Fat'Fatal

Našlapaná akce od začátku do konce. Moc se mi líbí, že každý režisér otiskl v Alienovi svou osobitou stopu, stejně tak i Jeunet. Film je hvězdně obsazen, kromě klasiky Sigourney Weaver tu hraje i Winona Ryder nebo Ron Perlman. Klasická popcornová akce, u které jsem se výtečně bavil. A také i já musím vyzdvihnout podvodní řežbu. Filmařsky výtečně provedené. Zážitek tedy (z)kazí až ten "half-alien" na konci. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

darkreider

haha, tak keby to na záver úplne neprestrelil, tak by som to aj bral na tie 4*. Že to tvoril Francúz je vidieť. Bizarnosť a hravé vtipy sú typické a od polovice nastúpi aj kvalitná úchylnosť. No nepoviem, že som sa nebavil. Odstrelenie pavúka bolo TOP, ale záver už bol moc. ()

charmin

Noo, nie zle. Nechutnejsie v niektorych pripadoch ako horory, celkom akcne, americke dodatky ( vozickari, laska a ja neviem co este vsetko), ale Sigourney Weaver fenomenalna ! ()

Mr.FreeZer

Konečný díl Vetřelce, solidní podívaná i když už bych možná vynechal Sigourney Weaver, její postava byla skvěle uzavřena ve třetím díle. Ale jinak spokojenost. ()

Dimo

Stále dobré, stále atmosférické, místy možná nechtěně komické, ale Sigourney se pro tuto roli snad narodila a výskyt mého oblíbeného Rona Perlmana zaručeně potěší. ()

Kingjiri

Čtvrté a poslední pokračování Vetřelců není žádným majstrštykem, není však ani propadákem. Oproti třetímu dílu přibylo opět více akce, avšak atmosféra z prvních dvou dílů se sem nevrátila. Když si člověk přečte popisek distributora k filmu, vypadá to na pořádný průšvih, ale výsledek je vcelku slušný. Scénář je místy trochu slabší a krkolomný, i přesto je výsledkem spíše průměrný film typu "neurazí, nenadchne". Samozřejmě mohlo být zakončení celé Vetřelčí série ve větším stylu, ale na druhou stranu to mohlo být mnohem, mnohem horší. Btw. nápad s mutantem, nebo možná spíš hybridem, který se objeví ke konci filmu se mi docela líbill. Takže děkuji tvůrcům aspoň za tohle zakončení a dávám tři silnější hvězdy. ()

Pekisan

Co to hori? My! Popravde cele ma to bavilo viac ako Uchylaci na tretiu. Urcite to bolo aj kvoli povesti, aka sa znasa nad 4. dielom votreleckej serii a hlavne po Fincherovskom sklamani som vobec nic necakal. A prekvapivo sa mi dostala nenudna akcna vec s par vtipnymi hlaskami a Weaverkou, ktora vyzera, ze by sama odrovnala Aliensku kralovnu, krala aj s kucharom. Celkovo hlavnu rolu tu hrali zenske. Nesmrtelnej Ripleyovej zdarne sekunduje robotka Ryderka a ceresnicku vsetkemu nasadzuje Kim Flowers. Ta toho sice vela nezahra, ale cely cas sa promenaduje v obtiahnutom oblecku a predvedie aj svoje kuzelne polovicky v futuristyckych sedych bavlnenych tangacoch. Vseho-vsudy ma nic nenasralo, mutant clovek-alien bol trosku privela ale za to jeho smrt bol sladky dezert hodny zaveru celej serie. ......Zem. Takova dira ()

Blondy.

Škoda škoda škoda. Miluju vetřelce a bohužel tento díl me velice zklamal. Začátek přitom vypadal dobře. Přechovávání vetřelců v komplexu už pod "kontrolou" a jasný vize pro diváka, že se něco stane se mi oravdu líbilo, ale pak už to nemělo ten správnej šmrnc.Už i to, že z lávy se nějak získalo DNA Ripleyové navíc s prvky vetřelců mi přislo jako hodně špatný nápad. Navíc nový mutant vetřelce se mi taky vůbec nezamlouval. Celý snímek nepřinese vůbec nic porádného a pro me je to tedy propadák. Tento fílm mi připadá jako kdyby ze zdi čouhala jedna cihla a bohužel v tom negativním smyslu. 30% ()

Stíba

Už čtvrtý, ale pro mě překvapivě dobrý, a po dvojce možná nejoblíbenější díl. Povedená zápletka, dobře zvládnutá atmosféra, skvělí vetřelci a pár opravdu výborných scén. ()

AxelWers

Tento film vlastne ani nemusel vzniknúť, záver tretieho filmu uzavrel celú ságu a Ripleyová možno aj bola rada, že sa všetky tie nočné mory raz a navždy skončia. Ale našiel sa niekto, kto si pomyslel, že by bolo škoda nechať expirovať potenciál, ktorý sa z toho dal vytĺcť a vzniklo toto. Armáda má iné plány a Ripleyovú nenechajú na pokoji. Všetko je však už trochu inak... Fanúšikov série možno poteší, ale pre ostatných viac-menej zbytočnosť. ()

S.U.E.S.

Čtvrtý díl, čtvrtý režisér, počtvrté jiný přístup k vetřelci. Na rozdíl od trojky, tady už to dře všechno trochu víc. Chybou bude nejspíš scénář než režisér. Ten některé scény zvládl perfektně.(Nahánění pod vodou, útěk vetřelců.) Kladem budiž to, že vetřelec se zde jako digitální objeví pouze jednou, a to na dobu kratší než jednu minutu, a taky že akce je zde dostatek. Zbytek je ovšem takový nemastný neslaný. Jelikož jsme o 200 let v ději dále, vše je naprosto překopáno, a tudíž stejně jako Ripleyová, dobu vůbec nepoznáváme. (,,Ta Země je ale díra.") Ve výsledku se tu sice hraje na spříznění s vetřelci ale to zakrátko stejně jako ona potvora, vyšumí. Možná kdyby se dal důraz na atmosféru, která zde v podstatě chybí, mohl to být rovnocenný přírůstek do ságy. Takhle ovšem nikoliv. ()

denisavary

Kdo by to řekl, že mě Vetřelec nadchne a s chutí se podívám na pokračování. Jedničku jsem neviděla, ale po dvojce je tohle další pecka. Vetřelci jsou tu pro mě ještě ohavnější, královna byla odporná....A ten její potomek mě překvapil...Výborné zpracování vzhledu vetřelců i interier lodi. Sigourney Weaver po 14 letech vypadá naprosto stejně jako v prvním Vetřelci což je obdivuhodné, vlastně i teď. Teď už naprosto chápu nadšení všech z "Aliens", co bylo pro mě do teď nepochopitelné :). ()

PEZ

Pri zostave Jean-Pierre Jeunet (neskorsi reziser a tvorca Amelie z Montmartru) a Joss Whedon (naposledy skveli Avengers) by clovek cakal podobnu kvalitu, na aku sme boli zvyknuti v predoslych dieloch. To by ale museli nechat producenti volnu ruku Whedonovi v scenari a nenechat ho pomenit viziou prave spomenuteho francuzskeho rezisera. Originalita sa ceni, ale v pripade filmovej serie (a este takejto!) je nutne byt originalny len do miery, aby to nenarusilo celkovy feeling serie. A to sa prave nepodarilo. Niektore napady boli skvele, aj celkovy namet by sa dal, ale pochovali to detaily. Prave tie detaily, na ktore sa stazoval Whedon, ze mu v scenari a charakteroch pomenil (na ziadost producentov) Jeunet. Vysledkom su nevhodne zarty a povrchne dialogy, nespravnym sposobom natocene vykreslenie postav. Je to skoda, lebo potencial bol velky a da sa povedat, ze tymto sa cela seria pochovala. Pozrel som mierne pozmenenu Special Edition, ale ta nic nemeni na tom, ze ak by sa Jeunet drzal povodneho Whedonovho scenara, film by bol omnoho lepsi (nasiel som si na nete rozdieli medzi scenarom a finalnou podobou filmu). Aby som Jeuneta aj pochvalil, treba spomenut vizual, ktory bol naozaj skvely. Skoda tych dolezitych detailov, ktore tvoria film. ()

Hightower odpad!

Bohužel už na začátku filmu jsem se musel pozastavit nad tím, jak dokázali Ripleyovou vycucnout ze skumavky, když o žádných krevních vzorkách v předchozích dílech nebyla zmínka. Podle jejího dítka by se dalo čekat, že se tak stalo doktorem ve vězeňském komplexu, ale světě div se, ani tam jsem nenašel náznak. Dílo s myšlenkou vetřelce bylo již vyčerpáno, tak nevím, proč se jej pokoušeli stále oživovat. Když už, nový rejža nový náhled, ale tohle je otřes. ()

hribisko

Jsou takoví moc sliznatí a vypadají nějak vlhce. A co ta emetická scénka na žebři? Jinak ksichty teda dobré a generál Perez byl správná guma. ()

rukay

Ze všech čtyř vetřelců ten s nejvíce zazděným potenciálem. Úvodních 30 minut bych se nebál přirovnat k prvnímu, a podle mne i nejlepšímu, dílu. Atmosféra je jiná, zajímavá v něčem novém. Ellen Ripley, mistrovsky ztvárněná díky Sigourney Weaver, se z pozice pouhého zmateného člena posádky, posouvá do pozice toho nejdrsnějšího hláškaře. Její postoj - nad věcí: vždyť je vlastně už mrtvá že jo, tak vo co jde... - dodává filmu slušnou šťávu. Vedlejší role také nejsou špatné, i když možná trochu nepřehledné a minimálně z počátku je práce se vyznat v tom, kdo zařval. Potěší pár originálních scén, hlavně skvěle zpracovaná akce ve vodě, a podle mne je jen velká škoda, že scénárista dovolil hned na začátku tolika vojákům lacino uniknout - mohlo to být o hodně zajímavější. Bohužel, ke konci se obávám, že bylo invence naopak trochu moc a závěrečné skoro-truchlení nad smrtí toho mutanta tam fakt nemělo co dělat. 3*** akční horor co potěší, ale nic víc. ()

tranquill

Poněkud atypická kamera, která mi zpočátku nešla pod "oči", ale postupem času jsem si zvykl. Jinak nejzajímavější byla druhá polovina filmu, no a za toho miloučkýho humanoidního aliena dávám hvězdu navíc! :-) ()