Karavana otroků

• Západní Německo

Die Sklavenkarawane

Dobrodružný

Španělsko / Západní Německo, 1958, 99 min

Naivní, ale pěkný film. Tvůrci skloubili dohromady romány Pouští a Karavana otroků, které na sebe nijak nenavazovaly. Není to žádná "akčňárna" jako většina pozdějších mayovek, což mně však nevadilo. Možná bych dal i čtyři hvězdičky, ale film jsem viděl v nekvalitním obraze i zvuku - německém samozřejmě. Mně osobně se více líbí následující film "Lev Babylonský", kde hraje Karu jiný herec.(1.2.2007)

Mělo to něco do sebe, ale samotný Staal, nene, Babylonský lev obsazením je lepší.. :-)(8.2.2017)

Na tu dobu velmi pěkné! Georg Marischka uměl točit mayovky. Kdyby tam hrál Karu ben Nemsiho Lex Barker, byl by to super film v řadě orientálních mayovek. Viděl jsem v tom malebnost, všudypřítomný humor a některé scény z pozdějšího Pokladu Inků, který mne jako dítě velmi zaujal (také zde je scéna s krokodýlem)...Jinak další díl, Babylónský lev, už je podstatně slabší. V databázi: http://www.csfd.cz/film/125465-en-las-ruinas-de-babilonia Babylónský lev/(22.5.2008)

• - Kara ben Nemsiho hraje Viktor Staal (1909-1982), rodák z Frenštátu pod Radhoštěm (vlastním jménem Stiassny). Při premiéře filmu r. 1958 v Düsseldorfu způsobil skandál, když se urazil, že jako první byla představena španělská herečka Mara Cruz, představitelka vedlejší role spanilé Senicy. Proto Staal v dalším filmu Der Löwe von Babylon už nehrál a musel ho nahradit Helmuth Schneider. (Mariin)

• - Původní plán počítal se 74 natáčecími dny, nakonec se ještě protáhlo - od poloviny července do 20. října 1958. (hippyman)

• - Počátkem října 1958 se během končícího natáčení smrtelně zranil herec Joseph Albert von Rempert. Třiadvacetiletý Španěl měl simulovat pád do jedné propasti, nešťastně si ale při tom přivodil zlomeninu páteře a spodiny lebeční. Zraněním v nemocnici bohužel podlehl. (hippyman)