Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

@nthr4X

Asi za nejlepší považuju díly s dvojicí Simír a André. Zbytek už drží na vodou jen slušně natočené bouračky. ()

ZAUME

Simir Gerchan jako německý Chuck Norris, akorát o tři hlavy menší.. S Chuckem je sranda a s Gerchánem tím pádem třikrát větší.. kdysi jsem si říkával, jestli to scénárista myslí opravdu vážně, teď vidím, že jo.. chudák. ()

mFranta

Na německou produkci docela nadprůměr. I když uznávám, že zajeté schéma úvodní honička- prostřední honička (zločince nechytí)- závěrečná honička (tentokrát ho dopadnou) je občas dost otravné. ()

SelfishMan

"Jejich tempo je vražedné...." a ničí jedno pěkné auto za druhým, s každým nabouraným bavorákem jsem úpěl. Na pouhopouhé bouračky a ohromné výbuchy (často zbytečně přehnané) už dávno neletím a po detektivní stránce nic přeborného seriál nenabízí. 20% ()

brasek odpad!

Podpriemerná krimi s nadpriemerným ničením áut a nepochopiteľným nezranením sa. Ďalšie časti neprinášaní nič nové, len stále to isté klišé dokola. ()

Yesma

Jako malej jsem na to koukal opravdu hodně. Ale ve skutečnosti to je jen nerealná hovadina, ty neustálé výbuchy, zabíjení, tolik zničených aut. Kdyby to byla realita, tak jsou dávno dead nebo jsou dávno ve vězení. Pochybuji, že se v nemecku smí u policie zabíjet na vyčkání. A určitě normální kriminalista by z toho neměl zrovna čisté svědomí. Ale co, je to trochu únik od reality, asi proto se mi to celkem libí. ()

TheMe

dobytek vypsal dokonalý komentář, u kterého jsem více méně začal plakat smíchy.. No a teď za sebe: Vzhledem k tomu, že zdejší televize nám příliš lepších seriálů nenabídnuly, musíme vzít za vděk i leteckou show nesmrtelné turecké kočky, která se opakuje stále dokola, ale není, co by jí překonalo.. ()

Naghavi

Sledoval jsem Kobru od puberty, kdy ji začala vysílat Nova, ale bavit mne začala až s příchodem komisaře Kranicha... Lepší, než samotný seriál, jsou pro mne pilotní filmy, které svým zajímavým dějem v některých případech mohou směle konkurovat i známým americkým akčním filmům... S příchodem komsaře Bena Jagera mne už ale ty díly moc nebavily, není to už prostě ono... 80 % hodnocení za neprůstřelného Semira ! :-) ()

JackieBliz

Simír si to jede na německé dálnici ve vyleštěném BMW a houká na poplach, protože honí se svým parťákem, jehož tvář se mění snad každou sérii, zloducha ohrožujícího bezpečnost celého státu. Předjíždí auta, kličkuje po dálnici, což se samosebou daří i tomu parchantovi s bombou nebo kradenými penězi nebo bůh ví čím ještě, ale nakonec se mu nepodaří vybrat zatáčku a přeletí přes okraj dálnice. Simír s autem skočí za ním, jakoby se nechumelilo, u toho jednou rukou střílí a druhou telefonuje se svojí přítelkyní policejní sekretářkou, nechtějte vědět čím drží volant, nicméně zničehonic auto vybuchuje, ale nebojte se, Simír vyskakuje i s parťákem z hořícího vozu a žene se za zloduchem, kterého vyřídí svým pohledem. Pár úsměvů a vtípků na závěr a melodie, kterou zná každý. Bum! A další díl je za námi! ()

tyzmrde

NEVÍM JAK VY ALE NIKDY JSEM TAM POKUD SI PAMATUJU ŽÁDNOU KOBRU NEVIDĚL. ALE JINAK JE TO JEN SERIÁL O TOM ŽE SIMÍR PŘEŽIJE 20 AERII PROTOŽE JE ASI OČIVIDNĚ NESMRTELNÝ A JEHOPARŤÁK TO VŽDYCKY ODSKÁČE PO DVOU SEZÓNÁCH A SIMÍR STŘÍDÁ PARTAKY JAK NA BĚŽICÍM PÁSE. BÉČKOVÝ SERIÁL KDE ASI PRAVDĚPODOBNĚ NĚMCI TOHLE BEROU ZA UMĚLECKÉ DÍLO. A NORMÁLNÍ DIVÁCI SI RADĚJI PUSTÍ JOHNA WICKA. UŽ SE TĚŠÍM AŽ PO DVACETI LETECH DOJDOU TVURCUM NÁPADY A KOBRA 11 BUDE BOJOVAT PROTI ZOMBÍKŮM, LÉTAJÍVÍM OPICÍM, SUPERPADOUCHŮM CO CHTĚJÍ OVLÁNOUT SVĚT, UPÍRŮM, VLKODLAKŮM, MIMOZEMŠTANŮM, SEBEVRAŽEDNÉMU ODDÍLU, ROBOTŮM CO SE DOKÁŽOU PŘEMĚNIT V AUTO A KDO VÍ CO CO JEŠTĚ. ()

Trinculo

Simír strikes! S každým dalším dílem Simír phřbívající pravidelně své bývalé parťáky pod drn a ničící hromadu aut. Každým dalším dílem čím dál tím více ujeté a přitažené za vlasy. S každým dalším dílem více a více škodovek ve vzduchu. Aneb co se děje na Německých dalnicích ... ()

Gumeny

Kobru 11 som ako malý sledoval takmer pravidelne. Časom som sa od toho vzdialil, no po riadnom preskúmaní som našiel niekoľko nezabudnuteľných a inteligentných dielov (Tank na razcestí). Najlepšia je jednoznačne 3. séria a najobľúbenejší parťák Andre. Tom bol ešte solídny, no ďalej je to už typický nemecký seriál. Ak by skončil po 4. alebo 5. sezóne, bolo by to aj za 4. ()

Zirael

Můj nejoblíbenější kriminální seriál když mi bylo deset :-D mezi německou seriálovou produkcí je to docela nadprůměr, ale jinak co se kvality týče nic moc. Třetí hvězdička je z nostalgie. ()

LeePriest

Někdo tento seriál miluje, někdo nenávidí. Já nepatřím ani do jedné z krajních kategorií. Nepamatuji, že by byl nějaký jiný seriál nebo film zaměřený tak moc na bouračky, a některé automobilové scény jsou opravdu velice zdařilé. Jiné momenty naopak vypadají, jako by je točil amatér, který se tvoření filmů teprve učí. ()

Desmi

Auta na kusy, každej díl novej mergl rozšmelcovanej.. Jo ! Žral jsem tuhle auto-krimi hovadinku a ať to beru z jedné či druhé strany, zaslouží si rozhodně větší hodnocení. Byl to seriál nabitý akcí, nebyl předvídatelný, byl vtipný.. Takových seriálů opravdu není moc..! =) ()

Hellhajzl

Kam se hrabou CSI.....to se nedá srovnat. Na téhle klasice jsem vyrůstal a musím říct, že nijak špatně neovlivnila mé řidičské schopnosti. I když mám někdy chuť na dálnici rozjet svou Fiestu z roku 96 na nejvyšší možnou 150 km rychlost a přes lehce nakloněná svodidla jí zvednout do vzduchu na protijedoucí kamion, od kterého bych se odrazil saltem zpátky do svého pruhu, kde bych se znovu odrazil a skončil buhvíkde. ()