Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kara ben Nemsi a jeho společník Hadží Halef jedou v karavaně lovců černých otroků pouští. Cestou narážejí na dvě podivínské figurky profesora Pfotenhauera a anglického lorda Lindsaye, kteří hledají archeologické vykopávky. Zachraňují bílou otrokyni Senicu a další zajatce. Společně pak bojují proti pouštním lupičům a vrahům, vedeným Abu el Motem... (Mariin)

(více)

Recenze (4)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Na tu dobu velmi pěkné! Georg Marischka uměl točit mayovky. Kdyby tam hrál Karu ben Nemsiho Lex Barker, byl by to super film v řadě orientálních mayovek. Viděl jsem v tom malebnost, všudypřítomný humor a některé scény z pozdějšího Pokladu Inků, který mne jako dítě velmi zaujal (také zde je scéna s krokodýlem)...Jinak další díl, Babylónský lev, už je podstatně slabší. V databázi: http://www.csfd.cz/film/125465-en-las-ruinas-de-babilonia Babylónský lev/ ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Karavána otrokov je natočená podľa románu Karla Maya, ale príliš sa predlohy nedrží. Film reflektuje na dobrodružné, komerčne úspešné filmy talianskej (americkej) produkcie tých čias, ale tvorcovia vložili do príbehu priehrštie komických prvkov. V tomto filme sú až tri komické postavičky (anglicky lord, nemecký ornitológ a predovšetkým orientálna karikatúra Hadži Halef), ale hlavnou postavou je Kara Ben Nemsi v podaní nevýrazného Viktora Staahla. Štvrtá recenzia. ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Naivní, ale pěkný film. Tvůrci skloubili dohromady romány Pouští a Karavana otroků, které na sebe nijak nenavazovaly. Není to žádná "akčňárna" jako většina pozdějších mayovek, což mně však nevadilo. Možná bych dal i čtyři hvězdičky, ale film jsem viděl v nekvalitním obraze i zvuku - německém samozřejmě. Mně osobně se více líbí následující film "Lev Babylonský", kde hraje Karu jiný herec. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (9)

  • Snímku mala pôvodne natáčať spoločnosť Bavaria, ale tesne pred spustením projektu predala filmovacie práva spoločnosti DCF s prísľubom, že pomôže s financovaním filmu a postará sa o jeho distribúciu. (Raccoon.city)
  • Počátkem října 1958 se během končícího natáčení smrtelně zranil herec Joseph Albert von Rempert. Třiadvacetiletý Španěl měl simulovat pád do jedné propasti, nešťastně si ale při tom přivodil zlomeninu páteře a spodiny lebeční. Zraněním v nemocnici bohužel podlehl. (hippyman)
  • Kara ben Nemsiho hraje Viktor Staal (1909-1982), rodák z Frenštátu pod Radhoštěm (vlastním jménem Stiassny). Při premiéře filmu r. 1958 v Düsseldorfu způsobil skandál, když se urazil, že jako první byla představena španělská herečka Mara Cruz, představitelka vedlejší role spanilé Senicy. Proto Staal v dalším filmu Der Löwe von Babylon už nehrál a musel ho nahradit Helmuth Schneider. (Mariin)

Reklama

Reklama