Dvě nejlepší kamarádky z dětství jsou zase spolu. Jedna z nich totiž objevila látku, co dělá z lidí superhrdiny, takže se trochu nečekaně můžou postavit zločincům. (Netflix)

silentname

Od "Thunder Force" som dokopy neočakával, že ma nejako výrazne sklame. Vedel som do čoho idem a podľa toho som sa aj nastavil. Režisérom a scenáristom je manžel Melissy McCarthy Ben Falcone. A jeho manželka opäť bude v hlavnej role. Tentokrát s Octaviou Spencer. Mne osobne Falconeho filmy nejako extra nevadia. Nie sú nejako extra dobré, no minimálne nad nimi nemusím premýšľam, viem čoho sa zhruba dočkám a občas ako nijako neobohacujúci film na večer mi to stačí. Hlavne keď si chcem pri telke skutočne len oddýchnuť a vypnúť mozog. Jop, to je presne to čo som čakal a čo som aj dostal. Mal som pocit, že úvodné časti keď boli Lydia a Emily školáčkami boli spracované celkom dobre. Obom herečkám som veril, že sú alter-ego svojich postáv a herečiek. A dokonca aj tá chémia medzi nimi tam bola spracovaná veľmi dobre. Čo už sa ale nedá úplne povedať o Octavii a Melisse keď sú dospelé. Miestami to funguje, no niekedy je to viac divné ako prirodzené. Vedel by som si predstaviť tie dievčatá robiť niektoré veci čo robili tie dve ženské, no im to spolu nie vždy ladilo. Humor je veľký "hit and miss". Niekedy som sa zasmial, častejšie som mal pocit, že nie. A niekedy Melissa vyslovene tlačila fóry nasilu von, až to prestávalo byť vtipné. Jason Bateman zobral svoju rolu (pokiaľ neviete akú tak ju nebudem spoilovať) maximálne vážne a jeho klikanie ma postupne fakt bavilo. So svojou charizmou ma fakt vedel presvedčiť, že zahrá úplne čokoľvek. Pom Klemetieff by na druhú stranu mala asi zmeniť svoj účes a farbu vlasov a zase si nechať narásť tykadlá. Ako zloduch tu totiž viac pôsobí ako postava vystrihnutá z nejakého z klipov kapely Die Antwoord. A neviem či to bolo cieľom alebo nie, ale miestami je to fakt skôr na hlavu než vtipné. Melissa McCarthy si ale svoju rolu opäť užívala. Napriek tomu, že dokopy zase hrá tú istú postavu čo vždy, tak ma vedela miestami celkom pobaviť. A dokázala, že vie aj hodiť celý autobus. Povedal by som ešte, že aj hlavný zloduch vie byť miestami celkom vtipný. A má sem tam nejakú tú hlášku. Ako celok, je to veľmi jednoduchý a ničím prekvapivý film. To jedno pozretie mi za to stálo, ale asi by som sa k tomu viac nevrátil. Pôsobí to trošku, že Ben Falcone si nechal otvorené zadné vrátka pre pokračovanie s "Laser", tak uvidíme. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Podprahová účelovka aj v tomto filme. Dievčatá spravodlivo mlátia chlapcov, zlo konajú len bieli, chránení musia byť čierni. Naopak sa to už ani natočiť nesmie. O chvíľu budú chcieť zakázať aj tme, aby bola čierna. K hlavnej línii filmu: nevtipné, miestami trápne, málo zaujímavé a celý čas som sa len obával, aby Octavia Spencer a Melissa McCarthy spolu nenastúpili do výťahu, lebo pokiaľ viem aj tie nákladné majú nosnosť maximálne pár ton. ()

Marze

Humorem deprivovana komedie s mirne zajimavou zapletkou. Je zde mnoho hrdinskych schopnostu, ale rikani vtipu mezi ne nepatri. Nenam nic proti tomu, ze Melissa McCarthy film natocila se svym manzelem Benem Fallonem. Byla to vyzva jak spojit komedii se supernadprirozenym nezabavnym scenarem. Film ukazuje proc se superhrdinske komedie moc netoci. Byt superhrdina je tvrdacke, ale byt zabavny je mnohem tezsi. Film zabalil dohromady ruzne zanry. Parodii na poklesle komiksove zanry nedodrzuje dusledne po celou stopaz.Neni odvazany aby multizanrivou smes vybuzne sklizil.Nebo ho zredukoval do soudrznosti. Od romanticke vztahove komedie odboci k superhrdinske parodii a satire a spadne do brakoveho sveta boju o moc. Do toho se vynori muzikalova scena. Cely svet filmu byt zalidneny absurnimi postavanu jako chlapek s krabimi koncetinami,ktereho pokousal radioaktivni klepetnatec, je velmi ridky. Ale nektere sceny dokazi prijemne naladit. ()

eraserhead666

"To je spíš pro chlapy, ne?" "Zpočátku zní všechno trapně." Už když jsem viděl nízká hodnocení a odmítavé kritiky, říkal jsem si, že bych to chtěl vidět. Protože přesně jak to bývá, mohlo by mě to bavit. A taky, že bavilo. Vždyť je to docela sranda. Ta osmdesátková taneční vsuvka mě naprosto rozsekala. 3,5* ()

Jenda

Film ztrácí veškeré tempo přibližně po 20 minutách a když má začít akce a z hlavních protagonistek se stanou superhrdinky, film usne. Humor založený na trapnosti hlavních postav už mě v dnešní době taky moc nebere. "Spotřební" VOD komedie, která nepřináší nic nového... v horším případě nepřináší nic. Něco jako papír do tiskárny a ztráta času. ()

Lacike

Nevtipná komédia na úrovni ženského remaku Ghostbusters. Akurát tentoraz tu sú len dve hnusné a nevtipné ženy. Mužských postáv tu je minimum a tých pár je odsúdených do úloh trápne prehrávajúcich zloduchov alebo dementných komických postavičiek. Jedine Jason Bateman dokázal toho zloducha so srdiečkom na správnom mieste akotak uhrať. Trailer vyzeral celkom vtipne, takže po skončení filmu som si ho pustil znova, aby som zistil kam sa vytratili všetky vtipy. Vo filme pôsobia nejak slabšie a žiadne iné sa už vôbec nevydarili. Sem tam poteší nejaká menšia akčná scéna. Nie je to nič extra, ale akcia je rozhodne jedinou zložkou, ktorá sa aspoň trochu blíži k priemeru. Nepáči sa mi tento typ ženských komédií v ktorých sú chlapi len za dementov. V starších filmoch síce mali ženy menší priestor, ale rozhodne neboli vykreslené ako tupé kravy. 2/10. ()

ScarPoul

Ani tradične dobrý Bateman nedokáže vylepšiť toto... A pritom sa snaží. Inak tu nefunguje vôbec nič. Pozerať to je fakt utrpenie. Takéto filmy by mali zakázať. Neprispieva to naozaj nikomu. ()

Marcos22 odpad!

To nejvýznamnější co Thunder Force do historie kinematografie přináší je skutečnost, že na pozici nejhoršího superhrdinského snímku všech dob střídá Catwoman. Přitom samotný úvod, který diváka seznamuje se zrodem Miskreantů, nevypadá vůbec zle a zdánlivě připomíná jeden z dílů Heroes. Záhy však zjistíte, že se jedná pouze o klamavou reklamu na jeden z nejtrapnějších filmů roku, ve kterém se několikrát přistihnete, že se stydíte za chování jednotlivých postav a za propůjčení jejich jména do takového projektu. Hlavní problém Thunder Force tkví v tom, že ani trapný humor nedokáže být dostatečně kvalitně trapný, tak jak to umí s noblesou prodat Adam Sandler. A to by mě vážně ani ve snu nenapadlo, že něco takového o Adamovi někdy napíšu. Scénář patří k těm nejprostodušším, vizuální efekty vypadají otřesně. Z hereckých výkonů vyčnívá Jason Bateman, který si tak postavou „kalamára“ krade film trochu pro sebe a pokud bude někdy v budoucnu zfilmována Futurama, je hlavním adeptem na ztvárnění Dr. Zoidberga. Upřímný úsměv na tváři mi vykouzlila pouze scéna s nastupováním do Lamborghini, a to je na 105 minut dlouhý film sakra málo. Naopak se bojím, jaké následky ve mně zanechá scéna s pracovním názvem „Mastím Ti klepejtko“, jak bych si teď přál mít neutralizér Mužů v černém. Vše výše napsané překonává zklamání ze skutečnosti, že byl opět napsán naprosto dementní scénář pro ženské superhrdinské postavy (tak jako v Catwoman, Supergirl, Tank Girl a Elektře). Pokud chcete vidět kvalitní odpočinkový film se zábavným scénářem a ženskou superhrdinkou, pak doporučuji Moji superbejvalku, u kterého nebudete v žádném případě litovat ztraceného času, tak jako u Thunder Force. Odpad! ⚰️ (09.04.2021) ()

corpsy

Superhrdinský taškarica založená na kameňákoch Melissi McCarthy ( teda vlastne scenáristu Bena Falconeho ). Je to dosť prízemné, povrchné a samozrejme politicky korektné. Na počudovanie som sa celkom bavil, zívol som asi len raz, dvakrát a zbehlo to rýchlo. Je aj možno dobré, že to nakoniec skončilo na Netflixe. ()

monsieurR

Nechápu zdejší nízké hodnocení, ano, film není příliš inteligentní zábava a místy jsou dialogy opravdu trapné, ale celkově je to fajn oddychová zábava a všechno s krabím mužem je opravdová zábava. ()

Derek

Z Octavie Spencer som mal pocit že sa za svoju prítomnosť hanbí, Melissa McCarthy ide svoju klasiku kde hlášky freestyleluje (ale mne extra vtipné vôbec neprídu) a tak komediálnu časť filmu zachraňuje Jason Bateman ako CRAB a všetky vtípky okolo jeho zločineckého gangu, čo však z Thunder Force dobrú komédiu nerobí. Prekvapil ma i fakt že film z produkcie NETFLIXu vyzerá konečne ako film a nie ako nejaká televízna inscenácia (čo bol a je problém väčšiny filmovej netflixovej tvorby)... ()

M.i.k.e

Falcone má všechny filmy,které režíroval plus mínus na jedno brdo.Všechny se hodně snaží o to být komediemi a všem se to daří se střídavou úspěšností,k čemuž dost pomáhá jeho dvorní herečka Melissa McCarthy,která je taková jaká je a to i přesto,že se v poslední době uklidnila a už není tím vulgárním,chvílemi nesnesitelným hobitem.Thunder force pak zapadá do šablony,ale ze všech jeho kousků je zdaleka nejslabší.Najde se tu pár úsměvných momentů a asi tak dva opravdu vtipné,ale zbytek je takové to klasické tlačení na pilu bez většího úspěchu.Přitom to klidně mohla být slušná komedie,která si bude střílet ze všech těch komiksových a superhrdinských filmů,to by ovšem Falcone potřeboval trochu sebereflexe.Na jedno podívání TF větší psychickou újmu nezpůsobí,ale že bych se extra bavil a třeba to nedejbože chtěl vidět znova se říct nedá...40% ()

Martin741

Melissa MekKarthy na klasickej kariernej sinusoide, toto je dno jej tvorby. Rezirsky amaterske az starch, no a pani MekKarty nie je Ritka Hayworthova, ze jo : 30 % ()

Lenka.Vilka

Mělo to potenciál :( ale ve výsledku jsem viděla film, kde McCarthy předvádí to stejný, co už dělá posledních 10 let. A jediný rozdíl je její váha, podle které poznáte, z jakého to je roku. Čekala jsem film, který si dělá legraci ze superhrdinských klišé, ale ono to ani vtipný nebylo... :( ()

Streeper

Nemyslím si, že by si film zasloužil až tak nízké hodnocení. Melissa je ve své roli skvělá a je fajn vidět ženy v jejich padesáti letech jako superhrdinky, protože dokazují, že ještě nepatří do starého železa, ale pořád tu páru mají. Místy jsem se opravdu upřímně zasmála, hlavně u Melissy a jejích hlášek. Pár věcí mi tam ale přišlo trapných a přes čáru. Například jedení syrového kuřete (věřím, že to byla želatina nebo něco, ale fuj) a Jason Bateman jako poloviční krabí muž, to mohli úplně vynechat, nebo mu dát něco jiného, co by nebylo až tak utápějící a trapné. Moc mi tam ani ze začátku nesedla Octavia Spencer, klidně bych si tam představila třeba Violu Davis, ale postupně při sledování jsem si na ní zvykla. ()