Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

nascendi

Vedel som do čoho idem, pretože som zopár filmov Johna Wooa už videl. Aj Tony Leung mi pripadá, ako ázijský Sidney Poitier. Film ma nesklamal. Bavím sa na tom, že niekomu tie nekonečné strieľačky postačujú k spokojnosti. A samozrejme nemám ani najmenší pocit nadradenosti nad nimi. Len si doprajem svoj malý príspevok k zníženiu "úspešnosti" filmu. ()

Slarque

Poslední velká hongkongská pecka Johna Woo. Pokuď předpokládal, že ho podobné filmy nechají točit v Americe, moc toho o ní nevěděl. ()

Willy Kufalt

Čekal bych leccos, ale rozhodně ne, že takový film začne poetickou scénou v baru, kde ústřední akční hrdina (byť v první scéně spíše evokuje jakousi hongkongskou obdobu Felixe Slováčka :D ) hraje sólo na sopran saxofon a celý tento úvod vtáhne nesmírně podmanivou melancholickou atmosférou. Vůbec to snímání prostředí, v němž se už záhy rozjede první velká akce plná výstřelů a smrtelných kulek, mi v úvodních minutách připadalo geniální a stejně tak dobrá první půlhodina, která ubíhá až na jednu sérii přestřelek dost pomalu, mě spolu s objevující se zádumčivou atmosférou, např. u opětovného návratu do baru, navnazovala na luxusní žánrový zážitek. Ten částečně zůstal, protože takto z každého koutu a až do posledních minut stále souvisle gradující, nabité zpracování akčních scén, které již za chvíli začnou zabírat téměř veškerý zbytek další stopáže a stále přecházet do většího masakru s ještě větším množství postav do akce zapojených, jsem snad ještě neviděl a celkem dost scén s nějakým nápadem a prvkem (zvláště celá sekvence, kde policisté rozbíjí náboje a vnitřní obsah v rámci další akce využijí jinam...) mi tu přišlo památných. Už jen pro tenhle aspekt zážitku spolu se zmíněným úvodem a taktéž, že mě Hard Boiled drželo u pozornosti po celou dobu, přestože fanda do žánru tak úplně nejsem, se přikláním k (slabším) 4 hvězdičkám. I přes zřídkavější chvilky krátkého poklidnějšího se zastavení u pár slov a vět mimo neustálé honičky, přestřelky, inscenované výbuchy a jiné akční úkony, musím ale na druhé straně říct, že mě vývoj filmu v rámci děje částečně zklamal, protože po bohatěji rozehraném začátku jsem to čekal... trochu jiné, dramaticky barvitější, možná i lehce hlubší. [75%] ()

Claw

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec, tenhle film opravdu strčí všechny akční filmy do kapsy. Celý snímek je jedna dlouhá přestřelka, krev stříká, lidi padají, všude lítají bomby a spadlí motorkáři, střepy padají jako déšť a Yun-Fat Chow jenom dávkuje a dávkuje triády olovem, opravdu parádní film. Ale dost mi tu chyběli normální souboje, zkopávání hlav a lámání vazů, což je škoda, jinak Chow je mistrem se zbraněmi, co se týká akčních filmů. /95% + FILM ROKU/ ()

Rocky62

Film oplývající spoustou pozitivních ohlasů, co se týče hlavně akce a není se čemu divit. Kdo je zvyklý na hollywoodské akčňáky, je pro něj Hard Boiled něco docela jiného, už co se týče celkového pojetí a technické stránky filmu, kterou oceňuji. Bohužel to celé vnímám jako sci-fi pohádku, kde je to samý superman s neomezenou kapacitou zásobníku. John Woo je mistr přes akční filmy a můj oblíbenec, ale tahle sci-fi podívaná mi nějak extra nesedla. ()

Chrustyn

Akční inferno a Woova chvilková rozlučka s Hong Kongem. Dost možná film s největším počtem přestřelek a výbuchů v historii. Akce střídá akci mrtvoly se počítají na stovky a krev teče proudem. Chcete "nadupaný" akční film? Tady ho máte. ()

iamek

Naprosto špičková akční podíváná se skvělou půlhodinovou demolici nemocnice. Tenhle snímek v akčnosti překoná jen málo co. Počet 307 mrtvol mluví za vše. ()

classic

Kantonský režisér John Woo sa rozhodol, že si nakrúti svoju vlastnú, ázijskú verziu akčného trháku - Smrtonosná pasca, ktorú obohatí ešte o niekoľko ďalších akčnejších prvkov, pri ktorých MI ROZUM normálne ostával koľko - krát stáť. Razantne pridáva Terminátora a Supermana, kde práve tieto dve zložky, mi automaticky zišli na um, keď som sa pozeral na dvoch policajtov v brutálnej, krvavej, vskutku lahôdkovej, večne trvajúcej AKCII v plnom nasadení, s množstvom mŕtvych banditov, ktorých som už aj prestal počítať, pretože toto zdĺhavé, surové VYVRAŽĎOVANIE, ma začalo skrátka, už poriadne deptať, či trebárs unavovať, a aby toho ešte nebolo málo... , “ a fakt že pri strhujúcom finále” v špitáli, s podzemným arzenálom zbraní, som si rýchlosťou svetla preložil jednoduchú vetu, že tu už dávno neplatia fyzikálne zákony ( nezaznamenal by som, že by sa tu niekedy vyskytovali ? ), a modriny nie sú nič, čo by vôbec stálo za reč. Tu sa ľavou - zadnou zvládajú také činy a skutky, že i „muž z ocele” , by sa normálne červenal ? Woo si tým pádom zaistil zlatú vstupenku do Hollywoodu, kde mu túto šialenú, akčnú jazdu, zhltli aj s navijakom. Vo filme si zahral aj malú úlohu barmana, sám p. režisér Woo, ktorý si všetko navôkol seba musí užívať, pretože nakrúca - Akčný film, ktorý tu ešte nebol ? Pravdepodobne, nie ! Ale mňa osobne, v 70. %, film akosi, nejako štval, že som sa nevedel dočkať, keď táto moderná kovbojka dôjde do záveru. Nevravím, že je to SHIT. Len som mával večnú pachuť voči samotnému filmu, ktorý mi nič extra neponúkol, okrem extrémnych, vzrušujúcich, naničhodných prestreliek, ktoré nepoznali, čo je to STOPKA... ! ? ()

Yardak

Hodně slušná střílečka. Ale jak se říká, že někdy méně znamená více, tak tady toho více je až až:)), proto jsem zůstal u 4 hvězd. ()

Flego

Zrejme neexistujú megalomanským a brilantnejším spôsobom natočené prestrelky. Videl som všeličo, ale takéto niečo ešte nie.:) ()

anais

Perfektní akce – osobně však dávám přednost druhému Lepšímu zítřku, kde emoce mezi postavami nepůsobí tak strojeně. V Hard boiled jde výhradně o akci, a „příběh“ mezi působí jen jako výplňová vata (což se o Lepších zítřcích nebo Killer, které sázejí spíš na příběh a akcí v nich až tolik není /když ale nějaká, tak pořádná:-)/ říci nedá). Těžko ale někdo vyhledává Wooovy filmy kvůli vybroušeným dialogům. To co mu jde (šlo) nejlépe jsou monstrózní přestřelky jednoho, popřípadě skupinky osamělých hrdinů proti armádě nepřátel. Zpomalené záběry, nevyčerpatelné zásobníky, páratka mezi zuby A to všechno Hard boiled má – technicky lepší a počtem rozsáhlejší. Za zmínu stojí i kultovní scéna, ve které Chow Yun Fat ukolébává kojence a při tom střílí jednoho zlotřilce za druhým. ()

honajz

Nic proti akčním filmům, a dokonce ani proti nelogičnostem, nekonečným zásobníkům a nesmrtelným hrdinům, kteří přežijí klidně i výbuch bomby, jen mi to nesmí autoři servírovat jako vážně míněnou věc bez nadhledu a z těch nesmyslů dělat normu. John Woo vždycky přeháněl, podobně jako Michael Bay, a po střele z pistole by nechal vybuchnout se spoustou ohnivých efektů i kočárek, ale tady je vidět, že nedokáže ani zrežírovat příběh tak, aby dával smysl. Proběhnou tady třikrát doslova jatka (na začátku v čajovně, v půlce filmu v jakémsi autoservisu, ke konci filmu v nemocnici, a střílí se po všem, co se hýbe, a je jedno, kdo je kdo, divákovi to má být taky jedno, protože poznat to není, jde jen o co největší počet mrtvol za každou cenu - tedy kromě těch hlavních klaďasů i záporáků (ti se šetří na závěrečný fight) - a to až tak dlouho, že to začne nudit. Všechny ty střílečky jsou tak předimenzované, že už je fakt jedno, kdo kde kdy a kolik jich padne, nikdo to neřeší, policajti jen vyšůrují krev z podlahy a z oken. Nejvíc mne pobavil polda, kterého drsně zmlátili, hlavu mu obouchali o zábradlí, zastřelili, do řeky hodili, a on ještě doběhl říct inspektorovi, co kdy a kde zločinci chystají. A když to občas nějaký polda trhnul ze samopalu, fakt jsem chvílemi čekal, že stejně jako v jiné scéně před chvíli, vstane a půjde bojovat dál. Nebo je v autodílně snad stovka chlapů, ale všichni čekají, i když mají pistole v ruce, až je přijdou zastřelit, spořádaně, jak husy na hřadu. Z hrdinů crčí krev, házej po nich granáty, ale na nich to není ani znát, maximálně si dají náplast na čelo. Směšné, nabubřelé, předimenzované, zoufalé. ()

HellFire

Nechápu, proč je Hard Boiled tak vysoce hodnocený film. Pravda, akční scény jsou natočeny vcelku dobře (nakonec je to jen díky slow motion), na druhou stranu s jejich "věrohodností" je to na hraně. Závěr v nemocnici už je jako v nějaké počítačové hře, kde jdou hrdinové dopředu a ze všech míst se objevují nepřátelé :). ()

eraserhead666

Zpočátku lehce překombinovaná gangsterka, zdlouhavá a trochu zmatečná. Ten film je v podstatě jeden velký nesmysl hrající jen a jen na efekt, půlka postav se chová naprosto hloupě a místy až trestuhodně (ve smyslu wtf). Woovy zpomalovací onanie jsou už k nesnesení. Ale přestřelka v nemocnici je hodně fajn. ()

SOLOM.

Akční řežba jako prase. Co na tom, že scénář je dost nadsazený, plný totálních nereálných chujovin a postavy se chovají dementně – dokonce některé i dost dementně umírají – hlavně že to byla jízda a to doslova kurevská. Mám rád filmy, kde nedokážu ani náhodou spočítat kolik tam zařvalo lidí, počet vypálených kulek se blíží k „ležaté osmičce“, vybuchuje tam úplně všechno, hlavní postavy jsou nejlepší střelci na zemi kosí protivníky po desítkách (teď myslím ty dva poldy a jednookého zmrdečka mafiána) – ovšem když stojí proti sobě, nedokáží se trefit ani ze dvou kroků. Masakr ve skladišti zbraní a finální pitchovská rubačka v nemocnici – parádní masakr který dokázal potěšit mé srdéčko i duši. Já se bavil a to mrtě, takže dávám nadprůměrné ohodnocení. Každopádně vypněte mozek při sledování…! ()

JASON_X

Woooův svébytný režijní styl mě nijak zvlášť neoslovuje a tuhle vykopávku jsem dal hlavně proto, abych po Killerovi viděl mého oblíbence Chowa pro srovnání taky v roli policajta. No, velký rozdíl v tom není. Ale zatímco Killerovi nelze upřít jistou nedefinovatelnou přitažlivost, řekl bych možná i "duši", tady už se jedná "jen" o nenápadité, i když poctivé řemeslo. Přímočarý, nepříliš záživný děj, jednoduchá až přihlouplá zápletka, téměř permanentní stereotypní střelba a výbuchy, desítky a desítky stereotypně "tancujících" mrtvých, zpomalované záběry... Pro někoho možná klasika a kult, pro mě jen průměrná obrazová a zvuková kulisa jednoho zataženého nedělního odpoledne, končící po použití v koši, protože repete by fakt nikdy nebylo. Přesto zaokrouhlím nahoru, dvě hvězdy dávám subjektivně mnohem horším filmům. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)