Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

henrycruel

Mega bouračky, nesmrtelný Semir a naproti tomu jeho věčně se střídající parťáci, to je Kobra 11! Asi nejlepší seriál od Němců, ale nic převratného... ()

Syna.1990

Má to 150 centimetrů a nejde to zabít, co je to? Semir Gerkhan! Všechny ty zničený auta, honičky a bouračky. Pro mě je Kobra klasika ze základky, vždycky jsem měl dovolenou Kobru a pak spát! Líbilo se mi to od André Fuxe přes Toma Kranicha až po Bena Jägera. 65% ()

ac1976 odpad!

Ich scenáre sú debilné. Ich revírom je TV obrazovka. Malý Turek si spravil z tohto seriálu živnosť a tak nás oblažuje hlúpym dejom v kombinácii s tými ospevovanými výbuchmi starých vrakov. Toto by nešlo ani ako paródia. Aby som nezabudol na bonus, tým je Hajdu a jeho uškriekaný dabing, za ten by si zaslúžil nakopať do vajec. ()

VlastaFlaksa

První dvě série se mi docela líbily, tak už to šlo jen z kopce. Je to zkrátka pořád stejné a pořád to samé dokola a nezničitelný Semir je už tak trochu trapný. ()

mrclTV

Keď to pred x rokmi ešte len začínalo v telke chodiť, ako malý chlapec posadnutý autíčkami som to jednoducho žral. Koľko som mal 8-9 rokov? Lenže stačilo len pár sérií a už som nejak vyzistil priehľadnú šablónu. Na začiatku spáchaný zločin, končiaci havárkou, nasleduje zoznamovanie sa s prípadom, v strede epizódy nejaká akčná naháňačka s možným podozrivým (nevyhnutne nemusí končiť haváriou a taktiež to nemusí byť ani podozrivý) a záverečná časť väčšinou začína nejakou hostage situation, ktorá vyvrcholí samozrejme nejakou veľkou haváriou, výbuchom rafinérie, demoláciou mosta a podobne. A to každý jeden diel, pričom sa odlišujú iba v tom na koľko áut stihne počas jazdy Semir preskočiť, prípadne ako akciu spackajú Bonrath a Herzberger. Bohužiaľ mladšie série sa snažia snáď iba o to, aby pri havárií dostali čo najväčší počet áut simultánne do vzduchu a popri tom opäť vymenia Semirovho parťáka, pričom on sám je asi večný ako Lenin...PS: Pamätám si na jednu časť, kde v úvode sa stala asi najväčšia reťazová havária minimálne v seriáli, kde Semir bežal po krajnici a mával rukami a autá do seba stále vrážali (minimálne 100 ich bolo, nekecám) a do toho hrala epická, megalomanská hudba. To bola asi prvá časť, ktorú som nedopozeral a tu sa aj začala odvracať moja náklonnosť, k tomuto seriálu. ()

JosefTomas

Jako každý seriál, tak i tento si prošel dosti přeobsazením (Kromě Erdogana Atalaye, který se tam drží sakra dlouho) a slabšími díly posledních sérií. Ale přeci jen se na to dalo koukat, postavy hláškují, auta vybuchují, či to někam naperou ve 150 kilometrové rychlosti v autě BWM a pak stejně bouchnou, takže nevidím, proč 70% nedat. ()

1V4N

Ich revírom je diaľnica, ich tempo je vražedné.. Túto vetu mám v pamäti dodnes, ale to ma snáď každý priaznivca tohto seriálu. Erdogan Atalay alias Semir, hlavný nesmrteľný hrdina celej sérii, čo to už postriedal parťákov, no podľa mňa tým najlepším je Tom Beck alias Ben. Títo dvaja týpci sa mi najviac hodia k sebe (výškovo však nie). Strieborné bmw už zažilo zopár škrabancov ale hlavne je, že vyriešia každý zločin a všetko beru s humorom a nadhľadom. Celkovo tomúto legendárnemu seriálu určite nechýba akčnost, napätie a skvelá hudba. ()

peeteno78

Nikdy jsem nebyl velký fanoušek Kobry 11, ale musím uznat, že se na to dá vlastně docela koukat. Když v televizi nic jiného nedávají a nemáte co jiného dělat, vlastně vám Kobra 11 dokáže zpříjemnit odpoledne či večer. A když jsem se na to začal dívat, docela mě to i bavilo. Za sebe hodnotím nejlépe ty novější série, protože mi ty starší nepřijdou tolik zajímavé, ale to je věc názoru. Vím, že jiní lidé zase nedají na první díly dopustit a nové díly jsou pro ně jen patlanina. Docela jsem si oblíbil Semirova parťáka Alexe, který přišel po Benovi. Škoda, že tam moc dlouho nevydržel. Nejlépe hodnotím díly s již zmiňovanými Alexem a Benem. A ze starších dílů i některé s Tomem... ()

Fajt odpad!

Seriálová snůška nesmyslných, nemožných a nelogických akcí, prostě brak jak má být ! Autor včetně režiséra by se měli podrobit vyšetření pro chorobné zatížení v létajících automobilech. ()

Mamlas odpad!

Obsahuje spojlery, které prozrazují obsah všech dílů 😊. Pár dílů jsem částečně viděl. Všechny jsou stejné a bez výjimky stejně debilní. Na začátku vždy někoho honí na dálnici, jedou jako debilové a dojde k nehodě, zamýšlený pachatel unikne. Pak celý film někde běhají a jezdí a střílí kolem sebe jako debilové a skoro nikdy se nikdo nikam netrefí. Někdy se do dílu vklíní nějaká osobní linka, která je otravná a trapná. Na konci pak zase kohosi honí jako debilové autem nebo jinak. Při tom střílí jako debilové a zase se skoro nikdy nikdo netrefí. Pak dopadnou vždy všechny pachatele živé či mrtvé. (4%) ()

seba

Dávám si to tak jednou týdně k večeři. A při Simirových nesmyslných kouscích se mi zažívá výborně. Ještě že mají Němci tureckou menšinu, jinak by na dálnici měli hroznej bordel. Schválně, jak by se chlapcům dařilo na D1? ()

bigbadboy

Tak tenhle tým snad vyšetří na dálnici úplně všechno... od drobné havárie přes narkobarony až po výbuch v jaderné elektrárně. Jednu hvězdičku za spousty Škodovek které často létají vzduchem... ()

Weirdman odpad!

0/10... Ľudia, ktorí stáli za týmto skvostom museli byť asi dobre sfetovaní 12 roční chlapci, ktorí majú radi autíčka, ale nahé ženské im ešte nič nehovoria (naštastie ci bohužial... asi by aj tak nepomohli lebo Nemky sú vraj škaredé)... ()

Galenius

Seriál trpí stejnými chybami, jako mnohé - pár pěkných dílů, většinou slátanina bez hlavy a paty. Snad jen spouty efektních bouraček tomu přidává 1 hvězdičku. ()