konysua

Tak za prvé - společnost koupil Wal-Mart? WTF? Za druhé - ověřování totožnosti dechem? WTF? Za třetí - naklonujou rypleyovou, která už je evidentně přestárlá. Chápu, že je to by to nebylo technicky možné, ale radši změním děj než aby mě donutili napsat další WTF? Admirál lodi, nebo co to bylo, by si mohl podat ruku se sadámem husajnem ze žhavých výstřelů. Nevím jestli to byl záměr udělat z něho takového šaška, ale rozhodně to na atmosféře nepřidalo. Ron si jede zase to svoje a jde mu to moc dobře. Nebýt tam těch pár náznaků pravého vetřelce tak ani nevím, že se na něj dívám, ale jako naprosto jiným film by to bylo slušné béčko. 6/10 ()

helrohir

Ani smrť Ripyovej nezabránila natočeniu ďalšieho Votrelca so Sigourney Weaver. Tvorcovia sa s jej oživením vysporiadali po svojom a skrížili ju s Votrelcom. Niektoré scény sú dobré, najmä podovodné scény, ale celkove mi na filme vadí scenár, niektoré postavy a hlavne ten mutant na konci. Dúfam, že ďalšie samostatné filmy s tématikou Votrelca bez poriadneho scenára už niekto nevzkriesi. ()

kubilov

Tento díl bych označil jako mix dílů předchozích. Má klaustrofobičnost od Scotta, masakr od Camerona a temnost od Finchera. K dokonalosti chybí spousta věcí, jenže to vynahradí pohled na Newborna, ale celkově výrazně zaostává. ()

warhammer

Tento film byl pro mě velkým zklamáním. Jednička byla výborná! Dvojka vynikající! Trojka dobrá, ale tohle čtvrtý pokračování serie Vetřelců považuju za propadák. Očekával jsem alespoň úroveň třetího dílu, ale bohužel. Osobně si myslím, že Vetřelci měli zůstat trilogií. ()

Renie42

Neviděla jsem předchozí Vetřelce, jen jsem četla knížku prvního dílu, ale líbilo se mi to. Nevím proč, ale ti vetřelci jsou mi čímsi sympatičtí, příběh se mi líbil, efekty taky. Je to zvláštní, ale bylo mi líto stejné jako Rippleyové jak se zbavila vetřelce druhé generace. Mě se tak líbil a i ten jeho obličejík byl k sežrání. ()

anyonecek

Pro mě už byl docela vrchol poslední díl, ten jsem ještě snesl, ale další pokračování, které je prakticky vycucané z prstu, to už je moc. Začátek byl ještě dobrej ke koukání a byl jsem mile překvapen, ale ten konec a nějaká potvora, která tam vykoukla, to už bylo příliš. Alespoň mě potešilo pár vtipů od Rona Perlmana a docela to zabavilo na ty 2. hodinky, ale tuctovka co vykradla dobrou pověst Vetřelce ;). ()

B_Dup

Naklonování Ripleyové do podoby superwoman! Kroutil jsem hlavou po celý film. Tohle už jsem prostě přijmout nedokázal. Kvalitu snímku zachraňují tak jen občas solidní hlášky a akce. A ta obluda v závěru? Až na její eliminaci děs a hrůza. ()

Brano

Oproti predchádzajúcim dielom výrazný kvalitatívny skok. Zo všetkých štyroch dielov jednoznačne najlepší. Napínavý akčný horor s dobrým dejom, ktorý sa neustále stupňoval. Výborná hudba len dotvárala tú pravú atmosféru. Konečne akcia od začiatku do konca, nie ako v starších častiach kde 3/4 filmu sa len prekecala. Najväčším sklamaním bol pre mňa nezvládnutý záver, s príšerným Votrelcom, ktorý pôsobí skôr komický než strašidelné. A znova ako aj v prípade trojky, nie veľmi dobré herecké obsadenie. Weaver zachraňuje čo sa dá. ()

Guran

Musím říct, že film je spíše hloupý než pěkný. Příběh na nic! Je to ve všech směrech přehnané, rozhodně mě nebaví koukat na haldu lidské krve, prostě je tento snímek ten nejhorší ze série "Vetřelec" Pořá je to to samý, znovu vetřelci vraždí lidi na lodi a nakonec ti mimoni zase chcípnou, jako vždy! Alepoň že Sigourney Weaver zůstala (i když ji to bylo houby platný) a Ron Perlman se alespoň ukázal. Přehnané, drsné, hloupé, to samé! Tečka. ()

TonyStark

Když už někoho musí naklonovat,aby ho získali zpět do děje, tak to je průser. Divákovi je jasný, že tady se bude vařit z vody. Jean-Pierre Jeunet se to snažil obejít tím, že zcela překopal, popřípadě vynechal samotnou podstatu vetřelčích filmů - a tou je strach a hrůza. Namísto toho natočil něco mezi komiksem a trochu úchylnou komedií, ve které se asi dvakrát leknete. Ripleyová už zde není tak úplně člověk, je to chladná mutantka s nadlidskou silou a vetřelčími geny,která spolupracuje s bandou ušmudlaných pirátů v čele s Ronem Perlmanem - no aspoň je maso na porážku. Pokud ale zapomenete na předchozí díly a nebudete srovnávat, tak se na to dá koukat - vizuálně to trochu připomíná Verneovku a na konci je to vyloženě sranda. ()

PAVLIS

70% Scénář je sice trochu béčko a ten bastard na konci by se spíš hodil do raných filmů Petera Jacksona, ale u mě to dokázalo přebít napětí, které je chvílema hodně slušné a Ripleyová, která je oproti minulým dílům nezvykle klidná a sebevědomá, jak se na vyšší druh sluší a patří. Klidně bych si dal ještě další díl... ()

DoNotCross

Překrmen zdejšími komentáři, čekal jsem mnohem větší průser. Ano, je tu celkem zřetelný odklon do béčkových sci-fi vod, ale nebere se to úplně vážně, je tam kupa moc fajn nápadů a zmutovaná Sigurney Weaver to táhne neskutečným způsobem. A Ron Perlman samozřejmě taky. Navíc postavy umírají v jiném pořadí, než v jakém jsem tipoval, takže na straně snímku byl i nějaký ten moment překvapení. Závěrečná obluda je docela bizár (ale baví) a v kontextu celé tetralogie působí tenhle příspěvek mnohem laciněji, než zbytek, ale kdo má rád Gigerovu obludku, tak si pořád přijde na své a poctivě se pobaví. Jsem teď fakt zvědavý, s čím Ridley přijde v Convenantovi. ()