Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele mzss1 k tomuto seriálu (73)

Parťáci (2007) (S11E07)

|95%| (PARŤÁCI – 4.epizoda 11.série) Tak co tu máme tentokrát za případ ? Tak jak už přináší název epizody. Máme tu dva partáky od policie, kteří řeší případ. Semir s Chrisem se k nim přidají a začnou společně spolupracovat. Co se týče akce. Úvodní je asi nejlepší, klasický bouračka na dálnici, která je dobře natočena, i s hezky zpomaleným efektem. Pak už je zde obyčejné pronásledování. Ono, 11.série je dost lacinější než ty předchozí, ale to nevadí. Zase tu máme napínavé a zajímavé případy. No, nakonec se ukazuje, že jeden z partáků (myslím z dvou policajtů, kteří spolupracují se Semirem a Chrisem) je zkorumpovaný. Nebudu vyzrazovat, který z nich to je, hned od začátku je jasné kdo to je a velmi mě ten zkorumpovaný polda zaujal, dokázal zápornou roli skvěle sehrát. Konec je dost napínavý. Hudbu skládá Kay Skerra. Opět se dá hezky poslouchat. ()

Vina a trest (2007) (S11E08)

|92%| (VINA A TREST – 8.epizoda 11.série) Pěkná akční úvodní naháněčka, jak jinak. I po celé epizodě je dost akce, sice obyčejné, ale potěší to. Ocenuji i, že bylo dost přestřelek, třeba v sídle zločinců. Příběh tu máme zajímavý, prostý. Jen konec bych trochu vylepšil, páč to bylo dost jednoduché, ale to je detail, furt mě to dost bavilo. Hlavní zločinec měl zezačátku výborné alibi, nastražil mazanou léčku, ale stejně to nakonec schytal. I tu máme zajímavou postavu policisty Hoffmana, který mě silně zaujal. Nuda zde rozhodně být nemůže. Pár hlášek tu je i, třeba na konci si Semir zavtipkuje. Chris také, kdy se škodolibě usměje na poraženou protivnici, která se vybourá v autě. Hudbu skládal Kay Skerra. Opět se mi líbila, klasická hudba, která se hodila do všech scén. ()

Rodinná záležitost (2007) (S11E09)

|89%| (RODINNÉ ZÁLEŽITOSTI – 11.epizoda 11.série) Poslední díl této série. Takže, plný počet hvězd nedávám, je to úplně na hraně mezi 4* a 5*, ale to nevadí. Bavilo mě to po celý čas epizody. Jen bych to trochu víc zvážnil, nějaký dramatičtější nápad přidal a vylepšil akci, která byla dost obyčejná až na povedený úvod. Samozřejmě jsou to jen detaily. Kladů zde bylo dost. Zajímavá postava zločince, který na začátku díky štastné náhodě – bouračce uprchl a snažil se dokázat svou nevinu. Závěrečná pointa byla tuctová, ale fungovala. Semir a Chris mě jako vždy bavili. I pár hlášek bylo, především na konci. Hudbu skládala dvojice Jaro Messersmidt a Nik Reich. Obyčejná hudba, ale fungovala. ()

Smrtelní nepřátelé (2007) (S11E10)

|96%| SMRTELNÍ NEPŘÁTELÉ – 7.epizoda 11.série) Další zajímavá epizoda. Už hned od úvodu se mi líbilo, že byl Chris krátkou dobu v menším utajení při jejich policejní akci. Zezačátku víme kdo je zkorumpovaný člověk a o to víc je to zajímavé. Šéfová je vtažena do případu a ke konci jí bude hrozit smrtelné nebezpečí. Akce je velmi solidní na začátku a i uprostřed je jí dost. Nebo při útěku zločince, kdy vše okolo bouchá – také pěkně natočeno. Konec napínavý, akční a chudák Hartmutovo auto sešrotované. To by nebyl Semir a Chris, no. Opět mi to připomnělo, že se jedná o jeden ze starších dílů kobry. Chrise jsem si už dost oblíbil. Hudbu skládal Kay Skerra. Dost se zlepšil, jeho hudba byla zajímavá. ()

Proti všem pravidlům (2007) (S11E11)

|100%| (PROTI VŠEM PRAVIDLŮM – 5.epizoda 11.série) Tak toto vedle pilotu k 11.série další pecka. Skvělá epizoda, která mě baví furt. Akci tu samozřejmě máme. Začáteční pronásledování na dálnici ve tmě a sem tam nějaké střílení a menší konečné pronásledování. Jak už píši v předchozích epizodách, v 11.sérii nejde moc o akci. Má to výborný příběh o zkorumpovaném týmu zásahové jednotky. Chris tam má dávného přítele, který mu kdysi zachránil život. Jenže Chris si musí uvědomit, že přešel na druhou stranu a bude muset se Semirem ho a jeho tým dostat před soud. Takže opět si tu Chris a Semir moc nerozumí. Je to napínavý díl, konec je trochu smutný. Hudbu skládala dvojice skladatelů Jaro Messersmichdt a Nik Reich. Složili výbornou hudbu, podobnou jako v epizodě Přízraky minulosti. Na konci přidali kobří znělku, která krásně prokreslila emoce. ()

Město v ohrožení (2008) (S12E01)

Opět skvělý pilot, nyní k 12.sérii. Nepřekoná to pilot k 11.sérii, ale přesto se jedná o skvělou podívanou. Ve filmu funguje skvěle napětí, akce, honičky, nostalgie. Pilot mi přijde trochu přehnaný, ale nevadí. I hudba je skvěle vypilovaná k dokonalosti. Proto hodnotím na 97% = ***** ()

Stará škola (2007) (S12E02)

|82%| (STARÁ ŠKOLA – 4.epizoda 12.série) Celkově zajímavá epizoda, ale má své menší mouchy, takže plný počet dát nemůžu, ale neva – i tak mě to bavilo. Začáteční honička je celkem dobrá i technická stránka není špatná. Semir zajede někam na nějakou neznámou horu. A Chris si zraní nohu, takže bude muset být převezen do nemocnice. Takže tu po zbytek dílu hraje Semir a má k sobě Bonratha místo Chrise, který musí povinně ležet v nemocnici. No, Chris tu chybí, ale spíš by mohl být lepší případ. Pravda, Semirova stará škola – místo, kde vyšetřuje případ. Nějaké ty vtípky, že Semir podváděl ve škole, to je vtipný, jen by to chtělo přidat nějaký lepší nápad či napínavost. Ale jinač, nemám s epizodou problém. Akce tu je, především na konci, sice obyčejná, ale co už. Hudbu skládal Klaus Garternicht. Připomněla staré série s Tomem či Janem, takže byla dobrá. ()

Infarkt (2007) (S12E03)

|96%| (INFARKT – 2.epizoda 12.série) Zajímavá epizoda se zajímavým případem. Zaujala mě i teorie o takzvaném „subkutálním čipu“, díky němuž dostávají lidé s jejím kontaktem srdeční zástavu či infarkt. Úvodní dění na dálnici bylo opět skvělé, bylo to akční a i celkově je tahle epizoda nabitá akcí a je dokonce i výborně natočena, takže technickou stránku si můžu vynachválit. Takže krom úvodu tu máme i pár přestřelek, uprostřed si Chris zruší motor u auta, se kterým nabourá. Ke konci opět pronásledování na dálnici, kdy máme vtipnou scénku, když Hartmut přejede zločince a prohlásí: Ajajaj, pardon. Menším nedostatkem, ikdyž mi to moc nevadilo, byla absence Semira. Ne, že by tu vůbec nebyl. Byl tu jen na začátku a sem tam se objevil u sebe doma, kde o něj pečovala Andrea páč byl nachlazený. No, bylo vtipné jak Semir nadělal s obyčejnou chřipkou, když zvládne veškeré akční scény a vše přežije. Hudbu skládal Kay Skerra. Povedla se mu. Přidal hudební motiv, který se několikrát opakoval. ()

Únos (2007) (S12E04)

|100%| (ÚNOS – 1.epizoda 12.série) Tak tu máme skvělý start této série. Opravdu, nemůžu najít jedinou chybu, prostě nic mi nechybělo. Především zde jde o velké napětí a skvělou, tíživou atmosféru únosu. Pohřešuje se dcera jedné rodiny a máme tu jednu zajímavou scénu vedle druhé. Tohle skutečně působí jako pravá kriminálka pač kobra je většinou takový akční výplach (nemyšleno ve zlém, přece kobru zbožnuju). Úvodní pronásledování, kdy je Semir s Chrisem svědkem unešené mladé dívky, je skvělé. Pár bouraček a solidní výbuch na konci, takže pěkně natočeno. Dále je sem tam nějaké pronásledování po svých, pár výstřelů na konci a je to, takže o akci tady ani moc nejde. Jde o napínavý případ. Zaujali mě rodiče pohřešované, způsob neznámého vyděrače atd. Konec je docela emotivní. Takže se jedná o vrchol kobry 11 s partákem Chrisem. Hudba skládala dvojice Jaro Messersmichdt a Nik Reich. Hudba se jim tentokrát skutečně vydařila. Zajímavý soundtrack, krásně sladěn i do emocí. Dokonce zde použili 2x kobří znělku. Na začátku při honičce a skoro uprostřed epizody. ()

Krysí hnízdo (2007) (S12E05)

|73%| (KRYSÍ HNÍZDO – 3.epizoda 12.série) No, tato epizoda pro mě znamená menší pokles. Rozhodně to neznamená, že by se mi nelíbila, ale oproti jiným je to trochu rozdíl. Příběh je zajímavý. Zuzany otec zemřel a vyšetřuje se to. Rozhodně to jako zajímavý krimi případ působí, ale je to místy dost nezáživné. Spíš teda, žádná šokující pointa. Akce moc není, na začátku je celkem pěkně natočena jedna. Jinač se to odehrává mimo dálnici. Jeden solidní požár v domě je pak a konečné finále se střílí na střeše. Jako, zajímavé to je, ale jsou lepší epizody. Působí to moc kriticky, co píši, ale vůbec to nebylo špatné, jen jsou lepší epizody. Hudbu skládal Klaus Garternicht. I jeho hudba nebyla moc výrazná, ale dala se. ()

Stoprocentní ztráta (2008) (S12E06)

|95%| (STOPROCENTNÍ ZTRÁTA – 9.epizoda 12.série) Velmi zajímavý případ. I jsem se tak trochu bavil. Nahněvaný stařík si jde tvrdě za svým. Především na začátku jak kolem něj létají nabouraná vozidla – to jsem se musel smát. Případ je přímočarý, není to nic zamotaného, nějaká menší pointa tu je. Akce je velmi kvalitní, především začátek má pěkné efekty jak auta létají vzduchem. Uprostřed se tu najde nějaké obyčejné pronásledování. Ke konci tu máme zajímavou scénu kdy se Semir a Chris řítí, každý svými vozy po dálnici aby stihli zachránit staříka před smrtí. Takže nějaká ta napínavost tu také je. Hudbu skládal Kay Skerra. Určitě se mu opět povedla, pár zajímavých hudebních motivů zde přidal. ()

Vymahač (2008) (S12E07)

|95%| (VYMAHAČ – 6.epizoda 12.série) Máme tu zajímavý případ. Postava vymahače byla zajímavá. I to zahrál vhodný herec. Začátek má hodně dobrou akci, která je výborně natočena a je jí dost. Nějaké ty honičky se uprostřed také objeví. Finále je zajímavé. Chris nahání vymahače a oba se hezky proti sobě auty rozjedou, to bylo správně drsný a chlapácký. Mezitím Semir dostává instrukce od záchranky a zachranuje ženu před smrtí. Téměř nic mi nechybělo, možná trochu ještě využít potenciál padoucha – vymahače. To je ale jen malý detail. Hudbu skládal Kay Skerra. Opět se mi líbila. Na začátku si dal s hudebním doprovodem záležet. ()

Oko za oko (2008) (S12E09)

|95%| (OKO ZA OKO – 7.epizoda 12.série) Tak a je tu epizoda, která je především stavěna na Semirovi – tím myslím co se týče případu. Z věznice je propuštěn chlap, který přísahá Semirovi pomstu a to smrtí ! Chris nakonec ze Semira vypáčí pravdu. Semir kdysi v sebeobraně zastřelil otce onoho chlapa. Takže zajímavé. Akce je tu dost. Pěkná destrukce nákladákem na začátku. Nebo uprostřed tu máme krásné závodní vozy, které ne a ne zastavit, takže mají Semir a Chris potíže je dohnat. Konec je také nabitý akcí, máme tu i pár zajímavých nápadů. Nevytkl bych téměř nic, jen ten chlap co sliboval Semirovi pomstu mi moc nesedl, nepřišlo mi to moc výhrůžné, ale to je prkotina – bavil jsem se dost. Hudbu skládala dvojice Jaro Messersmichdt a Nik Reich. Hudba se jim jako vždy povedla. Vytvořili nové hudební motivy a i s ohledem na závodní auta udělali i sportovní hudbu navíc. ()

Exodus (2008) (S12E09)

|75%| (EXODUS – 10.epizoda 12.série) No, určitý pokles jsem zaznamenal. Rozhodně to není špatná epizoda, ale není to úplná pecka jako většina epizod s Chrisem. Navíc zde Chris chyběl (nepočítaje na začátku kdy se jen na minutu objevil, aby se vysvětlilo, že mu u něj doma teče voda, proto nemůže být ve službě). Takže tu byl Semir sám. Začáteční akce byla slušná i zajímavá hudba byla k tomu. No, případ nebyl moc záživný, v tom byl u mě zakopaný pes, že mě to až tak neuchvátilo. Jinač, bylo vše v pořádku. Furt se něco dělo, konec byl dost dobrý, kdy se Semir pral hlava, nehlava. Hudbu skládal Kay Skerra. Zajímavá hudba, opět nějaký ten hudební motiv navíc. ()

Žít a nechat žít (2008) (S12E10)

|99%| (ŽÍT A NECHAT ŽÍT – 8.epizoda 12.série) Takže tentokrát tu máme jakoby sólovku s Chrisem. Semir zde úplně chybí – je jen zmínka od šéfové, že má dovolenou. Případ je zcela osobní, týká se Chrise. Na začátku čeká na letišti na svou sestru, kterou léta neviděl. Poté je přepaden v garáži, neznámými muži. Později se ukazuji, že chtějí jeho srdce, které má zachránit malého chlapce, který má vážnou nemoc. Chris si stojí tvrdošíjně za svým, takže nechce osobní ochranku. Prý mu stačí Bonrath a Hote. Takže veliká napínavost zde je. A ta stoupne od chvíle, kdy dokonce později unesou Chrisovu sestru. Krom toho, Chris se svojí sestrou nejsou v nejlepším sourozeneckém vztahu. Takže i emoce jsou tu velké, především na konci, kde mi bylo líto nemocného chlapce. Akce je tu výborná. Na začátku klasická, kde mě hlavně pobavili Dieter s Hottem, kteří hezky zaparkovali autem. I uprostřed to má pár akčních scének, ke konci střílení a akce s vrtulníkem neměla chybu, sice byla téměř totžná jako v pilotu k 11.sérii, Na život a na smrt, ale nevadí – i ta hudba byla skoro stejná. No, hudbu zde skládala dvojice Jaro Messersmichdt a Nik Reich. Výborná hudba, krásně prokreslené emoce a finále. ()

Mezi nepřáteli (2008) (S12E11)

|100%| (MEZI NEPŘÁTELI – 11.epizoda 11.série) Tak tu máme poslední díl kobry 11 se Semirovým partákem Chrisem Ritterem. Je to už hodně let co skončila tahle série, takže si dovolím vyzradit, že Chris na konci epizody umře tragickou smrtí. Celkově se jedná o velmi napínavou epizodu, kde snad nic nechybí, jen smutný konec Chrise, ale to už mě u kobry nepřekvapuje. Výborná postava hlavního záporáka, Holandana Zandera Kalvuse – ten mě opravdu zaujal. I postava Chrisovi bývalé lásky Tanji. Semir s Chrisem se zde i trochu pohádají. Semir je naštvaný, že s Chrisem spadli do pasti nebezpečných zločinců. Šéfová a ještě s vedoucím akce LKA se do případu zapojí. Takže tu máme po celý čas epizody se furt na co dívat. Akce je výborná. Začátek je perfektně natočen, ke konci moře přestřelek a skvělá (když trochu přehnaná) scéna, kdy Semir padá z vrtulníku a střílí na helikoptéru, která spadne na zem, bouchne, ale hlavní záporák to přežije a uprchne. Takže je jasné, že bude pokračování. Chrisova smrt je velmi smutná. Škoda, že neměl Chris víc dílů v kobře. Hudbu skládal Kay Skerra. Tentokrát byla přímo perfektní. Krásně sladěné hudební motivy, na začátku byla i hezkou variací upravená kobří znělka, ke konci to správně s emocemi gradovalo. Perfektní epizoda se smutným koncem ale. ()

Na vlastní pěst (2008) (S13E01)

Naprosto perfektní pilot k 13.sérii, kde přichází k Semirovi nový parták Ben Jäger, který sice nepřekonal Chrise Rittera, ale skvěle ho nahradil. Pilot má neuvěřitelné množství akce, spoustu skvělých hlášek, nostalgii, přestřelky, honičky, perfektní hudbu. Trocha přehnanosti se najde, ale jde to. Film hodnotím na 99% = ***** ()

Kdo jednou lže… (2008) (S13E02)

|96%| (KDO JEDNOU LŽE … - 6.epizoda 13.série) Další napínavá epizoda. Máme tu výborný příběh o chlapci, který je velmi bystrý a na vlastní oči vždy zahlédne podezřelé aspekty, které jasně napovídají, že jde o zločin. Konkrétně o přítele své matky. Jenže nikdo mu moc nevěří. Jedině Semir s Benem mu postupem času začnou věřit. Takže to je dost napínavé. Akce je tu také. Především úvod tvoří pěknou akci a i na konci. Spíš tu jde o vydařený děj. Něco bych vylepšil, ale to je detail. Hudbu skládala dvojice Jaro Messersmichdt a Nik Reich. Jako vždy, hudba se jim povedla, standartní hudební motivy a jako bonus na začátku přidali kobří znělku (stejná jako v epizodě Na konci mládí). ()

Krkavčí matka (2008) (S13E03)

|79%| (KRKAVČÍ MATKA – 3.epizoda 13.série) Epizoda je celkově dobrá, ale oproti ostatním jsem určitý pokles zaznamenal. Případ není špatný, příběh matky co má zločinou minulost také ne, ale není to pojato nějak záživně a v tom je menší problém. Akce je obyčejná, ale zase dobře natočená. Úvod je slušný, občas nějaké ty naháněčky po svých, ke konci si Semir kopne na stadionu do míče, takže se aspon člověk tomu zasměje. Finále je menší přestřelka a pranice. Takže slušná epizoda, jen to mohlo být víc záživnější abych dal ten plný počet. Hudbu skládal Kay Skerra. Obyčejná, ničím výrazná, ušla, no. ()

Pod tlakem (2008) (S13E04)

|99%| (POD TLAKEM – 5.epizoda 13.série) No skvěle, pěkně se nám díly s Benem začínají rozjíždět. Tomuhle nemůžu snad nic vytknout. Možná bych trochu upřesnil minulost toho hodináře, ale to je nepatrný detail. Od začátku do konce tu máme plno akce, velmi zajímavý případ, vtipné scény, výbornou hudbu, co dodávat ? Úvod tvoří zajímavou akci, dále během dílu je tu dost přestřelek, finále je perfektně natočeno, má spoustu nápadů. Semir s Benem se tu dost dohadují a chvílemi se moc nemusí. Je to také zapříčiněno tím, že má Semir o svého partáka strach. Což je jasné, když nedávno přišel o Chrise. Takže velmi svižná epizoda, která má velký spád. Hudbu skládal Kay Skerra. Tentokrát si se soundtrackem vyřádil a na konci vytvořil novou variaci kobří znělky při finální honičce. ()