horor2

Po prvním zhlédnutí odpad. Po 20 letech jsem tomu ale nakonec došel na chuť. Ano, je pravda, že atmosféra je pryč, ale jako akční komedie to celkem funguje. Ron Perlman se bojí pavouků a Winona Ryder potřebuje promazat. Některé momenty jsou k smíchu a u některých si říkám, jestli to byl záměr nebo se to prostě nepovedlo? ()

johnsnow

Oproti predchodcom to je o niečo slabšie, a tá nová potvora, tak tú si mohol scenárista Whedon odpustiť ale tak dá sa to prekúsiť. Humor je tu občas fajn, obzvlášť Perlman, ten keď strelí tak 100 bodov. Akcia fajn, aj slušne krvavá. Herecky výborné, najvaic ale Ryder a Weaver, Perlman ako som už spomínal dobrý v humore. Takže na 4* to je a hor sa na predátora. ()

dalibor.durcak

Moderní Vetřelec! A má vše, co jsem od filmu čekal. Hutnou atmosféru, šílené vědce, humor a vtip. A nezapomenutelnou podvodní scénu při průplavu kuchyní, skvělou Ripleyovou a krásné záběry vesmíru. ()

mrclTV

OK, čo za podivnú sr*čku, ktorá nemala dokopy nič s Alienom, som práve dopozeral? Nebyť psycho Ripleovej, by film nestál ani za deravý groš. Žiadna atmosféra z minulých dielov sa nekonala a prvýkrát som pre zmenu fandil Alienom a nie ľuďom. Čo bol asi aj zámer režiséra, ale toto dielo sa veľmi nevydarilo. Nevadil mi až tak príbeh (ktorého kvalita je sama o sebe pochybná), ale vadilo mi hlavne prevedenie. Napríklad, nepáči sa mi, keď každého herca sníma kamera z asi 15 centimetrov. No tých vecí, ktoré sa mi na filme nepáčili je bohužiaľ viac a hodnotenie hovorí za všetko. ()

PeterJon

Ako 17-ročný som bol v kine uchvátený výtvormi experimentov klonovania, inak nenáročný film a jemne béčkový. Má to akciu aj humor, ale zmysel toho celého žiaden...Vtedy uchvátilo, teraz už prázdne. 2,5* ()

hrumsrt

Ach jo tohle bylo jako co?! Vůbec jsem se nebavil. Jednoznačně nejhorší z Vetřelců. Nakonec i Riplyova byla hrozná, jak se pak mazlila s tím vetřelcem, no prostě hrůza. Příběh prakticky žádný. Tenhle projekt měl zůstat u ledu. Velké zklamání... Aspoň 2 hvězdy za výkon Perlmana a Ryder. 40% ()

cinema_cz

Sigourney Weaverová předvádí na plátně výborný výkon. Naopak neoddiskutovatelným záporem filmu je to, co mělo být neúžasnější - jeho finále. Než se ovšem dočkáme konce filmu, vychutnáme si množství akčních scén, z nichž většina je natočena velmi slušně a některé skutečně bravurně a budou jistě hojně citovány jako důvod toho, proč na Vetřelce: Vzkříšení jít. 60 % (František Fuka, Ci 01/1998, str. 44) ()

adamix

Ripleyovú mali po hroznej trojke nechať mŕtvu a zbytočne neoživovať sériu, ktorá už v tých časoch mala zostať radšej uzavretá, pretože toto je čistá paródia bez atmosféry, dobrých postáv či dobrého a logického deja. Kto sa tomu vyhne, ten neoľutuje. ()

Marg

Čtyřka má pachuť nastavované kaše. Už ten blábol s tím kolonováním (nechci více prozrazovat)... Ale i tady je pár výborných scén. ()

Anworon

Je s podivem, že producenti svěřili čtvrtý díl režisérovi, který se prvnímu dílu veřejně vysmíval. Výsledek tomu odpovídá. Zajímavé scény, stylizace, ale jako celek neuspokojivé. Při scéně, v níž android komunikuje s lidským klonem v křesťanské kapli vesmírné lodi, jsem si říkal, že o moc dál scénáristé už zajít nemohli. ()

weasel.p

Koukat se na to dá, je tu pár nových nápadů- dva vetřelci zabijí jiného aby kyselina prožrala podlahu, taky tu plavou a je tu citlivá androidka Winona Ryder. Ten děj ale vaří z ničeho a je tu poznat, že je to čtyřka a už není nic moc na vymýšlení, oproti předchozím dílům je tohle fraška...i ten podtitul Vzkříšení už zní béčkově :) ()

boqvai.

Vetrelec zpracovany "novou filmovou skolou". Pro me hodne rozporuplny, chvilema si rikam "jee to je super" po par minutach zas lomim rukama neverim svym ocim. Na stary dily to nema ani nahodou, ale zas to neni uplne nejhorsi. Ovsem ten alien human hybrid byl docela ulet :-/ ()

Ville183

Celé Aliení kvadrilogii jsem dal 5*, přičemž u 3 a 4 ze setrvačnosti. U jedničky a dvojky to je jasné. U třetího dílu podle mě pěkně nakročili, hlavně tedy ponurou atmosférou skoro opuštěné kolonie trestanců, ale ke konci nějak docházely grády a to jak vetřelec přežil v lázni tekutého olova už se mi zdálo přehnané. V posledním dějství mi vadil přiblblý vzhled toho zkříženého napolo lidského vetřelce, ale scény u/pod vodou, laboratoř s akvárky s nepovedenými kousky plus jeden žijící a královna ke konci mi to vynahradily. ()

Weirdman

6/10... Tak čo už. Aby sa udržalo pravidlo o svojskosti každého dielu Votrelca tak po nerváku, akčáku a depresárni tvorcovia naservírovali echt nechutný gore film (horor to nie je ani z ďaleka)... Je to iné, je to úchylné a zvrátené, ale dá sa na to pozerať a ako film to aj slušne baví... ()

krivkin

Tak jako ne že by ještě nestálo za to vidět Sigourney Weaver jako Ripleyovou, ALE - je to ucházející film, ale je na něm vidět, že byl natočen hlavně proto, aby vydělal peníze. A byla k tomu využitá tehdy "módní" záležitost klonování a humbuk okolo něj, jinak tomu filmu chybí přesně to, co měly všechny 3 předchozí - totiž ATMOSFÉRA ()

doctorPAIN

Pro mě absolutní zklamání. Pokud se někdy dočkáme pátého pokračování, tak doufám, že se vrátíme opět do starých, zaběhnutých kolejí. ()

M.Šalda

Podmaňující Frizzeliho hudba věstí velkolepost. Orosený krunýř "Jejího Veličenstva" za nerozbitnou, avšak čirou bariérou její klece, a úchvatný, hrůzu nahánějící odfuk vzdoru, když je zahanbena svým zotročením... Atmosféra prosycená tajemnem a příprava bitevního pole k bitvě, která však ztrácí grády ve chvíli, kdy se setkáváme s jednotlivými charaktery těch, co se utkají s tvory z jiného světa. Katastrofální výběr herců, kteří nás provázejí jinak líbivě nalíčeným pozadím a mnohdy s nimi vstupujeme do příznačných míst, která jsou svou osobitostí hodna čtvrtého dílu této jedinečné série, která však s ubíhajícími minutami začíná prohrávat svou bitvu a Pierre Jeunet se sám obsazuje do role Jidáše celé série, které svým Vetřelcem Vzkříšením nadobro vytesal náhrobek celé tetralogii, nad kterým se šklebí výsměšný "motýlek" v podobě absurdního "nemonstra", jež snad nemůže být počinem slavných tvůrců gigerovského "válečnického vetřelce" a cameronské "královny". Kéžby byl tento díl jenom snem, noční můrou fandům "Vetřelce"! ()