Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

Lacike

Po dokonalej jednotke je dvojka pre mna v mnoho ohladoch sklamanim. Uspokojilo ma len pokracovanie surodeneckej linie. Tentoraz uz su udobreny a spolupracuju v utajeni na jednom pripade, ale stastie v HK filmoch netrva večne. Popri ich linii, ktora ma bavi tu je dalsia a dost dlho samostatne oddelena linia odohravajuca sa v USA v ktorej sledujeme Markovho identickeho brata Kena, ktoreho hra prekvapivo znova Chow Yun-fat. Nejak proste museli znova priviest Chowa na scenu a smrt postavy nie je v HK prekazkou. :) Bohuzial Kenova linie ma prilis nezaujala. Samotny Ken je prilis extrovertny a to jeho neunosne dlho trvajuce staranie sa o otraseneho Dean Sheka islo mimo mna. No a na konci, ked sa tie dve linie spoja a vsetci spolu pôjdu vystrielat zaporakove sidlo, tak mi to prislo take chladne. Vsetci dokopy nepôsobia ako zohrata banda u ktorej chapem ich motivacie, ale ako skupina ludi, ktora sa nahodou dala dokopy. Necitil som medzi nimi ten kamaratsky cit. Samotne prestrelky su velkolepejsie, ale zo vsetkych Wooovych filmov mi pripadaju najslabsie. Vsetko vsadil na velkolepost, ale chyba im poriadna prepracovanost a miestami nie su ani prilis prehladne. Herecke obsadenie je take priemerne. Ti Lung a Leslie Cheung ako bratia su stale skveli. Chow Yun-fat ma vynimocne prilis nebavil. Dost prekvapil komik Dean Shek v dramatickej ulohe. Jeho linia ma sice nenadchla ale vykon podal paradny. Zaporaci su taki tuctovi sefovia v pozadi. Akurat zaujme ich poskok - spickovy zabijak so svojim vlastnym kodexom cti. Ale ani ten este nie je tak prepracovany a pôsobivy ako v neskorsich Woovych filmoch. Hudba opakuje motivy z jednotky, takze je rovnako dobra. Takze dvojka mi celkovo pripada o dost slabsia. Najlepsie by bolo, keby sa Woo vyhol snahe vratit do filmu Chow Yun-fata a naplno sa sustredil na pribeh dvoch bratov. Napriek tomu je vysledok slusny nadpriemer, ktory sa oplati vidiet. 6/10. ()

Caszidy

Nebýt pomalého rozjezdu, bylo by to za 4*. Trojice mstitelů v závěru naprosto dominuje, přičemž celý snímek podbarvuje opravdu krásná hudba. Škoda jen některých lehce hluchých míst a jak jsem již napsal, pomalejšího rozjezdu. ()

M.Macho

Kdyby chtěl ještě někdy někdo natočit Maxe Payne - musel by vidět tenhle film plný heroického patosu a krve. Při vší dynamice, hustotě přestřelek i občasných pekelných fórcích je to neskutečně smutný příběh o snaze vymanit se z minulosti, která se vždycky objeví. Vskutku dual berreta, spousta úžasných scén a záběry na vybité bouchačky jsou vedle emociálního nátlaku tím krásným. ()

corpsy

Efektnejšie a ešte emotívnejšie pokračovanie legendárneho hitu. John Woo je chlapík a tu to dokazuje s neuveriteľnou razanciou. ()

zlabus

Oproti svému předchůdci podstatně akčnější a podstatně kravější. Co se příběhu týká podstatně jednodušší a hloupější. Objevené dvojče je jedno velké WTF, ale na druhou stranu, kdo by si stěžoval, když to znamená návrat Chow Yun Fata. A celkově jsem schopen, díky bezkonkurenční akci přehlédnout to, že celý příběh je doopravdy vlastně vata vyplňující prodlevy mezi jednotlivými akčními scénami. ;) 80% ()

mysiak

Fenomenálny krvavý balet Johna Woo...pomaličký rozbeh, ale to finále..také niečo sa proste musí vidieť krv, tona mŕtvych a Chow Yun Fat...proste fantázia ()

GodComplex

Jedna z mala dvojek, ktera suverene rozdrtila original. Tohle neni jen typicke dvojkovske "neco navic", pripadne zbytecna nastavovana kase. Lepsi zitrek 2 je absolutne ve vsech smerech lepsi, nez original, John Woo zde nabira top formu a ten finalni ultimatni masakr se zapisuje do historie. Kopce mrtvych tel, potoky krve, vrazedny balet, brokovnice zhava vic, nez kdy predtim, pomsta (ktera je kruta) a to vse dokonale Wooovsky natoceno. Tohle je proste "Komando" v Hong Kong stylu! Slow-motion holubice jsou sice v nedohlednu (tech se musite jit nabazit v The Killer), ale jinak vse co od masakru Johna Woo ocekavate zde naleznete v plne parade. "Apologize to the rice RIGHT NOW! 8/10 ()

Tony.cs

Akce ještě lepší jak v prvním díle. Chow ještě lepší jak v prvním díle. Závěrečná jatka ještě lepší jak v prvním díle. Všechno je tu ještě lepší jak v prvním díle. ()

kaylin

Když se díváte na scénu z restaurace s rýží, uvědomíte si, že tohle je opravdu to, co chcete. Drsná, skvělý zábava, kde naprosto vládne Chow Yun Fat, hrdinské postavy a jejich bouchačky. A navíc je to místy ještě vtipné. Závěr je naprosto skvělá akční jízda, kde se střílí ze všeho, z čeho to jen jde a vypadá to naprosto skvěle. Krev stříká, granáty vybuchují, lidé umírají, a je to opravdu skvělá zábava. ()

raimi

Závěr filmu, kdy tihle asijští rytíři vyráží na svou poslední jízdu, ze které není návratu, patří mezi mnou nejzbožňovanější filmové scény. Husí kůže si pochoduje a v okamžiku kdy se začne střílet, brada padá dlolů a John Woo servíruje nejlepší hrdinský masakr od dob Divoké bandy. ()

Derek

bravó, woo prekonáva prvý diel a v dvojke nám servíruje ešte viac prepracovaný príbeh o cti, zrade a pomste. akčných scén je tu viac, sú lepšie natočené a chow-yun fat je ešte väčší borec ako v jednotke. navyše film zakončuje grandiózna prestrelka (hlavne súboj ken gor vs. bezmený zabiják) na ktorú som pozeral s nemým úžasom. ešte raz bravó...... [pozrene opat po par rokoch] tak dvojka better tomorrow dost zostarla, teda az na zaverecny mega masaker (jedina pasaz filmu ku ktorej sa samotny john woo hlasi). vacsina deja je preplnena melodramatom (ktory je pritomny vo vacsine woo-oviek) tu vsak vobec nefunguje. pocas filmovania sa john woo a producent tsui hark nodokazali zhodnut ktorym smerom sa ma film uberat (tsui chcel vacsi doraz na ex-kriminalnika "johny"ho, woo bol proti) a tak nechali nakoniec rozhodnutie na konecny strih kinarom, ktory je takym kompromisom s ktorym nebol nakoniec ani jeden spokojny. stale je tu dost jednotlivych scen ktore su zapamatovatelne ale ako celok to prilis nedrzi pokope... ()

kinderman

Mnozí přísahají na Killera, jiní na Hard Boiled, ale u mě to vždycky bude dvojka Lepšího zítřku už pro tu bezostyšnou lehkost, s jakou hrdinové tasí zbraně, J.Woo postavu dvojčete a citaci ze závěru Peckinpahova The Getaway- přestřelku v oprýskaném hotelu, která se pro jednoho z hrdinů mění v metaforickou cestu z temnoty ke světlu. ()

Axis

Podruhé a znovu velmi solidní drive. Podruhé si Chow Yun-Fat bere sirku mezi zuby, párek Barret do dlaní a na sebe hodí děravej háv. Pak dlouho pokukuje z povzdálí aby v poslední půlhodině rozpoutal peklo. ()

kagemush

Míň keců,víc akce.Tak to má být.(u Bergmanových třeba Lesních jahod, určitě nečekám ,že se paní zvedne a kopne dědu do ksichtu,ale že si to tak nějak hezky vyříkají,-no a u HK produkce zas naopak) ()

raptorrr

Bravurni finale tohoto opusu nastolilo standard pro vsechny ostatni balety, ktere nasledovaly. To se neda popsat, tohle se proste musi videt... ()

pakobylka

Pokračování "Lepšího zítřku" má opět neskutečný tah na branku, leč v samotném závěru počet mrtvol, vyrobených třemi statečnými, přece jenom maličko přesáhne onu pomyslnou hranici, kterou jsem ochotná v rámci žánru akceptovat bez mrknutí oka - i když je mi jasné, že právě takové finále je očekávané a vyžadované. První film mě jako celek zasáhl víc: 3,5* ... prozatím ... ale to nic nemění na tom, že John Woo je borec - Yun-Fat Chow samozřejmě rovněž . ()

emo

Veľmi kvalitná hongkongská akcia od majstra Woo, od ktorej však netreba čakať priveľa, aby ste sa vyhli sklamaniu. Dnes už klasika. ()

okkac

Na stejné né-li lepší úrovni jako jednička. Záleží pokud tento film berete ve srovnání po příběhové, nebo akční stránce. Příběh je slabší, ale místo něho nastoupila akce skutečných woovských parametrů. Vede přestřelka v hotelu a závěrečná řež, kdy 3 hrdinové vběhnou do vily plné padouchů a kompletně ji zmasakrují. Navíc miluju scény, kdy nasraný Chow Yun-Fat místo aby zabil padoucha jedním čí dvěma výstřely, tak do něho vysype celý zásobník. ()