Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

Petoss1

Nebyť niektorých "neočakávaných" momentov či pár nelogickostí bolo by to za 4*. Woo sa vybláznil, vytvoril zaujímavý príbeh a dotiahol dve herecké esá. Jazda to bola dobrá, no škoda tých nedostatkov a záver by sa tam tiež hodil iný. 70% ()

joker.george

U tohohle filmu je to pouze má chyba, že mu nedám plný počet hvězd, protože Face/Off beru primárně jako thriller, a až poté jako akční. Tudíž mi zde větší množství akčnějších momentů, přestože jsou dobře natočené, přijde jako rušivé. Ale zbytek vynahrazují prvky sci-fi, inteligentní a bezchybná zápletka, ale hlavní kus mé pozornosti si zasluhují brilantní Cage s Travoltou a je jedno jestli byli za klaďase či šílence. ()

BarryLyndon

Tohle bylo asi nej filmové odpoledne za hodně dlouhou dobu. Tváří v tvář desítkovej film, krásně jsem si to užil i jako dospělák po dvaceti letech. Nedávno jsem dohrál Maxe Payne 3 a věděl jsem, že tvůrci skládali Wooovi poctu všemi díly, ale nenapadlo mne, že tady jsou i doslovné citace. Těžká paráda. ()

ad

Velmi dobrý Woo, tak jak ho znám a tak jak semi líbí! Ukázka toho, jak by mohli (měli!) vypadat všechny jeho americké filmy! ()

starbrejkr

Skvělý a námětem hodně netradiční thriller. Nejvíc se mi líbily scény, kdy si oba hlavní protagonisti prohodili role, tahle část byla napsána a natočena naprosto dokonale. Akční finále a přestřelka v kapli jsou také natočeny naprosto excelentně, pan Woo se nezapře....Škoda byla jen úplného závěru, hodně předvídatelného a přehnaně patetického. Na začátku bylo dost pozoruhodný pozorovat Nicholase Cage v záporácké roli Castora - sedlo mu to perfektně, občas by mohl opustit od těch věčných klaďasů a zkusit znovu něco podobnýho ()

Amroth666

Říkám to málokdy, ale POMO to vystihl úplně přesně. Jsem stejného názoru. Potlesk na otevřené Hollywoodské scéně, protože tohle už nikdy neuvidíte. Ten nápad, to všechno kolem Face/Off, to je radost! Skvělá zápletka, skvělá psychologie, skvělé všechno! + Cage v dvojnásobném bonusu!!! ____ OST 5/5 ____ CZ dabing ____ ()

laik_60

mno neviem .. mna taketo "antirealie" nech su akokolvek akčné a skvelé, velmi neoslovuju, dost som sa nudil, tri body davam len z ucty travoltovi a Cageovi, ! Az to raz budu davat v telke zapnem si radsej Uhlířa. a basta fidli ()

C0r0ner

Už při výplatě jsem si říkal, že Woo je strašný kašpar, který ničí geniální scénáře. S Tváří v tvář je to dost podobné, ale tentokrát to byla taková paráda, že mě dvojice Travolta/Cage přinutila přitlačit s hodnocením. A stejně jako s Výplatou si myslím, že kdyby tohle téma vzal třeba Spielberg, tak z toho mohla být bomba. 75% ()

Wormboy

Urcite najlepsi Woo-ov hollywoodsky film. Sice niektore sceny su vykradnute z jeho predchadzajucich filmov, ale je to velmi slusne pozeranie s viac nez slusnymi hercami... ()

Flynn

John Woo umí točit skvělé akční filmy a potvrdil to i zde, skvělé scény se skvělou hudbou a k tomu vyborní Cage a Travolta. Když jsem šel na tenhle film koukat tak sem si Travoltu neuměl moc představit v akční roli, sice v Operaci Zlomený Šíp jsem ho viděl už dříve ale i tak jsem měl zvláštní pocit, ale docela mě překvapil. Skvělý nápad prohození hlavních hrdinů a jejich vložení do prostředí soka, jakými si navzájem byli. ()

asinus

Nereálné momenty a schopnosti jinak skvěle zahraných hrdinů balancují v akčních scénách na hraně s komedií. Film v mých očích úplně nehorázně ztrácí při zpomalovačkách, které by měly film osvěžit, ale v závěru už zde opravdu uspávají. John Woo pro mě zůstává průměrným hollywoodským režisérem, jeho předhollywoodské filmy neznám. ()

destroy83

Jednoznačně nejlepší kousek, který mistr Hong-Kongských krvavých baletů natočil v Hollywoodu. Z geniálního námětu režisér vymlátil vskutku maximum a stvořil jeden z nejlepších akčních hollywoodských bijáků. Postavy Seana Archera (John Travolta) a Castora Troya (Nicholas Cage) jsou herecky bravurně zmáknuty a do puntíku vyšperkovany. Travoltův agent FBI, který se ženě za pomstou téměř přes mrtvoly a Cageův sociopat s dvěma pozlacenými bouchačkami tvoří pekelnou ústřední dvojici, ze které jsem se nejen posadil na prdel ale konečně jsem dostal důkaz, že Cage umí hrát. Woo do snímku nacpal všechny své pověstné kousky - zpomalovačky, vlající pláště, makabrózní přestřelky a výbuchy, divoké honičky, nefalšované emoce a nezbytné bílé holubice. Závěrečná divoká honička plná výbuchů mě totálně dostala, Face/Off zkrátka šlape znatelně na paty mistrovým Hong-Kongským kouskům, nemám nejmenší výtku, takže u mě za plný počet. ()

pakobylka

Jak ztratit - popřípadě neztratit - vlastní tvář … podle toho, jak se to vezme. A nebojte se, v závěru se dočkáte i holubiček. (Jako herečky jsou přímo ideální: Půvabné, nadané, disciplinované, nemají žádné zvláštní požadavky a pokud jim zajistíte ubytování a stravu, jsou dokonce ochotné pracovat bez nároku na honorář.) ()

zette

Asi jako kazdy akcni film, ani Face/Off se nevyhnul par chybickam a nekolika prehnanym scenam a situacim. Presto je to po Temnem rytiri snad nejlepsi film tohoto zanru, ktery jsem kdy videl. Film ma neskutecny spad, vybornou rezii, kameru a genialni strih. Scenar je take velmi originalni a zajimavy az do konce. Vse podtrzeno skvelym hereckym vykonem jak Travolty tak Cageho, oba zari hlavne ve svych momentalne zapornych rolich. Vyborna podivana, ktera lze doporucit snad uplne vsem. ()

kvasiva

Hodně netradiční a originální námět. Vyměnit si tváře ... to se jen tak nevidí. Akce plno, parádní jízda. Sice místy už se dalo ledacos vytušit, jak to dopadne, ale i tak 4* ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage