Mafián

První Vetřelec je prostě klasika. Scott mu dal vše co film potřeboval a tím položil základ celého "Alien fenoménu." To že samotný vetřelec byl ve filmu celkem vidět asi 5minut nikoho nezajímalo, šlo hlavně o atmosféru... Druhý Vetřelec (Vetřelci) byl něco úplně jiného. Cameron z toho udělal pořádnou válku, se vším co k tomu patří. Přidal více postav a děj se stal daleko komplexnějším. Jeho Vetřelce považuji jednoznačně za nejlepší... Třetí díl je velice zajímavý, opravdu zajímavý. Fincher vzal tu správnou atmosféru co byla v prvním filmu a udělal celý snímek hodně depresivní. Když jsem třetí díl viděl poprvé, tak se mi vůbec nelíbyl ale po těch letech musím uznat že má své kouzlo, které ale hodně lidí nikdy neobjeví... No, a poslední vetřelec se nepodová ani jednomu z těch předešlých. Jeunet udělal film postavený na "drsných" - (jinné slovo mě teď nenapadá) hláškách, který mě prostě ničím nezaujal. Chyb je ve filmu mnoho a výsledný alien mutant je prostě trapnej až to bolí... ()

sbl

Hodně slabé. Ripleyovou vyměnili za nějakého robota, kterého hraje Sigourney a kromě toho na vozíku žádné postavě jsem nefandil. Vlastně jsem čekal až zůstane naživu jen naše známá hrdinka a dočkám se nějakého konce, ale to co přišlo mě fakt nasralo! Tuto sérii měli utnout trojkou, tadytu srajdu přepsat na něco jiného a Weaverovou digitálně přemazat nějakou modelkou. ()

Páně

Zase tolik bych to neodsuzoval, lecos se tady povedlo. Jenže je tady i to obligátní ALE. V tomto případě reprezentované samoúčelnými scénami plnými akce, které vetřeleckému fenoménu moc nesluší. Některé scény by se lépe vyjímaly v případě přepjatých gore filmů. Nejsem proti akci na úkor atmosféry, ale co je moc to je moc. Jestli tohle byla cílená snaha hodit sérii moderní háv a posunout ji trochu jinam, tak se to nepovedlo. Což je škoda, protože při citlivém přístupu se z tohoto dalo vyždímat možná mnohem více. ()

fr3ak

Jako samostatné Sci-Fi by to bylo mezi čtyřmi až pěti hvězdičkami, ale jako pokračování takové legendy jako je Vetřelec musí být kritéria na tak vysoké hodnocení mnohem přísnější. Jednička byla super, dvojka byla super, trojka se taky nenechala zahanbit a obstála. Po všem tom strachu, vybroušené akci a skličující depresi jsem prostě na nějakou komedii nebyl připraven. ()

Radek.SCH

Pořád to není nějaké blbé céčkové sci-fi, ale místy se to tomu už hodně podobá. Netuším, proč se Jeunet pustil do něčeho (pro něho) tak jiného. Nemůžu si pomoct, ale všechny díly Vetřelce mi přijdou úplně stejné. Vždycky je skupinka lidí sama proti Vetřelcům a vždycky (třetí díl jsem neviděl, takže nevím) je tam nějaký (šok!) android a vždycky to skončí Vetřelcem vystřeleným do vesmíru (který se navíc vždycky /překvapivě!/ objeví v momentě, kdy si myslíte /nebo kdy se nám tvůrci snaží, aby jsme si mysleli/, že už je po všem). V Dvojce mě na*ralo, když Newt nazvala na koci filmu Ripleyovou "mami" (??!) a ve Vzkříšení mě zase neuvěřitelně naštval poslední "mutantík". To už bylo opravdu moc. ()

bulbasaur

nieje to najlepši votrelec.... ale taktiež dosahuje narozdiel od iných scifi trillerov vysoké kvality. Zaujímavá réžia, efektné scény a dvojica Rippley/Alien ktorá sa stala už kultom. Skoda že týmto séria votrelcov pre mna uz skoncila. Bezduché pokračovania AVP a AVP2 odmietam aj hodnotit. ()

Eluin

Tohle mě fakt moc nebavilo. Z celého filmu je cítit cosi, co podle mě do vetřelčí ságy nepatří. Jediné plus je, že díky tomuto snímky vznikly prostředky na Amélii :)... s trochou nadsázky, samozřejmě. ()

PDcz

2** body To bylo šlápnutí vedle. [X] Minus 3*** body Divnej děj, divný tyranosauři.. teda vetřelci. A ten Michael Jackson na konci taky nic moc (myslím tu potvůrku co neměla nos). Stařenka Riply (píše se tak?) se snaží být hustá alienka. Konec se zemí.. proč je to pořád v Paříži, New Yorku nebo na Petříně? To tu "zkázu" neumí zobrazit i jinak?? [X] Když je na zemi tak mrtvo, proč měli strach, že tam ty vetřelci přiletí? ()

sadlokan

Vetřelců víc než ve třech předtím dohromady!A Weaver jedna z nejzlejších hodnejch žen v dějinách filmu.A rozhodně nejlepší basketbalistka..A že nemá tu beznadějnou atmosféru?To říkaj nejspíš ti,co chtějí pětku,tady to vypadá optimisticky na Alihappyend. ()

DHDV

Potenciál, který nebyl dokonale využit. Mohl to být první díl nové trilogie, bohužel při tvorbě tohoto filmu se nemyslelo moc na budoucnost. V podstatě ani nevím, proč se natočil tento díl, když se netočil další (i když dnes je oficiálně potvrzen). Film se přizpůsobil tomu, co dav žádá, akce a jenom akce!!! Je pravdou, že se sem tam objeví ve filmu určitá konverzace, kterou by nebylo na škodu rozebrat v dalších dílech – AI, věta „vrátíš je zpátky na zem“…. Prostě tento díl není špatný, jen ztroskotal na tom, že jej nedoplnily další „moderní“ díly. Ostatně pak se nabízí otázka, jestli by to nepohřbilo celý kult. Dnes už můžu jenom filozofovat, jak to mohlo být, když otec tohoto „mazla“ ohlásil další díl… Osobně tomuto dílu dávám 4 +!! Nebyl to špatný díl, byl jen natočen do nové doby…. (méně drama více akce)----- ono toho moc už ani nejde vymyslet, všechny možnosti o návratu vetřelce byly použity..teď už by se jenom kopírovalo.... ()

Heroine

Od začátku do konce tenhle film miluju. Skvělá hudba, skvělý obsazení, skvělý charaktery. Sigourney je skvělá, Gary Dourdan sympaťák, Michael Wincott proklatě slizkej ale nejlepší je samozřejmě nepřekonatelnej Ron Perlman. A fakt, že na konci přežije, je ještě lepší. Vztah Ripleyové s jejím "potomkem" je vyobrazený až to rve srdce. A potom scéna 1-7 pokoj nemá chybu. Hudba a herecké výkony ještě vylepší působivost skvěle odvedené výtvarné práce. Scénu pod vodou si pokaždé pouštím aspoň třikrát za sebou, a potom scéna, kdy lezou po žebříku a vetřelec za nimi, prostě nemá chybu. Ze všech dílů podle mne nejlepší. Zkrátka, PĚT HVĚZDIČEK JE MÁLO! 1000000000000x ()

Ukubumbahoo

Pro mě rozhodně nejhorší vetřelec. Jako sci-fi obstojí, ale jako Vetřelec už moc ne. Na čtvrtý díl mělo být vyvinuto více úsilí a nebo vůbec žádné a vše měl ukončit díl třetí. Škoda. Za mě lehký nadprůměr. ()

Adm.Nelson

Už samotný námet naklonovania Ripleyovej sa mi vôbec nepáči, to už nie je ona, ale zvláštna entita voči ktorej som nemal žiadne sympatie, podobne ani voči Ryderovej androidke (kde sú starí dobrí Holm s Henriksenom). Ten biely nechutný polo - alien ma vyložene naštval, útoky votrelcov sú bez nápadu (jedinou svetlou výnimkou je pasáž pod vodou), celému filmu chýba napätie, ktoré sa dalo krájať nožom vo všetkých predchádzajúcich dieloch, a koniec je veľmi neuspokojivý. Aspoň že Perlman a jeho charizma robia film miestami celkom pozerateľným. Pre mňa sa teda séria skončila Fincherovým príspevkom a toto beriem ako taký nepodarený apendix. A o "veľdiele" s názvom AvP radšej pomlčím a budem sa tváriť, že vôbec neexistuje. 3/10 ()

Hapretor

Kdyby Scott, Cameron a Fincher náhodou umřeli (Bože, jen to ne), obraceli by se díky tomuto počinu v hrobě. A možná by i házeli salta!!! ()

Rikky007

Vzkříšení se s prvními dvěma díly moc srovnávat nedá, neboť zde se našlo spoustu místa i na určitý nadhled a spoustu vtipných hlášek. Konečně je vidět, co se stane až se vetřelci po třech filmech dostanou do rukou pološílených vědců (lepšího než Breda Dourifa ani sehnat nemohli). I když musím souhlasit, že finální "děťátko" si tvůrci mohli odpustit nebo provést méně komicky. Celkově je to u mě pořád na lepší úrovni než třetí díl. ()

strikeman

Po několikerém zhlédnutí musím jednu hvězdu přidat. Jeunetův bizarní svět totiž člověku nesedne vždy hned napoprvé, ale nakonec se mi jej i u vetřelčí ságy podařilo akceptovat. ()