Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

iamek

Klasická akční honička která se točí kolem nukleárních zbraní. John Travolta jako vždy je skvělý záporák, ale hrdina Slater mi do role vůbec nehodil. ()

SeBig

Akční nářez dle mého gusta! Slater se mydlí s Travoltou v pustině o atomové bomby. Řekl bych něco ve stylu Cliffhanger. Přestřelky, honičky, napětí, akce! Travolta jako záporák byl naprosto skvostný! Něco jako ve Face Off. Paradní akčnák a ta hudba nemá chybu. ()

Chrustyn

Skvělý akční film. Travolta jako padouch je výborný a Slater mu hodně dobře sekunduje. Perfektní akční scény (hlavně ta konečná na vlaku) a hlavně skvělá zábava. Akorát bych vůbec nepoznal, že je to film Johna Woo. Vůbec jsem tam nepoznal jeho rukopis (žádný zpomalený přestřelky, stovky mrtvol). I tak skvělý snímek. ()

Marze

Jediný důvod se podívat je hudba hanse Zimmera. Travolta se chová jako vysokoškolák. Je to víc zábavné než inteligentní. ()

honajz

Byly doby, kdy jsem tenhle film měl docela rád. Drsný Travolta, hudební motiv vždy, když se objeví na scéně, všechno ví, všechno zná. Jenže když jsem pak film viděl znovu a znovu, říkal jsem si, že vlastně nevím, čím je tak zajímavý. Že v něm těžko hledat logiku, to už tak bývá, i když tady mi některé věci přijdou už přepísknuté. Ale on ten drsoň Travolta vlastně celou dobu nic nevymyslel, jen se tvářil. A co je mi platné, že chvilku se někdo mydlí v kaňonu, chvilku v dole, na řeku asi nezbyly peníze, a nakonec ve vlaku, když i zde to postrádá jakousi vnitřní logiku. Nakonec člověk vlastně ani neví, proč původní sponzor chtěl ty bomby. Zpomalovaček tu naštěstí není tolik, ale občas přece jen jsou už poněkud k smíchu. ()

eraserhead666

Travolta se v záporácích docela našel, Woo se v Hollywoodu ještě pořád rozkoukával, Slater jede pořád svoje a Samantha Mathis coby strážkyně parku je hodně sympatická. Filmu však hodně pomáhá prostředí, ve kterém se odehrává. prostě taková klasika, která neohromí, ale ani neurazí. ()

becki_tu

Pokud někdo čeká něco víc než akci, akci a pořád jenom akci, pak bude asi zklamán. John Woo nám připravil akční lahůdku s krásně se vztekajícím parchantem Travoltou, sympatickým hrdinou Slaterem a s několika dopravními prostředky jako bonus (stíhačka, helikoptéry, terénní hummery a vlak). Hodně velkým pozitivem je Zimmerova "akční" hudba (podobnou známe třeba ze Skály), která dodává švih celému tomuhle akčnímu divadýlku, které nabízí slušnou porci zábavy a pyrotechnických vychutnávek. Ale nic jiného raději nečekejte. ()

Bauer

Operace: Zlomený šíp je luxuxní akční pecka, aby také ne, když za ní stojí mistr na akční záležitosti režisér John Woo. Tento film mně chytnul i hned od začátku, kdy Travolta se Slaterem boxují. Tempo si film udržuje po celou svou stopáž. Některé akční scény byli vážně skvělé. Skvěle provedeny a skvěle natočeny. Scénář filmu není nijak nejlepší, ale docela je hodně zábavný. Jediný velký minus má tento film za docela hloupé dialogy. Ovšem hudba, no to bylo něco perfektního. Hans Zimmer je a vždycky bude nejlepší skladatel. Herecké obsazení je také slušné. V roli klaďase je Christian Slater velmi dobrý, ale John Travolta v roli padoucha přehrává naprosto všechny. Jeho pohyby, jeho pohledy jsou něčím, co z jeho výkony dělá výborný. Nějak mi ale nesedla Samantha Mathis. Tento film pobaví i na několikáté shlednutí! ()

Sawy

Operace nemá drajv mistrových nejlepších akčních kousků,hloupá je občas až nehorázným způsobem a díky nevýraznému Slaterovi postrádá i onu proslulou "chlapáckou" chemii,na které většina Woových filmů staví (a tady mohla být obzvlášť vypečená).Slabými místy ji ovšem zvládá protáhnout parádní Travolta,bez přestání stylový,zábavný a hláškující padouch,kterému nejde nefandit.Styl akčních scén navíc krásně kombinuje konvenčnější hollywoodský styl akce s režisérovými hongkongskými kořeny,do toho burácí Zimmerova hudba,vrtulníky bouchají jeden za druhým a voilá - lehce tupoučká,ovšem správně uchopená a upřímná chlapská zábava je na světě! 75 % ()

ScarPoul

Film, ktorý skĺzava do nezdravej demencie. Vzhľadom na to že John Woo bol pre mňa vždy tak trochu majstrom akčného filmu, je pre mňa tento film strašným sklamaním, Film pôsobí až príliš exteriérovo a akcia je namiesto plynulosti neskutočne kŕčovitá. Absolútna abscencia akýchkoľvek emócií, takže film vás necháva úplne chladných. Postavy sú neskutočne plytké. Neveríte im ani jeden škrabanec na nose a celá zápletka postavená na tak stupídnom až béčkovom námete ako je záchrana sveta pred nukleárnym útokom si zaslúži studenú sprchu, pre scenáristu a lepšiu príležitosť pre Woo- a. Jediná charizmatická postava, ktorá si svoju úlohu doslova užila je Travolta. Lenže načo je jediná postava, ktorej držíte palce záporná? veď debilný úsmev Christiana Slatera je omnoho neznesiteľnejší než ten Travoltov. Tak prečo je hlavný hrdina?? tiež mi tam chýbala typická Woo- ovská vsuvka - typu ukradnú hlavice spolu, ale potom jeden druhého zradí a rozhodne sa ich vrátiť. Typický motív kamarátstva. Jednoducho nič čo by tento film vyzdvihlo do takej miery aby som si to chcel pustiť po druhý raz. Takto si radšej stiahnem Zimmerov skvelý soundtrack a pustím si radšej Face/Off. ()

Lacike

Spolu s Face/Off vrchol Hollywoodskej tvorby Johna Woo. Lenze zatialco Face/Off je drama zamerana na prepracovane postavy a akcia je len doplnkom, tak Broken Arrow je naslapana primociara akcna jazda od zaciatku do konca. Postavy su jednoducho nacrtnute ale dokonale funkcne. Graham Yost sa po skvelom scenari k filmu Speed znova prekonal a napisal zapletkou jednoduchy ale hlaskami preplneny scenar, ktory ponuka mnozstvo akcnych scen. A Woo ich vsetky spickovo natocil. Je pravda, ze jeho HK styl prilis tu prilis nevidno (ale pozorny divaci nejake predsa najdu, napriklad mierenie zbrani z blizka proti sebe), ale to neubera na ich kvalite. Dockame sa mnozstva prestreliek, nahanaciek a uchvatnych vybuchov s dychvyrazajucimi kaskaderskymi kuskami. Celkove ladenie filmu a aj koncipovanie akcnych scen mi pripomina klasicky western len s modernymi prostriedkami. Podporuje to aj skvely ustredny hudobny motiv. S hereckym obsadenim som tiez spokojny. Christiana Slatera som mal vzdy rad a tu je perfektny hrdina a mne rozhodne nepripada nudny. Po boku ma nadhernu Samanthu Mathis s ktorou si uz predtym zahral v skvelom Pump Up the Volume a chemia medzi nimi stale funguje na 100%. Dost ma prekvapilo ako schopne pôsobi Samantha v akcnych scenach. Woo urobi akcnu hviezdu z hocikoho. No a najväcsim lakadlom je fantasticky John Travolta, ktory si svojho zaporaka neskutocne vychutnava. Z vedlajsich postav este potesi Delroy Lindo a pobavi smrt Boba Guntona. Z postav ma otravoval len Frank Whaley, ktory tu ma podobnu postavu aku mal John Cusack v Con Air. Dokonca sa na neho aj trochu podoba. Ale nakoniec bola jeho postava pre film uplne zbytocna, takze by som sa bez neho kludne zaobisiel. Takze aj 20 rokov od vzniku (sakra, to ale rychlo ubehlo) je to stale spickova akcna jazda, ktora ani na chvilu nenudi. A CZ dabing je tiez super. 8/10. ()

Terva

Scénář : Graham Yost. .....Kamera : Peter Levy. ......Hudba : Hans Zimmer. .....Hrají : John Travolta ( Victor Deakins ), Christian Slater ( Riley Hale), Samantha Mathis ( Terry Carmichaelová ) CITÁT - Už nám krvácíš, že jo? To je dobře. Uvidíme, co z tebe jěště vymáčknu........... ()

moviesfan

Solidní thriller. Škoda, že se z něj nepodařilo udělat něco chytřejšího. Ale dokoukal jsem to a zklamanej nejsem. Hodnocení: 60% ()

svik

John Travolta Christian Slater dobrá dvojka škoda že se sešli u takového filmového pahýlu není to dobrý film jejich herecký talent se dá využít jistě efektivněji. ()

corpsy

Ohromujúca ukážka akčného žánru. Štýl Johna Woo je tu síce málo badateľný, jeho hollywoodsky kabát mu však sedí ako uliaty. John Travolta tu opäť dokazuje, že sa hodí skôr do úloh frajerských hajzlov, ako milých chlapíkov. Zvyšok je už len sympatický doplnok. Hudobný skladateľ Hans Zimmer, do filmu stvoril najlepší akčný soundtrack v histórii a pre mňa osobne je to jeho najvydarenejšie dielo, až takpovediac s mystickým nádychom. Film je svižný, v akčných scénach správne bombastický a nenudí ani sekundu. Jednoducho, 90. roky akčnému žánru priali. ()

curunir

,,ZLOMENÝ ČO?" ,,ZLOMENÝ ŠÍP. ŠTVRTÝ STUPEŇ STRATEGICKÉHO OHROZENIA. INÝMI SLOVAMI: STRATENÁ ATÓMOVÁ ZBRAŇ." __ Na ,,Operáciu Zlomený šíp" sa dá nazerať ako zástupcu akčného žánru (polovice) 90. rokov, ktorý predstavuje všetky pozitíva aj negatíva tohto obdobia. Má pomerne rýchly spád, pôsobí dynamicky a dokonca sa snaží aj o toľko obľúbené hlášky. Z dnešného pohľadu je však dej plný predvídateľných klišé (začiatok vzťahu v závere), ktoré musí považovať za naivné už školák, dokonca miestami pôsobí skratkovito (ako sa Mathis dostane do člna, potom do nákladiaku a z neho do vlaku) a na efektoch je vidieť, že ich začína nahlodávať zub času (pád stíhačky). Zápletka o ohrození sveta atómovkami bola vtedy ešte vcelku v móde, dnes je to skôr pasé.. Dokonca keď jedna z nich náhodou vybuchne, pokiaľ je to pod zemou tak je to ešte v pohode a priveľmi si tým netreba lámať hlavu. Dnes už takéto filmy ani nemôžu okupovať TV obrazovky v hlavnom vysielacom čase, pretože by pôsobili smiešne. Rozumiem však tým užívateľom, ktorí v rámci nostalgie dajú ,,Broken Arrow" vyššie (4*) hodnotenie. (8950. hodnotenie, 273. komentár k filmu) ()