danny_21

Chápu chtivé producentské snahy vyždímat z kultu co to jde, ale možná by se někdy mělo v nejlepším přestat a ne si lámat hlavičky nad tím, jakým způsobem budeme pokračovat i za cenu oživování mrtvých postav, klonovánímí a adoptovaním zmutovaných albínů. Nemůžu říct, že by to byla nějaká vyložená slabota, ale ta tam je dusivá vetřelčí atmosféra, místy jsem hodně krčil obočí a ten konec.... No, už nechte Alieny na pokoji - 65 %. ()

Jenislávek

Na vetřelcích je krásny to, že každé díl přinese něco trochu jinyho, novyho, osobityho a nečekanyho. Zde už se dlouze na nic nečeká, film je určen pro fanoušky celé série a tak není třeba dlouhosáhle napínavě čekat, co to bude za potvory. Film příjemně ubíhá a akce s dialogy se prolínají vyrovnaně. Ohromně působivá je podvodní scéna, kdy divákovi nezbývá, než se do příběhu zcela ponořit. Na druhou stranu "podivné monstrum" na celkovém hodnocení docela ubere (ačkoliv ve sci-fi nelze nic vyloučit). závěrečné hodnocení 69% - lepší *** ()

Jablek

Takže po třetím shlédnutí musím říct, že čtvrtý vetřelec si místo mezi svými kultovními předchůdci bezesporu zaslouží! Co se mi líbilo nejvíc, bylo Ripleyový děťátko :) To nemělo chybu...ten jeho výraz a oči !! S tím si museli hodně moc vyhrát. Těm zdejším zástupům trojkařů bych doporučoval další shlédnutí a pokud možno nesrovnávání s předchozími díly. Potom zde bude určitě větší prostor pro objektivní zhodnocení. Každý sequel této série je přece jenom úplně jiný. Za sebe tvrdím, že JP Jeunet odvedl vynikající práci. ()

Ceberus

Následující komentář platí pro celou vetřelčí tetralogii (tj. bez Promethea)... Celý svět vetřelců je vlastně jen jedná dlouhá natahovaná vyvražďovačka s tipovačkou, kdo umře jako další. Hláška z Děsnýho bijáku - "prdele, krev a střeva" - se jako popis docela hodí. Lidé slabší povahy nebo ti u jídla si mohou z filmů vybrat něco příjemnějšího, ale pokud už jste na leccos zvyklí, budete se chuťovkami bavit (Prometheus šel v tomhle ohledu zatím asi nejdál). Celá tetralogie mi nepřipadá až tak kultovní, nicméně Weaverová vtiskla do své postavy i nějaké ty emoce, což se v akčních thrillerech obvykle moc nenosí. ()

Sweat55

Od posledního vetřelce jsem čekal trochu víc. Po rozmlsání velkolepou trilogií příjde tahle Sci-fi, horor komedie. Neříkám že jsem se nebavil celou dobu, jen jsem prostě necítil tu vetřelčí atmosféru. Některé scény nebo hlášky musím pochválit, kromě konce který je totálně dos*án! Alien/human bejby..divný! Prostě film bez kterého bych se obešel. ()

diodoros

Spočiatku sa to vyvíja sľubne, efekty sú výborné, nové postavy sedia, dej klasický (aj keď trochu úchylný), myšlienky zaujímavé a do polovice by mi nevadilo dať aj 5*. To, čo sa ale zvrtne v poslednej polhodine je postupne dávkovaný humus v podobe roztiahnutej kráľovnej, zmutovaného ľudsko-votrelčieho zmiešaného potomka a na záver nechutným dekompresným výcucom. Najslabší diel zo série, ktorý s predchádzajúcimi dielmi nemožno zrovnávať a ktorý je oproti nim iba slabým odvarom. ()

ER

I čtvrtý díl Vetřelčí ságy má co říct a nápad s klonováním taky. A byť mně setkání Ripleyové se "synem" připadalo trochu přitažené za vlasy,hra o přežití opět bavila a taky Ron Perlman (jako vždy). ()

Mitisko

Všechno nelogický, podprůměrný a tak neskutečně odporný. Herci byli odpornější jak ty vetřelci a to už je teda jiné kafé... Ve dvojce vetřelci takticky utočili a byla to fakt mela, ale tady to bylo debilní a všechno co se dělo bylo tak neskutečně nelogický aj ze strany alienu aj ze stranu lidí. Už jenom fakt, že turbo inteligence navede kontaminovanou loď na zem OMG a na zemi asi spí když v tyhle době by dovolili neznáme lodi se dostat přes atmosferu. Na svojí dobu vydání podprůměrné efekty co je čistý opak prvních 3 dílů. To nelogický chování všech herců to se nedá nijak popsat prostě debilní slátanina která jenom vykradla myšlenku původního vetřelce a využila totálně odpornou Sigourney Weaver - celý film se chovala jak taková píča až mi šla na nervy. A závěr byla trešen na dortu tam nikdo nevěděl zahoukat, že máme tu baby alienka a je hladový. Ne proč by to dělali když chtějí být mrtvý :D jak banda kokotůůůůů neskutečný... Takovouhle neskutečnou píčovinu jsem ještě neviděl režie a hlavně scénárista by měli dostat trest smrti ()

Likan7

Kdyby to nebyl Vetřelec, asi bych byl schovívavější. Jenže faktem je je, že ve filmu je tolik k nasrání hodných momentů, až to není pěkný. Podvodní scéna je luxusní, to zase jo. Jenže to je jediná scéna podobných kvalit. Nelíbí se mi co udělali z Ripleyové, nelíbí se mi co vytvořili na konci na mutanta. Vzkříšení mi už přijde jen nastavovaná kaše téhle supersérie. A to jsem si myslel, že tohle už je Vetřelcům konec. Hehe :-) ()

holub109

Oživená Ellen Ripley napůl člověk napůl vetřelec se vydává na poslední boj proti svému největšímu nepříteli75% ()

GTS_PUNK

Na dlhú dobu posledný film s votrelcovskou tématikou znovu oživuje toto legendárne vesmírne monštrum. Rovnako ako Ellen Ripley (Sigourney Weaver), respektíve jej klon, ktorý má byť nápomocný pri chove a učení Votrelcov. To by však nebolo to staré známe univerzum, ak by sa niečo nepokazilo, Votrelci by neutiekli a celá vesmírna loď s nimi aj posádkou by sa nerútila na Zem. Do dopadu ostáva len niekoľko minút a uniknúť je k prežitiu nevyhnutné. Po nie veľmi záživnom treťom dieli série sa znovu nový režisér pokúsil o nápravu. Darí sa mu to? V niektorých filmových aspektov určite áno, ale majstrovské dielo sa mu z toho vytvoriť nedarí ani zďaleka. Príbeh, hoci je samozrejme iný, sa kvalitatívne pohybuje na podobne úrovni ako predošlý diel. Svojim námetom dokáže zaujať a niektoré pasáže filmu bavia, ako celok však už zapôsobí menej. Je pozoruhodné, že tou lepšou časťou filmu je jeho prvá polovica, kedy ešte Votrelci na obraze dostávajú minimum priestoru. V tej druhej si ich divák užije dostatočne a treba podotknúť, že vzhľadom pôsobia asi najlepšie z celej série, a hlavne nie sú zobrazení zlou počítačovou grafikou ako v predchádzajúcej časti. Na záver sa dokonca na scéne objavuje úplne nový typ Votrelca, čo je zaujímavým okorením. Popri precíznom vzhľade vesmírnych monštier sa menej zaujímavý príbeh dokáže "schovať" za ďalšie dobré veci, ktorými sú výprava či herecké obsadenie. Hoci priestory lode neponúkajú veľa možností, do deja zapadajú a sú relatívne dobre využité, čo je vždy plusom. Dokonca možno povedať, že patria k najzaujímavejším v celej sérii. Podobne je to aj s výberom hercov. Popri ostrieľanej Sigourney Weaver tu hviezdi mladá Winona Ryder, na ktorú sa pozerá viac než dobre, a takisto akčný majster vedľajších rolí Ron Perlman. Alien: Resurrection je akýmisi privretými dverami na konci jednej kultovej série. Hoci zo štvorice filmov nevychádza najhoršie, nemožno sa o ňom baviť ako o filme, ktorý by sa vymykal akémukoľvek rámcu. Nevyniká v ničom podstatnom, ale takisto ani výrazne nesklame. Príbehová línia je viac než priamočiara, na diváka nečakajú výraznejšie dejové zvraty ani odbočky. Menšie filmové aspekty a faktory skôr neurazia, než nadchnú. Viac než priemerné sci-fi od tohto Votrelca ale nemožno očakávať. To najlepšie už má za sebou a tak môže iba ťažiť zo svojej slávy. V tomto prípade neprináša nič nové, dokáže zabaviť, ale neexceluje. ()

mirra66

Vždy jsem považoval tento díl za horší než je trojka, avšak dnes jsem se podíval na oba díly za sebou a nyní tak "čtverce" dávám o jeden procentní bodík navíc. Asi je to tím, že v některých momentech je zde vidět podoba vetřelce s člověkem až z toho mrazí. Bohužel se zde střídají velmi zajímavá místa s velmi nudnými až kýčovitými pasážemi, ale celkově to není špatné (konečně mám tímto ohodnoceny všechny díly a nejnovější části otce zakladatele tak překvapivě skončily lépe, než jsem předpokládal). Hodnocení "čtverky", summa summarum: 71%. ()

Pavel82

Vím, že má svoje chyby a jsem si jich plně vědom. Ale je to poslední dobrý Vetřelec s vetřelčí atmosférou a drsnou partičkou, jejichž chemie prostě funguje. A to mi nikdo nevymluví. ()

Grogan

Sága Vetřelce mě nikdy moc nebrala, možná proto, že jsem ji viděl až mnoho let po natočení. Vlastně největší hodnotou je pro mě fakt, že Vetřelec byl evidentní inspirací pro mou oblíbenou Věc, která mi přišla mnohem atmosféričtější a napínavější. Čtyřka mi kupodivu sedla spolu s dvojkou nejvíc, byť i zde je toho mnoho co vytknout - třeba představa 200 let vzdálené budoucnosti, té se dneska člověk musí smát, četné nelogičnosti v ději (chabá opatření pro zadržení Vetřelce, neprůstřelný Purvis, Elgyn z neznámého důvodu brouzdá sám chodbami, aby ho Vetřelec dostal, vojáci při poplachu hned zdrhají, nepokusí se o žádný boj), některé slabé herecké výkony (jednoznačně nejhorší byl Dan Hedaya, ten chválabohu nedostal moc prostoru, J. E. Freeman taky místy dost přehrával), místy neskutečné dialogy ("tak koho musím ošukat, abych se odtud dostala?"), směšný mutant na závěr. Na druhé straně tu byl vcelku svižný děj, některé zajímavé charaktery (Perlman, Dourdan, Ryder) - pěkné oživení po trojce, kde mi až na 2-3 charaktery všichni ti vězňové splývali dohromady, působivé scény (jakkoliv je Purvisova neprůstřelnost směšná, tak závěrečné vylíhnutí Vetřelce skrz Wrenovu lebku, je dost efektivní, scény pod vodou), zajímavá myšlenka hybrida mezi člověkem a Vetřelcem (přehlídka klonů je dost nepříjemná), i ta komiksová atmosféra, co z filmu sálá, mi tu nijak nevadila (jak jsem už řekl, nejsem velký fanoušek celé série). Slabší 4 hvězdy... ()

gemi

Nevím, jak mi vetřelčí resuerekce mohla třiadvacet let unikat?! Mám ale podezření, že jsem to už viděl a pro jistotu zapomněl - soudím podle "finálního bosse" se smutnýma očima. Kažodpádně je to film nabitý akcí, který kazí postavy. Co ten velitel vojensko-vědecké lodi? Vždyť to byl naprostý idiot! Řada ostatních postav jakbysmet. Je to prostě zase jenom banda rednecků ve vesmíru. Nemá to takovou tu hutnou atmosféru jedničky a dvojky. Kdyby tady byly normální postavy a snažily se chovat seriózně, bylo by to jasně na čtyři. ()

Hashirama

Aby nějaký no name fromáž v režijním podání natrhnul prdel těm, kdo jsou dnes považováni za režisérskou elitu, to se jen tak nevidí. Klasický francouzsky dekadentní úlet, který počtvrté a naposled otáčí Aliena úplně jiným směrem a pohlíží na takzvanou “klasiku” s náležitým posměchem a díky zábavným karikaturám, svižné režii, střídmější stopáži a aktivnějšímu ponoření do mytologie je čtvrtý Alien nejen na první dobrou zábavnější, ale především ze sebe nedělá nic víc než přímočaré béčko. A po čtyřech filmech už bylo kurva na čase. ()

rublik05

Po úspěšných prvních třech dílech zde máme slušný kvalitativní sešup, který jasně poukazuje na fakt, že dané téma už nemá moc co nabídnout, silně se vaří z vody a to nekonečné nastavování příběhu nenabízí zhola nic nového a prakticky vůbec nefunguje. Celý film mi přišel extrémně nudný a nezáživný, moc jsem nechápal smysl veškerého dění a v mnoha ohledech se některé nápady/scény opakovaly. Efekty jsou tentokrát čisto čisté utrpení, vetřelce jsem doslova protrpěl. Povedla se snad jen výborná scéna pod vodou, což je svým způsobem také jediná povedená scéna. Herecké obsazení mi moc nesedlo, postavy jsou extrémně nesympatické, včetně Ellen Ripleyové, která mě zde kupodivu vůbec nebavila. Vzkříšení je zkrátka jeden velký přešlap a naprosto zbytečné pokračování. Suverénně nejhorší díl ze všech Vetřelců. 3/10. ()