Sadova302b50

Ale jo, je to zase něco jiného a jinak pojatého. Jenomže s trendem na x způsobů děsivého Vetřelce, kdy stačí jediná zmínka a už se člověk rozklepe, to mnoho společného nemá. Navíc třešnička ve formě zmutovaného „miminka“ na závěr převrátila film vzhůru nohama. Jak se snímek alespoň pokoušel o závan děsivé atmosféry, kterou suverénně vládly všechny tři předchozí díly, tady se to zvrtlo do jakéhosi nechtěného vtipu. Ale pravda, mohlo to být horší. 65% ()

tennessie

Vetřelce prostě miluju, a to všechny díly, každý je svým způsobem originál a něčím zajímavý, odlišný... Vzkříšení není výjimkou. Riplyová je tu v jiném světle, stává se z ní dokonalý predátor, přesto v ní zůstávají lidské vlastnosti, jako soucit, empatie, smysl pro spravedlnost... a mě se to líbí. Celý film provázejí vtipné hlášky, na které u vetřelců nejsme zvyklý, ale změna to není tak špatná. Zkrátka film je pojat zase úplně jinak, osobitě a na to, že to je 4. pokračování, já jsem spokojená, neboť kolik znáte tak dobrých pokračování? u většiny filmů už dvojka je dost velká slabota, ale tohle rozhodně slabota není. Na konci trojky si říkáte - Riplyová je mrtvá, to je konec vetřelcům, co by tak mohlo být v dalším pokračování? těžko by mohli vymyslet něco smysluplného... ale ejhle, povedlo se, pokračování je na světě i s klonem Riplyové. Pro mě nadprůměrný film, plný napětí, děje, opět hezká podívaná. ()

MorningStar

„O co tady šlo, brácho? Proč plýtvala municí?“ Ze všech dílů ten nejslabší? Neřekl bych. Na Vetřelčí sérii je impozantní to, že každý režisér směle ignoroval to, co natočili ti před ním. Cameron si dosadil královnu i přesto, že se měli rozmnožovat úplně jinak, Fincher nastrčil vejce tam, kde by žádné být nemělo a Jeunet? Ten si taky jede podle svých vlastních pravidel a podle hesla, že kopírovat je na nic a je mnohokrát lepší jet si podle svého vlastního stylu. Nač tedy zkamenovat za to, že i napočtvrté ta řeka vypadá úplně jinak? Hororová atmosféra chybí, protentokrát už definitivně, ale to je asi tak jediné, nač si dá stěžovat. Po vězeňské sestavě se postavám vrátila sympatičnost, hudba boji o přežití propůjčuje druhý rozměr a film si ani na chvíli nedovolí být nezábavný anebo se táhnout. Bojiště už není tolik sevřené a Vetřelec, poprvé v sérii, nečíhá jenom někde ve stínu. Příběh, pokud si člověk odmyslí klonování (ale jak navázat na konec trojky, že?) je v rámci vesmírného vyvražďování pořád nadstandardní, třebaže mě udivuje, proč se Ripleyová netrápí tím či oním. Čekal bych zlomenou ženu sraženou událostmi předchozích dílů, nikoliv na dvě strany hrajícího průvodce, co má věčně důvod k úsměvu. Minimálně dvě scény jsou nezapomenutelné: podvodní honička a prakticky vše po veleskoku. Jen je škoda, že to konec zabijí tak nějak stejně, jako se to povedlo jeho o pět let mladšímu bratříčkovi. I tak je to ale můj druhý nejoblíbenější díl, hned po dvojce. Spousta Vetřelců, munice a fajn hlášek mi v jeho sérii prostě sedí nejvíc a to si asi neobhájím žádnými rádoby chytrými řečmi. ()

onden85

Hlavní chyba? Pověřit režií zvráceného frantíka! A Whedon je u mě v rámci seriálové tvorby uznávaná kapacita, ale za tohle by zaslouži nakopat okovanou botou! No a ten mutant na konci to rozsekal úplně. Ale nemůžu upřít pár hodně dobrých míst (setkání R8 s předchůdci, scéna ve vodě, TRHŇISI). ()

Ferguson

Díl, který je atmosféricky zcela mimo předchozí díly. Je to takový spojovací prvek mezi ságou Vetřelec a filmy Vetřelec vs. Predátor. Fincher ve třetím dílu naznačil fyziologický vývoj vetřelce a fyzické prolnutí s Ripleyovou. Jeunet tento náznak zcela (podle mě zbytečně) dotáhl ad absurdum a z vetřelce udělal fyzicky málem člověka a z Ripleyové vetřelce. Na druhou stranu, na to, že to je již 4. díl (a každý je trochu jiný), tak to je stále velice solidní práce. Jiné sci-fi-příšeroidní ságy už ve čtvrtém dílu ztrácí veškerou soudnost a kvalitu. ()

Tauloo

Čtvrtý Vetřelec měl pár světlých chvil, bohužel se je dalo spočítat na prstech jedné ruky a to je u takové scifi klasiky bezpochyby málo. ()

gerojmanus

Od klasického a legendárního prvního Vetřelce je tento snad už poslední díl vzdálen na hony daleko. Jak letopočtem, tak i kvalitou a bohužel i tím pověstným hrůzostrašným tichem před zabijáckými akcemi vetřelců. Na můj vkus jich je všude mraky a postrádá to ten nejklasičtější prvek série vetřelců - děs z toho, kde se zas objeví. Jednu hvězdu navíc pro Sigourney. 45% ()

Randy_Marsh

Bylo 3. září 2379, osmnáct hodin dvacet osm minut a třicet dva vteřin. Xenomorph schopný mávnout ocasem, ne sice čtrnáct tisíc šest set sedmdesátkrát za minutu, ale i tak hodně krát se utrhne se svými kamarády ze řetězu na kosmické lodi Montmartre, pardon Auriga. Xenomorph nejbližší žijící příbuzný Amélie nesnáší močit vedle někoho, nesnáší být vystaven pohrdavým pohledům na své sandále, vylézt z vody a mít přilepené plavky, Xenomorpha těší běhání po zdech, schovávání se ve ventilačce. V téže vteřině se Amélie Ripleyová... Jsem v pokušení napsat, že jde o lepší film než Vetřelec, ale není to pravda. Snad kdyby hudbu dělal Yann Tiersen - zbývalo málo. A ten nový druh vetřelce je roztomilý :) ()

DavidAAAA

Nejslabší díl z vetřelčí série, mutant na konci je až směšnej. Tento díl nemá hlavu ani patu, zmateného pobíhání bez nějakého rozumného vysvětlení je už docela dost. Všichni včetně vetřelců se chovají krajně nelogicky a sorry, vetřelci, vetřelčí matka a ten poslední mutant jsou vysloveně k smíchu. ()

prasecak_cz

Oproti předchozím dílům slabota, která má akorát navíc položit otázku ohledně lidské morálky - až kam jsme pro něco schopni jako lidstvo zajít. ()

mitrax

S odstupom rokov znizujem hodnotenie z 3 na 2 aj ked mam velke nutkanie dat za odpad nakolko prave tato cast zahajila neskutocnu degradaciu legendy menom Alien. Prometheus ktory prisiel s odstupom 15 rokov degradaciu este viac prehlbil. Debilnost postav v nom dosiahla noveho vrcholu az sa bojim co o necely tyzden uvidime v Alien: Covenant. Pritom po vizualnej stranke su tie filmy najlepsie avsak dejovo je to katastrofa. Velmi by som si prial aby namiesto tohto filmu sa sfilmoval namet z uspesnej hry Alien: Isolation ci tiez velmi dobra kniha Alien: Out of the Shadows (cesky Vetrelec: Probuzeni). Isolation by mohol priniest sklucujucu atmosferu z neprekonaneho Votrelca, zatial co Prebudenie by mohlo priniest skvelu akcnost Votrelcov. ()

BigJohn02

Tak trochu zbytečné a nesmyslné. Proč klonovat Ripleyovou, když Hollywood má mladší herečky? A ten hybrid na konci je nejvíc ze všeho srandovní... ()

70s80s90s

Pamatam, ze som sa do kina velmi tesil na pokracovanie, ktore malo nadvazovat na predchadzajuce tri casti. V tej dobe som bol aj viac nadseny po dopozerani..dnes si myslim, ze by tento diel ani nemusel vzniknut a mohlo toto filmove scifi dielo skoncit pri trilogii. Ak by som ho mal ale hodnotit nezaujato voci predchadzajucim trom dielom, tak by som mu dal 4hviezdy. Ako akcny film je to pekne pozeratelne a napadite..vadili mi vsak niektori herci a s nimi spojene sceny, ktore boli az moc priblble, a to sa ani v jednom z minulych dielov nestalo. ()

baronGrga

Zatímco se Fincherův Vetřelec 3 vrátil laděním zpět k hororovější a co do množství vystřelovacích čelistí úspornější jedničce, Jeunetovo Vzkříšení znovu, podobně jako Cameronova dvojka, přidává nejen na počtu vetřelců, ale zejména na akčních scénách. Čtyřku pojí s dvojkou konec konců i naturel hlavních hrdinů, v obou případech nepříliš komplikovaných vojáků, resp. žoldnéřů, na jejichž bicepsech se sice houpe víc zbraní, než kolik by toho svedla W. Rider pronést z obchoďáku, avšak s o poznání lehčí šedou kůrou. A právě část posádky Betty je bohužel také to, co jinak neprávem nedoceněné čtyřce ubírá body. Pár nesympatických žoldáků tuhle místy typicky Jeunetovsky podivnou, místy vtipnou a místy strašidelnou akční sci-fi zbytečně táhnou ke dnu, přitom je to právě Vzkříšení, které má ze všech čtyř dílů jako jediné skutečně zapamatovatelné scény (na rozdíl od ostatních dílů, z nichž v paměti utkví spíš dojem), výrazné "hlášky" nebo (stejně jako trojka) dokonalý, přesně padnoucí soundtrack. Pět hvězd za původní release; SE není špatná, alternativní začátek a konec neurazí, ale delší dialogy občas brzdí jinak příjemně svěží tempo filmu. 85 % ()

MiLuka

Tak předně: Vetřelec je kultovním filmem, každý díl je svým způsobem geniální a kdykoli si ho pustíte, zaručeně vám poleze mráz po zádech. A o to u správného hororu jde. Všichni ti pochybovači a kritici nechť si pustí romantickou slátaninu a zanechají planých plků. Celá ta děsivá hrůza, nekonečný vesmír, klaustrofobie v tmavých, černých a ledových prostorách vesmírných stanic, boj o holý život a nakonec i sám Vetřelec přinášející jen děsivou smrt je fenomenální a úžasně děsivé! Tohle je filmové umění - přenést pocity na diváka - a Vetřelec je trefa do černého. U mě jasně top 1 mezi horory! Díky, Ellen Ripleyová. ()

Chuckymaster

Mě tento díl velmi sedl. Vetřelci už se plně hýbou. Efekty jsou skvělé, scény pod vodou napínavé. Objevyla se královna a scela nový druh vetřelce. Jen Rypleiovou zkazily. :( ()