VashCZ

Az prekvapive ne tak spatne jako uondana a nelogicka trojka. Zacatek pomalejsi, druha polovina klasicky survival. Vetsina veci davala smysl. Vysvetlovaci pauzy prehnane, ale po kazde rekl Pearlman nejakou radoby vtipnou hlasku, tak to trochu zachranil, prinejhorsim zparodoval. 60% za dobry alien akcni horror. A ano, sceny pod vodou nejsou zazrak, ale zazrak je, ze se v nich da vyznat a vypadaji uveritelne. ()

Tom10000

Závěrečný díl Vetřelce (se Sigourney Weaver coby Ellen Ripleyovou v hlavní roli) přišel pouze pět let po tom předchozím. A nabídnul nám spíše už pouze fanouškovský pohled na život ostřílené vražedkyně Vetřelců více než 200 let po její vlastní smrti (...). Zde samozřejmě musíme počítat se zcela jiným dějem, se zcela jiným chováním Ellen, a obecně přpracovanou vizí celého díla jako takového. A tak trochu si od sebe oddělit první tři díly od tohoto, víceméně již nepotřebného (...). Poté, co Ellen Ripleyové zemřela pádem do rozžhaveného olova, a vylezl z ní Vetřelec, se Společnost rozhodla najít způsob, jak zachránit svůj zničený sen o výtečné bojové zbrani. Hledala a hledala, dokud nenašla ztracený vzorek krve Ellen, v němž se nacházela i DNA Vetřelce, jehož v sobě měla při kontrole u doktora díl nazpátek. Po dlouhých experimentech se jim nakonec podařilo vypěstovat vetřelčí královnu, jež měla snášet vejce, a dokonce i samotnou Reipleyovou, (číslo 8) napůl s mimozemským tvorem smíšenou. Tvář a celé tělo měla sice lidské, ale krev smíchanou s kyselinou, a mnohem lepšími replexy. Navíc, uměla i Vetřelce vycítit. Moc toho z její paměti nezbylo, ale učila se rychle. Vejce se měla brzy vylíhnout, a vědci chtěli mít hibernovaná těla, jež by tvořila pro Vetřelce hostitele. Jenomže, ti, kdo je přivezli, byli až příliš zvědaví (...). Plusové body si rozhodně odnáší výtečná Call, (Winona Ryder) androidka, jež se již chovala jako skutečný člověk, a měla pro všechny pochopení. Dále též Ripley, samozřejmě, a její dvojí povaha. Zároveň chtěla Vetřelce zabít, zároveň ale byla jejich matkou, a napůl s nimi chtěla soužít. Napůl je milovala jako vlastní děti (jedno i měla). Čili, její souboj mezi Temnotou a Světlem, toť středobod toho, proč se mi její o trochu jiná povaha velice zamlouvala. Zapomenout nemohu ani na vozíčkáře a jeho pár vtipných scén. A poté ani na doktora samotného a jeho prohnanost (...). Celá loď a její propracovanost, čili vše, co se týče laboratoří, místa, kde Ripley přespávala, chodeb a tak dále, znamenala pro mé oči doslova ráj. A aby toho nebylo dost... ve speciální edici, již jsem sledoval, se nám dostalo i pár vzpomínek na Newt, tedy i na Elleninu minulost, přátelství mezi jí a Call, jež nám krásně připomnělo druhý díl jakbysmet. A dokonce i pohled na obě hlavní hrdinky na zpustošené zemi u Paříže, kterak jsou konečně v bezpečí, a mohou spolu dále soužít, opět jako Matka a Dcera (...). 95 procent, Nemohu si pomoci, ale tento (i když vcelku fanouškovský) díl připomínající staré časy se mi líbil ze všech nejvíce... ()

BONOBON

Jedna z nejlepších filmových sérií si určitě zasloužila důstojnější zakončení (doufám, že je to zakončení). Chatrnou úroveň filmu danou slabým scénářem zachraňuje snad jen (jako vždy kouzelná) Winona Ryder, naproti tomu její kolegyně a hlavní hrdinka Sigourney Weaver už je přece jen trochu okoukaná... Tímhle dílem už by to vážně mělo skončit! ()

RPGman

Série o vetřelcích je snad jediná s terminátorem, ve které se všechny díly podařili a každý měl něco zvláštního v sobě o čem se hodně diskutovalo. Zatím poslední díl je toho důkazem. Co bude dál? Proč se stále pokoušejí chovat a pěstovat vetřelce? Proč nový druh vetřelce zabil matku? Snad nám na to odpoví další díly. ()

Cooolboy

Nikdy som nepatril k vyznávačom hororov, aj keď minimálne prvé dva snímky z rodu Votrelca boli prudko pozerateľné a priznám sa, že v tom čase, som sa pri nich dokonca aj bál. Alien: Resurrection ma však k strachu nedoviedol ani náhodou a skôr som mal problém nezaspať. Film okrem pár zaujímavých efektov (páčilo sa mi najmä záverečné vysatie votrelca do voľného priestoru cez okienko, ktoré sice bolo staršie ako ja, ale to vycucnutie kože a nakoniec lebky má vážne pobavilo) nepriniesol nič nové a zapadol do priemeru. Aj skalní priaznivci Alienov budú asi trochu sklamaní a opäť sa raz potvrdilo, že ďalšie a ďalšie pokračovania úspešného filmu kazia celkový dojem (česť výnimkám). Hodnotenie 5/10 to má len z úcty k predchodcom. ()

f.maniak

Když bych si odmyslel Ripleyovou jako mutanta, rodící trálovnu+jejího potomka, šlo by o mnohem důstojnější pokračování, přesto tenhle film má něco do sebe (nejmíň pokračování kultu) ()

Honza_22

Opět se potvrdilo, že co film o vetřelci, to v podstatě jiný žánr. Ale tady chybí jak napětí z "jedničky", tak akce z "dvojky", tak i depresivní atmosféra z "trojky". Třetí hvězda za scénu pod vodou, jinak nic moc. A spíš to nic. ()

OldPink

Oproti prvním dvěma dílům samozřejmě slabý odvar, ale celkem jsem se u toho bavil. Ridley asi musel prohodit židli oknem, když viděl tuhle jeunetovskou úchylárnu, ale s okem mírně přimhouřeným a mozkem vyplým docela sranda. Brad Dourif je docela roztomilej a řekněte, nebyl ten vetřelčí porod rozkošnej? ;) jen by mě zajímalo, kde byl tatínek... ()

Muad

Ne, bohužel ne. Tehnle film měl velký potenciál vyrovnat se svým předchůdcům, ale bohužel se mu to vůbec nepovedlo. Jeunet místo strachu navodil podivnou atmosféru podivnosti. To ve mě z celého filmu utkvělo nejvíce. Pocit, že to bylo celé hodně divné. Pomatuju si, že mě film už v kině nudil a když jsem si ho pustil nyní znovu, abych si ho oživil, byl jsem zklamaný ještě víc. Herci mi nesedí. Hudba je průměrná. Příběh? No, nic moc. Celkově to vyznělo hodně dostracena. Vetřelci tu nejsou strašidelní, ale divní. Vědci totálně hloupí. Vojáci totalně marní, včetně generála Pereze, který z nich byl nejmarnější. Riplyová vlastně taky neví co chce a vůbec se mi tu její postava nelíbí. Jako velký fanda všech trí vetřelců a nefanda Junetových filmů, musím poprosit o ránu z milosti pro tento film. Prostě nefunguje. Zajímavé komentáře: kiddo ()

Chuan525

Tento film je skôr párodiou celej voreleckej série, za všetko hovorí môj maličký mutantík s krásnučkým noštekom a čiernymi očičkami. ()

Kňour

Téma už bylo vyčerpáno, příběh neměl co nabídnout. nevadí, něco se vymyslí. Ale film působí hloupě, naivně, na rozdíl od předchozích už působí příliš nevážně. Navíc ten konec.... :-( ()

papinak

Když si uvědomím, že čtvrtý díl by už neměl teoreticky co nabídnout tak Jeunet z něho vytřískal maximum. Dokázal vybudovat solidní atmosféru, ale jelikož člověk prostě ví, co se bude dít nemá film již takové kouzlo. S tím ostatně bojovala už trojka. Prostě už nemůžeme čekat horor, ale čistokrevné akční sci-fi. Moc se mi zamlouvala Sigourney Weaver jako výtvor, od kterého nevíte, co můžete čekat- nápad opravdu povedený a scéna v laboratoři prostě famózní. ()

amafagad

Mozno je to tym ze som tento film videl ako prvy zo serie, po nom mi starsie pripadali ozaj oldskuulovo, ale styrka sa mi pacila najviac. ()

10/10

Naprosto nezajimave a nudne,apsence es jako Scot,Cameron a Fincher je patrna jiz na zacatku a po zbytek filmu jak by smet. ()

padlar

Po velmi slabé trojce to bylo příjemné překvapení. Sice už to nemá takovou tu děsivou atmosféru jedničky či dvojky, ale i přesto jde o velmi dobrý film. ()

Metropolit

Určite najslabšia časť zo všetkých ale ešte si zachováva určitú povahu z ostatných dielov. Samozrejme už začína úradovať veľa počítačových efektov čo trošku kazí dojem z celého filmu ale aj tak si myslím že už alieny by sa s týmto mohli aj skončiť a nechať ich dôstojne odpočívať ()

DarthRag

Ano. Je to učitě nejhorší (dosavadní) Vetřelec, ale to neznamená, že je vyloženě špatný. Je jen jiný a mně se docela líbil. ()