Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

Phobia

Akční průměr, který mě naprosto neoslovil v žádném ohledu: ani příběh, ani herci, ani efekty, prostě jedna velká šedivá nula, sledovaná totálně bez zájmu. Snad nejnudnější akční áčko, jaké jsem kdy viděla. Tolik slov, přitom by stačilo napsat jediné: Nuuuudáááááááá! 45% ()

paascha

Woo pro mě není žádný zmařený super talent, nýbrž normální číňan, co nejlíp umí kungfu filmy. Pak není divu, že při pokusech onormální film se to trochu nepovede. I když podle mě se mu tohle podařilo o mnoho lépe, než všechny předchozí čut čut sračky ()

Fiftis

Tarantino istého času našiel v Johnovi Travoltovi "záporáka" vďaka filmu Pulp Fiction. Travoltovi rola sedla, ale vo filme Operácia: Zlomený šíp už nie. V úlohe pilota stíhačky pôsobí komicky pre svoju nadváhu. Film je len ďalší z rady priemerných akčných porcií. Klasicky nesmie chýbať pekná, slobodná baba a hit pre akčné masy je na svete. John Woo ma týmto filmom trochu sklamal. ()

Shakers

Ano, na to že na režisérskej stoličke sedí John Woo je to slabé.Herecké obsadenie, akcie a aj ta hudba sú v pohode, ale ten scenár je hrozný.Ešte že ten film zachraňuje svižné tempo, pri ktorom sa moc nedá nudiť, ale inak je to slabý americký film, kde majú hlavný hrdinovia kopec šťastia a podobne.Však to poznáte. 60% - 3* ()

Boogeyman

Na působení Johna Woo v Hollywoodu by se dala velmi dobře aplikovat Nohavicova teorie alkoholického kopce. Pouze s tím rozdílem, že i průměrný alkoholik pozná, když už dávno dosáhl vrcholu a již dlouhou dobu sviští dolů. John Woo již toho Hollywoodského vrcholu dosáhl poměrně dávno (Face/Off) a i přesto, že v současné době se pohybuje velmi hluboko pod úrovní na které vystartoval a stále klesá, v jeho zastřené mysli stále míří vzhůru s vidinou legendárního akčního filmu, které v dřívějších dobách v Hong Kongu mrskal jeden za druhým. Uvidíme, jak tato jeho jízda po horské drátze nakonec dopadne, já už moc nadějí na vzestup nedávám. Operace zlomený šíp je celkem slušný akční film, je plný skvělých scén, je plný hloupých scén, nepostrádá charismatického záporáka (Travolta je vynikající padouch). Konečné vyznění filmu je lehce nadprůměrné, po Black Jacku a Živém terči stále vzestupná tendence, která vyvrcholila již zmíněným Tváří v tvář. ()

petaspur

Major Vic Deakins je leteckým esem US Army, které ve volných chvílích s pobavením snižuje v ringu sebevědomí kolegovi Haleovi. Z Vica vyzařuje na všechny strany pohoda, stylovost jeho kouření ho předurčuje ke hraní v reklamách a nespokojenost se svým platem takřka nedává najevo. Nehodlá však čekat na vojenskou penzi a proto při jednom cvičném letu s jadernými hlavicemi přátelsky katapultuje kolegu Halea a zahajuje se světem hru na téma: Hledární nukleárních bombiček. Vicova doživotní dovolená na vlídném ostrůvku uprostřed oceánu začíná nabývat pevné obrysy, ale zarputilý Hale by si rád ještě jednou zaboxoval s šampiónem. ()

S.Quentin QUALE

Lehce nadprůměrný akčňák Johna Woo, který se chlubí Grand Canyonem, atomovkama a dokonce i jedním slabším výbuchem. Nešvarem jsou docela bezcharakterní postavy a slabší scénář. Mrknout se na to dá. 65% ()

HAL

Ve srovnání s dřívější Wooovou tvorbou dosti slabý, ale ve srovnání se vším ostatním nadprůměrný akční film. ()

mzss1

Celkem slušný thriller se skvělým hereckým duem Christian Slater a John Travolta. Film má zajímavý příběh, slušnou hudbu, akce tu je taky - není nějak prvotřídní a není ji dostatek, ale nevadí. Nečekaný zvrat ve filmu mě dostal. S filmem nemám větší problém, ale dost věcí zde chybělo, asi mě nezaujalo moc dění po tom zvratu. Film vidím tak na 60% = *** ()

kingik

Tak si říkám koho vůbec napadlo na sklonku 90let obsazovat Travoltu do akčních filmů a dělat z něj akční star. Podle mně to byl pořádný risk. Tehdy vedle Van Damma, Schwarzeneggera nebo Seagala působil až skoro legračně, ale přesto byl vždy lépe herecky vybaven. To možná rozhodlo, že i režisér John Woo neváhal a svěřil mu hlavní zápornou roli v tomto akčním hitu, který především sází na akci a brutalitu. Dnes už je to spíše film pro pamětníky a i Slater po čase zapadl a Travolta už akční role nedostává. A co se týče filmu jde o slušně odvedený akčnák s pořádnou porcí akce, který by možná ve své době získal i vyšší počet hvězdiček, ale dneska se už k tomu vracet nemíním a 3 hvězdy jsou tak akorát. ()

InJo

Moje druhé setkání s Johnem Woo (prvním byl Živý terč, dodnes nejlepší "vandammovka"). Jelikož jsem předtím neviděl žádný z Wooových proslulých hongkongských krvavých baletů, težko jsem mohl být z jeho prvních dvou hollywoodských filmů zklamaný. Oba totiž servírují snadno srozumitelný a velmi chytlavý (lehce dobrodružný) děj plný famózně zrealizovaných akčních scén, na něž se kvůli jejich parádní inscenaci, choreografii, bezchybnému záběrování a mistrně zvládnutým zpomalovačkám dá koukat znovu a znovu. Navíc Travolta zde svou postavu obdařil natolik neodolatelným frajersko-padoušským charismatem a stylovými prvky (takhle cool vypadá kouření cigaret prostě jen ve filmech), že ho člověk zkrátka musí mít rád, přestože hraje v podstatě naprostou svini (imho ideální bondovský záporák). :-) 80 % ()

Anderton

Preboha to bola blbosť. Keď som videl Broken Arrow, nevedel som, kto je John Woo a nevidel som žiaden z jeho filmov. Bude asi aj jeho naslabším, podľa toho, čo som doteraz od neho videl. Travolta sa vezie na vlne svojho veľkého návratu vďaka Pulp fiction a Slater je zase neskutočne nesympatický. Ich úlohy mali byť opačné, aspoň by som mohol držať palce kladnému hrdinovi. VIDENÉ ZNOVA 6/2019: Tak nič, na svojom komentári nemusím nič meniť, snáď len to, že som už od majstra toho videl viac a tým pádom ani nemám chuť zvyšovať na tri hviezdy, ktoré by si BA z nejakého toho objektívneho hľadiska tento čistý výplach snáď i zaslúžil. ()

Tomco

Doslova nenávidím tento film. A k tomuto názoru som dospel už v čase, keď som bol schopný dať aj vysloveným sračkám plné hodnotenie. Toto ma fakt minulo a na reprízu sa už nikdy necítim. ()

klerik

SPEED+ŽIVÝ TERČ Dnes už klasika, kde Woo dostal málo priestoru, Slater priveľa a hviezdičky si nakoniec delia - démonický Travolta a kultová Zimmerova hudba... ()