Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

Gotlike

Podle mě Tváří v tvář je to nejlepší co jsem od Johna Woo viděl, ostatní jeho filmy se mi nelíbily natolik, jako tenhle. Fantastický akční thriller s dokonalou dvojící herců Cage / Travolta fakt nemá chybu. Proto také pět hvězdiček a dokonce i umístění v mé top 10, takže fakt bomba! ()

Nerajohn

Výborný akční film, hned po Con Air a Skále. První polovina je luxusní, pak sice snímek ztrácí tempo, ale výsledek je velmi slušný. Jen se mi zdálo, že jsem moc často viděl dubléry, třeba ve scéně na lodích je to jasně zřetelné. ()

Sintiroma

Námět byl skvělej,obsazení úžasný,ani nevím kdo se mi líbil víc jestli Cage nebo Travolta,asi ten první jmenovaný.Miluju akční filmy,ale John Woo je na mě příliš akční.Začátek filmu měl grády,ale ten protáhlej konec mě mrzí.Některá ty zbytečná salta a úskoky,hrdinové se nedokázaly zabít že už mě to nakonec dohánělo k šílenství.A taky mi připadalo že Castor v kůži Travolty polevil a nebyl tak šílenej jako u Cage.Škoda že není pokračování,byla by to bomba. ()

Mělo to všechny předpoklady být trapným filmem z řady akčních průměrovek, ale nakonec nebylo, nebylo to tak kýčovité, jak jsem čekala, nebylo to zbytečně moc drsňácké a nebylo to děsivě sladké na konci ( i když to nemusel být nutně "takový" happy end) a občas to bylo docela vtipné, Travolta i Cage se opravdu vyřádili, možná pro to, že jsem od toho moc nečekala, mám dojem, že 4 hvězdičky si to naprosto zaslouží. ()

lipan

Nechápu, jak se u tohoto snímku mohlo hodnocení vyšplhat tak vysoko! Už úvodní scéna prozradila, že po akční stránce bude tento film jedna velká nuda. Zpomalených záběrů, pokřivených obličejů a lítajících jisker je tu plno. Bohužel nešťastně. Snaha o rodinnou idylku se rozplývá pokaždé, když Sean přejede svými prsty po obličeji něčí tváře a ozve takový ten zvuk "kouzelného prášku". Hrůza. Nejvíc mě dostaly ty operace (výměny tváří) - no nevím, co by si o tom dnešní medicína pomyslela (už jen ten snadný způsob odebrání kůže obličeje). Nebo testování krevních skupin - taky z toho museli udělat velké sci-fi. Film mě absolutně zklamal. ** za herecký výkon hlavního dua. ()

Mr. Movie

a půl. Jak už tu zaznělo, konec to trochu pokazil, čekal jsem něco čím by tento snímek vyvrcholil a místo toho jsem viděl konec tuctový a očekávaný. ()

@nthr4X

Skvělý akční snímek, na který se nezapomíná. Cage i Travolta jsou báječní, nedokážu říct který to zahrál líp. ()

ZAUME

John Travolta a Nicholas Cage v jednom z nejlepších trháků. Nádherná výměna rolí a vy si tak Tváří v Tvář můžete prohlédnout Travoltu jako bezpáteřního parchanta. Je třeba pochválit i hudbu, která se tentokrát vždy trefila do námětu a ještě více podbarvila průběh celého filmu. Nemám co vytknout. ()

luciasek86

Velmi napínavé drama s hvězdným obsazením Johna Travolty a Nicolase Cage s dobrou zápletkou napínavým obsahem filmu a šťastným koncem. ()

Misterioso

Upřímně řečeno - jak John Travolta, tak Nicolas Cage nejsou zrovna herci mého srdce, nicméně největším pozitivem tohohle filmu jsou rozhodně oni. Možná bych to zdůvodnil samotným námětem, který je extrémně zajímavý - střídání role záporáka a klaďase je prostě fajn samo o sobě, a herce přímo vybízelo k dobrému výkonu. A ti tuhle šanci naštěstí nepromarnili. Když se k tomu navíc přidá skvělá akce Johna Wooa, dává to dohromady zajímavý film. Škoda, že konec nebyl podle mých představ, dovedl bych si ho představit lepší, nicméně i tak je Tváří v tvář velmi povedeným filmem. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| V závěru snímku Sean s Castorem vyletí ze člunu. Je velmi dobře vidět, že se jedná o kaskadéry, hercům se totiž ani trochu nepodobají. |×××| Hned na začátku filmu Travoltu postřelí a zabijou mu syna. Po spadnutí z kolotoče nadzdvihne jeho nehybné tělo a je vidět, že se jedná jen o figurínu. |×××| Na začátku filmu se odehrává přestřelka v hangáru, při které je zastřelen policista. V této scéně je jasně vidět pomocné lano. ()

Carnosaurus

Absolutně zásadní akční, šílená, našlapaná, brutální, divoká, rozjetá pecka všech pecek. Rozhodně však nejde o bezmyšlenkovitou řežbu. Snímek je prosycen humorem i melodramatickými výlevy. To vše je však dokonale vyvážené. John Woo předvedl skutečně divoký akční balet a solí a solí. Nechybí holubice, střelba obou ruč a několik svěžích nápadů. Tenhle film má zkrátka koule. ()

faktor_xx

Päť hviezdičiek ako nič... Jeden z najlepších akčných filmov, ktoré sú nadčasové a zároveň tak precízne spracované do detailov v tej dobe, že aj dnešné filmy im môžu závidieť. Pán John Woo vytvoril niečo, čo pokladám ako kultové majstrovstvo. Originálny nápad na pretočenie identít dvoch hlavných hrdinov (samozrejme, dobrý a zlý). Neustále napätie, i keď sa dá predvídať dej, perfektné výkony, tá hudba,... Už len ísť do kina na pôvodnú verziu a vychutnať si to dokonale. Pár razy za sebou... Kiež by ešte vzišla taká spolupráca a nápad ;) ()

bmx6

Supr akční film.John Travolta jako agent FBI a Nicolas Cage jako terorista jsou velkými protivníky.-oba jsou vyborní,že nevím,který z nich se mi líbil více.Ale hlavně skvělý nápad s výměnou tváří.Přestřelky byli výtečné.Spousty nepředvídatelných zvratů.Naprosto jsem si to užil.Pro mě je TVÁŘÍ V TVÁŘ spolu s ŽIVÝM TERČEM nejlepším filmem od Johna Woo.Samozřejmě tu nechybí holubi. ()

LeePriest

John Travolta a Nicolas Cage rozpoutali od začátku dost divokou jízdu, a nepolevili v ní až do samého závěru, který byl vrcholem. Téměř dokonalé zpracování, výborné ozvučení a pořádná akce mě však provázely prakticky po celé 2 hodiny, rozhodně jsem se nenudil. Za mě takových 85 %. ()

kacer4

Úvod a záver ubrali dosť z napätia a tempa, ktoré bolo mimo toho. Veľká škoda. No bez tak je to veľmi odvážne dielo, ktoré určite netreba prehliadnuť. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage