Karavana otroků

• Západní Německo

Die Sklavenkarawane

Dobrodružný

Španělsko / Západní Německo, 1958, 99 min

Mělo to něco do sebe, ale samotný Staal, nene, Babylonský lev obsazením je lepší.. :-)(8.2.2017)

Naivní, ale pěkný film. Tvůrci skloubili dohromady romány Pouští a Karavana otroků, které na sebe nijak nenavazovaly. Není to žádná "akčňárna" jako většina pozdějších mayovek, což mně však nevadilo. Možná bych dal i čtyři hvězdičky, ale film jsem viděl v nekvalitním obraze i zvuku - německém samozřejmě. Mně osobně se více líbí následující film "Lev Babylonský", kde hraje Karu jiný herec.(1.2.2007)

Na tu dobu velmi pěkné! Georg Marischka uměl točit mayovky. Kdyby tam hrál Karu ben Nemsiho Lex Barker, byl by to super film v řadě orientálních mayovek. Viděl jsem v tom malebnost, všudypřítomný humor a některé scény z pozdějšího Pokladu Inků, který mne jako dítě velmi zaujal (také zde je scéna s krokodýlem)...Jinak další díl, Babylónský lev, už je podstatně slabší. V databázi: http://www.csfd.cz/film/125465-en-las-ruinas-de-babilonia Babylónský lev/(22.5.2008)

• - Snímku mala pôvodne natáčať spoločnosť Bavaria, ale tesne pred spustením projektu predala filmovacie práva spoločnosti DCF s prísľubom, že pomôže s financovaním filmu a postará sa o jeho distribúciu. (Raccoon.city)

• - Již při točení prvních záběrů došlo k úrazu. Při natáčení obtížné šermířské scény mezi Karou ben Nemsim a Muradem Ibrahímem byl na pravé ruce zraněn Rafael Luis Calvo. Narozdíl od J. Alberta von Remperta však naštěstí jen na několik dní vypadl z natáčení. (hippyman)

• - Film sa natáčal v Španielsku, a preto je natočený v dvoch verziách - nemeckej a španielskej. (Raccoon.city)