Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

Hnillard

Škoda pre mňa blbej prvej tretiny filmu, taká akcia je už skôr retro a nebavilo ma to až tak. Ale keď to začalo ísť do psycho roviny tak som mal pocit ako keby som sledoval Verhoevena a až hypnoticky ma to stiahlo a nebyť takého happy endu tak by to bolo možno aj za päť hviezd. Travolta a hlavne Cage hrajú ako o život. Zaslúžene legenda. ()

Loriana

Velmi strhující příběh, skvělá akce, žádná nuda. Na svou dobu je snímek zároveň velmi originální. Ti, kdo ho uvidí poprvé, chvílemi nevěří svým očím. Je to úžasná podívaná na herecké etudy pánů Travolty a Cage a jejich téměř okamžitý přerod klaďase v záporáka a naopak. ()

iceworld

U mňa najlepší akčný film aký som kedy videl. Perfektný nápad a spojenie viacerých žánrov tu funguje skvelo. Hlavní hrdinovia sú bulletproof ako sa na deväťdesiate roky patrí, film má neskutočný spád a celý čas núti človeka myslieť že kto je vlastne kto. 100% ()

Jayk19

Bomba a absolutní špička s těma nej tvářemi holywoodu.Geniální nápad a neustálá akce s pocitem svízelnosti a fanděním hlavní postavě.Nevím komu ale fandit víc,zda Cagevi nebo Travoltovi,vždyť si měněj ty xichty co chvilka a oba hrají parádně.Tenhle Snímek snad nemůže nikoho ani urazit a nebavit. ()

Polter1

Výmená tvári? Žiaden problém. Ešte aj teraz má z toho mrazí. Tak dobre. Chirurg vymení tváre zločinca Castora a policajta Seana. Má nastúpiť do vaznice, aby odhalil, kde je nastražená jadrová bomba. Castor sa však nejak medzitým preberie a zabije všetkých čo o tom všetkom vedeli. Šialené? Asi ano. Mám pocit, že začiatočná scéna lietadlo vs vrtuľník je to najlepšie z celého filmu. ()

blezg odpad!

Prostě mě úráží, když jeden borec vyskočí do vývrtky a při jednom zmáčknutí spouště rozstřílí celý kostel a ještě nikoho netrefí. Zásahovka vhodí dýmovnici a ihned potom zahajuje desetiminutovou ostrou palbu... zajímalo mě to, ale skoro jsem si vydloubnul oči, abych to nemusel dokoukat. Nad práh bolesti, ehm blbosti. Odpad, nazdar ()

BrusVejn

Takmer dokonalý akčný film zo starej školy, ktorý má všetko čo má mať. Výborné akčné sekvencie, spomalovačky, našlapané hlášky, cheesy hudobný doprovod, dokonca aj pútavý príbeh a hlavne výborný herecký koncert či už Nica Cagea alebo Travoltu. A navrch k tomu sekvencie kde blbne hociktorý z hlavných predstaviteľov sú na hrane geniality. Face/Off mi dalo to čo mi ostatné akčné legendy 90-tych rokov nepriniesli a to dokonalú zábavu a spokojnosť v plnom rozsahu. ()

veverysiak

Čo z toho, že je to celkom slušná akcia, keď príbeh je napísaný hrozitánsky blbo, niekedy menej znamená viac a v tomto prípade to platí dvojnásobne, všetko, aj logika a aká-taká uveriteľnosť, je podriadená spádu a akčnosti, lenže práve to násilné a prvoplánové vrstvenie nedomyslených až infantilných scén sťahuje celok do podpriemeru, škoda, pretože John a na počudovanie ani Nicolas si to nezaslúžili, takže 35%. ()

medovec

Pamatuji,když jsem ten film videl poprvé a jaká to byla pecka.Dnes už bohužel takové filmy moc netočí,pro mě jednoznačně jeden z nejlepších akčních filmů 90let. ()

HennessyVSOP

Podle mě trochu dost přeceněné béčko. Travolta hraje ještě jakž takž, ale Nicolas Cage nikdy dobrej herec nebyl. Trochu dementní příběh ze sféry scifi, režie taky nic moc a bohužel ani co se akčních scén týče, to zas za moc nestojí. Nebýt vyloženě nataženého konce, mohlo by to být možná o hvězdu lepší, ale takhle určitě za víc dát nejde. To takovy Departed jsou úplně jiný kafe. ()

MrKrahujec

No, samozřejmě tohle není nic nového. S údivem zjišťuji, že základní schéma (nebo, chcete-li, fór) je vlastně převzaté z našeho českého filmu Pane, vy jste vdova! a tak trochu i z francouzské trilogie o Fantomasovi. Ale uznávám, že tady si s tím tvůrci opravdu vyhráli. Podobných pokusů o použití tohoto nápadu už bylo mezitím nepočítaně a žádný z nich za moc nestál. Tohle je tedy (po jmenovaných dávných předlohách) zatím jasně nejlepší. Už to, že ta poněkud přestřelená superakčnost alespoň umožňuje divákovi nebrat to celé příliš vážně a tudíž omluvit tu technickou nemožnost, kterou základní výchozí fór prostě nemůže nemít. A je velikou zásluhou tvůrců, že tady to opravdu nakonec nevadí. ()

hrackabanan

Tohle bylo mega zajímavý, celý film jsem měla oči přikovaný k obrazovce. Teda až na konec, který se mi zdál možná zbytečně táhlý. Prostě Cage vs Travolta na tisíc způsobů, ale muselo to být. ()

Stan Borowitz

Až kým som nezhliadol FACE/OFF, som si myslel, že skrátka viem pozerať akčné filmy. Ale tento shit fakt nešel vydržet dýl jak 47 minut. Hloupá akce, hloupé dialogy, nesmyslný příběh, nesmyslné chování všech postav, zbytečné scény... Odstřelovač Cage nemá dva náboje, Cage bez obličeje (čili mimo jiné bez rtů) telefonuje, oblíbená scéna, kdy se hlavní hrdina a hlavní záporňák drží navzájem v šachu tím, že na sebe zblízka míří pistolemi... Fantastický námet výmeny tvárí, elegantne zasadený do súčasnosti tak, aby nevyznel smiešne nerealisticky... LOL Pod všechny odpad komentáře se můžu podepsat, pod komentáře místních top borců, pokud jsou myšleny sarkasticky, také. Zlý Cage se snajperkou sleduje, jak místo Travolty zabil jeho syna a Travoltu jen zranil. Druhý náboj si nevzal, takže film bohužel nekončí. Six years later: Travolta a spol. (policie) se dozví, že zlý Cage poletí letadlem. Nasadí do letadla agentku jako letušku, nechají letadlo rozjet a teprve poté na ranvej vjíždí asi dvacet policejních vozů a Travolta a spol. se snaží vážnými výrazy ve svých obličejích letadlo zastavit. Když to nefunguje, Travolta zakřičí něco jako "zatlačte na něj" a jedoucí auta se přiblíží k jedoucímu letadlu o kousek blíž. LOL. Cage nepotřebuje rukojmí, zabije agentku, nepotřebuje ani pilota, taky ho zabije (hlavně proto, že Travolta ve vrtulníku brání letadlu ve vzlétnutí tím, že vrtulníkem dosedá letadlu na ty pohyblivé části křídel a letadlo nemůže vzlétnout :-DDD). Ano, přestřelka v hangáru připomíná Wooův klenot Hard Boiled (viděl jsem dvakrát - poprvé 30 minut, podruhé pět) - všichni střílí po všech a po všem. Jeden z agentů je postřelen do ucha (důležité! zapamatujte si!). Travolta ve zpomalovačce skáče s výkřikem "k zemi!" na jednoho agenta, který má Cagea na mušce, a sráží ho k zemi. Poté střílí po Cageovi sám. (No jo, ty musíš být vždycky hrdina!) Cage je poražen. Střih. Travolta a spol. se dozví o bombě. Humorné výslechy k ničemu nevedou. Zničehonic jedna policajtka na Travoltu vybalí, že mají doktora, co mu může naoperovat Cageův obličej. Není to problém, agentu s postřeleným uchem (vzpomínáte?) zrovna v pozadí dělají nové ucho. LOL. Travolta nakonec souhlasí (po několikáté zbytečné scéně s manželkou). Operace probíhá výborně. Obličej se dokola nařízne, pak se celý nadzvedne :-DDD a vymění. Brnkačka. Travolta, teď už vlastně hodný Cage, je nasazen do vězení, kde předvádí několik vrcholných ukázek svého herectví. Zlý Cage bez obličeje se zničehonic probudí z umělého spánku (prostě se najednou posadí na posteli), sundá si z hlavy obvazy, zjistí, že nemá obličej, zatelefonuje si a nechává si naoperovat Travoltův obličej. :-DDD Já snad spadnu ze střechy! (Hláška z jednoho večerníčku, říkával to vždycky ten kocour, když se něčemu hrozně smál.) ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage