Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
Z natáčení  - Erdogan Atalay, Vinzenz Kiefer
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

LarryW odpad!

Nekutečně nudné, trapné, naivní, ubohé. Postavy jsou tak ukrutně nevýrazné, krásky v úlohách tvrdých policistek mě přímo pobuřují. neustále se opakující honičky, končící plameny na vozovce (čtyři malé ohýnky kolem nějakého rezavého VW). Pokusy o vtipy na komisařství nebo co to je, jsou tak omšelé a u tady těch neherců vše působí tak neopravdově až to zaráží. Túhle tam jeden týpek vraždil a honil autem tři gaunery, protože mu kohosi zabili, no a ten detektiv měl potom slzy na krajíčku, že vlastně musí ochraňovat ty tři vrahy. No ale naštěstí tam byla sličná tvrdá detektivka a utěšila ho. No a pak tam byl takovej komisař, kterej se oblékl do kovbojskýho, aby zapůsobil na jednu dívku, celé komisařství z toho bylo vzhůru nohama, to byla švanda, všichni se za břicho popadali. Nakonec jí napsal dopis, ona ho odmítla, ale její dvojče by ho bralo a tak to dobře skončilo... ()

spqr odpad!

neuveritelne naivny a trapny serial, podla neho je na nemeckych dialniciach prakticky stale vojna, žeby u nich stale neskončila 2.sv. ()

clarc

Je to misty sice fakt hodne stupidni, ale za mlada jsem to hodne zral a na poli dnesnich serialu co se k nam dostanou to neni zas tak spatneee... ()

Hird odpad!

Připadá mi, že se Němci opravdu snaží natočit kvalitní seriál.- mají k tomu všechny ingredience: dva sympatické hrdiny s cool hláškami, scénáře jednotlivých dílů odkoukané z hollywoodských akčňáků, honičky, spoustu výbuchů,... Ale výsledek bohužel působí jako kdyby se někdo zoufale snažil natočit kvalitní seriál ale zkrátka se mu to nedaří ať dělá co dělá... Patos a umělost z toho jen čiší.. ()

Riker

Dodnes se těším jak malý kluk na každý nový díl. Zdařilá kriminálka s parádními automobilovými honičkami a bouračkami. Jako fanda motosportu občas koukám s otevřenou pusou co všechno jde natočit. Já chci taky BMW s modrým majáčkem! ()

hronik

Jak vidim tak zde tento serial nema mnoho zastancu, tak asi budu prvni.Vim je to lacine a az prilis americke, ale zase tolik aut neznici ani v Hollywoodu to se musi nechat.Nemecko mam rad protoze jsem tam pracoval, ale naznamena to snad ze budu kladne hodnotit takovou ptakovinu jako serial sestra Stefani.Presto Kobra 11 je proste serial na ktery se vzdycky rad podivam. ()

winniefred

Jestli máme rádi výbuchy (hodně výbuchů), které jsou i na místech a v době, kde by ani mnohdy neměly být, našli jste svůj seriál... ()

pierre9

Ono je dosť ťažké hodnotiť seriál, ktorý má tak veľa častí. Nápad s diaľničnou políciou je bezpochyby dobrý, avšak tým, koľko sérií seriál má, stráca jednak na originalite a, čo je horšie, neraz aj na reálnosti. Pamätám si diel s tankom. Na ňom som sa naozaj nasmial a pýtal sa, ako niekto takú kravinu môže vôbec natočiť. Na druhej strane to bol, dá sa povedať, extrém, no na viac ako 2* to nestačí. ()

pl4nt odpad!

od kdy dálniční policie zastává práci kriminálky, detektivů atd...? kdyz neumre od simira partak, tak je kazdej dil stejnej... ()

ForzaJuve

V záplavě německého seriálového odpadu se tohle ještě s odřenýma ušina sledovat dá. Ale snad jenom díky honičkám a krešůvkám. Vždy mě taky pobaví i rozdíl mezi vozovým parkem, který se pohybuje na německých dálnicích v seriálu a tím, co jezdí na stejných dálnicích ve skutečnosti. ()

tamadas

Překvapilo mě tak nizke hodnoceni protože mě Kobra baví a mám shlédlé všechny díly. Žadne složite zapletky děj odsýpa a bouračky stoji za to ()

imaginer21

Že to ten Simír vždycky přežije, zatímco jeho kolegové se střídají jak ponožky... Ale ne, vážně. Myslím, že už je to německá klasika (pravdaže díky výbornému českému dabingu), dovolil bych si říct, že i kult (neznamená, že ve vší počestnosti kvalitní jako Akta X - to je skutečný kult). Osobně mám nejraději epizody s René Steinkem. S ním epizody šly občas i nad 4****. Zbytek je slabý nadprůměr, či spíše průměr. Ale německý nadprůměr. ()

Mapl

Hezká akční podívaná, důmyslné zápletky, dobré herecké výkony – tak bych mohl hovořit o prvních třech řadách, avšak pak jde kvalita dolů. Každým dalším dílem se zvyšuje počet nabouraných aut a v nejnovějších řadách jde spíš o sešrotovaná auta, než o děj. Původně myšlenka dobrého seriálu se zvrhla v něco odlišného. 60 % ()

LucMosss

Je poněkud obtížnější hodnotit tento seriál, když jej sleduji, dá se říct pravidelně teprve od 11.řady, a ta je podle mnohých zapřísáhlejších fanoušků jedna z nejhorší. Já jim to neberu a pouze dodávám: Mám slabost pro německou tvorbu! Takto mi zpříjemnit pondělní večer umí jen málokdo. ()

lord_styx

Tohle je naprosto kultovní záležitost. Zasměju se vždycky víc než u ledajaké komedie... PS: Staré auto v záběru → aha bude nějaká ta nehoda :-) ()

zodiak217

Kobra 11 ako stálica na európskom seriálovom nebi a najdlhšie vysielaný seriál v Európe bol dobrý, fajn a je stále skvelý. Nech si pozriete ktorúkoľvek časť vždy prevyšuje svojou kvalitou všetky európske seriály vysielané s podobným zameraním v tom čase. Tvorcovia sa neustále snažia posúvať latku úrovne akčných scén a príbehov ďalej a upútať tak stále nových divákov. Sledujem tento seriál už dlhú dobu a zatiaľ nikdy ma nesklamal. Len je škoda,že od istého času tvorcovia neustále menia k Erdoganovi Atalayovi ďalšie co-herca, čo mi pripadá zbytočné, pretože kým si stihne zvyknúť na iného je tu zas ďalší a ďalší a keď si niektorého obľúbite a sedí vám, v ďalšej sérií je už preč. Nechápem tento zámer, ale v ostatných oblastiach môžeme len gratulovať ak to pôjde takto ďalej vo mne má svojho fanúšika. ()