nezajímala. ... Jako na muzikál do divadla bych si na to rád zašel, ale film už asi znovu celý absolvovat nebudu. Znám přeci jenom několik lepších filmových muzikálů, a to mnohdy i ročníkově starších. ()

karlee

Muzikály moc nemusím, tady je naštěstí muzika v pohodě, takže hudební a taneční scénky neruší. Scénář pochopitelně spíš jednodušší, jen jedna větší výtka, nemuselo se jednat zrovna o bratra (nechci spoilovat), pak by to bylo uvěřitelnější. ()

TaNya_

Nejspíš jsem od toho čekala mnohem víc.. Dala bych i vyšší hodnocení, ale byla jsem na tenhle muzikál fakt natěšená a přišlo trochu zklamání. Stopáž byla moc dlouhá, písničky mně žádná až na I feel pretty v hlavě neuvízla a některý scény mi přišly až nadbytečný. Pěvecky se to určitě zdařilo, ale já osobně nejsem fanoušek ''uječených'' výkonů hlavní hrdinky. Na druhou stranu jsem ocenila detailně propracovaný taneční čísla. ()

papadoce

West Side Story je umelecké dielo. Je to Wayne Gretzky muzikálu. Niekto, Niečo, čo sa už nikdy nedá prekonať. Niečo s veľkým N. Tá láska k umeniu, chémia medzi každým jedným protagonistom, každý tón či melódia, záber či dialóg sú dokonalé. Nemusíte mať radi muzikál a vtedy Vám to veľa nepovie, ale ak Vám tento žáner nie je cudzí, musíte to milovať. Žiadny iný muzikál som nevidel viacejkrát ako práve toto. Toto je dokonalosť bez slabých stránok. Proste absolutórium. Piesne, tance, herectvo, príbeh, odkaz, WAW. ()

wege

Jestli něco nemám na filmech rád, tak jsou to horory a hlavně muzikály. Žena se někde flundrovala venku na večírku, děti byly nemocné, takže byl ideální čas vystoupit ze svého pohodlí a dát si muzikál, klasiku. Zvlášť když ty filmové klasiky chci tak nějak všechny dohnat. No, byl jsem překvapený, že to nemělo dobrý konec. To jsem nečekal. Jinak to bylo přesně to peklo, co jsem čekal. Ale ty filmové kvality v tom vidím, zejména při zohlednění doby vzniku, jinak bych to hodnotil daleko hůře. Jen nevím, co by se muselo stát, abych se podíval někdy na ten nový Spielbergův remake. ()

JohnnyKladno

10x Oscar, 5x Golden globe. Je třeba něco více dodat? Nádherná muzikálová variace na Romeo a Julie. Příběh aktuální i dnes. 100% ()

yaqwsx

Muzikál, který mě nedokázal zaujmout, snažil se být dobrý, jenže jsem mu nedokázal uvěřit. Nedokázal jsem jeho děj prožívat společně s jeho hlavními hrdiny... ()

Hawaj

Fascinujíci, nekompromisní, špinavé a přesto klasické. Vždycky mi muzikály připadali jako zvláštní forma vyprávění přiběhu, která byla na hony vzdálená realitě života. Tady je to však nepříjemně reálné. Poprvé viděno v asi v 10ti letech v památném kině Alfa. ()

Michal687

Technické aspekty jsou skvělé a hudba, ach bože ta hudba ... jeden by až řekl operního charakteru je v muzikálových končinách co se dramatičnosti týče nedostižná ... body ubírám za Romeo a Julie story. dovedl bych si z tohoto prostředí představit daleko výživnější příběh. ()

PAVLIS

70% Nevím, jestli jsem víc zestárnul já nebo film. Jako teenager jsem byl nejen z hudby nadšený a běžel pro soundtrack. Nyní (2018) vnímám stále několik skvělých, dnes již klasických songů, pěkný vizuál a silné zakončení, ale asi jsem už moc okoralý na naivní příběh Romea a Julie, míchnutý problémy s násilím na ulicích a přistěhovalci. A pouliční boje gangů ala baletní choreografie, jsou už dneska směšné. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Pátý Indiana Jones se zpozdí

Pátý Indiana Jones se zpozdí

29.06.2018

Dlouho to vypadalo, že pátý Indiana Jones bude skutečně Spielbergovým (Most špiónů, Ready Player One: Hra začíná) příštím filmem. To se teď ale mění, snímek čerstvě nabral nového scenáristu, Jonathan… (více)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Spielberg chystá Indyho a West Side Story

Spielberg chystá Indyho a West Side Story

27.01.2018

Už skoro rok víme, že pátý Indiana Jones dorazí 9. července 2020. Harrison Ford pár dní po premiéře oslaví 78. narozeniny, moc tedy nepočítejte s tím, že by se s filmem ještě nějak hýbalo. Podle… (více)